Evi bir çocuğa miras bırakma

burcumsu12

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2021
4.036
7.423
29
İyi günler. Ben çalışırken biraz birikimim vardı. Ev almak istiyordum. Benim maaşım düşük olduğu için istediğim kredi çıkmadı. Haliyle babamın adına çektik ve ev onun adına. Şimdi üzerime geçirmek istiyorum ama kardeşlerden mal kaçırmaya girer görüşmediğim bir kardeşim bar. ilerde kardeşin dava açarsa hak kaybına uğrarsın payını verirler ona diyorlar. . Babam vefat ederse o evden hak talep edecektir kesinlikle öyle biri. Bu işin en doğru yolu nedir? Not: evi benim ödediğimin bir kanıtı yok çünkü her şey babamınn adına yatırıldı

Babadan evladın üzerine ev geçirmek çok pahalıydı en son. Artık mal kaçırmaya önlem mi amacı bilemiyorum ama 30 bin 40 bin lafları dönüyordu. Bence de arkadaş haklı. Evin satılması en mantıklısı.

Çok zor ama maaşınızı bankada biriktiriyorsanız ve parayı çekme tarihinizle evi alma tarihiniz örtüşüyorsa bir de babanızla evin satın alınma tarihli bir para alış verişini gösteren helvacı kağıdı yapabilirsiniz. Bunlar delil başlangıcı olur tek başına ispata yetmez ama daha sonra tanık dinletebilirsiniz. Ama dediklerim yoksa işiniz zor maalesef.

Çok zor ama maaşınızı bankada biriktiriyorsanız ve parayı çekme tarihinizle evi alma tarihiniz örtüşüyorsa bir de babanızla evin satın alınma tarihli bir para alış verişini gösteren helvacı kağıdı yapabilirsiniz. Bunlar delil başlangıcı olur tek başına ispata yetmez ama daha sonra tanık dinletebilirsiniz. Ama dediklerim yoksa işiniz zor maalesef.
Teşekkür ederim

X