Gogus ucu yaralari

dnzyk3252

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2024
19
0
33
Merhabalr ben erken dogum yaptim,cocugum kuvezde,36 gun oldu, o yuzden sagim makinesi kullaniyorum,gogus uclarim cok catladi sizliyo ve biraz sekli de degisti aslinda mustela kullaniyorum ama baska oneriniz var midir?

E vitamini içeren bir göğüs ucu kremi kullanın. Bana pahalı markalarınki iyi gelmeyip, malum bebek markasının kendi kremi iyi gelmişti.

Merhabalr ben erken dogum yaptim,cocugum kuvezde,36 gun oldu, o yuzden sagim makinesi kullaniyorum,gogus uclarim cok catladi sizliyo ve biraz sekli de degisti aslinda mustela kullaniyorum ama baska oneriniz var midir?
silikon gogus ucuyla emzirdigim icin gogus uclari asiri yara olmustu. kaniyordu resmen. hicbir krem fayda etmedi.en pahali kremleri kullandim hic fayda goremedim.cozumu sari kantoron yagi ve zeytinyaginda buldum. ha bir de gumus gogus kapaklari almistim. sagimdan veya emzirmeden sonra ilk once zeytinyagini boca edip daha sonra gumus gogus kapaklarini kapatiyordum. hic yara olmadi sonrasinda

Garmastan pomad.Biraz pahalı ama benim iki meme ucumda yara olmuştu.Emzirme hemşiresi önerdi.Cok iyi gelmişti .tavsiye ederim

Lansinoh gogus ucu kremi ve her emzirmeden sonra meme uclarini mutlaka yikamalisin ve kremi tekrar surmelisin. Kremli olarak bebegini emzirebilirsin sorun olmaz.

Lansinoh gogus ucu krem iceriginin aynisi gratis'in kendi markasi olan kremde mevcut, hangisi butcene uygunsa onu al.

Ayrica mutlaka gogus kalkani edin, illa gidip philips avent'e yuzlerce lira dokmene gerek yok, e-bebek'te alternatif urunlerde var hepsinin adi gogus kalkani. Kapağinda bosluk olani kullanirsan goguslerin hava alir ve kuruma olayi yasamazsin, yaralarin da iyilesir.

Gecmis olsun. Gogus uclarin kanasa dahi emzirmekten cekinme.

Yaranin en onemli sebebi dogru emzirmemektir / dogru sekilde sagim yapmamaktir. Gogusun pembe olan kisminin tamamini bebek agzina almali.

Bunuda soyle yapacaksin, gogus ucunu isaret parmagin ve yanındaki parmakla sıkıp bebegin agzina ust dudagindan alt dudagina dogru kaydirarak yerlestireceksin, pembe kismin tamamini agzina almazda yaralarin iyilesemez.

E vitamini içeren bir göğüs ucu kremi kullanın. Bana pahalı markalarınki iyi gelmeyip, malum bebek markasının kendi kremi iyi gelmişti.
Kendi sütünüzü sürün kuruyana kadar bekleyip kapatın her sağım ve emzirmeden sonra bana hemşire söylemişti bu sekilde yap diye asla yara olmadi

Sağım makinasının ucunun meme başına büyük yada küçük oldugunda yara oluşuyor. Sende bu konuda bir araştırma yap istersen. Makinaların memeyi koyulan kısmının numaralari varmış bende sonradan öğrenmiştim. Hız ayarında dikkat et. Kuru kuruda sağım yapma. Mutlaka nemlendir sutunden sık ve bazen de hava alsın açık dursun bir sure. Gümüş kapak edin . Emziriyorsan da doğru emzirme çok önemli. Yanlış emzirmede meme de yara ve acıya neden oluyor.

Merhabalr ben erken dogum yaptim,cocugum kuvezde,36 gun oldu, o yuzden sagim makinesi kullaniyorum,gogus uclarim cok catladi sizliyo ve biraz sekli de degisti aslinda mustela kullaniyorum ama baska oneriniz var midir
Konu dikkatimi çekti. Göğüs ucu doğumdan sonra çok hassas oluyor. Makina da iyice acıtıyor. Makinanın flanşörü büyük geliyor olabilir. Büyük olunca aşırı çekip rahatsız ediyor memeyi. Göğsün etrafını filan yağlayıp sagmaya çalışın. Ben mummy care adlı göğüs kremi kullandım doğal organik yağlardan oluşuyor yumuşacık yapıyordu. Artani da bebeğin makatta çatlak oldu oraya sürdüm ve mucizevi şekilde iyileşti doktor bile inanamadi . Ama tabi sağım yapmak ekstra zor tez zamanda bebişinize kavuşmaniz dileğiyle

X