Onkoloji - Kanser ve Türevleri Göğsümde bir kitle daha...Fibrokistik

Merhaba
Kendi kendime tesadüfen hissettiğim misket büyüklüğündeki bir kitle için genel cerraha gittim 12ay önce .. Korkulacak birşey olmadığını kızların çoğunda olduğunu ama haberlerinin olmadığını söyledi.Keskin kenarlı olması sağa sola kaçması ve bastırınca acıması gerçekten korkulacak birşey olmadığını gösterir dedi bunu ultrasonla destekledik tabi..6 ayda bir takip edilmesini önerdi..2 cm de geçerse göğsünü deforme edeceğinden alınmasını öneriyorum dedi.. 12 ay sonra tekrar başka bir cerraha gözüktüğümde gerçekten yarım cm daha büyüdüğünü gözlemledik.. Sonuç olarak hala iyi huylu gözüküyordu.. Ama ben genede içimde böyle bi fazlalığı tutmak istemedim.Çünkü dahada büyüyecekti..Ultrasonu çeken doktorda kistik yapının beslendiğini söyleyince çıkartılmasına karar verdik doktorumla birlikte..
Küçük bir cerrahi operasyonla aldırdım kitleyi.. Şimdi takip edecek öyle bir kitlem yok ..Ve korkulacak bir operasyon da değildi ameliyattan korkanlar için söylüyorum..Ve ameliyat 1 saniyede gerçekleşmiş gibi hissettim..Florance nightingale Gayrettepede enerji ve güven alabileceğiniz sağlam cerrahlardan bi tanesi bana denk geldi..Herkese sağlıklı günler diliyorumm.

benimkide aynı seninki giib cnm ..dr alalım dedi ama igneden bile korkan biriyim sadece gögsüne igne vururum hissetmessin dedi ama ben psikolojik olarak çöktügümden komple anestesi istiycemm..bide 2 tane büyük var birsürüde küçük var al al bitmezki..komşudada çıkmıştı aldırdı geri çıkmış zararı yok demiş doktor ama vesvese insanın içini rahat bırakmıyorkii..bi iki ay sonra kontrole gitcem:KK43:kaıdn olmak zor...

Merhaba
Kendi kendime tesadüfen hissettiğim misket büyüklüğündeki bir kitle için genel cerraha gittim 12ay önce .. Korkulacak birşey olmadığını kızların çoğunda olduğunu ama haberlerinin olmadığını söyledi.Keskin kenarlı olması sağa sola kaçması ve bastırınca acıması gerçekten korkulacak birşey olmadığını gösterir dedi bunu ultrasonla destekledik tabi..6 ayda bir takip edilmesini önerdi..2 cm de geçerse göğsünü deforme edeceğinden alınmasını öneriyorum dedi.. 12 ay sonra tekrar başka bir cerraha gözüktüğümde gerçekten yarım cm daha büyüdüğünü gözlemledik.. Sonuç olarak hala iyi huylu gözüküyordu.. Ama ben genede içimde böyle bi fazlalığı tutmak istemedim.Çünkü dahada büyüyecekti..Ultrasonu çeken doktorda kistik yapının beslendiğini söyleyince çıkartılmasına karar verdik doktorumla birlikte..
Küçük bir cerrahi operasyonla aldırdım kitleyi.. Şimdi takip edecek öyle bir kitlem yok ..Ve korkulacak bir operasyon da değildi ameliyattan korkanlar için söylüyorum..Ve ameliyat 1 saniyede gerçekleşmiş gibi hissettim..Florance nightingale Gayrettepede enerji ve güven alabileceğiniz sağlam cerrahlardan bi tanesi bana denk geldi..Herkese sağlıklı günler diliyorumm.
merhaba geçmiş olsun. bendeki kitle 3 cm çapında. emzirdiğim için müdahale edilmiyor. 1 sene sonra alınacak. biyopsi temiz çıktı. yanlız göğüs deformasyonundan bahsetmediler bana. üzüldüm. neyse kötü huylu değil ya şükürler olsun.

Benimde sağ göğsümde fibrokist çıktı 4 cm kadar doktor önemli değil dedi kontrolede çağırmadı. Doktora göstereli yaklasık 6 ay oldu yasım küçük oldugu için birşey demediler acaba bi sorun olur mu ağrısı falan yok. ama önceden sızlama yapıyordu şimdii sızlama yapmıyor birşey olurmu bilgilendirirseniz sevinirim....

