Ev 30 derece 2 aylık nasıl giydirmeliyim

mayisinannesi

Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2022
115
22
28
Kızlar biz Mardin’de tayinciyiz. Evimiz en üst kat ve haliyle çok çok sıcak. İçeri 30 derece çocuk 2 aylık nasıl giydireceğimi şaşırıyorum. Haliyle cam açmak zorunda kalıyorum ama bu sefer de acaba üşür mü diye korkuyorum. Nolur akıl verin bu sıcakta çocuk nasıl büyütülür 😔

Zıbınla yatırın cam açınca cok serin olmuyorsa açın ama yakınındaki bi camı açmayın cereyanda da kalmasın. Sırtını kontrol edin nemli veya soğuk olmasın.

Kaç aylık bebeğiniz? Bana sürekli çocuk küçük uzun giydir diyorlar
Benim kızım da 2-3 aylıkken temmuz sıcağında penye battaniyeyle çıkarıyordum kayinvalidem yüzünden. İlk çocuk olunca bilemiyordum ne yapacağımı. Kendi akrabalarım sağolsun yol gosterdiler. Sıcaktan çocuk ölecekti yoksa.
Gorumcemin çocuğu oldu, bizde kaldılar 1 sene. Doğalgaz 50 derecedeydi. Biz evin içinde kısa kolluyla dolaşıyorduk. Bebeğe kayinvalidem 5-6 kat giydiriyordu kan ter içinde kalıyordu, bir de sasiriyordu yenidogan bebek terlemez bu nasil cocuk diye 😅
Terlerse çocuk daha çabuk hasta olur. Gorumcemin bebeği de kırkı çıkmadan öyle oldu zaten. Terletmemeye bakın. Sırtı soğuksa zaten üşüyordur cocugunuz. Zıbın giydirin, üstüne de muslin örtü örtün. Karnı özellikle örtülü olsun.

Bizim ev de acayip sicakti bebegim yeni dogdugunda. Hic kundak yapmadim. Genelde de atlet zibinin uzerine ince pijama giydirdim evde. Hastane cikisi gibi olalrardan

Mardin de şuan 30 derece mi nasıl özendim sıcağa. Camı açın temiz hava da girsin. İnce penye uzun paçalı alt ile yarım kollu üst. İçine de zibin diyorum. Ama çok mu oldu bilemedim zor iş valla . Çocuk terlerse zibini çıkarıp denersiniz

Ev 22 derece, tek kat pijama gitdiriyorum ayaklı. 30 derecede bacakları çıplak kısa kollu ya da kolsuz zıbın giydiririm herhalde bebeklerin terlemesi çok tehlikeli ama diyeyim. 30 derece öyle bir sıcaklık ki çıplak olsa da üşüme ihtimali yok. Benim bebeğim -15 derecede dışarı çıktı bizimle, o zaman bile montumun içine sokup üstüne pijama içine zıbın giydiriyordum , hiç hasta olmuşluğu yok.

Dün akşam banyo yaptırdım sadece tek kat uzun tulum giydirdim. Gece emzirmek için uyandığımda hep baktım hiç terlememişti. Camı da açık bıraktım ceryan yapmayacak şekilde.

X