Onkoloji - Kanser ve Türevleri Göğsümde bir kitle daha...Fibrokistik

arkadaşlar merhaba
ben 2011 şubatta hamile kaldım
hamile kalmadan 1-2 ay önce ufak bi sertlik hissetmiştim doktora gidene kadar hamile kalınca gidemedim öle kaldı
19 mayısta bebeğimin kalbi durunca mecburen alındı ondan sonra gittim doktora hemn doktorun ilk muayenesinde korkulcak bişe değil kanser değil korkma dedi ben ağlayarak girdim odaya bebeğimden sonra korkularım psikolojim bozuldu biraz küçük kistler var dedi
ultrason cekildi temiz çıktı sadece süt bezleri yoğun çıktı
ama dokununca hissediliyo içindeki sertlik ağrı acıma yok
meme mr çektirdim 1 hafta önce sonucu bekliyorum ama çook korkuyorum ne olcak diye
bu sene okadar çok şey yaşadımki daha fazlasını kaldıramam inş. iyi çıkar herşey
alalhım herkese sağlık versin

arkadaşlar merhaba
ben 2011 şubatta hamile kaldım
hamile kalmadan 1-2 ay önce ufak bi sertlik hissetmiştim doktora gidene kadar hamile kalınca gidemedim öle kaldı
19 mayısta bebeğimin kalbi durunca mecburen alındı ondan sonra gittim doktora hemn doktorun ilk muayenesinde korkulcak bişe değil kanser değil korkma dedi ben ağlayarak girdim odaya bebeğimden sonra korkularım psikolojim bozuldu biraz küçük kistler var dedi
ultrason cekildi temiz çıktı sadece süt bezleri yoğun çıktı
ama dokununca hissediliyo içindeki sertlik ağrı acıma yok
meme mr çektirdim 1 hafta önce sonucu bekliyorum ama çook korkuyorum ne olcak diye
bu sene okadar çok şey yaşadımki daha fazlasını kaldıramam inş. iyi çıkar herşey
alalhım herkese sağlık versin

gecmis olsun korkma lutfen.
Benim her iki gogsumde de var birkac tane hemde.
Biyopsi bile yapldi.
Doktor hicbir zarari olmadigini sadece buyurse ,estetik acidan rahatsiz ederse aliriz demisti,

arkadaslar merhaba malesef kadınların derdi hiç bitmiyor böyle ama hep diyorum allah şifasız dert vermesin.bende de bi sürü kist var göğsumde.her yıl ultrasonla takibini yaptırıyorum o kadar.fibrokistikmiş göğüs yapım.annemınde öyle.ancak benım size bir sorum olacak.annemın son mamografisinde fibrokistlerden ayrı bi yapı göruldu.ve iğne biyopsisi önerdiler.bizim içimiz rahat çok şükür ailemizde de böyle hastalık yok ama tedbir amaclı yaptırıcaz biyopsiyi.ancak yapan kişinin tecrubelı olması önemlıymıs.istanbulda tavsiye edebileceğiniz bi yer var mı?

Arkadaşlar bende de fibrokist çıktı her iki göğsümdede üstelik sayıca çok. ağrıda oluyo dr gittim ultrasonografi çekildi açıklamasıysa korkulacak bişi yoktu sadece. ama ağrı yapıyor ve insanın sinirleri bozuluyor.

bende 7sene once (21yasimda) aylik yaptigim elle muayenede elime bir kitle gelmisti doktora gittim usg cekti ardinda birde mamografi istedi neyseki korktugum gibi degildi bir kactane fibrokistik lezyon vardi :)) 6ayda bir usg cektirdim oglumu emzirdikten sonra hepsi kaybolmustu bende bir sene ara verdim usg ye ama 3ay once regl sorasi gogusumdeki agri gecmedi baktim bir kitle var birdahaki reglime kadar bekledim fibrokistikler tekrarladi diye dusundum 2.regliden sonrafa gecmeyince doktora gittim hatta 3doktora gittim hepsi usg isteyip sonucu gorunce biyopsi dediler persembe gunu lokal anestezi ile igneli biyopsi yaptirdim sonucu bekliyorum 1ay icinde cikacak bekliyorum :KK43:)
ama son usg raporunda kitlenin "granulimatoz mastit" ile uyulu oldugu gibi bisey yaziyordu bu icime biraz su serpti
bu mastit meme kanserini taklit ediyormus biyopsi ile ayirt edilebiliyormus ne dusunecegimi bilmeden bekliyorum
aranizda gogusunden kitle aldiran varsa ne gibi degisiklikler oldu yazarmisiniz sekil bozuklugu oldumu? goguse sekli duzeltmek icin silikon koydularmi(bir arkadasimin koymuslardi) bir de neden aldirdiginiz kitle neydi? simdiden tesekkurler

