Fıtıkçı

Kusura bakmayın ilk birkaç cümleden sonrasını okumadım.

Doktorun dediğini kabul etmeyip, güvenmeyip, ne idüğü belirsiz , adı “ fıtıkçı” olan insanlara güvenmeye devam edin, sonra kaş yaparken göz çıkarsın o kişi ve eşinizin sinirlerine geri dönüşü olmayan hasarlar versin.

Siz bilirsiniz.

Ameliyat deniyor, yok.

Fizik tedavi deniyor, ona da yok.

Fıtıkçı teyze , evet!

Kusura bakmayın ama adı bile güvensiz.

Eşiniz ameliyatın risklerinden korkuyor ama işin ehli olmayan insanların yapacağı saçma sapan müdahelelerin risklerinden korkmuyor?

👏🏻

Bak yine sinirlendim, bir yanda yıllarını vermiş, o bilimin okuluna gitmiş doktorlar, diğer yanda fıtık tedavi eden teyze! İnanılmaz!
Doktorun kazandığı üç kuruş “haram olsun” şarlatan bulunca “take my money”

Akıl alır gibi değil gerçekten, Allah korusun yanlış bir harekette sakat kalma riskiniz var nasıl cesaret edebildiniz? Ki boyundan bahsediyoruz ya

Babannemin 4 cahil kızı kadını ezilmesi varkrn götürmüşler öyle birine adam belini çatlatmış 6 ay korse taktı hiç kalkmadı yerinden

Benim 10 senedir boyun fitigim var hanimefendi, zaten konuya hakimim yani. Kaldi ki bilmiyor olsaydim bile siz soylediniz diye arastirma yapacak halim yok di mi? Bunu arastirmadan da bilebiliriz ustelik, boyun fitigi kalbe basi yapmaz, yapamaz, fiziksel olarak imkansiz
Fitikci teyzeden daha mi iyi biliyorum diyosun 😳Fitikci teyzee, fitikci teyzeee altinlarim kaybolduuu, bulaamadim 😆

gittiğiniz doktorlar kendi bölümü olmadığı için, şikayetlerinizle boyun fıtığınızı anlamamış olabilir. siz dahiliye, kardiyolojiye gitmişsiniz bu doktorlar şikayetlerinize göre kendi bölümünü ilgilendirecek hastalıkların var olup olmadığına bakmışlardır zira her doktor her alanda uzman değil. eğer boyun fıtığınızsa bunları yapan beyin ve sinir cerrahisine gitmiş olsaydınız bal gibi de anlaşılırdı. yıllarca okuyan insanlara değil de, sağdan soldan duyduğunuz teyzelerin dediklerine ve yaptıklarına inanmayın derim. yoksa bir hareketiyle var olan sağlığınızdan da olursunuz.
Bakın ben doktorlar bilemedi fıtıkçi bildi demiyorum..Ben şikyetlerime göre gittim doktora.
1 yıldır ara ara son 3 aydır yoğun kalp çarpıntım vardı.Defalarca kardiyoloji bölumune gittim .
Demir eksikliğinden mi , kansızliktan mı diye ,b12 eksikliği mi diye (Bunlarda çarpıntı yapıyormuş)testler yaptırdım..Dahiliye , göğüs hastalıkları , gastroloji hepsine gittim..
Aylardır neyim var diye kafayı yiyicem.
Ve fıtıkçıya planlı gitmedim.Bende boyun fıtıği olduğunuda bilmiyordum .Bir sürü insan kapıda hep olumlu konuşunca bende gelmişken birbaktırayım dedim sadece.
Zaten benim sorum benim gibi böyle yerelere gitmiş kişilere. Şu an çarpıntım çok az ama kadınin temas edip bastırdıği yerde ağrım var.Bu ağrı normalmi

Valla fıtıkçıya değil ama bu tarz manuel terapi yapan doktora gittim. Elle fıtıklarımı tedavi etti. Gayet memnun ayrıldım. Keşke siz de doktor araştırsaydınız. Ben kendimi doktorun ellerine bırakırken bile felç etmezsiniz beni dimi diye bağrındım. İyi korkmamışsınız.
Fıtıkçı dediğiniz kişi size göre güvenilir bu işi iyi bilen biri olabilir. Ama burada bir doktor düşmanlığı halinde anlatmanızın sebebi neydi ki.

