Evlilik sonrası alınan kilolar :(

Deliidivane

Bitse bile hayat ölüm gibi sev beni...
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2018
2.340
4.553
Arkadaşlar bu ara cok takık oldugum bi konu. Evlendikten sonra 10 ayda tam 14 kilo aldım zayıflamak istiyorum kıyafetlerim de olmuyo artık kendimi cok kötü hissediyorum. Cok cirkin durmuyo vücudum ama eşimde zayıflamamı istiyo.Kilomla alakalı bana cok takılıyo gulerek söylüyo fakat o oyle yaptıkça iyice kafama takıyorum. Boyum 1.60 kilom 68.Kalcam ve gobegimden aldım özellikle.
Az yiyorum yinede veremiyorum. Yürüyüs yapmam lazım ama dısarı tek cıkamıyorum napabilirim?

Disari neden tek cikamiyorsunuz? Bi de lafim sadece size degil ama genel anlamda evlendikten sonra kilo alanlar ailesinin evinde yemek mi bulamiyordu diye merak etmiyor degilim. :KK70:
Ben kendi adıma bu konuya cevap vereyim . Ben kilo aldım ama herkes gibi kullandığım tiroid -kortizon hapına suçu atmayacağım yedim de aldım. Ama annemin evinde anacığım yapıyordu yiyordum , evlendim gördüm hamamın damını bildiğim 3 çeşit yemek her seferinde aynısını yap yap dur , genelde hazır şeyler yediğimiz için 58 kilo ile evlendiğim hayatıma 2,5 sene içinde 66 kilo ile hamileliği ekledim . 71 kiloyum şu anda . Allah beni ıslah etsin diyorum , köşeye utanmaya gidiyorum :olamaz:

10 ayda 14 kilo mu? Hergün ekmek arası ekmek mi yediniz naptınız siz böyle :KK70: Ben hamileyken bile anca 10 kilo almıştım. Onunda yarısı bebekti zaten. Evde bazı egzersiz programları var. Yada uygulamalar var. İstediğiniz bölgeye göre antremanlar yapıyorsunuz. Bi araştırın derim..

Disari neden tek cikamiyorsunuz? Bi de lafim sadece size degil ama genel anlamda evlendikten sonra kilo alanlar ailesinin evinde yemek mi bulamiyordu diye merak etmiyor degilim. :KK70:
Tek çıkamıyorum cünkü eşim izin vermiyo. Kilo alma sebebime gelirsek evlendikten sonra yeme düzenim deisti eşimin iş saatlerinden dolayı filan. Bide ilk aylarda beraber yemeyi cok seviyoduk hatta kendisi zorla ısrarla yediriyodu beni

Ben kendi adıma bu konuya cevap vereyim . Ben kilo aldım ama herkes gibi kullandığım tiroid -kortizon hapına suçu atmayacağım yedim de aldım. Ama annemin evinde anacığım yapıyordu yiyordum , evlendim gördüm hamamın damını bildiğim 3 çeşit yemek her seferinde aynısını yap yap dur , genelde hazır şeyler yediğimiz için 58 kilo ile evlendiğim hayatıma 2,5 sene içinde 66 kilo ile hamileliği ekledim . 71 kiloyum şu anda . Allah beni ıslah etsin diyorum , köşeye utanmaya gidiyorum :olamaz:
30 yaşındayım. Ve hayatımda ilk defa yedim de kilo aldım diyen birine tesadüf edıyorum. .

Genelde ilaç kullanirlar, ameliyat olurlar,birtakim hastalık gecirirler, uzaylılar gelip etlerine et eklerler ama asla yemiş olamazlardı.

Ben de göbek yaptım. Neden çünkü saate bakmazsızın yedim. Ve şu an açım.

10 ayda 14 kilo mu? Hergün ekmek arası ekmek mi yediniz naptınız siz böyle :KK70: Ben hamileyken bile anca 10 kilo almıştım. Onunda yarısı bebekti zaten. Evde bazı egzersiz programları var. Yada uygulamalar var. İstediğiniz bölgeye göre antremanlar yapıyorsunuz. Bi araştırın derim..
İnan bende şoktayım nasıl bukadar kilo aldım diye hayatımda ilkkez bu kadar kiloluyum :)

30 yaşındayım. Ve hayatımda ilk defa yedim de kilo aldım diyen birine tesadüf edıyorum. .

Genelde ilaç kullanirlar, ameliyat olurlar,birtakim hastalık gecirirler, uzaylılar gelip etlerine et eklerler ama asla yemiş olamazlardı.

İradeli olup tatlıyı kesmem gerek fakat bazen dayanamıyorum kendime bi dur demem lazım

Biz de haftanin 3 gunu disarda yiyoruz ( bazen fastfood olmak uzere) ve oyle cok fazla cesit cesit yemek yapamiyorum 4 yillik evli olmama ragmen.
Hadi ben zaten zor kilo aliyorum ama esim de bu derece bi kilo almadi. Oyle yemegin saatine vs dikkat eden tipler de degiliz sadece porsiyon konusunu abartmayinca yetiyor.

