FAZLA KİLOLARA VEDE (bebek için diyet)

bende dıyet guruplarına gırdım ve 19 kılo verdıum ınsan verdıkce mutlu oluyo ama sonra bırakdım ama yakında baslıcam cunku kondusyon bısıkltım gelıcek ınsallah ozaman bırlıkde yarısırız :) ben spor yapmadan veremıyorum yoksa

besin pramidi tek çözüm. yaz googleda besin pramiti uygula hayat biçimi haline geldimi de sorunlar bitiyo. zor iş kolay gelsin valla

valla diyet şeker kullandım
diyet tavuk eti yagsız haslama ıspanak yemegı
kepeklı ekmek
tam bi düzenı yok ama gündüz ıspanak yedıysem aksam tavuk etı yedım cok az su içiyorum böyle canım ama ben uyduruyorum dıyet programımı yanı doktora gıtmedım :)))

bende uyduruyorum canım:))))

evet yaa bende az su içebiliyorum diyet yaparken...su içtiyimde karnım acıkıyor sankı birde lıngır lıngır ediyor:)))

bebek kııız forma gelsene seen kimsee yok sinir olduum hadii bekliyoruum canımı cektiirdiin bende elmaa yiyeceem iştee bu saatte yasak ama ne yapıyıım

yaaaaaaa saat 9 da yasakmı elmaa...nedenki elmanın kolarisi çok azz..aaaaaa bilmiyordum...saat yediden sonra bişi yemek içmek yasakdır ama meyva olabilir gibi geliyordu bana...

merhaba kızlar,
diyet gruplarından 8. takımdayım. bizim takımda birkac arkadas bebek icin zayıflamaya calısıyoruz. istersen sen de gel.

ben bebek için vermem gerekiyor..gecenlerde bakdım diyet guruplarına kimseyi tanımadığımdan bişi yapamadım...

bi ara gelirim bakayım bineler yapıyonuz orda:))

kızlar ben son zamanlarda acaip yiyorum 1 haftadır falan benimde diyete girmem lazım benide aranıza alınnnnn

sen kaç kilosun ve boyun kaç canım....of senınde adet düzensizliğin varmı...bu kiilo alımlarıda adet düzensizliği yapıyor...adettimizin düzelmesi için diyet yapmamız lazım kilolardan kurtulup sonrada dr gitmeliyiz...

senıde takibe alıyoruz ...:)))

bende dıyet guruplarına gırdım ve 19 kılo verdıum ınsan verdıkce mutlu oluyo ama sonra bırakdım ama yakında baslıcam cunku kondusyon bısıkltım gelıcek ınsallah ozaman bırlıkde yarısırız :) ben spor yapmadan veremıyorum yoksa

aaaa benımde evde yok alet:)))

kız sende gir diyete en azından azda olsa bisikletin gelinceye kadar verirsin....gir gir bebek için kızz...

yumurtalıklar yağlaıyormuşşşş...off yaa sonrada pko..pko oluncada hormonların dengeesi bozulup..daha çok alıyorsun kilo...

düşünsenize benim yumurtalarım oluyor ama salınmıyor bunun nedenide bence yağlanma...aacaip kilo aldım yazdan beri 11 kilo aldım hazirandan beri ..ne kadar çok yaaa...artık buna dur demenin zamanı geldiiiii......

öyle öğlenlere kadar yatak sefası yok erken kalkıp enerji harcayam...kurtulmalıyız bu kilolardannnn....yasakkelime

bebek kıız sabah aç karna 69.8 geldiim ha ha ama yeyince yine 70 olduum :)
ben 1 ocakta diyete başladığımda aç karna 72.2 dim şimdi 69.8 olduğuma göre 2.4 kilo vermişim. ne kadar az değil mi yaaa.ama kafaya koyduum yaza kadar 60 olcaaaam inş. tabii hamile kalmazssaaaam :)

bebek kıız sabah aç karna 69.8 geldiim ha ha ama yeyince yine 70 olduum :)
ben 1 ocakta diyete başladığımda aç karna 72.2 dim şimdi 69.8 olduğuma göre 2.4 kilo vermişim. ne kadar az değil mi yaaa.ama kafaya koyduum yaza kadar 60 olcaaaam inş. tabii hamile kalmazssaaaam :)