Bakın ben doktorlar bilemedi fıtıkçi bildi demiyorum..Ben şikyetlerime göre gittim doktora.
1 yıldır ara ara son 3 aydır yoğun kalp çarpıntım vardı.Defalarca kardiyoloji bölumune gittim .
Demir eksikliğinden mi , kansızliktan mı diye ,b12 eksikliği mi diye (Bunlarda çarpıntı yapıyormuş)testler yaptırdım..Dahiliye , göğüs hastalıkları , gastroloji hepsine gittim..
Aylardır neyim var diye kafayı yiyicem.
Ve fıtıkçıya planlı gitmedim.Bende boyun fıtıği olduğunuda bilmiyordum .Bir sürü insan kapıda hep olumlu konuşunca bende gelmişken birbaktırayım dedim sadece.
Zaten benim sorum benim gibi böyle yerelere gitmiş kişilere. Şu an çarpıntım çok az ama kadınin temas edip bastırdıği yerde ağrım var.Bu ağrı normalmi

Şimdi dahiliye göğüs hastalıkları ve gastroenterolojiye giderseniz zaten fıtığınız olduğunu nasıl anlayabilir.
Fıtıkçı teyzeye giderseniz fıtığınız olmasa bile fıtık var der.
Kaygı bozukluğu ve diğer belirtileriniz düzeldi mi ki onları fıtığa bağladınız?

Sosyal medyada videoları oluyor görüyorum kütür kütür boyun bel bacak el kol kütletiyorlar
Acımıyor galiba yüzlerinde tepki yok
Nasıl cesaret diyorum ya omirlige yada ne bileyim kemiklere kaslara zarar olacağı akıllarına gelmiyor mu diye
Bide yol kenarların da yazardı eskiden fıstıkcı tel nolari
Akıl fikir işi değil

Ben bu işlemi bir doktora yaptırdım. Doktora gerçekten felçli gibi girmiştim. Normal şekilde çıktım 😂

Merhaba hanımlar sizlere danışmak istediğim bir şey var..Benim eşimde uzun zamandır bel fıtığı var.Doktorlar ameliyat dedi ama riskleri olduğu için eşim ameliyat olmak istemedi.Doktor fizik tedavi önerdi gittik ama geçmedi..
Bizim çevremizde bir çok kişi fıtıkları tedavi eden bir teyzeden bahsetti.
Birçok kişi gidip çok fayda görmüş.Çok övdü .(Söyleyenler birbirini tanımayan kimi komşu kimi işyeri çevresinden)
Neyse bizde gitmeye karar verdik gittik.Eşimin baktıktan sonra benim de boynumda bazen ağrı oluyordu ama fıtık olduğunu bilmiyordum.
Bu arada 1 yıldır değişik ağrılarım vardı.Kaygı bozukluğu başımda değişik ağrılar kollarımda ağrı bazen akciğerlerimde bazen midemde değişik ağrılarım vardı..Kardiyoloji ,dahiliye göğüs hastalıkları bölümlerine gittim .Kan değerlerime baktırdım .Defalarca kalp krizi geçiriyorum sanıp acile kulaklarımda çınlama için kbb ye gittim ama bişey çıkmadı.Artık derdim ne diye düşünmekten delirecektim.Çarpıntılarım son günlerde iyice çoğalsı .Yatağa yatmamla dahada artıyordu.
Neyse fıtıkçı ablaya öylesine banada bakarmısın bende de fıtık varmı dedim.Boynuma bakacak sanmıştım.Kulunçlarıma baktı .(Sabunlu suyla ovarak)Bana 3 tane boyun fıtığın var biri patlamak üzere dedi.Kalbine baskı yapıyor dedi. Sonra ovup bastırarak bişeyler yaptı.Bir an başım çok döndü.Sıra çok olduğu için başımın dönmesi geçince hemen kalktım çıktık.1 hafta ağrın olur sonra geçer dedi sadece.
Eve gelince boyun fıtığını iyice araştırdım.Bende tüm belirtiler varmış.Ne benim nede doktorların aklına gelmedi boyun fıtığı.Şu an hala ağrım oluyor.Düzeldim mi anlamadım bu yüzden hala.
Önceden bir akrabam yıllarca bel fıtığından tedavi gördü resmen sürünüyordu.O zaman onu son çare böyle fıtıkları tedavi eden birine götürdüler ve o günden sonra birdaha beli ağrımadı bile..Bunu gördüğüm için bende böyle yöntemlere sıcak bakıyordum zaten.
Sorum şu hiç boyun fıtığı olup benimki gibi belirtiler yaşayan ve fıtıkçı diye adlandırılan kişilere gidip kurtulan oldu mu..Şu an hala ağrım var ,kaygı bozukluğumda henuz gitmedi bu yüzden gidenlerden yorum alırsam sanırım biraz rahatlıyacağım.
Ben bu tarz seylere cok sicak bakiyorum. Kirikta kirikci cikikta cikikci yarikta yarikci. Fitikciyi hic duymamistim onu da ekliyorum artk bu caaanim tedavicilerin arasina. Hepsi benim bebekim🤭😬

Siz şu an yaşadığınız tüm sağlık problemlerinizin boyun fıtığından kaynaklandığını mı bizden duymak istiyorsunuz ?

