Evliliğimi yürütebilir miyim bilmiyorum?

Yemek yapması çok iyi aslında. Beni en çok zorlayan ev işi yemek yapmak, çünkü her gün yapacak bir şey bulamıyorum. Aile konusunda siz onunkine ne hissediyorsanız o da sizinkine aynısını hissediyor, anlayış göstermelisiniz. Cinsel yaşantınız 5 senelik evlilik için çok kötü. Ama hepsini bir kenara bırakırsak, siz mutlu ve sevdiğinizi hissetmiyorsanız yürütmek ne kadar doğru bilemedim; en mühimi yanında kendini mutlu hissettiğin bir eş/ hayat arkadaşı.
Yemekte sürekli yapmıyor sonuçta evet iyi ama ikimiz aynı şartlarda calisiyroiz hatta ben bir tık daha ağır..cinsel yaşantımız çok kötü aslında bu konuyu duzeltemiyoruz ikimizde birbirimizden bekliyoriz filan başından beri böyleydi.. aile konusunda da ben ailesini sevmesemde tüm gün yanlarinda kalırım o 5 dakka otursa yarım saat sigara içmeye gider yarım saat başka odada uzanmaya gider vs vs.. ikimizde farklı memleketlerdeyiz ve başka memlekette de çalisiyroiz

Evet bu konuda var haklısınız.. bende bekarken aşırı rahattım ama tek sebep geçmişe özlem değil aslında.. evliliğin yürümesi için herşeyin gerçekten oturması mi gerek
5 yıl evlilik önce 3 sene sevgililik
8 yıl olmuş ilişki, daha ne kadar oturacak?

ya da oturmamış olan birşeyler varsa da bunlar kendi kendine oturmaz ki bir çaba lazım.

Evet bu konuda var haklısınız.. bende bekarken aşırı rahattım ama tek sebep geçmişe özlem değil aslında.. evliliğin yürümesi için herşeyin gerçekten oturması mi gerek
Kendimden anlatayım, 4 yıla yakın süre evliyim, 2 çocuğum güzel bir işim var. Ama bende sorgulamıyor değilim. Hem eskiye özlem çok duyarım, hem sevgiliyken rahatsız olduğun bir konuda çekip gidebiliyordun, şimdi öylemi bazı şeyleri yiyip yutman gerek, yukarıda bir arkadaşın belirttigi gibi dışarıdan çok mutlu gözüküyoruz da ama kendimizden ödün veriyoruz belki de bu yüzden belki de evliligi böyle hayal etmiyormuşuz

Cinselik çok az merhamet çok az . Eşinin sana yardımcı daha fazla olması lazım . Ama iyi bir babaymis ve daha kötü özellikleri yok sanırım anladığım kadarıyla. Birçok şey konuşarak çözülür sanki aldatma şiddet veya kabullenmicek şeyler yok vakit buldukça farklı yerlere gidin gezin ilişkinize heyecan katın bence size bu lazım monoton hayat yorar
Yok çok şükür onlarda olsa kesin biterdi.. aslında geziyoruzda birlikte vakitde geçiriyoruz benim sorunum ev içindeki seyler

Kendimden anlatayım, 4 yıla yakın süre evliyim, 2 çocuğum güzel bir işim var. Ama bende sorgulamıyor değilim. Hem eskiye özlem çok duyarım, hem sevgiliyken rahatsız olduğun bir konuda çekip gidebiliyordun, şimdi öylemi bazı şeyleri yiyip yutman gerek, yukarıda bir arkadaşın belirttigi gibi dışarıdan çok mutlu gözüküyoruz da ama kendimizden ödün veriyoruz belki de bu yüzden belki de evliligi böyle hayal etmiyormuşuz
Evet bizde öyle dışardan hiç bir sorun yok ama içten içe yanan biseyler var.. sebebi bizim beklentilerimiz hayallerimiz mi bilemedim

Yemekte sürekli yapmıyor sonuçta evet iyi ama ikimiz aynı şartlarda calisiyroiz hatta ben bir tık daha ağır..cinsel yaşantımız çok kötü aslında bu konuyu duzeltemiyoruz ikimizde birbirimizden bekliyoriz filan başından beri böyleydi.. aile konusunda da ben ailesini sevmesemde tüm gün yanlarinda kalırım o 5 dakka otursa yarım saat sigara içmeye gider yarım saat başka odada uzanmaya gider vs vs.. ikimizde farklı memleketlerdeyiz ve başka memlekette de çalisiyroiz
Anladım. Alıp karşınıza bi konuşsanız tüm bunları?

Yok aslında 3 yıl flört dönemi oldu.. seviyordum tabi ama sadece bazı soru işaretleri vardı farklı kültür farklı memleket ama işte evlenmeden ne yasayacaginida tamamen kestiremiuosun

Kocanizin banka hesaplarini incelemenizi öneririm ve becerebiliyorsaniz telefonlarini da bi inceleyin derim.

Saglikli ve genc bir erkegin dev bir sorunu yoksa cinsellikten uzaklasmasi pek mumkun degil.