:)))inşallah hamile kalırsın canım.....ben tartılmıyorum pazara tartılacam...hergün tartılmakda diyet yapmayı engelermiş aslı aklında olsun:)

Niyee Kiiiz Ben Hergüün Tartiliyoruum Yaahuu :) Kilo Artmişsaa Daha Bi Gaza Geliyooruumm:) Neysee Senin Dediğin Gibi Yapaliim Birdee Heem Spriz Olur Değil Mi ?

Niyee Kiiiz Ben Hergüün Tartiliyoruum Yaahuu :) Kilo Artmişsaa Daha Bi Gaza Geliyooruumm:) Neysee Senin Dediğin Gibi Yapaliim Birdee Heem Spriz Olur Değil Mi ?

evet haftada bir tartılmak doğrusu aslında...ama bız 4 günde bir tartılalım..dediğin gibi süpriz olur:)

kızlar bir site var o sitede boyunnu kilonu falan giriyorsun sonra senın ne durumda olduğun yazıyor taplonun orda devam tuşuna basınca ne kadar kiloda olman gerekdiğini yazıp sana bir diyet listesi veriyor:))

adres bu kıslar:))benımkını yazacam sımdı:))

benim çıkan sonuc:)))

Sonuç Profiliniz

İdeal Kilonuz:58,5669

Günlük Almanız Gereken Asgari Kalori:1359

GÜNLÜK BESLENME PLANI

KAHVALTIDAN ÖNCE :1 su bardağı ılık su 1 su bardağı normal sıcaklıkta su
KAHVALTI :1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir (et porsiyonu) 2 ince dilim ekmek (ekmek porsiyonu) Domates, Salatalık, Marul vb. çiğ sebze (istediğiniz miktarda)
ARA ÖĞÜN :1 su bardağı süt (kalsiyum gurubu yiyecekler)
ÖGLEN YEMEĞİ :2 porsiyon et (et porsiyonu) 1 ince dilim ekmek (ekmek porsiyonu) salata (yağsız – istediğiniz miktarda)
ARA ÖĞÜN : 1 su bardağı süt (kalsiyum gurubu yiyecekler) 2 ince dilim ekmek (ekmek porsiyonu)
AKŞAM YEMEĞİ : 2 porsiyon et (et porsiyonu) 8 yemek kaşığı sebze yemeği (sebze gurubu) 1 ince dilim ekmek (ekmek porsiyonu) salata (yağsız – istediğiniz miktarda)
ARA ÖĞÜN : 3 porsiyon meyve (meyve porsiyonu)

buda kızlar genel öneriler:)

Genel Öneriler:

• Besinlerinizi verilen miktardan eksik veya fazla tüketmeyiniz .
• Öğün atlamayınız .
• Alternatif listenizi kullanırken ; besinleri kendi grubu içerisinde
değiştiriniz .
• Çiğ olarak tüketilen sebzeleri istediğiniz kadar tüketebilirsiniz .
• Aşırı tuz kullanmayanız .
• Etleri ; fırında , haşlama veya ızgara olarak tüketiniz .

Serbest Yiyecekler:
• Açık çay , kahve , ıhlamur , kuşburnu çayı , sirke , salça , hardal
v.b. her türlü baharat .
• Yapay tatlandırıcı (Aspartam içerenler )

Minimum Tüketilecek Besinler:
• Tuz
• Diyet Cola
• Şeker ve şekerli tatlılar , bal , reçel , pekmez , marmelat , şurup
• Şekerli bisküviler , pasta , kek , kurabiye , çikolata

Yenilmemesi Gereken Yiyecekler:
• Sakatatlar (Karaciğer , beyin , böbrek , dil , dalak , işkembe , yürek,
kokoreç )
• Yağda kızartılmış ve yağlı sos eklenmiş yiyecekler .
• Yağlı sucuk , pastırma , salam , kızarmış sosis .
• Bütün yağlı yiyecekler (yağlı et suları , yağlı etler , kaymak ,
krema vb.)
• Süt ve yoğurt kaymağı

