Facelift doktor seçim aşaması

Volkan Kiyak in Seda Sayan ve Safiye Soymana local anesteziyle yuz germe yaptigi videoyu izledim. Sonuc basarilimi tam olarak anlamadim ama local anesteziyle yapilan yuz germe 1 saat surerken genel anesteziyle yapilan yuz germe 4 saat suruyor. Demekki local anestezi ile yapilan yuz germede eksik olan biseyler olmali diye dusunuyorum.
Ben Belçikadaki estetik doktorlarına sordum, onlarda lokal anestezi ile yapıyor. Şayet hasta genel anestezi tercih ediyorsa, ek masrafı karşılayıp ola biliyorlar. Yani sırf tercih işi!

Ben Belçikadaki estetik doktorlarına sordum, onlarda lokal anestezi ile yapıyor. Şayet hasta genel anestezi tercih ediyorsa, ek masrafı karşılayıp ola biliyorlar. Yani sırf tercih işi!
Benim demek istedigim neden local anesteziyle yapilan ameliyat 1 saat surerken genel anesteziyle 4 saat suruyor.

Merhabalar öncelikle,
Okuyabildiğim kadar diğer formları okudum ama çok yarım kalan durumlar var.
Bende alt yüz germe ve göz kapağı estetiği yaptırmak istiyorum ve bunun için doktor araştırmasına başladım, hatta 4 doktorla görüştüm fiyat aldım.
Daha önce de çok faydalandığım için bu siteden sürece buradan devam etmek istedim.Doktor ismi verebiliyormuyuz net olarak emin olmadığım için bu şekilde yazacağım.
Öncelikle Dr. Tunç T..ismine ulaştım internet araştırmalarımdan muayene ücreti 2000 lira ameliyat fiyat aralığı çok yüksek. Onun hakkında kötü bir yoruma denk gelmedim henüz listemde kendisi hala.
Sonra Dr. Süleyman T.. ile iletişime geçtim tam bir hayalkırıklığı yaşadım tamamen ticarete dökmüş olayı, fiyata gelirsek diğeriyle aynı fiyat aralığı.
Saha sonra Dr Karaca B.. 1000 lira muayene ücreti, sempatik bir doktor iyi enerji aldım kendisinden sadece istemediğim bir çene dolgusu konusunda ısrarcı oldu. Fiyata gelirsek yine çok yüksek ve aynı aralık.Bu arada hiç Türk lirası fiyat veren olmadı henüz.
Son olarak Dr. Ufuk A.. ile iletişime geçtim çok şeker bir asistanı var. Tam düzelmesini istediğim sorunlara değindi ne eksik ne fazla bu sefer buldum galiba demiştim. Bu arada Aslı Şen’in operasyonunu çok güzel yapmış referans olmuşdu bana. Sonra bir araştırdım inanılmaz kötü yorumlar var. Fiyat olarak diğerlerinden daha mantıklıydı ama okuduğum yorumlardan sonra sanırım listemden çıkaracağım.
Şimdi burada ki forumlardan 2,3 isim daha çıkardım onlarla görüşmeyi planlıyorum.
Bütün tavsiyelere açığım özellikle yaptırıp memnun kalanlar varsa.
Bu arada bu 4 doktorun 3’ü hazirandan önce operasyon tarihi veremiyor dolu.
Altuğhan Cahit Vural 💜

Ben mersinde sakir hocaya oldum . Hiç korktuğum gibi bir ameliyat değilmiş. Hoca zaten bu ameliyat hastaya kolay doktora zor demişti. İnce işçilik isteyen bir ameliyat dedi . Mikrocerrahisi iyi olan biri lazım diye de okumuştum. Doktorum prof . Daha önce burun ve meme de oldum ona eli hafif diye de tercihim bu yönde oldu . Buraya çok giremiyorum ama tel den ulaşıp herseyi sorabilirsiniz. İlk 2. 3. Ve 4. Gün fotoları ekledim
Yüzüne ne yaptirdin

Merhabalar tekrar kısa bir güncelleme yapayım dedim. Doktoruma karar verdim en sonunda Mayıs ayıydı hatta, şimdi operasyona 1 ay kaldı randevumü yapmıştım yazdan. Karaca beyde olmaya karar verdim.
Ameliyatdan sonra süreci anlatırım, korkularım var tabi özellikle ameliyat sonrası ne tür ağrılar bekliyor bilmiyorum. Bu konuda çok bilgiye ulaşamadım.
Şimdilik son kontrolde bir değişiklik olmazsa yapılacak işlemler derin plan yüz, endoskopik şakak germe ve üst göz kapağı

