Esmalar ile hayatında değişim yaşayan var mı?

Merhaba, böyle bir yazı var, yanı mesela ya fettah sadece çarşamba günleri mi çekilmeli?

El-Fettah esmasının ebced değeri, zikir sayısı:
Ebced değeri ve zikir sayısı ;
489
Zikir günü ; Çarşamba
Zikir saati ; Utarit (Güneş doğarken ve ikindi namazı sonrası.)
Çarşamba günü Utarit Saatinde başlanmalı ve sonraki günlerde Utarit saatinde okunmalı :))
Utariti kaçırırsanız Ay saaitinde de okuyabilirsiniz...
Rabbim Şükrü ile taçlandırsın dualarınızı..

Ben de huzur bulmak icin esimin evine bana cocugumuza iyi bir es iyi bir baba olmasi icin dua etmek istiyorum. Kalben edilen dualar geri cevrilmez derler.
672 kez Ya vedüdül kaviyyül cami okuyabilirsiniz. Jüpiter saatlerinde.. Cuma günü başlarsanız iyi olur..
Günlerin geceleri önceden geldiği için perşembe gecesi 00:00 dan sonraki ilk Jüpiter saatinde başlayabilirsiniz..
Allah şükrünü nasip etsin :))

672 kez Ya vedüdül kaviyyül cami okuyabilirsiniz. Jüpiter saatlerinde.. Cuma günü başlarsanız iyi olur..
Günlerin geceleri önceden geldiği için perşembe gecesi 00:00 dan sonraki ilk Jüpiter saatinde başlayabilirsiniz..
Allah şükrünü nasip etsin :))
Peki ben bu dediginiz saatleri nerden öğrenebilirim?

Kaç defa okumam gerek? Ve niyetimi nasil etmeliyim? Daha çok yeniyim bu konularda yanlış niyet etmekten yanlış yapmaktan çok korkuyorum.

Bir de biz eger boyle esmalari cekmek icin cabaliyorsak, dua ediyorsak yani bu bizim içimize düşmüşse Rabbim kabul eyleyecektir.
Bizim içimize bunu vermiştir.
Ben bisi isterkende ben bunu istiyorum ama benim icin hayırlaysa olsun şer'se nasip etme derim Rabbime dua ederken.
Rabbim ne eyler ne eylerse guzel eyler lafini cok severim

Kendi açtığım konuyu unutup,gitmişim :) şimdi gördüm yazışmalarınızı ve muhteşem bilgiler hepinize teşekkür ederim.Bende şöyle birşey anlatayım : annem ve babam çok kavga eder,artık bu son bitti dedikleri yakın bir dönem abim sıkıntılı bir şekilde beni aradı ve galiba ayrılacaklar çok üzülüyorum dedi.bende tüm ailem için çok üzüldüm ve oturup,o an küslerin barışması için bir dua aradım.buldum bir dua ve hem onu,hem bildiğim hemen her duayı okudum.okurken ağladım,Allah’tan yardım diledim,sanki onunla dertleştim.çok kalpten dua ettiğimi hatırlıyorum ağlayarak..1 saat geçti en fazla ve annem aradı.7senedir hac bekliyorlardı,bu senede çıkmamıştı.ama annemi de süpriz bir şekilde arayıp,benim dua ettiğim gün haccı yedekten kazandıklarını haber vermişler.o da ,bende çok şaşkındık.çok sevindik çünkü olmadı denilen şey olmuştu.ayrılıkları da gündemden kalktı böylece.herneyse ben kısacası duanın gücüne ,inanılarak kalpten yapılan duanında zikirlerinde bize döndüğüne inanıyorum.ama zikir ile böyle bir anım yok,başladığım şeyi düzenli yapmakta biraz zayıfım.sizler ilham oluyorsunuz.

ben içinde Esma geçen ayetleride ayrıca okumayı seviyorum.. çok da faydasını gördüm..
Örneğin : fetih suresinin 3. Ayeti
Aziz esması geçer içinde..
mealini tefekkür ederek okur ve büyük güç alırım...
(Ve Allah sana şanlı bir zaferle yardım etsin)
Günde 101 kere...

Gezegen saatleri.. Esmaların bağlı olduğu gezegenler .Yukarıda bir yerde örneği var.. ve her gezegenin desteklediği durumlar vardır ayrı ayrı..O saatlerde ve günlük adedince okunur esmalar...
Teşekkür ederim peki hangi gezegen saatini baz alarak okumamız gerekiyor

X