------------------------------------------------------------------------
ET PORSİYONU:
YİYECEKLER 1 PORSİYON ÖLÇÜSÜ MİKTAR(gr)
KÖFTE 1 ADET (yemek kaşığı büyüklüğünde) 30
KIRMIZ ET 1 YEMEK KAŞIĞI 30
PİRZOLA-BİFTEK 1 KÜÇÜK BOY 30
NUAR 1 İNCE DİLİM 30
TAVUK 1 YUMURTA BÜYÜKLÜĞÜNDE 40
BALIK 1 YUMURTA BÜYÜKLÜĞÜNDE 40
MİDYE 5 ADET 60
KARİDES 5 ADET 60
İSTAKOZ 1 ORTA BOY 60
SOSİS YARIM ADET 30
KOKTEYL SOSİS 1 ADET 30
SALAM 1 DİLİM 30
JAMBON 1 DİLİM 30
SUCUK 4 HALKA 30
YUMURTA 1 ADET 30
BEYAZ PEYNİR 1 KİBRİT KUTUSU BÜYÜKLÜĞÜNDE 30
DİL PEYNİRİ 1 KİBRİT KUTUSU BÜYÜKLÜĞÜNDE 30
KAŞAR PEYNİRİ 2/3 KİBRİT KUTUSU BÜYÜKLÜĞÜNDE (1ince dilim) 20
GRAVYER PEYNİRİ 1 KİBRİT KUTUSU BÜYÜKLÜĞÜNDE 30
LOR PEYNİRİ YARIM ÇAY BARDAĞI 70
TULUM PEYNİRİ 1 YEMEK KAŞIĞI 20
KURUBAKLAGİLLER
(Kurufasülye-Nohut-Mercimek) 4 YEMEK KAŞIĞI 25

EKMEK PORSİYONU:
EKMEK(Buğday-Çavdar-Mısır) 1 İNCE DİLİM 25
KEPEKLİ EKMEK 1 İNCE DİLİM 25
ÇORBA(Bütün Çorbalar) 1 KÜÇÜK KASE
PİRİNÇ PİLAVI 2 YEMEK KAŞIĞI 15
BULGUR PİLAVI 2 YEMEK KAŞIĞI 15
MAKARNA 2 YEMEK KAŞIĞI 15
KUSKUS 2 YEMEK KAŞIĞI 15
YUFKA ¼ ADET 25
PATATES 1 ORTA BOY 90
KESTANE 3 KÜÇÜK BOY 30
PATLAMIŞ MISIR 4 YEMEK KAŞIĞI - ½ KOÇAN 20
HAŞLANMIŞ MISIR 4 YEMEK KAŞIĞI - ½ KOÇAN 20
LEBLEBİ(Beyaz-Sarı) 1 ÇAY BARDAĞI 50
ETİMEK 2 DİLİM 20
GRİSİNİ 2 ADET 20
GALETA 1 ADET 20
ÇUBUK KRAKER 10 ADET 20
TATLI BİSKÜVİ 2 ADET 20
TUZLU BİSKÜVİ 2 ADET 20
DİYET BİSKÜVİ 4 ADET 20
SİMİT ¼ ADET 20
YULAF EZMESİ 2 YEMEK KAŞIĞI 20
CORN - FLEX (Mısır gevreği) 2 YEMEK KAŞIĞI 20
MÜSLİ 2 YEMEK KAŞIĞI 20