Merhabalar tekrar kısa bir güncelleme yapayım dedim. Doktoruma karar verdim en sonunda Mayıs ayıydı hatta, şimdi operasyona 1 ay kaldı randevumü yapmıştım yazdan. Karaca beyde olmaya karar verdim.
Ameliyatdan sonra süreci anlatırım, korkularım var tabi özellikle ameliyat sonrası ne tür ağrılar bekliyor bilmiyorum. Bu konuda çok bilgiye ulaşamadım.
Şimdilik son kontrolde bir değişiklik olmazsa yapılacak işlemler derin plan yüz, endoskopik şakak germe ve üst göz kapağı
Merhaba, heyecan ile bekliyorum ben de 30 kasım a Zekeriya Kul a aynı sizin işlemleriniz için ameliyat randevusu aldım, o yüzden sizin dönüşleriniz benim için çok önemli

Kızlar ne durumdasınız amelıyat olanlar olmayanlar doktor araştıranlar biraz bilgi verirmisiniz. Ben berke özücerş arastırmaya basladım bilgisi olan yazıverse karar veremıyorum ya kac yıl oldu berbat durumdayım 🫣

Kızlar ne durumdasınız amelıyat olanlar olmayanlar doktor araştıranlar biraz bilgi verirmisiniz. Ben berke özücerş arastırmaya basladım bilgisi olan yazıverse karar veremıyorum ya kac yıl oldu berbat durumdayım 🫣
Ben op oldum hatta bugün 6. günüm. Henüz çok vaktim olmadı ama bir ara uzun detaylı bir güncelleme yazacağım op süreci ve sonrası için. Belki faydalanmak isteyenler olabilir ben tam istediğim bilgileri bulamamıştım birilerine faydam olsun isterim.

Ben op oldum hatta bugün 6. günüm. Henüz çok vaktim olmadı ama bir ara uzun detaylı bir güncelleme yazacağım op süreci ve sonrası için. Belki faydalanmak isteyenler olabilir ben tam istediğim bilgileri bulamamıştım birilerine faydam olsun isterim.
Merakla beklıyoruz cok gecmıs olsun çabucak ıyılesmenız dılegımle

Tekrar çok geçmiş olsun biran önce sağlığına, istediğin şekile ulaşması için dualarımızı gönderiyoruz. Genelde doğal olarak yazılar gelen sorulara göre oluyor.Dediğin gibi bir yazı hazırlarsan çok seviniriz, yine burda tanıştığım Efilay mesela şimdi diyor ki “kesinlikle öncesinde bu kadar psikolojik olarak yıpratmazdım” o yüzden bakalım sen bize ne diyeceksin ❤️

