EYALET 2 ///Bayern Paylasim Alani(Tanisma)

selam kizlar :)

ben bayadir yoktum bi bakim dedim :KK70:

bende münihte kaliyorum bana yakin olanlar var mi? :)

selam arkadaşlar.bende eski bi Augsburgluyum.89 da kesin dönüş yaptım.çoookk özledim oraları.hele bide ailem orda olunca:KK43: hep dönüş hayali vardı ama dönüncede çok kolay değil. 3/5 günlük tatile benzemiyor.yinede dönme hayali olan herkeze rabbim nasip etsin.

iyi aksamalar arkadaslar uzun zamandir ugramiyorum forma almanca kursuna gidiyoruz nunuk anne ile
ama pek te giren olmamis yeni gelenler hosgeldiniz

selam herkese nasilsiniz görüsmeyeli pek giremiyoruz biz cansuyla zamanimiz olmuyo ki kosturuyoruz resmen herkesin simdiden yeni yilini kutluyorum :)))))

merhaba arkadaslar bende münihte oturuyorum münihten kimseler varmi

selam arkadaslar umarim herkes iyidir ,gerci kimsede ugramiyor biz nunuk anne ile kosturuyoruz sanirim herkesde biz gibi::)))))

slm kizlar,ben esimin isi nedeniyle bayern e tasinmaya hazirlaniyorum.Lindenberg,lindau cevresinde oturan kimse yok mu?

Merhaba bayanlar almanyada üniversite okumak zormu?Hem üniversite okumak için hemde evlenip geleceğim yurtdışına ama belçikaya gelin gideceğim?Yorumlarınızı bekliyorum...?

Merhaba bayanlar almanyada üniversite okumak zormu?Hem üniversite okumak için hemde evlenip geleceğim yurtdışına ama belçikaya gelin gideceğim?Yorumlarınızı bekliyorum...?

belcika yazmissin .belcikada mi okuyacaksin almanyadami?Belcikayi bilmem ama almanyada okumak icin türkiyede dört senelik okullardan birini kazanip kayit ettirmen gerekiyor.Ondan sonra burada denk bir okula kayit yaptirabiliyorsun.Bir sene dil ögreniminden sonra yeterlilik sinavi vermen lazim.Tüm bunlari yaptiktan sonra gerisi türkiyede okula gitmekgibi.Ögrenci olarak bir cok hakka sahipsin.Semester harclari cok yüksek degil.Yatirdigin harclarla birlikte devlete ait tasima araclarindan ücretsiz yararlanabiliyorsun.Parttime is bulma sansin da cok.Burada ögerncilerin cogu üniversitenin yanisira calismakta.Ama tabi bunlar almanya icin belcika hakkinda bir bilgim yok.Umarim biraz aydinlatmisimdir

X