Evde köpek bakmak?

Merhaba arkadaşlar daha önce yalnız yaşadığımdan ve çok bunaldığımdan dolayı konu açmıştım hatırlayan olur belki. Memurum nöbetli çalışıyorum bir buçuk sene kaldı tayinime. Şöyle ki evde köpek bakmak istiyorum toy poddle ya da pomerian istiyorum ikiside küçük ırk zaten. Ama ben 24 saat gidiyorum nöbete öyle bir sıkıntı var sizce olur mu bakılır mı tek kalabilir mi başa çıkabilir miyim büyük sorumluluk kararsızım :KK43:
toy Poodle Aldık bakamadık, kayınpederimin evinde şu an. çok düşkün insana evde tek başına kalıyor ama aşırı mutsuz oluyor. Bence alma

Günün yarısı çalışıp evde olmayacaksın, sırf evdeki vaktinde yalnız kalmamak ve kendini tatmin için bir canın günahına girmemelisin. Cins olması da cabası.

Hem kedi hem köpek sahibi olarak söylüyorum,
köpekler gerçekten de kedi kadar kolay olmuyor.
Kedimiz 4 köpeğimiz 9 yaşında.
Evimiz bahçeli dubleks buna rağmen bile evde baskın köpek kokusu oluyor, köpeğimiz dışarıda duyduğu en ufak sese koruma iç güdüleriyle bağırıyor.
Eşimle birlikte bakıyoruz sadece bahçeye çıkarmakla kalmıyoruz günde 3 kez dolaşmaya çıkartıyoruz.

Bebekliği de tuvalet eğitimi zorlayıcı olabilir, hadi alıştırdın günün yarısı o kadar süre ihtiyacını yapmadan bekleyemez. Buna insan bile dayanamaz.

Sağlık kontrolleri, aşıları hastalığı hiç sanmıyorum bile. Gerçekten bebek gibi bakım lazım.

Sokaktan kedi sahiplen, sevgisini sana sonuna kadar gösterir. Köpekler kadar sana muhtaç olmaz. En azından sen evde yokken ihtiyacını kumuna yapar.

Lütfen bu anlattıklarımızı hiçe sayıp köpek satın alma çünkü yaşam tarzına uygun değil.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar daha önce yalnız yaşadığımdan ve çok bunaldığımdan dolayı konu açmıştım hatırlayan olur belki. Memurum nöbetli çalışıyorum bir buçuk sene kaldı tayinime. Şöyle ki evde köpek bakmak istiyorum toy poddle ya da pomerian istiyorum ikiside küçük ırk zaten. Ama ben 24 saat gidiyorum nöbete öyle bir sıkıntı var sizce olur mu bakılır mı tek kalabilir mi başa çıkabilir miyim büyük sorumluluk kararsızım :KK43:
Köpek giren eve melek girmez.Namaz kılınmaz.Ayrica evde durmuyormussunuz hayvana yazık.

Köpekler kediler gibi değil ekstra ilgi alaka istiyor. Tabi her hayvan ister ama kedi uzun süre yatar, uyur, arada uykusunu alınca bi hoplar zıplar oyuncaklarıyla oynar sonra tekrar uyur. Yatmak için bahane arar :KK70: Ama köpek kediye nazaran çok sıkılır, gezdirmek gerekir, parka yürüyüşe götürmek gerekir e sizin mesleğinize ve endişenize bakınca da bu zor gibi. Zira evde bakmakta bile zorluk çekebileceğiniz günler olacaktır. Ben kedilerimi bahçede besliyorum daha eve almak gibi sorumluluğu alamıyorum çünkü evde duran biri değilim ya şehir dışında ya gezide oluyorum e gelip ilgilenebilecek bir eş dostta olmadığından şimdilik bahçemde besliyorum. Evde beslemek çok güzel bir şey ama ilgileneceğinden % 100 eminsen. Zira kimi insanlar kediyi eve alıştırıp sonra yapamıyorum, alerjim çıktı diyerek ya sokağa bırakıyor ya da başkasına veriyor bu daha kötü bence. O yüzden iyi düşünün derim :)

2 muhabbet kuşu olabilir ama 2 kuş alırsanız sizle ilgilenmezler, tek de bütün gün yalnız kalınca mutsuz olabilir. Muhabbet kuşları terk edildiklerini düşününce intihar eden hayvanlar, öyle düşünün.

Köpek 24 saat tek kalamaz. Eve mi işesin hayvancağız? Kedi gibi değil köpek. Kum dök, üzerine işesin. Kendi başına dolaşsın, dönsün. Köpeği koyduğun gibi bulursun. Sahibini bekler. Müthiş özveri ister. Aksi halde sokaklar terk edilmiş köpekle dolu.
İlla bir canlı istiyorsanız kuş, balık filan alın.

bi bebekle aynı ilgiyi isteyecek derecede olduklarını düşünüyorum. Kediden yana kullansan sansını

Merhabalar
7 aydır evimizde maltese terrier 0 numara kızımız var. Köpek korkumu yenmek için sahiplendim. Evimize geldiğinde 55 günlüktü. Çişini kakasını pedine alıştırdık. Biz çalıştığımız için 9 saat ayrı kalıyoruz.
Mobilya kemirme kablo koparma gibi bi olayımız olmadı. Kamera aldık işteyken izliyoruz arada havlıyo ama şikayet gelmedi bize. Tv yi açık bırakıyoruz. Oyuncaklar aldık kemirmeyi sevdiği için. Arada gün içinde anneme de bırakıyoruz hep yanlız kalmıyor ama sizin 24 saat nöbetiniz var hayvanı çok zorlar. Yavruluğundan beri bizde olduğu için alıştı bizim yaşam şeklimize.
Sizin biraz daha evde tek kalması sorun olmayacak bi türe yönelmeniz gerekiyor.

Merhabalar
7 aydır evimizde maltese terrier 0 numara kızımız var. Köpek korkumu yenmek için sahiplendim. Evimize geldiğinde 55 günlüktü. Çişini kakasını pedine alıştırdık. Biz çalıştığımız için 9 saat ayrı kalıyoruz.
Mobilya kemirme kablo koparma gibi bi olayımız olmadı. Kamera aldık işteyken izliyoruz arada havlıyo ama şikayet gelmedi bize. Tv yi açık bırakıyoruz. Oyuncaklar aldık kemirmeyi sevdiği için. Arada gün içinde anneme de bırakıyoruz hep yanlız kalmıyor ama sizin 24 saat nöbetiniz var hayvanı çok zorlar. Yavruluğundan beri bizde olduğu için alıştı bizim yaşam şeklimize.
Sizin biraz daha evde tek kalması sorun olmayacak bi türe yönelmeniz gerekiyor.
İnşallah evlenince diyelim o zaman erkek arkadaşım mesai çalışıyor çünkü

X