Evet bizde öyle dışardan hiç bir sorun yok ama içten içe yanan biseyler var.. sebebi bizim beklentilerimiz hayallerimiz
Adamın ailesini sevmiyorsunuz,ama adam sizin ailenizle hasır neşir olsun istiyorsunuz..
Acaba kocaniza sorsak bize neler anlatirdi..
Evlilik kolay birşey değil,zaten 5 yıl olmuş.
Öncesinde de "acabalar" varmış.
Ancak bu duygu değişimleriniz kocanizi da bunaltmis olabilir.
Belki siz devam etmek isteseniz bile bir süre sonra o ayrılmak isteyecek,bilemeyiz..

Her evliligi bilemem ama benim evliligim boyle degil. Boyle olsaydi mutlu olamazdim ama nedenlerini bilirdim. Esiniz kendini dunyanin en iyi esi saniyorken siz rahatsiz oldugunuz ve mutsuz oldugunuz konulari karsilikli konusmaz misiniz? Her evlilik mi boyle demissiniz ya her evlilik boyle olsaydi bu sizi mutlu etmeye yetecek miydi? Kendi kriterleriniz yok mu?
Tabiki konsuyoruz ben sorunlarımi anlatırım o anlatır çözmeye çalışırız ama diyorum ya bı sure sonra yine eskiye dönmüş bukuyoruz..kriterlerime hiç birşey uymuyor her evliliği sormamon sebebi evlilik buda benmi farklı kriterler belirliyoruz sorusu

Kocanizin banka hesaplarini incelemenizi öneririm ve becerebiliyorsaniz telefonlarini da bi inceleyin derim.

Saglikli ve genc bir erkegin dev bir sorunu yoksa cinsellikten uzaklasmasi pek mumkun degil.
anladığım kadarıyla aralarında cinsellik durumu hep böyleymiş

yeni bir şey olsa süphe uyandırır da hep böyle olunca demek adamın libidosu düşük ya da cinsellik anlayışı bu, diye düşündüm ben

Evet bizde öyle dışardan hiç bir sorun yok ama içten içe yanan biseyler var.. sebebi bizim beklentilerimiz hayallerimiz

Tabiki konsuyoruz ben sorunlarımi anlatırım o anlatır çözmeye çalışırız ama diyorum ya bı sure sonra yine eskiye dönmüş bukuyoruz..kriterlerime hiç birşey uymuyor her evliliği sormamon sebebi evlilik buda benmi farklı kriterler belirliyoruz sorusu
Ha birde ben ailesini sevmiyroim ama asla belli etmiyorum otururum gülerim egenirim agirlarim o böyle değil iste

Yok çok şükür onlarda olsa kesin biterdi.. aslında geziyoruzda birlikte vakitde geçiriyoruz benim sorunum ev içindeki seyler
İşte maalesef hiç bir evlilik dört dörtlük değil bazı şeyler göz ardı edilebilir veya edilmiyorsa konuşulabilir terapi alınabilir boşanmaya gerektiren hiçbir durum göremedim evde bir ağırlık nazar bile olabilir böyle şeylere çoğu insan inanmıyor ama ben inanırım eve duaları okuyarak sirkeli suyla silin evde bakara suresi açın dinleyin iyi gelecektir eminim

yeni bir şey olsa süphe uyandırır da hep böyle olunca demek adamın libidosu düşük ya da cinsellik anlayışı bu, diye düşündüm ben
Aynenn basidan beri olduğu için şüphelenerek bişe bulmadım.. yani bana sende soguksun sen gel vs diyo bende bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum erkek daha istekli ve bu konuya daha çok ihtiyacı oldukalrini düşünüyorum

Bu sitedeki mükemmel evliliği olan mükemmel kocaya sahip kişiler dışında sıradan evlilikler böyle oluyor. Öyle insanın ayaklarını yerden kesen türden evlilikler yok. Herkes bir koşuşturmaca içinde. Sizinen büyük probleminiz cinsellik. Cinselliği hallederseniz çoğu sorununuzun büyük olmadığını göreceksiniz.

Aynenn basidan beri olduğu için şüphelenerek bişe bulmadım.. yani bana sende soguksun sen gel vs diyo bende bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum erkek daha istekli ve bu konuya daha çok ihtiyacı oldukalrini düşünüyorum
kafanızda belli şablonlar var
lütfen kızmayın ortalama Türk evliliği tezini öne süren benim, ki her dediğiniz şey de ona uyuyor...

işte mesela siz "gelin" olduğunuz için erkeğin ailesini idare ediyorsunuz, sevmeseniz de kültür olarak size uymasalar da alttan alıp iyi geçinmek zorunda gibi hissediyorsunuz. kendi kendinize biçtiğiniz bir misyon bu --dedim ya ortalama Türk işte.

ve fakat bu ortalama kafaya göre eşinizin yatakta çok daha aktif olması lazım. belki evlenmeden kimseyle ilişkiniz bile olmadıysa tüm beklentiniz görüp göreceğiniz de eşinizin cinsel performansı ve ortalama Türk kadınını erkekler ister, erkek kovalar diye kodlanarak büyütüyorlar.

son olarak
hep dediğim şey: ortalama Türk kadını (şehirli, çalışan profil en azından) ortalama muadili erkeğe göre 2-3 gömlek fazla. o kendini iyi koca sanırken sizin içten içe mutsuz olmanızın kısa tanımı bu.

Ha ben bu detayi farkli yorumlamisim afedersiniz.

Peki eşinizin farkli bi cinsel tercihi olabilir mi?

X