Gebelikte Uzun süre aç kalmak ?

Beautiful woman

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2018
927
318
Merhabalar sabah eşimi 7 de işe gönderiyorum bazen kahvaltı yapıyorum onunla beraber bazende canım istemiyor sonra yatıyorum 1 gibi kalkıyorum o arada baya aç kalıyorum bebekte aç kalıyor mudur acaba zararı olur mu 8haftalığım bu arada

Merhaba ,ben kendimi biraz aç bırakırsam bulantım artıyor. Yediğim şeyler de çubuk kraker, nohut,elma, ceviz incir karpuz bunları arada sürekli yiyorum,ama hiç canım istemiyor..ama işte aç bırakınca yemeyince o bulantı çok başka yerlere varıyor.

Merhaba ,ben kendimi biraz aç bırakırsam bulantım artıyor. Yediğim şeyler de çubuk kraker, nohut,elma, ceviz incir karpuz bunları arada sürekli yiyorum,ama hiç canım istemiyor..ama işte aç bırakınca yemeyince o bulantı çok başka yerlere varıyor.
Yiyince bulanıyor yemeyince bulanıyor öğleden sonra yiyorum da sabahları sorun oluyor

Yiyince bulanıyor yemeyince bulanıyor öğleden sonra yiyorum da sabahları sorun oluyor
Bence sizin o sabahki aç kalmanız 8. Haftadaki bir bebeği etkilemez, bana doktorum istersen elmayla çubuk krakerle beslen ilk 3 ay sorun yok demişti, yanlız su içmeyi unutmayın.. benim 11. Hafta ve bulantım 2 gündür arttı, azalır gibi oldu sonra tekrar arttı, yediklerimi de yiyemez oldum, hani azalacaktı bu bulantılar, bulantı kesici ilaç vermişti doktor, bir kaç güne daha geçmezse artık sabahları içicem

Aç kalınca inanılmaz midem yanıyor. Geçen hafta çok zor geçti. Doktorun mide bulantısı için yazdığı ilaç panik atak, ansiyete yaptı. Acilde sakinleştirici yaptırdık. Kayısı ve üzüm alıyorum. Gece uyandığımda bir iki tane ağzıma atıyorum. Canım hiç bir yemeği çekmiyor. Bir de herşey aşırı kötü kokuyor geliyor bana. Eşim zencefilli bitkisel bir tablet almış. O biraz kesti bulantılarımı.

Aç kalınca inanılmaz midem yanıyor. Geçen hafta çok zor geçti. Doktorun mide bulantısı için yazdığı ilaç panik atak, ansiyete yaptı. Acilde sakinleştirici yaptırdık. Kayısı ve üzüm alıyorum. Gece uyandığımda bir iki tane ağzıma atıyorum. Canım hiç bir yemeği çekmiyor. Bir de herşey aşırı kötü kokuyor geliyor bana. Eşim zencefilli bitkisel bir tablet almış. O biraz kesti bulantılarımı.
Yoksa sana metpamit mi verdi ? Hayatımı karatan bir ilaçtı o yıllar önce ve ilaçtan olduğunu da anlamamıştım, deliriyorum sanmıştım. Ben sonra zofer i kesfettim o yapmadı anksiyete, metpamitten uzak durun ama.. hastanedeki serumun içine de koyuyorlar , dikkat edin serum alacak olursanız belirtin mutlaka

D demav a katılıyorum, açlıktan ziyade susuzluk şu an daha çok dikkat etmeniz gereken konu. Yine de içiniz rahat etmeyecekse birkaç tane badem ceviz hurma veya yarım muz yiyebilirsiniz

Yoksa sana metpamit mi verdi ? Hayatımı karatan bir ilaçtı o yıllar önce ve ilaçtan olduğunu da anlamamıştım, deliriyorum sanmıştım. Ben sonra zofer i kesfettim o yapmadı anksiyete, metpamitten uzak durun ama.. hastanedeki serumun içine de koyuyorlar , dikkat edin serum alacak olursanız belirtin mutlaka
2 ayrı doktor Metpamit verdi. Keşke benimde önceden haberim olsaydı. Kalbim yerinden çıkacak sandım. Kusman olursa içebilirsin dedi. Yatak odasına gidiyorum, biraz uzanayım diyorum. Kalkıyorum. Salona geçiyorum. Ne mümkün. Eşime sinirlendim. 9 ay nasıl geçecek böyle diye. Acile gittik, 1 doz Avil sakinleştirici yaptılar. Sakinleştim Allah’a şükür.
Tamam Zofer’e bakayım. Teşekkür ederim 🌺

Yaklaşık 15. Haftaya kadar aç kalmış birisi olarak söylüyorum daha 8. Haftadaysan hayır etkilenmez. Zaten alacağı vitamini senden alıyor. Sabah miden bulanıyorsa öğlen daha iyi yiyorsan o zaman ye. Benim asla bir öğün yediğim bile olmamıştı bir salatalıkla günü devirirdim açım diye ağlardım. Doğdu büyüdü çok şükür bunları kafana takma

X