K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz geniz akıntısı ameliyatı olanlar..

cemrem06

Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2013
78
1
34
Arkadaslar cok fazla geniz akıntım oluyor..sürekli tukuruyorum..2 yıldır bu sorunu yasıyorum..doktor her seferinde alerji hapları veriyor.onu kullandıgımda iyi geliyor..ömrüm boyunca hap kullanmak istemiyorum..akıntılarımda cogalmaya basladı..sürekli ağızdan nefes alıyorum..

geniz akıntısı ameliyatı olan arkadaslar yardımcı olabilirmi ?

Arkadaslar cok fazla geniz akıntım oluyor..sürekli tukuruyorum..2 yıldır bu sorunu yasıyorum..doktor her seferinde alerji hapları veriyor.onu kullandıgımda iyi geliyor..ömrüm boyunca hap kullanmak istemiyorum..akıntılarımda cogalmaya basladı..sürekli ağızdan nefes alıyorum..

Bu sorun bendede var ama ne ilaç kullandım nede ameliyat oldum. Yedi yirmidört var bende sigara kullanıyorum ya dahada arttırıyor. Biryerde ışınla tedavi okumuştum ne kadar işe yarıyor bilmiyorum kesin çözer deseler kesin yaptırırım.

Bu sorun bendede var ama ne ilaç kullandım nede ameliyat oldum. Yedi yirmidört var bende sigara kullanıyorum ya dahada arttırıyor. Biryerde ışınla tedavi okumuştum ne kadar işe yarıyor bilmiyorum kesin çözer deseler kesin yaptırırım.

geceleri nefesim daralıyor bazen.. sigara kullanıyordum ve bıraktım sırf bu yuzden..acaba sigaramı balgam yapıyor,nefesim ondanmı daralıyor diye..ama hala devam ediyor...

geceleri nefesim daralıyor bazen.. sigara kullanıyordum ve bıraktım sırf bu yuzden..acaba sigaramı balgam yapıyor,nefesim ondanmı daralıyor diye..ama hala devam ediyor...

Ben ara ara bırakmak için iki gün direniyorum o geniz akıntısı azalıyor. Benim burnumda kemik egriligi var o da etkiliyormuş bakalım ameliyattan sonra ne olur bilmiyorum. Doktor bana dedi ki herkesi bir miktar akıntısı olur ama sizin hissettiginiz fazla bir başka sebebi de bezelerin fazla çalışmasıymış mantıklı geldi bana çünkü tükrük bezelerimde çok çalışıyor. Agzım açık nefes alınca illaki bogazım çok kuruyor. Burun problemin varsa bi baktır. Geceleri agzından nefes alıncada balgam oluyo cnm

geniz akıntısı ameliyatı mı varmış??çok yoğunlaşmış geniz akıntısı problemini ben de 8 aydır yaşıyorum.sanki boğazım düğümlenmiş gibi.hatta canım acıyor.defalarca doktora gittim.hiç sonuç yok.hiç biri ameliyattan bahsetmedi..

geniz akıntısı ameliyatı mı varmış??çok yoğunlaşmış geniz akıntısı problemini ben de 8 aydır yaşıyorum.sanki boğazım düğümlenmiş gibi.hatta canım acıyor.defalarca doktora gittim.hiç sonuç yok.hiç biri ameliyattan bahsetmedi..

Ben defalarca gittim..banada ameliyat demiyorlar..hep sprey ve ilac veriyorlar..en son gittigimde ameliyat olmak istiyorum dedim.doktor cok başarılı bir ameliyat olur ve cok iyi olursun dedi..

tomografi cekinmem lazım.bu hafta gene randevum var..tomografiden sonra ne diyecek bakalım ona göre ameliyat olacagım..buyukihtimalle bende geniz eti var..akıntımda bundan oluyor..

onun ameliyatı mı varmış :S her kış sinüzitten mütevellit geniz akıntısı oluyor bende. antibiyotik kullanınca geçiyor. bu arada sizde de çok terleme problemi var mı? özellikle geceleri? nefes alamadığım için mi bu kadar terliyorum acaba?

onun ameliyatı mı varmış :S her kış sinüzitten mütevellit geniz akıntısı oluyor bende. antibiyotik kullanınca geçiyor. bu arada sizde de çok terleme problemi var mı? özellikle geceleri? nefes alamadığım için mi bu kadar terliyorum acaba?

evet bazı geceler ter içinde kalıyorum..cok sık degil..nefes almam cok problemli.heleki bu mevsimlerde dahada fazlalaştı..

Ya kızlar geniz akıntısı yazısını görünce hoooop atladım benim 3yaşında oğlum var geceleri bazen kuscak gibi oluyor bu akıntıdan ara ara öksürüyor çok canım sıkılıyor :KK43:(ama bizimki sadece kış mevsiminde oluyor bu ara başladı artık Nisan'da falan geçer :KK43:( birde terlemeden bahsetmişsiniz oğlum çok yeralıyor özellikle uykuda bugün arkadaşım bile söyledi. Çok terliyor diye,acaba bu yüzdenmidir terliyor? Geçen kış ant. Alerji şurubu fısfıs kullandık ama hepsi o anlık rahatlatıyor hiçbiri tedavi etmiyor
Bildiğiniz bir yöntem Yada bitkisel birşey varmı? Gece yan mı şort üstümü yatırmalıyız? Sizlerede çok geçmiş olsun

Canım merhaba, geniz akıntısı ameliyatı derken biraz daha açar mısın? Akmasın diye özel bir yöntem mi var?

