Makarnalar Fırında Rulo Lazanya - Harras Süt Sponsorluğunda

7 Kasım 2008
6.547
8.791
Herkese merhaba,
Lazanya'yı hepimiz Garfield'dan biliyoruzdur sanırım :)) obur kedicik ve tembel :))

zorluk : orta
süre : 45 - 60 dk

Ben çok fazla yapmadım kızım yemediği için.

Malzemeler

• 10 yaprak lazanya (kenarları tırtıklı olandan bulabiliyorsanız daha iyi)
  • 400 gr kıyma
  • 2 adet biber ( yeşil ve kırmızı )
  • 1 orta boy soğan (isteyen sarımsak ta koyabilir unuttum ben)
  • 3 adet domates (benim domatesler küçük olduğundan 3 tane kullandım fotoğrafta 2 tane)
  • 1 çay kaşığı tuz
  • silme çay kaşığı karabiber
  • 1 çay kayığı pul biber

Beşamel Sos

• 2 - 2.5 bardak süt
  • 2 yemek kayığı tereyağı
  • 2 yemek kaşığı un
  • üzeri için kaşar peynir i fotoğraflarken unutmuşum

Yapılışı

1) ilk önce rendelenmiş ya da doğranmış soğanımızı az sıvı yağ eklediğimiz tenceremizde kavuruyoruz

2) Soğanımıza kıymamızı ekleyip kavurmaya devam ediyoruz suyu salıp çekene kadar

IMG_20171011_191803.jpg

3) julyen (ince uzun)doğradığımız biberlerimizi ekliyoruz.

IMG_20171011_191815.jpg

4) Rendelenmiş domatesi ekliyoruz suyunu çekene kadar kavurmaya devam ediyoruz.

5) Baharatlarımızı ve tuzumuzu ekleyip ocağı kapatıyoruz.

Beşamel sosun yapımına geçiyorum

IMG_20171011_191839.jpg

Tereyağında unun kokusu çıkana kadar kavuruyoruz sonra yavaş yavaş süt ekliyoruz biraz koyu olabilir puding kıvamı iyi.

Ön hazırlık aşaması bittikten sonra kaynayan suda lazanyaların kuruluğunu almak için haşlıyoruz yaklaşık bu cins lazanya da 3 dk gibi çok haşlanmasın parçalanır haşlandıktan sonra hemen soğuk suya atıp çıkarıp seriyoruz bi nevi su böreği gibi :)

IMG_20171011_191911.jpg

Tepsimize serdiğimiz lazanyaların üstüne 1 kaşık Beşamel Sos bir kaşık kıymalı harçtan döküyor ve sarıyoruz isteyen tek yapraklı yapabilir ben bir yaprak bitince üstüne 2. yaprağı devam ettim

Hepsi bitince fırın kabımıza koyup üstüne önce Beşamel Sos sonra kaşar dilimlerini yerleştiriyoruz ve fırına veriyoruz 170 derecede 15 dk yeterli

alttaki soldan ilk fotoğrafta bir tanesi tek yaprak bir tanesi çift yaprak kalabalıkta çeşit çokken teki yeterli gelir bence

IMG_20171011_191944.jpg

ve işte sunum

IMG_20171011_192803.jpg
2017-10-11 20.00.35.jpg
2017-10-11 20.01.25.jpg
2017-10-11 20.00.14.jpg
2017-10-11 20.00.56.jpg

Herkese başarılar dilerim kilo almalı bir kategori oldu bizler için

Son düzenleme:
Ellerine emeğine sağlık canım:kk77:Harika görünüyor:kk77::olamaz:Yarışmada bol şans diliyorum:KK200:
teşekkür ederim canım
Ellerine sağlık canım ,börek tadında olmuştur şimdi o ,yeme de yanında yat olmuş:confused:Başarılar dilerim.
benim kız yine yemedi ama olsun onun yüzünden kendime de yapamıyorum böyle şeyler eşim bayıldı açıkcası hiç mütevazi olamıycam :KK48: sağ ol canım sebezelisi de güzel oluyor börekten daha lezzetli valla :21:

teşekkür ederim canım

benim kız yine yemedi ama olsun onun yüzünden kendime de yapamıyorum böyle şeyler eşim bayıldı açıkcası hiç mütevazi olamıycam :KK48: sağ ol canım sebezelisi de güzel oluyor börekten daha lezzetli valla :21:
Benim kız gibi zorla,yalvararak mı yemek yediriyorsun?:olamaz:

Herkese merhaba,
Lazanya'yı hepimiz Garfield'dan biliyoruzdur sanırım :)) obur kedicik ve tembel :))

Malzemeler

• 400 gr kıyma
  • 3 adet domates (benim domatesler küçük olduğundan 3 tane kullandım fotoğrafta 2 tane)
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kayığı pul biber

Beşamel Sos

• 2 - 2.5 bardak süt
  • 2 yemek kaşığı un

Yapılışı

1) ilk önce rendelenmiş ya da doğranmış soğanımızı az sıvı yağ eklediğimiz tenceremizde kavuruyoruz

2) Soğanımıza kıymamızı ekleyip kavurmaya devam ediyoruz suyu salıp çekene kadar

Eki Görüntüle 2054365

Eki Görüntüle 2054366

Eki Görüntüle 2054367

Tereyağında unun kokusu çıkana kadar kavuruyoruz sonra yavaş yavaş süt ekliyoruz biraz koyu olabilir puding kıvamı iyi.

