Geride ve kucuk olan agiz/cene

escuer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2016
474
312
Geride ve kucuk olan agzim özguvenimi bozdu, olmadigim biri gibi davranmaya kadar surukledi beni... mutsuz ettigi icin insanlar farketmesin diye daha mutlu görunmeye calisiyorum istemeden.

Cok fazla görunmeyen dislerim ile daha görunur ve duzgun dislere kavusabilirmiyim? Bunun icin sanirim hem cene estetigi, hem genisletme hem de gulus tasarimi gerekli...

Özendigim Kate Middleton gibi olmasi...

Tecrubeli olup veya degismek isteyipte buraya yazmak istemeyenler bana özelden de yazabilir..

Aslında kendin cevabını vermişsin başarılı bir estetik çene cerrahına gitmen gerekir. Ben yaptırmadım fakat internette ve medyada görüyoruz kimler neler yaptırmıyor ki bu da neden olmasın. Sanırım senin problemin de canım 3.resimdeki gibi doğru mu anlamışım?

....

Son düzenleyen: Moderatör:
Geride ve kucuk olan agzim özguvenimi bozdu, olmadigim biri gibi davranmaya kadar surukledi beni... mutsuz ettigi icin insanlar farketmesin diye daha mutlu görunmeye calisiyorum istemeden.

Cok fazla görunmeyen dislerim ile daha görünur ve duzgun dislere kavusabilirmiyim? Bunun icin sanirim hem cene estetigi, hem genisletme hem de gulus tasarimi gerekli...

Özendigim Kate Middleton gibi olmasi...
öncelikle bu estetik değil ortodonti meselesi. benim de aynı sorunum vardı, dişlerim yamuk ve öndeydi, ben orotodondiste gittim ve çene ameliyatı adayı olduğumu söyledi ama çok arada bir vaka olduğu için bana bıraktı, çünkü çok zahmetli bir iş. önce tel takıyorsunuz 1.5 yıl ameliyata hazırlık için, sonra ameliyat oluyor. bayağı da zor bir iş, alt çene öne alınıyor. sonra da tekrar tel takılıyor.. bu estetik dışında 3 yılınızı alabilecek bir iş.
bunun yerine eğer dişleriniz sorunlu ise, tel takıp sonra da alt çene üst çene hizalama yapılabilir (lastik ile), ben bu yoldayım. siz de isterseniz bir ortodondistten görüş alın.
çene estetiği kısmını bilmiyorum ama çene ameliyatı bilgilerim bu yönde.

öncelikle bu estetik değil ortodonti meselesi. benim de aynı sorunum vardı, dişlerim yamuk ve öndeydi, ben orotodondiste gittim ve çene ameliyatı adayı olduğumu söyledi ama çok arada bir vaka olduğu için bana bıraktı, çünkü çok zahmetli bir iş. önce tel takıyorsunuz 1.5 yıl ameliyata hazırlık için, sonra ameliyat oluyor. bayağı da zor bir iş, alt çene öne alınıyor. sonra da tekrar tel takılıyor.. bu estetik dışında 3 yılınızı alabilecek bir iş.
bunun yerine eğer dişleriniz sorunlu ise, tel takıp sonra da alt çene üst çene hizalama yapılabilir (lastik ile), ben bu yoldayım. siz de isterseniz bir ortodondistten görüş alın.
çene estetiği kısmını bilmiyorum ama çene ameliyatı bilgilerim bu yönde.
Geçmiş olsun umarım bir an önce operasyona gerek kalmadan sağlığına kavışursun. ne kadar süredir tel tedavisi görüyorsun?

Geçmiş olsun umarım bir an önce operasyona gerek kalmadan sağlığına kavışursun. ne kadar süredir tel tedavisi görüyorsun?
operasyon olmayacak, çünkü çenem aşırı derece rahatsız edici geride değil. operasyona daha ilk başta hayır dedim, farklı doktorlara sordum gerek yok dediler. şu an 8. aydayım telde, 18 ay sürebilir tedavim. ama uzayabilir de. çok memnunum, dişlerim bayağı düzeldi. umarım sizin de ihtiyacınıza yönelik bir planlama olur.

Aslında kendin cevabını vermişsin başarılı bir estetik çene cerrahına gitmen gerekir. Ben yaptırmadım fakat internette ve medyada görüyoruz kimler neler yaptırmıyor ki bu da neden olmasın. Sanırım senin problemin de canım 3.resimdeki gibi doğru mu anlamışım?

....
B Ende dikkat ettim ameliyat olup memnun olanlar doktorunun ismini söylemiyor:KK43:

X