Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Gözünde Retina yırtılmasından dolayı Ameliyat olanlar?

xixtxixr&buse

Sana ait bütünüm :)))
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
1.183
2
Arkadaşlar gözünden retine yırtılmasından dolayı ameliyat olmuşsanız ya da çevrenizde bu rahatsızlıktan dolayı ameliyat olan varsa bilgi tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim
birde Ankarada bu konuda hangi hastaneyi tercih edersiniz
Gazi hastanesine gidiyorum ama memnun değilim değiştirmeyi düşünüyorum

retina yırtılmalarında vakit kaybetmeden retina konusunda yoğunlaşmış bir göz hastalıkları uzmanına gitmek şarttır. üniversite hastanelerinden retina konusunda uzman bir doktora acilen muayene olunuz, zaman kaybetmek zararınıza, bu gibi problemlerde bir iki gün bile çok çok önemli.

daha fazla vakit sakın kaybetmeyin, çok geçmiş olsun.

benim görme problemim vardı.. göz hekimine başvurdum ve göz yaşı bezlerimin kuruması sebebiyle retinamda çizilme olduğunu öğrendim.. yırtılma olmadığından ameliyat gerekli görülmedi şimdi tedaviye katkılı gözlük ve sunni göz yaşı kullanıyorum

Retina hastalığından en çok çeken kişilerden biriyim sanırım.eğer hastalığın retina dekolmanıysa acil alanında uzman bir kişiye gitmelisin.ben eylül ayında öğrendim hastalığımı 8 profesöre gittim hepsi acil ameliyat dedi ve ertesi gün ameliyata alındım hem genel hem lokal anesteziyle serklaj adı verilen ameliyatı oldum gözüm ilk başlarda çok kötüydü günlerce damla kullandım ve 1 ay sonrada aynı göze lazer ameliyatı oldum seni korkutmak istemem ama gerçekten çok zor bi ameliyat retina dekolmanı acı çekmyosun ama çok uzun sürede ileşyo hala gözetim altındayım.ağar kaldırma ve zıplamak gibi hareketlerden kaçın ve hemen bir profesöre muayene ol.çok geçmiş olsun sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin her zaman

Retina hastalığından en çok çeken kişilerden biriyim sanırım.eğer hastalığın retina dekolmanıysa acil alanında uzman bir kişiye gitmelisin.ben eylül ayında öğrendim hastalığımı 8 profesöre gittim hepsi acil ameliyat dedi ve ertesi gün ameliyata alındım hem genel hem lokal anesteziyle serklaj adı verilen ameliyatı oldum gözüm ilk başlarda çok kötüydü günlerce damla kullandım ve 1 ay sonrada aynı göze lazer ameliyatı oldum seni korkutmak istemem ama gerçekten çok zor bi ameliyat retina dekolmanı acı çekmyosun ama çok uzun sürede ileşyo hala gözetim altındayım.ağar kaldırma ve zıplamak gibi hareketlerden kaçın ve hemen bir profesöre muayene ol.çok geçmiş olsun sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin her zaman
Kesinlikle!!!bende retina dekolmanı yüzünden ameliyat geçirdim tam 3 kere gerçekten çok acilll müdahele gerektiren bi rahatsızlık Allaha bin şükür şuan iyiyim...Allah korusun tekrarlamasın çok zor günlerdi gerçekten :KK43:

arkadaşlar bendede retina yırtılması var doktorum bir hafta içinde amaliyat dedi korkuyorum nasılolur nasıl geçer lütfen bilgi verin lütfen

arkadaşlar benim ablam sağ gözünden 3 kere ameliyat geçirdi 1.retina yırtılması2.ameliyattan sonra gelişen retina yırtılması3.ameliyat sonrası olma olasılığı yüksek olan katarakt şuan sağ gözü iyi Allaha sükürler olsun ama şimdide sol gözünde retina yırtılması gerçekleşti ve ameliyat oldu cok zor bir ameliyat ve cok iyi bakılması gerekir