Merhaba hanımlar sizlere danışmak istediğim bir şey var..Benim eşimde uzun zamandır bel fıtığı var.Doktorlar ameliyat dedi ama riskleri olduğu için eşim ameliyat olmak istemedi.Doktor fizik tedavi önerdi gittik ama geçmedi..
Bizim çevremizde bir çok kişi fıtıkları tedavi eden bir teyzeden bahsetti.
Birçok kişi gidip çok fayda görmüş.Çok övdü .(Söyleyenler birbirini tanımayan kimi komşu kimi işyeri çevresinden)
Neyse bizde gitmeye karar verdik gittik.Eşimin baktıktan sonra benim de boynumda bazen ağrı oluyordu ama fıtık olduğunu bilmiyordum.
Bu arada 1 yıldır değişik ağrılarım vardı.Kaygı bozukluğu başımda değişik ağrılar kollarımda ağrı bazen akciğerlerimde bazen midemde değişik ağrılarım vardı..Kardiyoloji ,dahiliye göğüs hastalıkları bölümlerine gittim .Kan değerlerime baktırdım .Defalarca kalp krizi geçiriyorum sanıp acile kulaklarımda çınlama için kbb ye gittim ama bişey çıkmadı.Artık derdim ne diye düşünmekten delirecektim.Çarpıntılarım son günlerde iyice çoğalsı .Yatağa yatmamla dahada artıyordu.
Neyse fıtıkçı ablaya öylesine banada bakarmısın bende de fıtık varmı dedim.Boynuma bakacak sanmıştım.Kulunçlarıma baktı .(Sabunlu suyla ovarak)Bana 3 tane boyun fıtığın var biri patlamak üzere dedi.Kalbine baskı yapıyor dedi. Sonra ovup bastırarak bişeyler yaptı.Bir an başım çok döndü.Sıra çok olduğu için başımın dönmesi geçince hemen kalktım çıktık.1 hafta ağrın olur sonra geçer dedi sadece.
Eve gelince boyun fıtığını iyice araştırdım.Bende tüm belirtiler varmış.Ne benim nede doktorların aklına gelmedi boyun fıtığı.Şu an hala ağrım oluyor.Düzeldim mi anlamadım bu yüzden hala.
Önceden bir akrabam yıllarca bel fıtığından tedavi gördü resmen sürünüyordu.O zaman onu son çare böyle fıtıkları tedavi eden birine götürdüler ve o günden sonra birdaha beli ağrımadı bile..Bunu gördüğüm için bende böyle yöntemlere sıcak bakıyordum zaten.
Sorum şu hiç boyun fıtığı olup benimki gibi belirtiler yaşayan ve fıtıkçı diye adlandırılan kişilere gidip kurtulan oldu mu..Şu an hala ağrım var ,kaygı bozukluğumda henuz gitmedi bu yüzden gidenlerden yorum alırsam sanırım biraz rahatlıyacağım.
Teyzede yürüyen mr maşallah
Dr ların teknolojiyle göremediği fıtıkları elle muyanede şak diye tespit etmiş, konumlandırmış tedavi bile uygulamış haftaya yeni doğmuş gibi olcann cınımm demiş yollamış. Vay be tıp harbiden çok ilerledi

bende gitmeyi düşünüyorum ama ehli kişiye kayropraktik deniliyor. izlerken bile rahatlıyorum =D
annem dizinden tam 5 defa ameliyat oldu belinden üç defa . fizik tedavisinde cabası. kadın mahvoldu. şimdi doktorlar yapacak bir şey yok ömür boyu ağrı çekecen diyor. oldu canım.
hacamatta çok ıyı gelıyor ağrılara. annemin dizinden ve belinden yaptırdım rahatlamıştı baya. kendimde oldum ayıca .bır yıl sırt ,bel, baş ağrısı çekmedim.

Aklıma "küçük esnaf" filmi geldi.
Taksiyle kaza yapıyorlar. Taksici diyor boynum çok ağrıyor. Başrol adam diyor dur ben bu işlerden anlarım. 1-2 hareket yapıyor boynuna. Geçti mi diyor. Taksici şaşırıyor aaa hiç bir agri kalmadı diyor. 5 dk geçiyor geçmiyor taksici bağırmaya başlıyor kollarımı hissetmiyorum 😀😀

Adında bile meymenet yok "fitikçi" nedir allasen.

X