Benim de çok fazla akıntım oluyor. 5 yıl önce artan akıntı şikayetlerim dolayısıyla geniz eti, sinüzit ve deviasyon ameliyatı oldum. Ama benimki de daha çok alerjikti. Ameliyattan sonra nefes alışım çok rahatlamıştı burnum açıldığı için. Akıntı o sene hiç olmadı. Ama sonra yeniden başladı. Zaten son gittiğim kbb doktoru burun kemiğimin yeniden yamulduğunu söyledi...

Sonrasında da alerji şikayetlerim inanılmaz arttı. Şimdi aşı tedavisi oluyorum alerji için. 2. yılımı doldurdum. Toplam 5 yıllık bir tedavi. 2 yıldır hiç alerji hapı kullanmıyorum. Ne geniz akıntısı ne hapşırık tıksırık hiçbir şey kalmadı. Umarım aşı bittiğinde de böyle devam ederim.

Merhaba arkadaşlar benimde kız kardeşimde olan bi rahatsızlık bu nerdeyse 1 senedir 7/24 bu sıkıntıya uğraştı gitmediği doktor hastane kalmadı bi arkadaşı gittiği bir doktoru tavsiye etmiş son çare gitti iyi kide gitmiş bir kaç seanstan sonra şikayeti tamamen geçti şu anda hayatından çok memnun dilerseniz doktorun adını ve adresini verebilirim

Konu yillar ön ce açilmis ama ben yinede yazmak istedim geniz akintisi kabusu ile 1 yil önce taniştim inanilmaz bir baş ağrisi mide bulantisi ve öğür.e krizleri oyleki oğürmekten bogazim şisti acile gittim midem bulaniyo başim ağriyo diyerek ama iğnelere rağmen asla geçmedi dahiliye , genel cerrah a gittim endoskopi bile yaptirdim sonuç yok bi gunsabah uyandim ve boğazi.dan ılik ilik bi sey aktigini hissetim ve bana bir aydinlanma geldi kbb gittim ve alerjik geniz akintisi dedi levokast verdi 6 aydir kullaniyorum ilaçi keser kesmez bulanti ve ogurme krizleri geri geliyo yani oğurme derken kussam sirun yok devamli bir oğurtu bu bende panik atak ypti ve şimdi midem azcik bulansa çarpintim başliyo ve hiç biryere siğamiyorum...dr dedimki bu hapi ne zamana kadar kullancam ya bu kronikleşirse dedim ve dr bana ne dese beğenirsiniz bu zaten kronikbir hastalik akut değil dedi😢bi daha ki gudisimde ben de ameliyat konusinu acicam

Konu yillar ön ce açilmis ama ben yinede yazmak istedim geniz akintisi kabusu ile 1 yil önce taniştim inanilmaz bir baş ağrisi mide bulantisi ve öğür.e krizleri oyleki oğürmekten bogazim şisti acile gittim midem bulaniyo başim ağriyo diyerek ama iğnelere rağmen asla geçmedi dahiliye , genel cerrah a gittim endoskopi bile yaptirdim sonuç yok bi gunsabah uyandim ve boğazi.dan ılik ilik bi sey aktigini hissetim ve bana bir aydinlanma geldi kbb gittim ve alerjik geniz akintisi dedi levokast verdi 6 aydir kullaniyorum ilaçi keser kesmez bulanti ve ogurme krizleri geri geliyo yani oğurme derken kussam sirun yok devamli bir oğurtu bu bende panik atak ypti ve şimdi midem azcik bulansa çarpintim başliyo ve hiç biryere siğamiyorum...dr dedimki bu hapi ne zamana kadar kullancam ya bu kronikleşirse dedim ve dr bana ne dese beğenirsiniz bu zaten kronikbir hastalik akut değil dedi😢bi daha ki gudisimde ben de ameliyat konusinu acicam
Alerjiniz ne durumda acaba? Benim yıllardır yılboyu süren alerjik rinitim var ilaçsız yaşayamıyorum resmen. Bu ay gebelik şüphesi olabilir diye 2 gün içmedem 3. Gün içmek zorunda kaldım. Şiddetli hapşırma krizleri, durmak bilmeyen burun ve geniz akıntısı... Migrenim bile tuttu, midem bulandı. Hepsi ilacı almadıgım için. Yaşanmaz hale geliyor hayat çok kötü bir şey. Gogus doktoru yapacak bişey yok bundan başka tedavisi yok dedi. Artık haftada 4 gun iyiyseM 3 gün ilacı sanki almamış gibi oluyorum. Artık ilaçta fayda etkisini azaltmaya başldı. Napacagımı bilmiyorum😒

X