Fi

_nurbanu_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2012
8.007
3.685
Fi-Pi-Çi serisini bir türlü okuyamadım.Ama Fi'yi izledim.Izlediğim 3 bölüme göre yorumlarım:Klasik bir konu.Yani aşk.Ama işlenişi,müziği,özellikle de Ozan Güven'in oyunculuğu harika.Beğendim şimdilik.Tavsiye edebilirim.

3'er bölümler halinde yayınlanıyor.dün 2. 3 bölüm yayınlandı.yani 4-5-6 yayınlandı.Çekimi ve müziği cok güzel,dünya standartlarında.tabi oyuncuların başarısını da unutmamak lazım.bir solukta izledim.:KK9:

10-11-12 den sonra sezon finali olacakmıs.tv ye geçme soylentileri var.star diyen var fox diyen var.insallah gecmez.

ilk izlememek için direndim sonra bir günde 9 bölüm izledim :KK70: heyecanla akşamı bekliyorum kalan 3 bölüm için :KK70:

ben de bir iki gün önce izleyeyim dedim.
önyargılarla başladım. ama çok beğendim.
4. bölüme başlarken uykusuzluk baş gösterdi. bu akşam kısmetse bir iki bölüm daha izleyeceğim.
çok çok çok beğendim.
ama tv ye geçmesini asla istemem.
çünkü nasıl desem.. önce internette başlayan özgün bir dizi , biz izleyiciye geçen o duyguları veremez tv dizisi olarak..
oyunculuklar böyle doğal olmaz..
diye düşünüyorum...

Fi-Pi-Çi serisini okumuş biri olarak dizisini de izlemek istiyordum.Fi 1 .sezon 12 bölüm olarak verildi.4 bölümünü izledim.Oyuncular oldukça iyi.Ama kitaptaki karakterler daha keskin.Mesela Can Manay ı daha piskopat ruhlu bekliyordum..Duru yu daha duru vs....İnsan nedense kitapla film birebir örtüşsün istiyor ama galiba bu pek mümkün değil.Yazarken istediğin her şekle sokabilirsin ama oynarken bu olmuyor işte..
Yine de izlediklerim listeme 4.dizim olarak eklendi

Kitabını okumadım ama dizi harika. Sıkılmadan izlediğim, sonraki bölümü sabırsızlıkla beklediğim dizi. İster insanların ruh halleri olsun, ister söyledikleri küfürler hakaretler olsun gerçek hayatta karşılaştığımız şeyler. Karakterlerin huyları davranışları gerçekçi yapıda, hele durunun can manayın kendisine aşık olduğunu fark ettiğinde kendisine bi özgüven gelmesi ve ikinci sezonda o egolu tavırları beni hayal kırıklığına uğrattı. Ben duruyu sakin masum biri olarak taanımıştım. İnsanlar ellerine güç geçtiğinde bencilleşebiliyırlar maalesef...

Fi-Pi-Çi serisini okumuş biri olarak dizisini de izlemek istiyordum.Fi 1 .sezon 12 bölüm olarak verildi.4 bölümünü izledim.Oyuncular oldukça iyi.Ama kitaptaki karakterler daha keskin.Mesela Can Manay ı daha piskopat ruhlu bekliyordum..Duru yu daha duru vs....İnsan nedense kitapla film birebir örtüşsün istiyor ama galiba bu pek mümkün değil.Yazarken istediğin her şekle sokabilirsin ama oynarken bu olmuyor işte..
Yine de izlediklerim listeme 4.dizim olarak eklendi
Can Manay ilk bölümde giriş sahnesinde kahvede kendini dövdürmüştü. Aslında psikopat ama sonraki bölümlerde buna hiç vurgu yapmadılar. Son iki bölümde eski sevgiliye uyguladığı şiddeti gösteriyorlar ama ...
Senaryo daha ticari kaygıyla düzenleniyor sanırım ve kitlesi çoğunlukta kadınlar,onlara oynamak istiyor olabilirler.

X