Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Geçmeyen göz kuruluğu ve enfeksiyonu

Periperisiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2017
196
465
25
Öncelikle herkese iyi günler diliyorum.
Başlıktan da anlaşılacağı üzere sorunum tam olarak göz kuruluğu ve enfeksiyon. Bunun için doktora gittiğimde ikisi için de ayrı damla verdi ancak asla geçmiyor. Özellikle sabah saatlerinde acı ve aşırı yanma ile uyandırıyor. Sıcak su, çay denemediğim bir şey kalmadı sanırım. Eğer bu durumu yaşayan ve sonuç alan varsa yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Ne kadar süre geçti

Pandemi öncesi salgın var demişlerdi 6 ayda geçiyormuş

Benim gözüme bir şey kaçmış minicik göz kapağımın içime batmış

Sabah kalktım acıyordu 11 gibi şişti 1,5 gibi doktora gittiğimde yürüyemiyordum bile

Doktor enfeksiyon vs dedi ama ağrıdan duramıyorum

Sonra bir de kapağın içine bakayım dedi ve o iğne ucu kadar yabancı cisimi cımbızla aldı

Ağrı sizi herşey bitti

15 gün ilaçlarla zor toparlandı

Göz hassas iyileşmesi de uzun sürüyor

Geçmiş olsun

Ne kadar süre geçti

Pandemi öncesi salgın var demişlerdi 6 ayda geçiyormuş

Benim gözüme bir şey kaçmış minicik göz kapağımın içime batmış

Sabah kalktım acıyordu 11 gibi şişti 1,5 gibi doktora gittiğimde yürüyemiyordum bile

Doktor enfeksiyon vs dedi ama ağrıdan duramıyorum

Sonra bir de kapağın içine bakayım dedi ve o iğne ucu kadar yabancı cisimi cımbızla aldı

Ağrı sizi herşey bitti

15 gün ilaçlarla zor toparlandı

Göz hassas iyileşmesi de uzun sürüyor

Geçmiş olsun
İlaçlarımı kullanmaya başlayalı bir hafta bile olmadı. Eğer dediğiniz gibi altı ay gibi bir durum söz konusu ise durum bayağı vahim o zaman. Ben gittiğimde yağlı cilde sahip olmanızdan kaynaklı demişti doktor. Siz ne güzel kurtulmuşsunuz. Çok sevindim sizin adınıza umarım ben de bir sonuç alabilirim. Teşekkür ederim.

İlaçlarımı kullanmaya başlayalı bir hafta bile olmadı. Eğer dediğiniz gibi altı ay gibi bir durum söz konusu ise durum bayağı vahim o zaman. Ben gittiğimde yağlı cilde sahip olmanızdan kaynaklı demişti doktor. Siz ne güzel kurtulmuşsunuz. Çok sevindim sizin adınıza umarım ben de bir sonuç alabilirim. Teşekkür ederim.

Bir hafta kısa bir süre

Geçecek ama çok fazla müdahale etmeyin gözünüze

Asla geçmiyor geçmeyen göz kuruluğu vs yazınca ben aylardır sürüyor sandım

Biraz daha sabırlı olun

Bir de kuruluğun en büyük nedeni bu ekranlar biraz ekran detoksu iyi gelir

Bir hafta kısa bir süre

Geçecek ama çok fazla müdahale etmeyin gözünüze

Asla geçmiyor geçmeyen göz kuruluğu vs yazınca ben aylardır sürüyor sandım

Biraz daha sabırlı olun

Bir de kuruluğun en büyük nedeni bu ekranlar biraz ekran detoksu iyi gelir
Böyle olunca insan hemen sonuç almak istiyor. Elimden geldiğince müdahale etmemeye çalışıyorum. Dediğiniz gibi ekran detoksu da aklımda ve deneyeceğim. Umarım hepsi işe yarar.

Covid geçirmedim ancak yaklaşık bir ay önce burun ameliyatı oldum. Göz kuruluğundan ziyade sabah uykumdan uyandıran yanmaların son bulmasını istiyorum.

Bu da büyük bir sebep

Vücudunuza iyileşmek için zaman tanıyın

İnsan canı yanarken huzursuz olur tabii de geçecek diye İnanın ve odağınızı değiştirin zira o bölgenize ciddi bir müdahale yapılmış

Çok çabuk iyileşme beklemeyin, vücuda kendini onarması için süre tanıyın, akşamdan sabaha iyileşemez

Bu da büyük bir sebep

Vücudunuza iyileşmek için zaman tanıyın

İnsan canı yanarken huzursuz olur tabii de geçecek diye İnanın ve odağınızı değiştirin zira o bölgenize ciddi bir müdahale yapılmış

