Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Gözünde Retina yırtılmasından dolayı Ameliyat olanlar?

Benim şimdi gittiğim doktorun eşi Prof Dr Yüksel Totan retina alanında çok iyi. Biz bir seferinde gittiğimizde ona kargo ile bir kitap göndermişlerdi. Kitap İngilizce. O sırada konusu oldu. Kitap bu alanda dünyaca ünlü bir kitapmış. Bize açıp kendi yazdığı alanı gösterdi. Meğer dünyada o kitaba yazı yazan 28 göz doktoru varmış birisi de Yüksel Totan hocaymış. Gerçekten çok dolu bir göz doktoru. Özellikle de retina alanında uzmanlaştığını biliyorum. Şimdiden geçmiş olsun.

Mrblar ben de incelmeden dolayi argon lazer oldum.gozumde surekli ucusmalar oluyordu tuyler ipler falan.ameliyattan sonra jenarda dalgalanmalar basladi.cok korkuyorum.bir de ucusmalar artti.bunlar gecer mi acaba cok tedirginim
Merhaba çok uzun zaman olmuş fkt anımsarsanız bir sorum olacak, bende 1,5 ay önce argon lazer oldum tek gözümden, dalgalanma dediğiniz nasıldı? Belli bir alana baktığınızda pır pırlanma gibi bi şey mi? Bende de vae ve ağrı hala arada oluyor, 2 kere kontrole gittim bir sorun yok fkt tedirgin oluyorum ister istemez.. Cevaplarsanız memnun olurum, çok geçmiş üzerinden fkt yinede geçmiş olsun ve tekrarı olmasın diliyorum.. Şifa diliyorum

Mrblar ben de incelmeden dolayi argon lazer oldum.gozumde surekli ucusmalar oluyordu tuyler ipler falan.ameliyattan sonra jenarda dalgalanmalar basladi.cok korkuyorum.bir de ucusmalar artti.bunlar gecer mi acaba cok tedirginim

Bahsettiğiniz dalgalanmalar nasıldı diye sormak istiyorum ama çok zaman geçmiş… keşke şu anki durumunuz hakkında bilgi verebilseniz

retina yırtılmalarında vakit kaybetmeden retina konusunda yoğunlaşmış bir göz hastalıkları uzmanına gitmek şarttır. üniversite hastanelerinden retina konusunda uzman bir doktora acilen muayene olunuz, zaman kaybetmek zararınıza, bu gibi problemlerde bir iki gün bile çok çok önemli.

daha fazla vakit sakın kaybetmeyin, çok geçmiş olsun.
Durumun nasil? Ameliyat oldun mu? Bendede yuksek miyop var 9 derece civari son zamanlarda goz onunde ucusan cisimler var eskiden de vardi ama bi ara yok olmustu simdi gene basladi muayene oldum yirtik yok dedi ama gene de korkuyorum ameliyt oldun mu risklimiydi iyi misin?

Retina hastalığından en çok çeken kişilerden biriyim sanırım.eğer hastalığın retina dekolmanıysa acil alanında uzman bir kişiye gitmelisin.ben eylül ayında öğrendim hastalığımı 8 profesöre gittim hepsi acil ameliyat dedi ve ertesi gün ameliyata alındım hem genel hem lokal anesteziyle serklaj adı verilen ameliyatı oldum gözüm ilk başlarda çok kötüydü günlerce damla kullandım ve 1 ay sonrada aynı göze lazer ameliyatı oldum seni korkutmak istemem ama gerçekten çok zor bi ameliyat retina dekolmanı acı çekmyosun ama çok uzun sürede ileşyo hala gözetim altındayım.ağar kaldırma ve zıplamak gibi hareketlerden kaçın ve hemen bir profesöre muayene ol.çok geçmiş olsun sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin her zaman
Simdi durumun nasil iyi gpruyormusun? Tekrarlayabiliiormus tekrar yirtilma oldumu?

X