Benimde sağ göğsümde fibrokist çıktı 4 cm kadar doktor önemli değil dedi kontrolede çağırmadı. Doktora göstereli yaklasık 6 ay oldu yasım küçük oldugu için birşey demediler acaba bi sorun olur mu ağrısı falan yok. ama önceden sızlama yapıyordu şimdii sızlama yapmıyor birşey olurmu bilgilendirirseniz sevinirim....

doktordan doktora fark var. bir doktor hiç önemsemezken,diğeri acil biyopsi dedi. bence başka bir doktordan daha bilgi al, görün. ve mutlaka belirli aralıklarla kontrole git. yaşın kaç merak ettim.geçmiş olsun...

doktordan doktora fark var. bir doktor hiç önemsemezken,diğeri acil biyopsi dedi. bence başka bir doktordan daha bilgi al, görün. ve mutlaka belirli aralıklarla kontrole git. yaşın kaç merak ettim.geçmiş olsun...

Saol Yaşım 19:KK43: ilk gittiğimde sadece ultrason sonucunu aldım bidahada gitmedim ozaman mm di büyüdüğünü farkedince tekrar gittim ultrasona girdim doktora gösterdim önemli deil dedi. bende umursamadım şimdi hiçbi acı sızlama ağrı yok ama gözle görülür derecede büyük. dağılır süt bezesi gibi bişi dedi ama, fibrokist süt bezesi mi oluyo? şimdi daha büyük 4 cm geçmiştir diye tahmin ediyorum koltuk altıma doğru büyüyo..

bende dun ogrendım benımde fıbrıkıstlerım var mıs ıkı gogusumdede ama hıc alınacak fılan demedı aıledede bu hastalık oldugu ıcın her ay kendı kendıne muane ol dedı ve 6 ayda bır ultroson cektır dedı bu kıstler kansere cevırmezmıs ama doktorlarınkorktugu sey bu ıyı huylu kıstler kotu huylu kıstlerın gorunmesını engelleye bılırmıs hepımıze ALLAH tan saglık dılıyorum ve sakın boslamayın arkadaslar ben aılemle konsutum ve bu 6 aylık sure dolmadan devamlı kontrollerımı yapacam

Bilgin için çok saol canım.. sanada geçmiş olsun. bende çok merak ediyorum benim bir göğsümde var ama doktorlar önemsiz dağılır dedi geçiştirdi bakmadı bile neredeyse kağıda..ama dağılmadı şimdi eskisine göre okadar büyüdü ki dıştan görünmesi için kolumu kaldırmam yeterli acaba doktoruna mı denk gelmiyorum:uhm: ben bursada oturuyorum iyi bildiğiniz onkoloji yada genel cerrah doktoru varmı? eğer varsa yazarsanız çok mutlu olurum çünkü tekrar gitmeyi düşünüyorum iyi doktor arıyoruz ağrı sızı sancısı falan yok.. tuğçecim birde doktor ilaç falan verdi mi sana? mm mi cm mi seninki? çok soru sordum kusura bakma ama merak ediyorum o yüzden:KK43: Allah hepimize sifa versin..

canım sordum bır ılac vermedı daha bu hastalıgı yenı ogrendıgı ıcın ıyı bır doktor bulamadım amaen kısa zamanda yı bır mem cerhaı ye gıttım benımde suanda agrıvr bılmıyorum nıye cok canım sıkılıyor bu hastalıgı bır ogrensek ıyıce zararlarını

evet öğrensek çok iyi olur düzgün doktor bulup açıklaması lazım ablamın arkadasındada aynı şey var ama onailaç vermiş şimdi küçülüyomus bende tekrar gidicem inş. ağrımayanlar kötü huylu oluyomus küçük bi operasyonla alınıyormus ağrıyanlar iyi huyluymus benimki baya şişti ondan bişey çıkarmı acaba die korkuyorum... fibrokist çikolata kistine falan dönüşüyomus ilerde doğru mu bilmiyorum canım..