Çok çabuk iyileşme beklemeyin, vücuda kendini onarması için süre tanıyın, akşamdan sabaha iyileşemez
Kesinlikle ben de aslında sebebini buna bağladım. Doktora da bunu söyledim. Çok haklısınız elimden geldiğince odaklanmamam gerekiyor. Tekrar başka bir doktora görünmeyi düşünüyordum ancak bir süre daha ilaçlarımı kullanmaya devam edeyim o zaman. Tekrar teşekkür ederim 🙏

Hayır test yapılmadı. Doktor kirpik diplerinin aşırı yağlı olmasından kaynaklı olarak enfeksiyon olduğunu ve göz kuruluğu yaşadığımı belirtti sadece.
Yanlış bilmiyorsam adı blefarit. Yağ göz yaşı kanallarını tıkıyor. Şampuanı falan düzenli kullanın geçer. Gözün iyileşmesi uzun sürer 1 haftada sonuç beklemeyin. Sıcak kompres de yağı eritir deneyebilirsiniz ama esas etki edecek olan şampuanlar.

Yanlış bilmiyorsam adı blefarit. Yağ göz yaşı kanallarını tıkıyor. Şampuanı falan düzenli kullanın geçer. Gözün iyileşmesi uzun sürer 1 haftada sonuç beklemeyin. Sıcak kompres de yağı eritir deneyebilirsiniz ama esas etki edecek olan şampuanlar.
Doktor bunun için şampuan vermedi. Dediğiniz gibi az önce araştırdığımda şampuana da denk gelmiştim. Bunun için dermatologla mı görüşmem gerekiyor peki? Yoksa başka bir göz doktoruyla mı? Bu arada teşekkür ederim.

Doktor bunun için şampuan vermedi. Dediğiniz gibi az önce araştırdığımda şampuana da denk gelmiştim. Bunun için dermatologla mı görüşmem gerekiyor peki? Yoksa başka bir göz doktoruyla mı? Bu arada teşekkür ederim.
Valla ben yaklaşık 9 aydır göz kuruluğuyla boğuşuyorum. Gerçekten iyi bir göz doktoru bulmak çok zor çoğu bir şeyden anlamıyor ve göz kurudukça hasar alıyor. Acı çekiyorsunuz şu an ama o acı bir hasar bırakıyor. Benim gözümde noktacıklar çıktı göz kuruluğundan ve geçmiyor. Göz kuruluğuna çok hızlı ve agresif müdahale edilmesi gerekiyor yoksa çok hızlı ilerliyor ve geri dönüşü de yok. Bence hemen başka iyi bir doktor bulun.

Valla ben yaklaşık 9 aydır göz kuruluğuyla boğuşuyorum. Gerçekten iyi bir göz doktoru bulmak çok zor çoğu bir şeyden anlamıyor ve göz kurudukça hasar alıyor. Acı çekiyorsunuz şu an ama o acı bir hasar bırakıyor. Benim gözümde noktacıklar çıktı göz kuruluğundan ve geçmiyor. Göz kuruluğuna çok hızlı ve agresif müdahale edilmesi gerekiyor yoksa çok hızlı ilerliyor ve geri dönüşü de yok. Bence hemen başka iyi bir doktor bulun.
Çok haklısınız. Ben de erken müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyorum. İnsanın yaşam kalitesini inanılmaz derecede düşürüyor kesinlikle. Tekrar teşekkür ederim önerileriniz için. Size de çok geçmiş olsun.

Göz kuruluğu kolay geçecek bir durum değil. Hatta bazen hiç geçmez.suni gözyaşı kullanmanız gerekir hep. Enfeksiyonu varsa akşam bebe şampuanıyla yıkayın sonra yatın. Hatta doktor krem verir yıkadıktan sonra krem sürüyorsun.

Öncelikle herkese iyi günler diliyorum.
Başlıktan da anlaşılacağı üzere sorunum tam olarak göz kuruluğu ve enfeksiyon. Bunun için doktora gittiğimde ikisi için de ayrı damla verdi ancak asla geçmiyor. Özellikle sabah saatlerinde acı ve aşırı yanma ile uyandırıyor. Sıcak su, çay denemediğim bir şey kalmadı sanırım. Eğer bu durumu yaşayan ve sonuç alan varsa yardımcı olursanız çok sevineceğim.
Romatologa git canim. Şöqren diye bir hastalik var goz kurulugu yapar.

Kayinvalidem yasadi 6 ay tedavi gordu su an daha iyi Baska doktorlara da gidin evde havlu kullanmayin kagit havlu kullanin ve yastik kilifinizi her gun degistirin.

Hayır test yapılmadı. Doktor kirpik diplerinin aşırı yağlı olmasından kaynaklı olarak enfeksiyon olduğunu ve göz kuruluğu yaşadığımı belirtti sadece.

Enfeksiyon nasıl kirpik dibinde arpacık gibi kızarmalar şişlikler oluyo öyle mi?
Benimde cildim yağlı kirpikleri bilmiyorum da son 20 gün içinde 3 kere oldu ama küçüktü 1 günde geçti

X