MEYVE PORSİYONU:
ELMA 1 KÜÇÜK BOY 100
PORTAKAL 1 ORTA BOY 100
MANDALİNA 2 KÜÇÜK BOY 100
GREYFURT ½ ORTA BOY 125
LİMON 1 ORTA BOY 100
TURUNÇ 1 ORTA BOY 100
MUZ ½ BÜYÜK BOY (1 KÜÇÜK BOY) 50
KİVİ 1 ORTA BOY 120
AVAKADO ½ ADET 150
ANANAS 1 İNCE DİLİM 130
AYVA ¼ ORTA BOY 80
NAR ½ KÜÇÜK BOY 80
ÜZÜM 15 İRİ TANE 80
ARMUT 1 ORTA BOY 100
YENİDÜNYA(MALTA ERİĞİ) 6 ADET 125
KAYISI 3 ADET 100
TAZE İNCİR 1 ADET 80
KİRAZ 12 ADET 75
VİŞNE 14 ADET 80
KIRMIZI ERİK 6 ADET 100
YEŞİL ERİK 10 ADET 100
DUT 15 ADET 100
ÇİLEK 12 ADET 120
ŞEFTALİ 1 ORTA BOY 100
KAVUN 1 İNCE DİLİM 200
KARPUZ 1 İNCE DİLİM 100
KURU MEYVELER
KURU KAYISI 4 ADET 20
KURU İNCİR 1 ADET 20
KURU ERİK 5 ADET 20
KURU ÜZÜM 1 YEMEK KAŞIĞI DOLUSU 20
HURMA 5 ADET 20
TAZE SIKILMIŞ - SAF MEYVE SULARI
PORTAKAL SUYU 1 ÇAY BARDAĞI 100
GREYFURT SUYU 1 ÇAY BARDAĞI 100
ELMA SUYU 1 ÇAY BARDAĞI 100
ÜZÜM SUYU ½ ÇAY BARDAĞI 50
VİŞNE SUYU 1 ÇAYBARDAĞI 100
NAR SUYU 1 ÇAY BARDAĞI 100

KALSİYUM PORSİYONU:
SÜT 1 SU BARDAĞI 200
YOĞURT 1 SU BARDAĞI 200
AYRAN 2 SU BARDAĞI 330-400
SÜZME YOĞURT 2 YEMEK KAŞIĞI 50

SEBZE PORSİYONU:
Az yağlı ve salçalı (normal) sebze yemeklerinden listede belirtilen ölçülerde tüketilebilir.

Eğer sebze yemeği yoksa; her 4 kaşığı sebze yemeği yerine salatanıza 1 tatlı kaşığı sıvı yağ ilave ediniz

benim boyum 1.75 kilom 55 aslında kilo sorunum yok ama son zamanlarda akşam yemeklerinden sonra canım sürekli abur cubur istiyor deli gibi ve tatlı krizine giriyorum böyle devam ederse kilo alcam

hehehe ben hem bodurum hemde şişkoyum ya.benimde göbüşüm var onu ne yapacam ya karın bölgesine çalışıyorum ama ne fayda halen şiş buarda kilom 49.0 boy 1.53:)))

hehehe ben hem bodurum hemde şişkoyum ya.benimde göbüşüm var onu ne yapacam ya karın bölgesine çalışıyorum ama ne fayda halen şiş buarda kilom 49.0 boy 1.53:)))

bol bol mekik çek canım:))şişkoyuz:))

bu arada ben anamlara gidecem kahvaltya akşamada orda olacam...ay bugün inşallah şaşırtmam rejimi...sabahları kendimi iyi hisediyyorum ama biraz bişiler yiyince acıkıyorum ve herşeyi yemek olarak görüyorum:))))

yarına bakalım kaç kilo vermiş olacam...ben diyorumki 78 olurum...ama bu giden kilo benım mıdem vede vücudumdakı ödem olur...asıl kiloyu 76 dan sonra düşdüğüm kilolarda gerçekden yağlarım erimeye başlayacak:)))

öptüm kızlar yarına okurum yazılarınız..

MUCCKK

benim boyum 1.75 kilom 55 aslında kilo sorunum yok ama son zamanlarda akşam yemeklerinden sonra canım sürekli abur cubur istiyor deli gibi ve tatlı krizine giriyorum böyle devam ederse kilo alcam

boğazını tut canım:)))

bak kilo alınca vermesi çok zor işgenceeee:)

X