Ön hazırlık aşaması bittikten sonra kaynayan suda lazanyaların kuruluğunu almak için haşlıyoruz yaklaşık bu cins lazanya da 3 dk gibi çok haşlanmasın parçalanır haşlandıktan sonra hemen soğuk suya atıp çıkarıp seriyoruz bi nevi su böreği gibi :)

Eki Görüntüle 2054369

Tepsimize serdiğimiz lazanyaların üstüne 1 kaşık Beşamel Sos bir kaşık kıymalı harçtan döküyor ve sarıyoruz isteyen tek yapraklı yapabilir ben bir yaprak bitince üstüne 2. yaprağı devam ettim

Hepsi bitince fırın kabımıza koyup üstüne önce Beşamel Sos sonra kaşar dilimlerini yerleştiriyoruz ve fırına veriyoruz 170 derecede 15 dk yeterli

alttaki soldan ilk fotoğrafta bir tanesi tek yaprak bir tanesi çift yaprak kalabalıkta çeşit çokken teki yeterli gelir bence

Eki Görüntüle 2054371

ve işte sunum

Eki Görüntüle 2054374 Eki Görüntüle 2054395 Eki Görüntüle 2054396 Eki Görüntüle 2054397 Eki Görüntüle 2054399

Ellerine kollarına emeğine sağlık canım çok güzel olmuş maşallah :hamarat::KK36:

Herkese merhaba,

Malzemeler

• 400 gr kıyma
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kayığı pul biber

Beşamel Sos

• 2 - 2.5 bardak süt
  • 2 yemek kaşığı un

Yapılışı

Eki Görüntüle 2054365

Eki Görüntüle 2054366

Eki Görüntüle 2054367

Eki Görüntüle 2054369

Eki Görüntüle 2054371

ve işte sunum

Eki Görüntüle 2054374 Eki Görüntüle 2054395 Eki Görüntüle 2054396 Eki Görüntüle 2054397 Eki Görüntüle 2054399

Cimcimeye söyle o yemezse ben hüpletirim :kk77:
Efsane görünüyor:super:

Benim kız gibi zorla,yalvararak mı yemek yediriyorsun?:olamaz:
yok yalvarmam yerse yer yemezse keyfi bilir çünkü onuda denidim hiç işe yaramıyor :KK43: ama genelde 1 çeşit bile olsa onun seveceği bir şey yapıyorum çorba olarak yayla ve mercimek yiyor yediği sulu yemek yok desem yeri pilav tavuk köfte makarna da sade yer ketçap sıkıyor ama domates sosu yapsam yemiyor böylede cins artık kime çektiyse:63: eskiden her şeyi yerdi nazar değdi çocuğa umarım büyüyünce yer
Ayy cnm inan aklımdan geçti lazanya yapsam diye.. evde malzemesi de vardı.. iyiki vazgeçmişim.. pişti olmadık.. ellerine sağlık Bu arada :))
bu benim lazanya rahat 2 aydır duruyordur çocuk yemiyor diye yapmıyordum pişti olmamamıza sevindim :)) sağ ol canım
hmm cok guzel gozukuyor elletne emegine saglik canim benim ☆☆☆
teşekkür ederim canım :KK24:
Ellerine kollarına emeğine sağlık canım çok güzel olmuş maşallah :hamarat::KK36:
çok teşekkür ederim canım :KK54:
Cimcimeye söyle o yemezse ben hüpletirim :kk77:
Efsane görünüyor:super:
haha çok sağ ol görüntüsüne bayıldı ama içinde biber varmış neymiş bu kırmızı şey yok yeşil geçen dolmasın içinde şeffaf bişeş var diye yemedi soğanı diyor of of çok çekiyorum bu kızdan :işsiz:
Ellerinize sağlık, başarılar dilerim Hoppa
teşekkür ederim :KK200::oops:

yok yalvarmam yerse yer yemezse keyfi bilir çünkü onuda denidim hiç işe yaramıyor :KK43: ama genelde 1 çeşit bile olsa onun seveceği bir şey yapıyorum çorba olarak yayla ve mercimek yiyor yediği sulu yemek yok desem yeri pilav tavuk köfte makarna da sade yer ketçap sıkıyor ama domates sosu yapsam yemiyor böylede cins artık kime çektiyse:63: eskiden her şeyi yerdi nazar değdi çocuğa umarım büyüyünce yer

bu benim lazanya rahat 2 aydır duruyordur çocuk yemiyor diye yapmıyordum pişti olmamamıza sevindim :)) sağ ol canım

teşekkür ederim canım :KK24:

çok teşekkür ederim canım :KK54:

haha çok sağ ol görüntüsüne bayıldı ama içinde biber varmış neymiş bu kırmızı şey yok yeşil geçen dolmasın içinde şeffaf bişeş var diye yemedi soğanı diyor of of çok çekiyorum bu kızdan :işsiz:

teşekkür ederim :KK200::oops:
Allah sabır versin zor bi çocuk anlaşılan :KK43:

Harika olmuş ellerinize sağlık:KK9:
teşekkür ederim :KK200:
Emeğimize sağlık bir kere lazanya yaptım yemesi çok zordu bu çok güzel ve yemesi daha kolaydır
teşekkürler :KK68:evet bu porsiyonluk olduğu için servisi de kolay yemesi de diğerinde çok kat kat olunca dağılıyor hatta bunu eline alıp börek gibi bi yiyebilirsin :)) akma dağılma yok

X