Göktuğ bebegimize ilik ariyoruz...

Göktug bebek ve diğer bebekler icin kızılaya gidip kök hücre bagışcı olacakmiyiz?

• Ankete Katılan
    10
  • Anket Kapalı .
Kan değerlerimi kabul edeceklerini sanmıyorum ama deneyeceğim belki yükselmiştir bir şey olmuştur.
Kıyamam şunun güzelliğine bak.

1.5 yıldır organ bağışçısıyım zaten. İlik donörü olmayı da ne zamandır istiyordum ancak prosüdürü bilmiyordum. Sadece Ankara istanbulun aldığını sanıyordum kanları. biri beni böyle bilgilendirmişti. Şartlarım el verdiğinde mutlaka kızılaya uğrayacağım. Bu farkındalık için teşekkürler. Bebeğimize umarım ilik bulunur.

Bu gun akşam bende goktug için kan vercem kızılay aracına umarım uyar ve yavrumuz kurtulur.

Hepinizden allah razi olsun verenden de vermeyenden de. Elimizden geldigince etrafimiza duyuralim bir suru boyle siteler var ve bir suru face ins. Gibi yerler var etrafinizda tanidiginiz arkadaslariniz vsr insanlari bilgilendirelim lutfen. Insanlar ilik bagisi konusunda duyarsiz ve korkuyorlar. Cok ufak bir islem bu inanin bu bebegimiz 3 kere ilik verdi hastalik teshisi icin. Korkulacak bir sey yok. Organ bagisi gibi bir sey degil. Bebeklerimizin saglikli yasamaya hakki var. Ilik bekleyen anneler babalar var onlarinda evltlari var insa lari duyarli olmaya kok hucre bagiscisi olmalari icin yonlendirelim...

Topik yeniden sessizlige büründü! Çok uzuluyorum..

Yazanlar arasinda gonulluluk islemini tamamlayan var mi? Gonullu olmak icin gidip problem yasayan?

Yasadiginiz sehirlerde sosyal kanallar uzerinden trombosit arayisi yapan gruplara baktiniz mi?

Birsey yapabiliyorsak (ki yapabiliriz kalkip kizilaya gitmek cok zor olmasa gerek) sonuclarini da paylasalim topik guncel kalsin ki daha cok insana ulasalim..

Topik yeniden sessizlige büründü! Çok uzuluyorum..

Yazanlar arasinda gonulluluk islemini tamamlayan var mi? Gonullu olmak icin gidip problem yasayan?

Yasadiginiz sehirlerde sosyal kanallar uzerinden trombosit arayisi yapan gruplara baktiniz mi?

Birsey yapabiliyorsak (ki yapabiliriz kalkip kizilaya gitmek cok zor olmasa gerek) sonuclarini da paylasalim topik guncel kalsin ki daha cok insana ulasalim..
Bagisda bulunanlar burdan bize yazsin. Ya arkadaslar.eminim calisan is sahibi olanlariniz var. Etrafinizda insan yokmu ya lutfen biraz daha insana ulasip burdan ilebize haber verin

Biz dün esimle gittik goktug bebeği söyledim ama bu kan dedi kime uyar belli olmaz yani onunda sırası varmış ama insallah birilerine şifa oluruz

Arkadaslar Göktug yigit bebegimiz 4 aylik. ilık nakline ihtiyaci var.suanda tedavi oluyor. Iligi kan yapmadigi icin her ay kan veriliyor ama cok az bir zamanimiz var. Göktuğ bebek gibir cok bebegimiz var ve onlarda ilik bekliyor. Annelerimiz aglamasin. Evlatlarimiz üzülmesin. Sizlerde annesiniz Sizden ricam duyarli olup bu bebegimiz ve diger bebekler icin kizilaya gidip kök hücresi bağiscisi olmak... inaniyorum ki aranizdan duyarli insanlar cikacaktir.lütfen duyarli olalim ve etrafimizdakileride bagisci olmalari ve hayat kurtarmalari konusunda yönlendirelim...
Bagisci olmak icin gereken sartlar.
18 yasini gecmis 55 yasini gecmemis olmak. Kronik hastaliginin olmamasi ve uzun sure tedavi gerektiren ilaclar kullanmamis olmali.dogum yaptikdan sonra 1 yil gecmis olmali.pirsing yada dovme yaptiesikdan sonra 1 yil gecmis olmali. Yurt disina cikis yapanlar geri dondukden sonra 1 sene gecirmis olmali.kizilay merkezlerine basvurmaniz yeterli. 3 tup kan veriyorsunuz uymasi halinde kizilay aracikigiyla donus yapiliyor. Kabul ettiginizde diger asamalar.basliyor. bunslri kizilayda yetkilisinden.ogrenebiliriz.Eki Görüntüle 2000414

