Evlenip Almanyaya gelin gelenler

Hayırlı olsun canım kursun.Umarım çok çok güzzel geçer:KK6:.Sınıfın nasıl Türk var mı?Bneim sınıfımda yoktu ilk başlarda çok sıkılmıştım ama sonradan alıştk hepimiz birbirimize.
Bende şimdi Almancayı unutmamak için sürekli videolar falan izliyorum ama konuşmadğım için sanki unuttum gibime geliyor.:KK43:

Hayırlı olsun canım kursun.Umarım çok çok güzzel geçer:KK6:.Sınıfın nasıl Türk var mı?Bneim sınıfımda yoktu ilk başlarda çok sıkılmıştım ama sonradan alıştk hepimiz birbirimize.
Bende şimdi Almancayı unutmamak için sürekli videolar falan izliyorum ama konuşmadğım için sanki unuttum gibime geliyor.:KK43:
Evet benimde hic yok ama alistik herkes benim gibi zaten bilmiyo o yuzden sikinti yok :))) aynen tekrar edilmediginde bide konusulmadiginda unutuluyor. Senin bittimi kursun devam mi

Beni mkursum bitti sınavlara girdim çıktım şimdi sonuçları bekliyorum çok heyecanlıyım.Gelmedi hala ya:KK17:

Beni mkursum bitti sınavlara girdim çıktım şimdi sonuçları bekliyorum çok heyecanlıyım.Gelmedi hala ya:KK17:
Hemen aciklaniyo sanmistim. Umarim gecersin kurtulursun su sinav stresinden. Nasil zormuydu peki of ben cok korkuyorum gecemem falan diye

Tam okulların tatiline denk geldi şansa bak.Geç olsun güç olmasın.Hören biraz zorladı tek sefer dinlemeydi ve çok hızlıydı.Lesen kolaydı mektup bölümünde iki seçenek vardı ama o da kolaydı.
Benim en çok korktuğum konuşmaydı ama en kolay o geçti.Baya stress yapmıştım.

Tam okulların tatiline denk geldi şansa bak.Geç olsun güç olmasın.Hören biraz zorladı tek sefer dinlemeydi ve çok hızlıydı.Lesen kolaydı mektup bölümünde iki seçenek vardı ama o da kolaydı.
Benim en çok korktuğum konuşmaydı ama en kolay o geçti.Baya stress yapmıştım.
Oo süper sevindim insallah iyi sonuclanir. türkiyede sinava girdigimde en cok konusmada korkuyodum en iyi o gecmisti simdide en cok ondan korkuyorm . Hören 1 kez olmasida kotuymus ya.

Ya sorma insan hören de anlamayamı çalışsın doğru seçeneği yakalamayamı çalışsın...Bir de sınavda bol bol yeni kelimede vardı.Mesela probieren diğer anlamı versuchen ya diyelim ben versucheni bilmiyorum o çıkmıştı misal.
En güzeli bol bol kelime ezberle.

Oo bu kotuymus zaten en onemli bol kelime Bilmek ama cabuk unutuyorum sanki karistiryorm yani :) evde esinle konusuyomusnz

Ben gündüz ezberliyorum akşama unutuyorum:KK70::KK70:
Eşimle konuşuyoruz ama eşim çabuk sıkılıyo.Karımla bir Türkçe konuşamayacakmıyım diyor.Burda doğup büyümüş ve sürekli Türkçe konuşmak istiyor.Sanırımm en güzeli ben işe girince konuşacağım.Düzenli ve mecbur olunca daha hızlı öğrenirim gibime geliyor.

Haha ne guzel türkce konusmak istiyor benim esimin turkcesi pek duzgun degil ona kalsa hep almanca konusur:)) evet en guzeli ise girince ogrenilir herkes ayni seyi soyluyo ama dil bilmeyince is bulmakta sikinti

Adamlar zaten almancayı kime öğrenemesin diye türetmiş:KK70:Dediğin gibi iş bulmak inan zor.Direk Almancanca karşımıza çıkıyor.Biliyoruz temel olarak ama bu işler okulda öğrendim bitti ile sınırlı kalmıyor ki.
Sosyal bir ortama yada işe girmeyince nasıl ilerletebileceğiz?Bu aynı şuna benziyor işe almadan iş deneyimini sormak.

Adamlar zaten almancayı kime öğrenemesin diye türetmiş:KK70:Dediğin gibi iş bulmak inan zor.Direk Almancanca karşımıza çıkıyor.Biliyoruz temel olarak ama bu işler okulda öğrendim bitti ile sınırlı kalmıyor ki.
Sosyal bir ortama yada işe girmeyince nasıl ilerletebileceğiz?Bu aynı şuna benziyor işe almadan iş deneyimini sormak.
Aynen cok zor maalesef . Bide ben cok cekiniyorum konusmaya biraz daha rahat olmam gerekiyo

ben gecen sene avrupada bi kac ülke gezdim almanya dahil bayıldım ya marketler süper uygun orda askeri ücret bile alsan iyi geciniypsun cocukta varsa ohhh götür paraları
Ya evet bir sürü artı yönleri var ama sonradan gelip tamamen burda yaşamak çok zormuş insan zorluk çekiyor.

Ya evet bir sürü artı yönleri var ama sonradan gelip tamamen burda yaşamak çok zormuş insan zorluk çekiyor.
entregre olmak tabiki zordur ama hayat standartını düsündügün zaman oooo cok iyi zaten dil kursuna gidersin eee birazda kulak asinalıgı topluama karısırsan parke cafeye gidersen spoar yazılırsın mesela ille ögrenirsin yani ne kadar oldu gelide bide hangi sehirdden

Stuttgartayım 6 ay oldu geleli. 1 aydır kursa gidiyorum. Aslında alışmayıda geçtim aile özlemi ağır basıyor sanırım o yüzden uyum sağlayamıyorum. Alışmaya çalışıcam artık:) sen türkiyede nerde oturuyosun

Stuttgartayım 6 ay oldu geleli. 1 aydır kursa gidiyorum. Aslında alışmayıda geçtim aile özlemi ağır basıyor sanırım o yüzden uyum sağlayamıyorum. Alışmaya çalışıcam artık:) sen türkiyede nerde oturuyosun

Ben yeni gelicem evlenip gelicem cok korkuyorum alisamam diye hic arkadasim da yok sevgilim orda yaisuo ailesiyle lutfen bana da yardimci olun korkuyorum acikcasi dil bilmiyorum orda arkadasim yok nasil olucak bilmiyorum :KK43:

X