Eşiniz dışarı tek çıkmanıza izin vermiyor. Eşinizin iş saatlerinden dolayı yeme düzeniniz değişti. Zorla size yemek yediriyordu. Kilonuzla ilgili de takılıyor size. Ne kadar minnoş bir evlilik böyle. Şey diycem mesela evde ekmek kalmayınca akşama kadar acından ölüyor musun? Bakkala gitmek de yasak mı yoksa uzun mesafe yürüyüşüne mi engel koyuyor. Bakkal yasak değilse her gün eppek almaya giderken kalori yakılır aslında. Patron bir şey derse "acım ben aççç" dersiniz. Zorla yedirirken iyi, büyümüş işte mide. Hep ondan ötürü.

Bu soruya evlendikten sonra 2 kilo almış biri olarak cevap vermek istiyorum.

Ailemin evinde annemin yemeklerini yiyordum. Evlendikten sonra tam olarak kendi istediklerimi pişirdim. Bu Önem li bir faktör

Bir diğeri aile evinde babanin işten gelme saatine endeksli olan akşam yemeği evlenince saat olarak geç vakitlere sarkabiliyor . Geç yemek kilo artışına sebep oluyor.

Son olarak. Aile evinde hazır ürünler daha az tüketilirken kendi evinde daha fazla olabiliyor.

Bunlar bana 1 buçuk senede 2 kilo aldırdı.

Biz de haftanin 3 gunu disarda yiyoruz ve oyle cok fazla cesit cesit yemek yapamiyorum 4 yillik evli olmama ragmen.
Hadi ben zaten zor kilo aliyorum zaten ama esim de bu derece kilo almadi. Oyle yemegin saatine vs dikkat eden tipler de degiliz sadece porsiyon konusunu abartmayinca yetiyor.
Bence vücut yapısıyla metabolizma düzeniyle alakalı bi durum

Ben de 30 yaşındayım ve bu kiloları ilk kez görüyorum . Artık olan oldu şu durumda zaten diyet yapamam , ekmek yemiyorum en azından hayırlısı ile şu çocuğu bi doğurayım spor mu olur ne olur yapacağız birşeyler . Kız sus bende açım 2-3 tane ceviz atayım ağzıma sonra da uyuyayım , uyuyunca geçiyor :halay:

Biz de haftanin 3 gunu disarda yiyoruz ( bazen fastfood olmak uzere) ve oyle cok fazla cesit cesit yemek yapamiyorum 4 yillik evli olmama ragmen.
Hadi ben zaten zor kilo aliyorum ama esim de bu derece bi kilo almadi. Oyle yemegin saatine vs dikkat eden tipler de degiliz sadece porsiyon konusunu abartmayinca yetiyor.

Gider misin bu siteden ? :olamaz: :halay:

Eşiniz dışarı tek çıkmanıza izin vermiyor. Eşinizin iş saatlerinden dolayı yeme düzeniniz değişti. Zorla size yemek yediriyordu. Kilonuzla ilgili de takılıyor size. Ne kadar minnoş bir evlilik böyle. Şey diycem mesela evde ekmek kalmayınca akşama kadar acından ölüyor musun? Bakkala gitmek de yasak mı yoksa uzun mesafe yürüyüşüne mi engel koyuyor. Bakkal yasak değilse her gün eppek almaya giderken kalori yakılır aslında. Patron bir şey derse "acım ben aççç" dersiniz. Zorla yedirirken iyi, büyümüş işte mide. Hep ondan ötürü.
Ekmek yemiyorum canim sıkıntı olmuyo

Bence vücut yapısıyla metabolizma düzeniyle alakalı bi durum

Evet esimin vucudu kilo almaya cok musait yedigi zaman hemen yansiyor. Kalkip diyet filan yapmiyor veya devamli sebze yemiyor tek dikkat ettigi ne yerse yesin az yemek ve cok kacirdiysa diger ogun ona gore yemek. O zaman sorun olmuyor.

Ben de 30 yaşındayım ve bu kiloları ilk kez görüyorum . Artık olan oldu şu durumda zaten diyet yapamam , ekmek yemiyorum en azından hayırlısı ile şu çocuğu bi doğurayım spor mu olur ne olur yapacağız birşeyler . Kız sus bende açım 2-3 tane ceviz atayım ağzıma sonra da uyuyayım , uyuyunca geçiyor :halay:
Bebisleri ac bırakmayın ya. Benimde olsa keske de kilo milo düsünmem :)

Ne kadar saçma ya. Ne demek çıkmanıza izin vermiyor? Hem kilolusun diye dalga geciyor hemde izin vermiyor evden çıkmanıza. Ne kadar ayıp ya. Bende evlendikten sonra aldım yaklaşık 6-8 kilo bununda nedeni tek kalınca çok abur cubur yedim,eşimi beklerken sıkılıyordum. Ha verdim mi? Yok vermedim kilolarıma kilo ekledim,ama asla lafını etmez her yerimi ayrı sever.

X