Ben ona kurban olurum canım benimmm. Bilgileriniz ve duyarlılığınız için allah razı olsun. Şartları bilmiyodum doğumdan sonra 1 yıl geçmesi gerekiyomuş. Benim daha 8 ay oldu. 1 yılı doldurunca başvuruma yapıcam allahın izniyle.

Rabbim yavrulara şifa versin ramazan ayı yüzüsuyu hürmetine.

Cok tesekkur ederiz duyarli oldugunuz icin tabiki goktug bebek gibi bir suru vae. Biz bir tek goktug bebek icon degil tum bebekler icinde cabaliyoruzz.

Göktuğ bebek bugün 2 yaşına geldi ve hala ilik bulunamadı ne kdar yazık ki kimse bağışcı olmuyor. Anacıgı tüp bebek yaptı hamile oğlunu kurtarmak için ona uygun ilik olsun die bir sürü araştırma yapıldı ve şuan bekliyorlar bu minicik bebek de hala kan almaya devam ediyor kardeşi doğunca ona can olacak inşallah bu süreç doğacak kardeşi 1 yada 2 yaşına gelene kadar devam edecek kemoterapi de alıcak. Çok yazık artık... insanlar bilinclenmeli ve bağışcı olmalı...

Göktuğ bebek bugün 2 yaşına geldi ve hala ilik bulunamadı ne kdar yazık ki kimse bağışcı olmuyor. Anacıgı tüp bebek yaptı hamile oğlunu kurtarmak için ona uygun ilik olsun die bir sürü araştırma yapıldı ve şuan bekliyorlar bu minicik bebek de hala kan almaya devam ediyor kardeşi doğunca ona can olacak inşallah bu süreç doğacak kardeşi 1 yada 2 yaşına gelene kadar devam edecek kemoterapi de alıcak. Çok yazık artık... insanlar bilinclenmeli ve bağışcı olmalı...
ilik nasıl veriliyor ?

Kızılaya bir kac tup kan verip form soruyorsunuz ve sıraya giriyorsunuz ben 2 yıldır listedeyim ama kimseye uyumadım hala bence vermek lazım
Ilik vermek zor mu peki. Legen kemigi falan cok ağrılı oluyomus simdi sadece kan verir gibi veriyomussun sanirim ama o da uygulamada varmi ki bilginiz var mi

Ilik vermek zor mu peki. Legen kemigi falan cok ağrılı oluyomus simdi sadece kan verir gibi veriyomussun sanirim ama o da uygulamada varmi ki bilginiz var mi
Canım anestezi altında veriyorsun ve ağrın oluyor ama dayanilmicak derecede değil. Ben şunu düşünüyorum ben o kadar ağrıyla bir can kurtaraxaksam hele bu bir bbekse tabıkı büyükte olabilir ama bebekler bana göre öncelik o acı hiç annemisin bilmiyorum ama kardeşsin essin bizede olma olasılığı var ağrıları düşünme bence keşke sıra gelse bana ve ben versem. Bu arada devlet tarafından tüm ihtiyaçların karşılanıyor hangi şehirdeysem hastamız oraya gonderiliyorsun tüm masrafları devlet karşılıyor. Bence yapmalısın ıylık herşeyde önce gelir...

X