Merhaba tekrar,
Bir yerinden başlayayım. Öncelikle bizim tarafımızdan en önemli şey doktor seçimi ona karar verince zaten bir sisteme oturup planlamalar başlıyor. Benim en çok vakit ayırdığım ve zorlandığım o kısımdı böyle bir operasyona karar verdiğimde. Kısaca karar aşamasında belki yardımı olur kendi tecrübeme göre doktorunuzun estetik zevki sizinkine ne kadar uyarsa o kadar memnun kalıyorsunuz ve aynı dili konuşuyorsunuz.
Hiçbir ayrıntıyı iyi veya kötü yorumu atlamadım. Benim olmak istediğim ameliyatı ne sıklıkta yapıyor ona dikkat ettim. Ve kendi adıma doktor seçimimden çok çok memnun kaldım.🙏
Ameliyat sonrası hakkında çok bilgi bulamamıştım ben, tabi herkesin acı eşiği iyileşme hızı farklı ben kendi yaşadıklarımı söyleyeceğim. Korkutmak istemem ama ilk gün hiç hatırlamak istemeyeceğim korkunç bir gündü, daha önce de estetik ameliyatları olmuş olan birisi olarak kesinlikle ağır bir op. İnanılmaz bir ense ve boyun ağrısı ile uyandım narkozdan, bunun olacağını doktorun hemşiresi zaten söylemişti ama bilmenin bazen işe yaramadığı durumlar oluyor. Yüzüm komple boynum da dahil bantlıydı ödem olmaması içinmiş. Ve kulak çevremden çenemin altı hattından bandajla sarılı şekilde ilk gün. Yanımda refakatçi olarak eşim vardı kesinlikle refakatçisiz olacak bir op değil lütfen ona göre planlayın. Ağrılardan dolayı inanılmaz agresiftim.5,10 dakika uyuduğumda 1,2 saat uyuduğumu düşünmüştüm ama sonra eşim söyledi çok kısa süreler olduğunu. Kusma bende 6,7 kere oldu. Gözlerim şişti görüşüm kötüydü, sonda bağlıydı hatta ertesi günde çıkarttırmadım çünkü ayağa kalkamadım o çok kolaylaştırdı işimi, dren yoktu.
Bütün bu berbat geçen ilk günden sonra 2.gün o ağrıların neredeyse %80’i gitti herşey normale dönmeye başladı. İnanılmaz rahatladım tabi ki hala ayağa kalkıp yürüyüşümü yapamamıştım ama ağrılar gitmişti.🙏 Birkaç kere yine kustum ve aynı gün çene etrafımdaki bandaj çıkarıldı. Ama asıl bana rahatlık sağlayan boynumdaki bandajın çıkartılmasıydı.
Normalde hastane yatışım 2 gün planlanmıştı ama ben 1 gece daha uzattım gerçi uzattıktan sonra anladım hiç gerek yokmuş boşuna yapmışım. Şöyle ki ilkgünü atlattıktan sonra daha kolay herşey tabi ki konforunuzun dışında oluyorsunuz, belli bir açıyla uyumanız gerekiyor, sıvı ve püre besleniyorsunuz gibi gibi . Biraz mola yine devam edeceğim.

Ameliyatın 2. Günü bütün bantlar çıkarıldı ve minik dikişler vardı onlar alınıp temizlendi. Sanırım diren koymamak için yerine yapılan dikişlerdi. Bu zaten inanılmaz bir rahatlama verdi, fakat göz altlarım şişince gözaltına hemen bantlardan taktılar ve anında indi şişi zaten.
Bütün bunların olduğu gün İstanbul için kötü hava uyarısı vardı ona rağmen hem doktorum ziyaret etti hemde ameliyat sonrası ilgilenen hemşiresi sabahtan yanımdaydı. Bunlar ameliyatdan önce önemsiz gibi gelebilir ama çok değerli o an çaresiz oluyor insan ilk defa yaşanan bir tecrübe kafada bir sürü acabalar işte tam o zamanlarda yanınızda size böyle destek olunması çok rahatlatıyor güvende hissettiriyor. Daha önce ki estetik ameliyatımın bir tanesinde kötü bir tecrübe yaşamıştım hemde ilk estetik ameliyatımda.
Bantlar çıktıktan sonra 2. Gün falan ödem başladı doğal olarak onun sızısı ve rahatsızlığı ama tolere edilebilir ağrılar. Ödemden ve dikişlerden kaynaklı baskı hissi tam olarak tarif etmem gerekirse sabahları daha iyi ama akşamları gergin oluyorsunuz.
Hastane sonra İlginen ayrı bir hemşiresi var çok tatlı birisi ne sorsanız açıklıyor, hangi saat olursa olsun hemen cevap veriyor, ona her sabah fotoğraf ve video attım.inanılmaz yardımcı oldu ve hala beraber ilerliyoruz bu süreci.
Cuma ameliyat oldu, perşembe dikişlerim alındı. Ameliyat 2,30 saat sürmüş daha önce yüzüme ip ,ısılı lazerler ve dolgu yaptırmamamın ekmeğini yedim bence bu saydıklarım süreci uzatabiliyormuş.
Neler yapıldığına gelince derin plan , temporal şakak ve alnı da rahatlattı, bişektomi son gün karar verildi. Son olarak gözkapağı fakat doktorum sağolsun şakak germe ve alın rahatlatınca bakmış çok az kalmış fazla deri ellememiş🙏ne kadar teşekkür etsem az.
Ve sonuca gelirsek daha şimdiden mükemmel bana en az 15, 20 yılımı geri verdi. Çok mutluyum. Unuttuğum atladığım şeyler olabilir aklıma gelirse eklerim. Ama en önemlisi kendiniz için doğru doktor seçimi, içinize sinsin ve unutmayın ameliyat sonrası da ulaşılabilir olması lazım kısa bir süreç değil.
Umarım isteyen herkesin süreci güzel geçer ve mutlu olur❤️🙏

Göz kapağı olmayı düşünüyorum olanlar tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim özellikle DOKTOR önemli işin ehli . İz kalınan orantılı olmadı diye şikayetler oluyor. Bunların olmaması için doktor önerinizi bekliyorum ( istanbul) olursa iyi olur..

