Evi NEGATiF Enerjiden Arındırmak

Evin belli yerlerine işlenmemiş ametis koymak gerektiğini söyleyenler var.
Sirkeyle yıkanmanın bazı istenmeyen durumlardan korunma yolu olduğunu şöyleyenler var.
Benim bir arkadaşım görücü gelsin diye şu an hatırlamadığum bir ot yakıp tütsülerdi evini.
Ben şu çubuk tütsüleri çok severdim mis gibi olurdu odam yakınca ama lüzumsuz şeyleri başına toplarsın dediler vazgeçtim.
Şahsi fikrim evin huzurunun bireylerin huzurundan geçtiği yönünde.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

evet aynı yatak =) çokk rahat süper bir yatak orası ayrı da...ben 1aydır kabus görüyorum
7ay iyidim ama =)

7.ayinizdan sonra mı kabus görmeye başladınız? Aman Allahım bi de benim kocam geç geliyor lütfen ben kabus görmeyeyim. :-S peki 9 kiloluk çamaşır makinasına sığar mi yıkasam? Ne yapsam da arındırsam?

Sirkeyle temizligi nazar icin yapiyordum ben. Arada bir uzerlik tohumu yakariz evde. Onun disinda meditasyona tekrar basladim geceleri uyumadan once ayaklarimi kaya tuzu attigim suyun icinde bekletiyorum cok rahatlatiyor gercekten :) namaz kildigim zaman yada evde kuran okundugu zaman da cok rahatlamis hissediyorum. Konuyu takip edecegim guzel bir konu olmus umarim sizden yeni seyler ogrenebilirim :))

7.ayinizdan sonra mı kabus görmeye başladınız? Aman Allahım bi de benim kocam geç geliyor lütfen ben kabus görmeyeyim. :-S peki 9 kiloluk çamaşır makinasına sığar mi yıkasam? Ne yapsam da arındırsam?

üstündeki kilif varya...onu değiştirmeyi düşünuyorum ben..:18:bnm makine 8 kg girmedi..

üstündeki kilif varya...onu değiştirmeyi düşünuyorum ben..:18:bnm makine 8 kg girmedi..

Ama zaten rahatlığı veren de o kılıf ya :-( belki benim makinama girer inşallah da girer. Çünkü degistirmek istemiyorum. Ama artık herkes ametist yatak üretiyor, bunu yapiyorlarsa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. Ne biliyim. Bi deneyeceğim bakalım makinaya girecek mi?..

Ama zaten rahatlığı veren de o kılıf ya :-( belki benim makinama girer inşallah da girer. Çünkü degistirmek istemiyorum. Ama artık herkes ametist yatak üretiyor, bunu yapiyorlarsa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. Ne biliyim. Bi deneyeceğim bakalım makinaya girecek mi?..

bir yandan düşünuyorum ..ametist iyice işlenip iplik haline getirdiler
etkisi azalmış oluyor böylece de negatfini falan 7,8 ayda veriyor
çok mu saçmaladım ney...off bende bilmiyorum...kılıfın aynısı ametistsiz olsa süper olurmuş..

Halla halla hiç bilmiyordum ki ben bunu. Nasıl aldık ki acaba. 7 aydır kullanıyoruz aslında bi sorun olmadı. Çok cahilce bi soru olacak ama ben yatak alezi kullanıyorum acaba o engellemiş olabilir mi? Acaba çocuğumuz da mı bu yüzden olmuyor. :-) :-) sus Bilgece, iyice sacmaladin :-) :p Benim çamaşır makinem 9 kiloluk atsam alır mı acaba?
Madem böyle tehlikeli neden yapmışlar ki? Ama çok şükür şu zamana kadar bi şey olmadı. Bi de hiç diğer odalarda vakit geçirmem eve geldiğim gibi yatak odasına geçerim. Kabus da hiç görmedim, kıskanç sa değilim sadece eşimi kiskanabilirim o da normal. Fakat canım sıkıldığında uyuyorum. Galiba yatağimiz bizde bağımlılık da yapmış olabilir mi? Çünkü başka hiçbir yerde yatamiyoruz. Ve biz gerçekten çok memnunuz. Çok rahat inanamazsiniz. Acaba çözüm olarak ne yapılmalı? Ben hep okuyorum ama belki de kötü enerji duaların la kayboluyordur :-)

Bilmiyorlardır,umursamıyorlardır millet artık pazarlama için ne çıkaracağını şaşırdı..hayır alez engellemez ne yazik ki kötü enerjiyi ..