Kızlar günaydın, hepimize ALLAH iyilik versin. Benim sol gögsümde yaklaşık 4 cm bir kistik lezyon teşhisi kondu, haftaya perşembe günü operasyonla alınacak. Sormak istediğim aranızda bazı arkadaşlar böyle bir operasyon geçirmiş acaba ne kadar sürüyor kistin alınması, sonrasın da hemen işe gidebiliyor muyum?

Çok çok sevgiler hepinize

canım sizin yeriniz falan neresı bende gelmek ıstıyorum bende 5 senedir var hareketli ama çok büyük ele direk geliyo 3 tane oldu zaten ama benı rahatsız etmıyor yasam standardımı düsürmüyor ılaçla fln küçülütülürse küçülsün ısterım tabıkı gelip bı baktırmak ıstıyorum

ya kıslar benimde yaklaşık 6 senedir 3 tane kistim var..1.5 cm,ikitanede 1 cm lik..genelde agrıyo kolum avuç içim gögsüm böle igne batar gibi oluyo...sizdede öylemi senede 1-2 kes kontrole gidiyroum biyopsi yapalım dedi büyüge ama korktum yaptırmadım..agrıması normal diyor ineternetteki yorumlarla gitigim doktorlar ama vesvese yapıyroum...etrafımdada böle olupta aldırıp sonra yenilediigni söyleyen kişilerde var..hep kanser olmaktan korkmuşumdur allahım korktuklarımızla sınamasın bizi:KK43::KK43::KK43::KK43:

bende 6 sene önce iki göğsümdende kist aldırdım fibroadenomdu bir sene sonra hamile kaldım kızım şimdi 5 yaşında bidahada hiç doktora gitmemiştim geçenlerde koltuk altımda bir ağrı hissettim elime küçük bi şişlik geldi çok korktum doktora gittik ultrasonda lenf bezesi şişmiş ve sol göğsümdede küçük bi fibroadenom varmış doktor önemli bişey yok dedi altı ayda bir ultrasona girin takip edelim dedi

off bayan olmak ne zor iş..agrıması normal dedi gittigim tüm doktorlar..hatta agrımayandan korkmak lazım dedi..ama insanın pskolojisini bozuyor bu agrılarr sürekli kansermiyim diye düşünüp duruyorum vesvese ediyorum..iki ay sonra düğünüm var..sanırım ramazan ayından sonrada aldırıp kurtulcam bu kistlerden sürekli böle dert etmektense alıp kurtulayımmm valaaa ...

mrblarr ..arkadaşlar bende geçen gün mammografi çektirdim doktorum temiz dedi sonra ultrasona soktu sol mememde iç kadran orta bölümde milimetrik bir alanda fokal akustik gölgelenme çıktı.kitlem yok ama bu gölgelenme nedir inanın dert oldum bana illaki emar çektirin kuşkumuz yok olsun dedi ben çektirmedim çünkü damardan ilaç verip yüzükoyun yatırıp hiç hareketsiz o alaete sokuyorlar....bide ne olduğunu bilmediğim bişey için. off bu gölgelenmenin ne olduğunu bileniniz varmı bana yardmcı olunnnnnnnnn

Benim de göğsümden 4 sene önce 5 cm.lik fibroadenom alınmıştı. Şimdi de koltuk ağrımda bir ağrı var ama son 1 haftadır ağrı olan kolumda ağır çanta taşıdım, acaba ondan mı diyorum. Meme yapım da ileri derecede fibrotik olduğu için kitle var mı yok mu emin olamıyorum. Bu ağrı bir hafta daha sürerse doktora gideceğim; ama çok huzursuzum:18:

merhaba kızlar
benimde sağ göğsümün üst kısmında
dün gece farkettiğim bi şişlik var dokununca acıyor
elimin altında ceviz kadar bi yuvarlak
reğl dönemim de değil
böyle bi durumla karşılaşanınız varsa yardımcı olun lütfen
korkuyorum:KK59:

merhaba hanımlar
benim sağ ve sol göğsümde ceviz buyuklüğünde birşey farkettim dün..adetime 10 gün var ilk defa böle birşeyle karşılaştım.
koltuk altıma doğru dokundukça da bir acı oluyor ama bu adetim yakın olduğu için.
ama bu ceviz büyüklüğündeki şeylere bi anlam veremedim.
lütfen yardımcı olurmusunuz:KK31:

X