Göçmenler (Yugoslav,Bulgar,Arnavut...) ?

ayrıca başlıkta yanlışlık var bulgar değiliz biz Türküz atalarımızda Türktü bizde öyleyiz zamanında osmanlının uyguladıkları politikaları araştırın öğrenirsiniz kınıyorum.......

merhabaaa
ben bulgar göçmeni torunuyum ama baya eski dedemler göçmenmiş ama dedem o zaman 7 yaşındaymış baya eski adetlerini falan cok bilmiyorum
ama burada bulunma nedenim başka sayfa cok olugu için okuyamadım arkadaslar ve arnavutlar la ilgili yardımınıza ihtiyacım var
benim erkek arkadasım ( olmaya aday yani )
arnavut göçmeniymiş bunlar su andada aydın-koçarlı-yeniköyde oturuyorlar
ama ben huylarını sularını bilmiyorum yani yöresel yemeklerlerin dışında nasıl insanlardır,gelecekte ben bu arkadasımla evlilik gerceklerştirsem uyusabilirmiyiz gibi konuları merak ediyorum bana bilenleriniz yardımcı olursa valla cok dua ederim noluuuuurrr:çok üzgünüm:
bu arkadasla görüşme nedenimiz gelip gecici değil sonu evlilikle bitsin istiyoruz yardım edin nolur

canım hayırlı olsun şimdiden :)
arnavut erkeklerinin %99 u evcimendir öncelikle bunu söyleyeyim. için rahat olsun bu konuda. bence önemli bir mevzudur bir bayan için. ben bizim arnavutlardan kıskanç olup da eşine baskı yapana hiç rastlamadım ve duymadım da. aksine çok rahat bırakırlar eşlerini.
ailelerine gelince de arnavutlar da en önemli şey "saygı" dır. güler yüzlü olman çok önemlidir. hamarat da olursan gönüllere taht kurarsın :)
hadi hayırlısı :1hug:

canım hayırlı olsun şimdiden :)
arnavut erkeklerinin %99 u evcimendir öncelikle bunu söyleyeyim. için rahat olsun bu konuda. bence önemli bir mevzudur bir bayan için. ben bizim arnavutlardan kıskanç olup da eşine baskı yapana hiç rastlamadım ve duymadım da. aksine çok rahat bırakırlar eşlerini.
ailelerine gelince de arnavutlar da en önemli şey "saygı" dır. güler yüzlü olman çok önemlidir. hamarat da olursan gönüllere taht kurarsın :)
hadi hayırlısı :1hug:

tesekkür ederim canım
ama cok kötü bir durum var
ARKADASIMIN AİLESİ BENİ İSTEMİYORRRRRRR
senağlamasenağlama
Oysa biz cok iyi anlaşıyoruz birbirimizi tamamlıyor gibiyiz
sorun benim daha önce başımdan bi evlilik geçmiş olması
tamam yani belki tepkileri normaldir ama ya neden tanımadan bu ön yargı...
offfsenağlama
napıcaz nasıl ikna edicez ailesini bilmiyorum

desenize aranıza gelin olarak gelmişim. kaynanam bilmez ama eşimin babannesi hala bu yemekleri yapar ve tadıda cok güzel zaten isim soramayız. önümüze koyulanı yiyoruz. ama şunu bilirimki sizden kızmak zormus

arkadaşlar gelin beraber olalım hepinizi urnavut kardeşlik ve dayanışma derneğine bekliyorum. ne yapacaksak beraber yapalım . birlikte gecmişimizi öğrenelim.ve yaşatalım. birbirimizle bir kardeşlik bağı kuralım

merhaba arkadaşlar ben bursa doğumluyum fakat annem bulgaristan kırcaali doğumlu 1 yaşında buraya göç etmişler türklere karşı yapılan haksızlıktan dolayı hatta dedem "Ne mutlu Türküm diyene" ata sözünden esinlenerek nemutlu almış soyadlarını.babamda bursa doğumlu fakat onun kökenden yunanistan selanik ten.ama macırları çok sewerim kendimide öyle görüyorum bundan da gurur duyuyorum çok çalışkandırlar .dürüsttürler.ayrıca su böreğini çok iyi yaparlar ananem başta olmak üzere :KK70: birde kapamaları wardır .et yemem ama tavuk etiyle olanı sewerim.birde tatlı kabak böreği wardır ki dillere destan ananemde pek güzel yapar şöyle bol cewizli .ah olsada ve rejimde olmasamda şöyle 4-5 dilim götürsem en kocamanından..sizlerin burda olduğunu bilmek beni mutlu etti açıkçası:1hug:a.s.

slm kısslarr benim babaanne arnavut dedem makedonya dan gelmiş ilk manisa ya oradanda izmir e hepinizi sevgiyle sımsıkı kucaklıorumm

bence bulgaristanda kimse h harfini yutmuyor

her kültürn kendine haz uslup ve tarzlari vardir belki sana h yutan bir göçmen denk gelmemiştir birde şive olarak mekodan göçmenleri bulgar göçmenleri arnavut göçmenleri yugoslav göçmenleri var bende bir göçmenim çoğu akrabalarimiz h harfini yutarak konuşuruz hüseyine useyin hüsmene üsmen tabiki bu şive genç kuşakta yok

zdraveyte prıyatelkı kakste
merhaba kızlar nasılsınız bende bulgaristan göçmeniyim ben de 89 geldım burgazdanım ist oturuyom katılıyorum sıze bız bulgar degılz öp gör kıb bay

zdraveyte prıyatelkı kakste
merhaba kızlar nasılsınız bende bulgaristan göçmeniyim ben de 89 geldım burgazdanım ist oturuyom katılıyorum sıze bız bulgar degılz öp gör kıb bay

slm arkadaslar ben de bulgarıstan göçmenıyım kırcaaliden. 89 da gelmısız ozaman ben 2.5 aylıkmısım suan istanbulda ikamet edıyoruz

mrb arkadaşlar
bende bulgaristan karcali doğuluyum 89 da geldik,izmir de oturuyorum, eşim arnavut ama izmirde doğmuş. onun tee neneleri gelmiş...

Konunun başlığında bir düzeltme yapmanız mümkünmü ..Bulgar göçmeni diye bir tabir yoktur..Bulgaristan göçmeni vardır... Bulgar değilizki,Türküz..

nasılsınız arkadaşlar uzun süredir bu topike uğramıyordum herkezler kaybolmuş yemek tariflerini yazmaya devam edelimmi

X