Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu

sorusoruyorum12

Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2023
171
11
27
Evlendim evleneli bu sey gecmiyor. Artik sinirlerim bozuldu. Kutu kutu antibiyotik bitirdim. Ustelik hamileyim. Artik daha ne kullanacagimi bilmiyorum. Oturup aglicam hirsimdan. Bu lanet neden gecmiyo ? Ben evliligim boyunca cekecek miyim bu belayi ?

Evlendim evleneli bu sey gecmiyor. Artik sinirlerim bozuldu. Kutu kutu antibiyotik bitirdim. Ustelik hamileyim. Artik daha ne kullanacagimi bilmiyorum. Oturup aglicam hirsimdan. Bu lanet neden gecmiyo ? Ben evliligim boyunca cekecek miyim bu belayi ?
Ne şikayetleriniz var acaba
Ben de evlendiğim ilk 6 ay çok sık geçirdim
Her ay enfeksiyon oluyordum
Minimuma indirmek için öncelikle bol su içmelisiniz.
İlişki sonrası hemen idrarınızı yapmalısınız.
Ayaklarınızı sıcak tutmalısınız.
Ve eşli tedavi uygulayın bence. Eşinizde de olabilir size bulaşan bir enfeksiyon.
Bu arada ilişki sıklığı da idrar yolu enfeksiyonu yapıyor. İğrenç bi durum. Benimki artık afedersiniz kan işemeye kadar gidiyordu. Çok geçmiş olsun.

Ne şikayetleriniz var acaba
Ben de evlendiğim ilk 6 ay çok sık geçirdim
Her ay enfeksiyon oluyordum
Minimuma indirmek için öncelikle bol su içmelisiniz.
İlişki sonrası hemen idrarınızı yapmalısınız.
Ayaklarınızı sıcak tutmalısınız.
Ve eşli tedavi uygulayın bence. Eşinizde de olabilir size bulaşan bir enfeksiyon.
Bu arada ilişki sıklığı da idrar yolu enfeksiyonu yapıyor. İğrenç bi durum. Benimki artık afedersiniz kan işemeye kadar gidiyordu. Çok geçmiş olsun.
Bebeğe geçer diye cok korkuyorum. Su gibi iltihap geliyor. İnanin sinirlerim bozuldu. Evet iliski etkiliyor. Ama olmadan da olmuyo nasil bi cozum bulacagimi bilmiyorum. Esli tedavi mantikli geldi.

Boool su. Tuvalet mutlaka temiz olmalı. Temizse daha temiz olmalı mumkunse kimse ile kullanmayın. Bir de toz antibiyotikler var cok iyiler hamileyken kullanılır mı bilmiyorum, bir de dısarsa tuvalete girmeyin girerseniz de klozete oturmadan yukarıdan yapın

Boool su. Tuvalet mutlaka temiz olmalı. Temizse daha temiz olmalı mumkunse kimse ile kullanmayın. Bir de toz antibiyotikler var cok iyiler hamileyken kullanılır mı bilmiyorum, bir de dısarsa tuvalete girmeyin girerseniz de klozete oturmadan yukarıdan yapın
Toz antibiyotik granür şase mi ? KULLANDİM. Oturup aglicam yemin ederim. Ancak bu kadar stres olabilirim artik. Yarin dut cayi denicem insallah bakalim

Bebeğe geçer diye cok korkuyorum. Su gibi iltihap geliyor. İnanin sinirlerim bozuldu. Evet iliski etkiliyor. Ama olmadan da olmuyo nasil bi cozum bulacagimi bilmiyorum. Esli tedavi mantikli geldi.
İdrar yolu enfeksiyonu belirtisi akıntıdan çok sık idrar çıkma ve ağrılı yanmalı idrar yapmaktır. Bunlar yok mu sizde

Cok cektim öyle cok cektim ki aylarca nasıl acı cektigimi bir ben bilirim hicbir ilac bana mısın demedi. Arada gelir gider ama ben su dan baska care bulamamıştım.

Bulanik idrar, kasinti var. Sıl idrara cikma gebeligime bagli da olabilir. Bakteri varmis idrarimda doktor oyle soyledi
Bana sanki mantar enfeksiyonunuz var gibi geldi. Çünkü antibiyotik kullanımı mantar enfeksiyonu yapar. Sizinki vajinal bir durum. İdrar yoluyla alakası yok sanırım.
İdrar yolu enfeksiyonuysa eğer kızılcık kaynatıp içmeniz iyi olur ama gebelikten dolayı doktora sormadan birşey yapmayın bence.
Mantar enfeksiyonu ise kaşıntı ve akıntı yapar.
Özel bölgenizi asla sabun,şampuan gibi şeylerle yıkamayın. Bir numaralı enfeksiyon sebebi. Özel bölge yıkama jelleri var gratiste,watsonsta falan. Oranın pH dengesine uygun. Florasını bozmayan.

Geçmiş olsun şikayetiniz nedir idrara çok mu sık çıkıyorsunuz
İltihap geliyor. Su gibi. Kasinti oluyor. İdrarimda
Bana sanki mantar enfeksiyonunuz var gibi geldi. Çünkü antibiyotik kullanımı mantar enfeksiyonu yapar. Sizinki vajinal bir durum. İdrar yoluyla alakası yok sanırım.
İdrar yolu enfeksiyonuysa eğer kızılcık kaynatıp içmeniz iyi olur ama gebelikten dolayı doktora sormadan birşey yapmayın bence.
Mantar enfeksiyonu ise kaşıntı ve akıntı yapar.
Özel bölgenizi asla sabun,şampuan gibi şeylerle yıkamayın. Bir numaralı enfeksiyon sebebi. Özel bölge yıkama jelleri var gratiste,watsonsta falan. Oranın pH dengesine uygun. Florasını bozmayan.
Ayyyy acaba mantar miyim gercekten ? 😭 Ona ne iyi gelir ki hic olmadim daha once

Bulanik idrar, kasinti var. Sıl idrara cikma gebeligime bagli da olabilir. Bakteri varmis idrarimda doktor oyle soyledi
İltihap geliyor. Su gibi. Kasinti oluyor. İdrarimda bakteri varmis.
İdrar kültürü, idrar dış deliğinden sürüntü ve vajinal akıntı incelemesi/kültürü ve üreyen mikrobun hangi antibiyotiğe duyarlı olduğunun bakılması gerekir. Bu üç kültür yapılırsa uygun antibiyotikle tedavi edilirsiniz. Kullandığınız antibiyotiklere dirençli bakteri vardır. Bu ilaçlara bağlı olarak da vajinal koruyucu normal flora ve pH değişmiş olabilir. Bu da kısır döngü oluşturur. Eşli tedavi gerekebilir. Doktora gideceğinizde en az 3 gün hiç antibiyotik kullanmayın, vajeninizi 4-6 saat temzilemeyin, başka zamanlar temizlediğinizde sudan başka bir şey kullanmayın.

Allahım acil şifalar versin inşallah arkadaşım.

Mantarı bilmiyorum da iltihap için bol bol su,bir de bana kızılcık şerbeti iyi gelmişti.

X