Kesinlikle!!!bende retina dekolmanı yüzünden ameliyat geçirdim tam 3 kere gerçekten çok acilll müdahele gerektiren bi rahatsızlık Allaha bin şükür şuan iyiyim...Allah korusun tekrarlamasın çok zor günlerdi gerçekten :KK43:

arkadaşlar bende 2. ameliyatımı oldum ama gözüm düzelmedi hangi hastane yada doktora ameliyat oldunuz lütfen cvp yazın moralim çok bozuk:KK43:

ben de bu sebepten lazer oldum. ankara dünya göz hastanesinde hülya hanım yaptı. daqha sonra kontrollere gittiğimde işi sağlama almak için incelen yerlere de lazer attı. ben memnun kaldım tavsiye ederim. 1 sene önce tek göz 350 tlydi

korkacak bişey yok zor bir ameliyat da değil. hastaneden girdiğiniz gibi çıkıyorsunuz. bi süre bulanıklık oluyo o da göze damlatılan damladan ötürü çok hafif de bi ağrı oluyo. çok basit hiç korkulacak bi tarafı yok rahat olun

Çok geçmiş olsun öncelikle herkese.Retina yırtılmasında nasıl belirtiler yaşadınız acaba?Benim gözümde ışık çakmaları oluyor ve 5 dakika kadar sürüyor.Önce küçük küçük başlıyor ışıklı zigzag çizgiler gibi.Şimşek gibi.Sonra gittikçe bütün gözümü kaplıyor.Ama geçiyor.O an çok korkuyorum.Bu bana iki kere oldu.Annemde de glokom var.Acaba bununla ilişkisi olabilir mi yoksa bu yaşadıklarım retina yırtılması belirtileri mi?

Çok geçmiş olsun öncelikle herkese.Retina yırtılmasında nasıl belirtiler yaşadınız acaba?Benim gözümde ışık çakmaları oluyor ve 5 dakika kadar sürüyor.Önce küçük küçük başlıyor ışıklı zigzag çizgiler gibi.Şimşek gibi.Sonra gittikçe bütün gözümü kaplıyor.Ama geçiyor.O an çok korkuyorum.Bu bana iki kere oldu.Annemde de glokom var.Acaba bununla ilişkisi olabilir mi yoksa bu yaşadıklarım retina yırtılması belirtileri mi?

bence kesinlikle bi dr a git retinayı büyütüp muayene etsinler ihmal edilecek bir durum kesinlikle degil. bendede iki yerde incelme var. kontrole gdiyorum sürekli

ben de bu sebepten lazer oldum. ankara dünya göz hastanesinde hülya hanım yaptı. daqha sonra kontrollere gittiğimde işi sağlama almak için incelen yerlere de lazer attı. ben memnun kaldım tavsiye ederim. 1 sene önce tek göz 350 tlydi

merhaba incelen yerlere nezaman lazer yaptırdınız bendede iki yerde incelme varda 2 senedir. daha sonra sorun çıktımı

benim de babam dün izmirde retina dekolmanı ameliyatı oldu. Prof dr Süleyman Kaynak yaptı ameliyatı alanında en iyi doktorlardan biri. Retinadaki yırtık çok büyükmüş. Rahatsızlığı 1 hafta önce başladı ama ilk başta katarakt sanıp ihmal etmiş sonra da çok hareket ettiği için (düğünlerde horon teptiği oynadığı zıpladığı için) yırtık iyice büyüdü ve hiç görememeye başladı. Dün acilen ameliyat oldu farkedince. İnşallah düzelir çok zaman nüksettiğini okuyunca korktum biraz.

Arkadaslar annem retina yirtilmasindan 1 hafta once kuledibi goz hst.de ameliyat oldu.boynu egik,cenesi gogsune degecek sekilde dur demisler.surekli oyle durmaktan boyun agrisi oluyor.kadin perisan oldu.bu ameliyati olanlarda boyle durdumu acaba.

Mrblar ben de incelmeden dolayi argon lazer oldum.gozumde surekli ucusmalar oluyordu tuyler ipler falan.ameliyattan sonra jenarda dalgalanmalar basladi.cok korkuyorum.bir de ucusmalar artti.bunlar gecer mi acaba cok tedirginim

korkacak bişey yok zor bir ameliyat da değil. hastaneden girdiğiniz gibi çıkıyorsunuz. bi süre bulanıklık oluyo o da göze damlatılan damladan ötürü çok hafif de bi ağrı oluyo. çok basit hiç korkulacak bi tarafı yok rahat olun
merhaba siz argon lazer mi oldunuz ve kime oldunuz acaba?

X