Kızlar son 2-3 gün önce çenemin altında bi beze hissettim, dokunduğum zamanda ağrıyor. Fakat bu akşam iki göğsümünde üstünde koltukaltına yakın bölgemde küçük küçük bezeler ve dokunduğumda aynı şekilde ağrı hissediyorum... Ayrıca çene altımdaki gibi boynumda da birkaç tane bezenin olduğunu farkettim... Buna benzer şeyler yaşayan var mı? Bu konuda yardımcı olur musunz lütfen..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kızlar son 2-3 gün önce çenemin altında bi beze hissettim, dokunduğum zamanda ağrıyor. Fakat bu akşam iki göğsümünde üstünde koltukaltına yakın bölgemde küçük küçük bezeler ve dokunduğumda aynı şekilde ağrı hissediyorum... Ayrıca çene altımdaki gibi boynumda da birkaç tane bezenin olduğunu farkettim... Buna benzer şeyler yaşayan var mı? Bu konuda yardımcı olur musunz lütfen..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Lenf bezlerin olmasin gittin mi doktora, hala var mi?

Kızlar ,
Bende iki aya yakın yumurtalıgımdaki kistten dolayı doktora gidiyorum regl olabilmem için hormon ilacı kullandım ve şimdi doğum kontrol hapına başladım..
Geçen bir sebepten dolayı genel cerraha gittim kontrol amaçlı birsürü test yaptık birde meme usg istedi çektirdim.. Fibrokistik meme yapısı varmış bende birde sol mememde 2mm anekoik kist göründü . Yarın sonucumu doktora göstereceğim hormon ilaçları geçici kistler yaparmı bide regli günümdeydim o günlerdede vücud kist yapabiliyormuş başınıza böyle bir durum geldimi merak ettim

merhaba hanımlar
benim sağ ve sol göğsümde ceviz buyuklüğünde birşey farkettim dün..adetime 10 gün var ilk defa böle birşeyle karşılaştım.
koltuk altıma doğru dokundukça da bir acı oluyor ama bu adetim yakın olduğu için.
ama bu ceviz büyüklüğündeki şeylere bi anlam veremedim.
lütfen yardımcı olurmusunuz:KK31:
Merhaba. Merak ettim. Gittiniz mi doktora?

Merhaba çok uzun yıllar olmuş ama benimde sol kol altimda lenf bezi büyümesi var sizin lenf beziniz küçüldümü acaba bir daha baktirdinizmi?

yellow angel,
geçmiş olsun,aklında soru işaretleri kalmaması için mutlaka bir genel cerrahla konuşmalısın,ultrasonografi uzmanı seni kistlerin hakkında bilgilendirmedi mi?
Tam bir bilgilendirme yapamaz ama görülen kitlelerin ne tür olduğunu anlamıştır.
Bende yaz aylarında aynı dertten muzdariptim,sol göğsümde cevizden biraz büyük bir kitle oluştu,ben elle muayneleri rutin olarak yaparım aslında ama bu kitle aniden çıktı ve inan büyük olduğu için çok korktum,hemen bir genel cerrahtan randevu aldım,muayne sonrasında o kocaman kitle haricinde sağ ve sol memede birçok kitle olduğu ortaya çıktı,ben daha çok panikledim ama doktorum içimi rahatlatan bir konuşma yaptı,doktorumun bana söylediği menopoz dönemine kadar bu tür kistlerin zaman zaman oluşabileceği,kistlerin özellikle regl dönemlerinde ortaya çıkacağı,ameliyatlık bir durum olmadığı,kollarımda uyuşma olabileceği,ağrı yaptığı zamanlarda ağrı kesici almam gerektiği yönündeydi,hatta ben bazı kadınların memedeki kitleler yüzünden ameliyat olduklarını söyledim kendisine,gerekiyorsa beni de ameliyat etmesini istedim,güldü,sende görülen ameliyat edilecek türden değil dedi ve durduk yerde ameliyat olacağım dersen boşu boşuna memenin yapısının bozulmasına sebep olursun dedi,benim içim rahatlasın diye ultrasonda çektirildi,ultrason uzmanı da cerrahın söylediği gibi kanserleşmez bu kistler dedi,ben ultrason yerine niye mamografi çekilmediğini de sordum,genç kadınların meme yapısı daha yoğun oluyormuş ve bu yoğunluk yüzünden mamografi çekimleri hata verebiliyormuş,belli bir yaşa kadar mamografi yerine ultrasonografi ile teşhislerin daha sağlıklı olduğunu söyledi doktor.
Benim kistler kendiliğinden geçti,şimdilik bir sıkıntım yok,inşallah sende iyileşirsin ama bizlerin yazdıkları yerine genel cerraha gidip sonuçlarını göstersen ve cerrahla konuşsan çok daha iyi olur,çünkü bendeki rahatsızlık sendekinden farklı olabilir,kulaktan dolma değil tıbbi açıklamalar herzaman daha sağlıklı ve faydalı olur.
Sağlıklı uzun ömürler dilerim.

Saygılarımla...

X