Duayı asla bırakmayın zaten dua edildiği zaman belli bir süre ortamı temizler en önemlisi sizi temizler..

Sirkeyle yıkanmanın bazı istenmeyen durumlardan korunma yolu olduğunu şöyleyenler var.
Benim bir arkadaşım görücü gelsin diye şu an hatırlamadığum bir ot yakıp tütsülerdi evini.
Ben şu çubuk tütsüleri çok severdim mis gibi olurdu odam yakınca ama lüzumsuz şeyleri başına toplarsın dediler vazgeçtim.

Ben de ergenlikte acaip tütsü meraklısıydım ama tütsü işi tehlikeli tam tersi kötü enerjiyi toplayabiliyorsun..o yüzden böyle belli başlı pozitif enerjili tütsüler haricinde (biberiye,adaçayı,lavanta) bulaşmıyorum o işlere :)

Sirkeyle temizligi nazar icin yapiyordum ben. Arada bir uzerlik tohumu yakariz evde. Onun disinda meditasyona tekrar basladim geceleri uyumadan once ayaklarimi kaya tuzu attigim suyun icinde bekletiyorum cok rahatlatiyor gercekten :) namaz kildigim zaman yada evde kuran okundugu zaman da cok rahatlamis hissediyorum. Konuyu takip edecegim guzel bir konu olmus umarim sizden yeni seyler ogrenebilirim :))

Evet zaten negatif enerji olarak bahsettiğim şeylerden biri de nazar :)

Namaz,kuran,zikr çooook yüksek pozitif enerjidir..bunları yaptığınız zaman ruhunuzu ve ortamı Allahın enerjisiyle doldurup negatif enerjileri kovmuş oluyorsunuz..yani sanıldığı gibi Allah namazı,zikri,kuranı,orucu vs Kendisi için değil bizim için istiyor..mesela erkekler için cuma namazına gitmenin evliliğe yenilenme enerjisi getirdiğini biliyormusunuz?

Oruc tutulduğu zaman vücudu 11 ay maruz kalınan negatif etkilerden temizleyip nötrlüyoruz falan hepsinin açıklaması var ama bu konuya ilk ve son kez giriyorum yoksa mune kızacak ve konuyu da kapatıcak..

Özllikle meditasyona başladığınız için haftada 1 evi arındırın meditasyona/namaza vs katkısı çok büyük..

Birde yatak altında bir küçük kaseye tuz döküp sonra bu tuzu direkt tuvalete dökmenin iyi olduğunu okumuştum

Son düzenleyen: Moderatör:

bir yandan düşünuyorum ..ametist iyice işlenip iplik haline getirdiler
etkisi azalmış oluyor böylece de negatfini falan 7,8 ayda veriyor
çok mu saçmaladım ney...off bende bilmiyorum...kılıfın aynısı ametistsiz olsa süper olurmuş..

Hanımlar kılıfı sirkeli suda bekletin dicem kokudan rahatsız olursunuz..o sebeple arındırmak için kılıfı tuzlu suda (kaya tuzu olsun) bekletin..tabi bunu haftada 1 yapmanız sanırım çook zor en azından 2 haftada 1 yapın

.

Ben de ergenlikte acaip tütsü meraklısıydım ama tütsü işi tehlikeli tam tersi kötü enerjiyi toplayabiliyorsun..o yüzden böyle belli başlı pozitif enerjili tütsüler haricinde (biberiye,adaçayı,lavanta) bulaşmıyorum o işlere :)

i

Ya bu ikinci el eşyalardaki negatif enerji düşüncesinde eşimin üstüne yoktur herhalde
Ev ararken tutturmuştu ilk biz girmeliyiz,geçmişin yaşanmışlıkları olmamalı diye
Allah'tan şimdiki evi beğendi de fazla ısrar ermedi düşüncesinde:KK9:

Bir evin pozitifliğinde bence en önemli etkenlerden biri güneş alması,valla ev güneş alınca benim içim açılıyor
Ve fazla eşya olmayacak,rahatça gezilecek,eşyalar duvarlar çok koyu renkler olmayacak
Aydınlatma bembeyaz bir ışık olmayacak
Özellikle salonda bol pencere olacak
Bunlar beni iyi hissettiriyor

Ya bu ikinci el eşyalardaki negatif enerji düşüncesinde eşimin üstüne yoktur herhalde
Ev ararken tutturmuştu ilk biz girmeliyiz,geçmişin yaşanmışlıkları olmamalı diye
Allah'tan şimdiki evi beğendi de fazla ısrar ermedi düşüncesinde:KK9:

Bir evin pozitifliğinde bence en önemli etkenlerden biri güneş alması,valla ev güneş alınca benim içim açılıyor
Ve fazla eşya olmayacak,rahatça gezilecek,eşyalar duvarlar çok koyu renkler olmayacak
Aydınlatma bembeyaz bir ışık olmayacak
Özellikle salonda bol pencere olacak
Bunlar beni iyi hissettiriyor

Evet ben de güneş almayan ,kasvetli evlerden nefret ederim..

Çook eski bir binada ya da evde oturmak istemem..fazla eşya bencede olmamalı rahatça dolaşılabilmeli ve açık renk olmalı.

Bende sarı ışığı hiç sevmiyorum..ve bol pencere olayına da katılıyorum

Hanımlar evinizi negatif enerjiden arındırmak için birşeyler yapıyormusunuz? Yapıyosanız neler yapıyorsunuz?

*Biraz feng shuiye sardım(gerçi tüm din ve öğretilerdeki yöntemler neredeyse aynı) ve danışman dediki; haftada 1 adaçayı tütsüsü yapıp evde dolaştırın..

*Yerleri sirkeli suyla silmenin de çok faydalı olduğunu biliyorum..

* Lavanta kesesi hazırlayıp biryerlere asmakta işe yararmış..

*Evinizde kullandığınız arındırıcı taşlar falan var mı?

*Tuz (kayatuzu)un da negatif enerjiyi topladığını biliyorum..

*Birde evde canlı çiçek bulundurulması iyi diye biliyorum..

Sizin bildiğiniz ya da uyguladığınız şeyler var mı? (Dualardan bahsetmiyorum)

Bunlari arastiracagina ac ellerini dua ett bosver bilimseli enerjiyi sacmalik bana gore.

Bunlari arastiracagina ac ellerini dua ett bosver bilimseli enerjiyi sacmalik bana gore.

Sen kimsinde bana ne yapacağımı söylüyosun ?!! 500 defa yazdım duadan/dinden girmeyin diye okuduğunu anlayamıyormusun sen? Alıntıladığın mesajda bile duadan bahsetmiyorum yazmışım..ayrıca sen benim dua edip etmediğimi ne biliyorsun? İşine bak başlığı meşgul etme

Sen kimsinde bana ne yapacağımı söylüyosun ?!! 500 defa yazdım duadan/dinden girmeyin diye okuduğunu anlayamıyormusun sen? Alıntıladığın mesajda bile duadan bahsetmiyorum yazmışım..ayrıca sen benim dua edip etmediğimi ne biliyorsun? İşine bak başlığı meşgul etme

Ben haddimi asmadim siz de asmayin. Seviyeli bir plartform sonucta.

Konuyu takip edeceğim çok güzel bir başlık olmuş, faydalanacağımı düşünüyorum.

Ben de evde az eşya olmasının daha ferah bir görüntü, dolayısıyla da daha huzurlu bir ortam oluşturduğunu düşünüyorum.
Bir de evde kahverengi eşyaların ve mobilyaların bulunmasını sevmiyorum. Koyu renkli ahşap mobilya benim içimi daraltır mesela, hatta ailemin tüm eşyaları koyu ahşaptır, evde bir kahve-krem yoğunluğu vardır. Israrla anneme daha renkli modeller kullanmasını söylesem de vazgeçiremedim. Herkese saygım var ama beni boğuyor.
Burada yazmış olduklarınızı uygulamaya çalışacağım özellikle adaçayı yakma olayını... Anneannem de üzerlik yakar arada, benim oturma odamda kuru gül vardır süs olarak ama faydası olur mu bilmiyorum. Lavantayı da çok severim alayım bari:KK1:

Bence hiçbirşey tesadüf değil bu hayatta :))

Adaçayı tütsüsü yapıyoruz mesela bir tavanın içine adaçayı yapraklarını koyun ve yakın daha sonra çıkan dumanla başta kapı eşikleri ve duvar köşeleri olmak üzere tüm evi gezin..hatta evinizde bulunan aynalara da o dumanı tutun..ben bunu yaparken içimden dualarda okuyorum ama malum o konulara girmek burda yasak :)

bu tütsü yakmayı deneyeceğim. kokusu bile yeter.

bende ametist taşı var ama işlenmiş. işlenmemiş taş daha etkilidir denir ama emin değilim bu konu hakkında. enerji temizleme konusunda kuvars kristalinden çok bahsedilir. kaç zamandır hep aklımda, kolye ucu olarak almayı istiyorum. ama emin olduğum yani orijinal taş satan bir yerden almam lazım. sahte taşlar satabiliyorlar çünkü...

Konuyu takip edeceğim çok güzel bir başlık olmuş, faydalanacağımı düşünüyorum.

Ben de evde az eşya olmasının daha ferah bir görüntü, dolayısıyla da daha huzurlu bir ortam oluşturduğunu düşünüyorum.
Bir de evde kahverengi eşyaların ve mobilyaların bulunmasını sevmiyorum. Koyu renkli ahşap mobilya benim içimi daraltır mesela, hatta ailemin tüm eşyaları koyu ahşaptır, evde bir kahve-krem yoğunluğu vardır. Israrla anneme daha renkli modeller kullanmasını söylesem de vazgeçiremedim. Herkese saygım var ama beni boğuyor.
Burada yazmış olduklarınızı uygulamaya çalışacağım özellikle adaçayı yakma olayını... Anneannem de üzerlik yakar arada, benim oturma odamda kuru gül vardır süs olarak ama faydası olur mu bilmiyorum. Lavantayı da çok severim alayım bari:KK1:

İşe yarar bir başlık olmasına sevindim :)

Bende hep bana gelen gülleri çiçekleri kurutmuştum ancak evde kurumuş ölmüş çiçek bulundurmak negatif enerjiymiş..taze çiçek veya saksıda çiçek bulundurmak gerekiyormuş..

Buarada ahşap koyu mobilya benimde içimi daraltıyor.. Annenizin yaptığı üzerlik de çok etkiliymiş onu ben de deniycem..

bu tütsü yakmayı deneyeceğim. kokusu bile yeter.

bende ametist taşı var ama işlenmiş. işlenmemiş taş daha etkilidir denir ama emin değilim bu konu hakkında. enerji temizleme konusunda kuvars kristalinden çok bahsedilir. kaç zamandır hep aklımda, kolye ucu olarak almayı istiyorum. ama emin olduğum yani orijinal taş satan bir yerden almam lazım. sahte taşlar satabiliyorlar çünkü...

Evet çoğu yer sahte taş satıyor..istanbuldaysanız gerçek taş satan biryer tavsiye edebilirim..bende de pembe kuvars kolyesi var ama yıllardır takıların arasında duruyor arındırıp takmaya başladam fena olmıcak :)

Bende hep bana gelen gülleri çiçekleri kurutmuştum ancak evde kurumuş ölmüş çiçek bulundurmak negatif enerjiymiş..taze çiçek veya saksıda çiçek bulundurmak gerekiyormuş..

Buarada ahşap koyu mobilya benimde içimi daraltıyor.. Annenizin yaptığı üzerlik de çok etkiliymiş onu ben de deniycem..

Evet çoğu yer sahte taş satıyor..istanbuldaysanız gerçek taş satan biryer tavsiye edebilirim..bende de pembe kuvars kolyesi var ama yıllardır takıların arasında duruyor arındırıp takmaya başladam fena olmıcak :)
Peki kuru çiçek negatifse lavantayı da aktardan kurutulmuş almıyor muyuz hatta lavanta keseleri falan yapıyoruz, bu da aynı değil mi??? Birden aklıma takıldı da...:44:

evet nereden bulabileceğimi söylerseniz çok sevinirim.

X