Ameliyatın 2. Günü bütün bantlar çıkarıldı ve minik dikişler vardı onlar alınıp temizlendi. Sanırım diren koymamak için yerine yapılan dikişlerdi. Bu zaten inanılmaz bir rahatlama verdi, fakat göz altlarım şişince gözaltına hemen bantlardan taktılar ve anında indi şişi zaten.
Bütün bunların olduğu gün İstanbul için kötü hava uyarısı vardı ona rağmen hem doktorum ziyaret etti hemde ameliyat sonrası ilgilenen hemşiresi sabahtan yanımdaydı. Bunlar ameliyatdan önce önemsiz gibi gelebilir ama çok değerli o an çaresiz oluyor insan ilk defa yaşanan bir tecrübe kafada bir sürü acabalar işte tam o zamanlarda yanınızda size böyle destek olunması çok rahatlatıyor güvende hissettiriyor. Daha önce ki estetik ameliyatımın bir tanesinde kötü bir tecrübe yaşamıştım hemde ilk estetik ameliyatımda.
Bantlar çıktıktan sonra 2. Gün falan ödem başladı doğal olarak onun sızısı ve rahatsızlığı ama tolere edilebilir ağrılar. Ödemden ve dikişlerden kaynaklı baskı hissi tam olarak tarif etmem gerekirse sabahları daha iyi ama akşamları gergin oluyorsunuz.
Hastane sonra İlginen ayrı bir hemşiresi var çok tatlı birisi ne sorsanız açıklıyor, hangi saat olursa olsun hemen cevap veriyor, ona her sabah fotoğraf ve video attım.inanılmaz yardımcı oldu ve hala beraber ilerliyoruz bu süreci.
Cuma ameliyat oldu, perşembe dikişlerim alındı. Ameliyat 2,30 saat sürmüş daha önce yüzüme ip ,ısılı lazerler ve dolgu yaptırmamamın ekmeğini yedim bence bu saydıklarım süreci uzatabiliyormuş.
Neler yapıldığına gelince derin plan , temporal şakak ve alnı da rahatlattı, bişektomi son gün karar verildi. Son olarak gözkapağı fakat doktorum sağolsun şakak germe ve alın rahatlatınca bakmış çok az kalmış fazla deri ellememiş🙏ne kadar teşekkür etsem az.
Ve sonuca gelirsek daha şimdiden mükemmel bana en az 15, 20 yılımı geri verdi. Çok mutluyum. Unuttuğum atladığım şeyler olabilir aklıma gelirse eklerim. Ama en önemlisi kendiniz için doğru doktor seçimi, içinize sinsin ve unutmayın ameliyat sonrası da ulaşılabilir olması lazım kısa bir süreç değil.
Umarım isteyen herkesin süreci güzel geçer ve mutlu olur❤️🙏
Merhaba son durumunuz nedir paylasırsanız cok eevınırım. Memnunmusunuz ıstedıgınız gıbı oldumu.

Istanbulda özbek estetik doktoru var, ameliyatlarını lokal anestezi ile yapıyor. Hatta yüzün bi tarafını yaptıktan sonra hastaya farkı gösteriyor, memnuniyetini soruyor. Bayağı özenle çalışılmış ameliyatlar a benziyor. Fiyatları acayip ucuz lokal anestezi ile yaptığından. Sadece telefonla görüştüm instagramda vidyolarını izledikten sonra. İstanbuldakı akrabama bi konuşmaya gitmesini istedim, bakalım ne kadar güven verici. Acaba böyle birisini duydunuz mu?
Ayyy bende sosyal medyada denk geldim hatta fiyat sordum çok ucuz ama güvenilir mi bir fikrim yok haber alirsaniz bizide bilgilendirirseniz memnun olurum.

X