Görüştüğüm kişi için istihare namazı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

duursll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2023
57
-4
24
Merhaba arkadaşlar 3 haftadır telefondan konuşarak görüştüğüm biri var iyi düşünceli ince birine benziyor çevresi tarafından da sevilen efendi biri içki sigara yok ama gel gör ki benim konusasim gelmiyor 1 2 kere buluştuk dış gorunusunu çok beğenmemiştim ama bir şans vereyim etkilenirsem severim dedim ama konuşurken çok sıkıldım yani icim almadı diyebilirim nötr hissettim yani telden arasa falan geriliyorum hiç konusasim gelmiyor zaten içe dönük bir yapım var zamanla severim belki diyorum iyi bir eş baba olabilir diyorum kız ortamı yok çünkü bunun için istihare namazı kıldım 5 gündür bu çocukla olmam hayır li mi diye ama rüyada ilk gün bir seyler gorsemde hatırlamıyorum yani net bir sonuca varamadım emin değilim net değildi rüya yani 5 vakit namazında biriyim ama mantıklı rüyalarda göremedim 7 güne tamamlayacam bakalım bazıları rüya görmek gerek yok diyorlar his önemli falan diyorlar sizce istihare namazım işe yaramadı mı yada his olarak Allah yonlendirir mi öyle diyorlar siz istihare yattiysaniz neler yaşadınız paylaşabilir misiniz ?

Merhaba arkadaşlar 3 haftadır telefondan konuşarak görüştüğüm biri var iyi düşünceli ince birine benziyor çevresi tarafından da sevilen efendi biri içki sigara yok ama gel gör ki benim konusasim gelmiyor 1 2 kere buluştuk dış gorunusunu çok beğenmemiştim ama bir şans vereyim etkilenirsem severim dedim ama konuşurken çok sıkıldım yani icim almadı diyebilirim nötr hissettim yani telden arasa falan geriliyorum hiç konusasim gelmiyor zaten içe dönük bir yapım var zamanla severim belki diyorum iyi bir eş baba olabilir diyorum kız ortamı yok çünkü bunun için istihare namazı kıldım 5 gündür bu çocukla olmam hayır li mi diye ama rüyada ilk gün bir seyler gorsemde hatırlamıyorum yani net bir sonuca varamadım emin değilim net değildi rüya yani 5 vakit namazında biriyim ama mantıklı rüyalarda göremedim 7 güne tamamlayacam bakalım bazıları rüya görmek gerek yok diyorlar his önemli falan diyorlar sizce istihare namazım işe yaramadı mı yada his olarak Allah yonlendirir mi öyle diyorlar siz istihare yattiysaniz neler yaşadınız paylaşabilir misiniz ?
3 haftadır telefonda görüştüğünüz birini tanıyamazsınız, yani "iyi eş iyi baba olur" demeniz mümkün değil.
Adamı zaten gönlünüz istemiyor, içinizi ve sezgilerinizi dinleyin. Yaratan'ın sesi odur zaten, içinize doğurur.

Beğenmediği adamla evlenmek üzere olan bir konu sahibi vardı geçenlerde. Beğenmemesine rağmen iyi eş olur iyi baba olur falan diyordu, nişan döneminde kızın hayatını kaydıracaktı adam ve ailesi az kalsın. Beğenmiyorsanız içinize sinmiyorsa görüşmeyin, hayatınızda biri olmak zorunda değil. Üstelik telefondan kimsenin iyi biri olduğunu iyi baba olacağını bilemezsiniz. Böyle bir öngörü tamamen uydurmaca.

Siz şu hasta diye görüşsem mi diye düşünen üyeye ne kadar benziyorsunuz

Ben şahsen inanmıyorum öyle şeylere. Gerçek olsaydı herkes namaz kılar sonucu görürdü. Millet deli gibi boşanıyor niye namaz mı kılmamışlar?
Tanıyın, içiniz ısınmadıysa ısınmamıştır yani çok zorlamaya gerek var mı?
Çoğu kişi kılmıyor zaten namaz

Bilinçaltınızın rüyalarınızı etkilemeyeceği ne malum? İstihareye yatmak yerine oturup düşünseniz daha iyi. İstihareye yatıp olumlu gördüğü için evlenen ama şiddet gören, aldatılan 2 kişi tanıyorum. Demek ki her zaman doğru çıkmıyor.

Beğenmediğiniz kişi ile görüşeyin içiniz almıyorsa vardır bir şey isterse dünyanın en iyi kısmeti olsun
Hisler yanilamaz mi normalde hislerim kuvvetli biriyim ama daha önce görüştüğüm kişiyle istekliydim mesajlasirken sonu hüsran oldu

Bilinçaltınızın rüyalarınızı etkilemeyeceği ne malum? İstihareye yatmak yerine oturup düşünseniz daha iyi. İstihareye yatıp olumlu gördüğü için evlenen ama şiddet gören, aldatılan 2 kişi tanıyorum. Demek ki her zaman doğru çıkmıyor.
Nasıl rüya görmüşlerdi rüyalar her zaman doğru olmaz diye söyleniyor zaten

Geçmişte yakın komşumuzun altınları alınmıştı. O kadar çok aradılar vs bulamadılar. Kadın istihareye yattı. Altınları kocasının aldığını görmüş. Sonra kocasını paraladı tabi. Meğer kocası altınları ailesine vermiş. Bazı kişiler renklerle bazı kişiler de olayın görülmesiyle sonuç alıyor. Ama içinizin sinmediği biriyle nasıl vakit geçireceksiniz.

İçinizin almadığı, arayınca gerildiğiniz adam rüyada hayırlı çıksa ne olur ????
Her şeyi ALLAH tan beklemeyin(bu kısmı carpitmayin)O 'nun size bahşettiği aklı kullanın.......

Evet
İçinizin almadığı, arayınca gerildiğiniz adam rüyada hayırlı çıksa ne olur ????
Her şeyi ALLAH tan beklemeyin(bu kısmı carpitmayin)O 'nun size bahşettiği aklı kullanın.......
Orası öyle ama etrafındaki insanlar çok ovduler zaten düşünceli sadık birine benziyor ama ben çok beğenemedim ve vicdan azabı çekiyorum bir yandan

Evet

Orası öyle ama etrafındaki insanlar çok ovduler zaten düşünceli sadık birine benziyor ama ben çok beğenemedim ve vicdan azabı çekiyorum bir yandan
Başkaları öyle söylüyor diye bir şey yok,kimse gerçekten birini 4 duvar arasına girmeyince tanımaz,çok sevseniz bazı huylarını tolore edersiniz,"dur şundan iyi baba olur, çokta sadıkmış" diye biriyle evlenilmez, arada yoğun çekim yoksa herşeyi batar, o da siz de mutsuz olursunuz sonu ayrılık ......

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X