Eşimin tavırlarını anlamıyor

Ben eşinize hak verdim, bütün hayatınız kardeşinizin çocukları etrafında şekillenmiş. Home office çalışıyor diye de çocuklarla ilgilenmesi saçma. Sıkıntıya girmiş zaten toplantı vb durumlarından. Neden kendinizi bu kadar suistimal ettirdiniz anlamadım.
Araba konusunda da çok haklı, karşı taraftan bir istek yok siz arabanızı altın tepsi ile sunuyorsunuz. Neden yani? Kendinizi neden bu kadar ezik görüyorsunuz cidden? İnsanların sizi sevmesi için illa onlara varınızı yoğunuzu vermeli misiniz? Sizi seven her türlü sever biraz sakin olun bence.

Bütün annelerin anneler gününü kutluyorum 💐
Eşim gerçekten çok zor karakter tuhaf birisi .
Şöyle ki birisi onu yardıma çağırdımi gider kimseyi geri çevirmez ama bazen işte ters tepiyor anlamıyorum.
1.Mesela kız kardeşimin iki küçük çocuğu var 4,2 kendisi çalışıyor ve normalde eşide home Office den caliştiği için bakıyor anneleri gelene kadar .
Kreşe eylül de başlayacak büyük olan .
Eşinin toplantısı varmış benden rica etti bakarmisin diye bende olur dedim.
Ben kardeşimin evine gidecektim çocuklari uykudan uyandirmasin diye .
Ogünde bize bir saatlik için tamirci gelecekti bende oğluma söyledim (oğlum 22yaşinda ve evde).
Vayy efendim bizim de işimiz gücümüz varmış ben niye gidiyormuşsum.Çocuğuna baktırmak isteyen getirir kapına sonra gelir alır .Sen aliştiriyorsun herkesi böyle ayaklarına kadar gidiyorsun.
2.kiz kardeşimin arabalari tamircide ,iş yerinede otobüsle 1 saat sürüyor .
Bende işe gitmediğim için arabam kapının önünde duruyor .
Gezmeden geliyorduk dedimki istersen ben bir x arayım evdelerse bizimle gelsin arabayı alsin gitsin.
"Herhalde bütün gün bunu düşündün ,seni arayan soran oldu nasıl yapalım abla diyen oldumu .
Hem benden isteyecek alacak hemde ben ayağina gideceğim .
Daha ne kadar ezik olacaksin ."
" Bunu eziklikle ne ilgisi var? Nasıl gelecek arabayı almaya ? Mutlaka ben götürmeliyim
Oda beni geri getirir"
"Hehe eve varınca arabanı iyice bir yıka süpür götür gelirkende yürüyerek gel .kimse yorulmasin"
Sustum bütün yol .
Ne güzel vakit geçirmiştik ,eve varınca beraber kahve içecektik. .
Geldik hemen üstünü değiştirdi ve çıktı .
Bunları ben anlamıyorum ,benmi yanlış yapıyorum yoksa eşimi fesat .
Birtek kız kardeşim kaldı doğru dürüst görüştüğüm ,evvelden kim gelirse gelsin çok kasıyor kendini ve beni , samimiyet oluşmuyor ,herşey çok resmi ve rahat değil .
Aileme ailem gibi davranmak istiyorum
Sizi böyle böyle yalnizlastiracak farkında mısınız ? Sadece o kalsın ki her halini cekebilin. Çok büyük bir oyunun içindesin.

Çocuklara bakma konusunda haklısınız birkaç saat idare edilebilir yeğen sonuçta. Ama arabamızı başkasının keyfi kullanımına sunmak asla kabul edebileceğim bir şey değil ben de karşı çıkardım. 1 saat günümüzde hiçte uzun bir süre değil. Kendi kardeşime de eşimin kardeşine de vermem. Hastalık vs hariç tabi. Üstelik araba isteyen bile yok.

Araba konu sahibine ait diye anladım ben, yani ikinci bir araba. Doğru anladıysam kocadan izin almak gereksiz. Kardeşler arasındaki olaylara eşin yorum yapması, müdahale etmesi ise kıskançlık ya da kadın üzerinde kontrol kurma amacı taşıyor bence. Bazı erkekler kadını yalnızlaştırmayı sever.
Eşinin niyetini bilmem ama araba konusunda hâlâ haksız olduğunu düşünüyorum. Evlilikte senin araban, benim arabam, senin paran, benim param olaylarını doğru bulmuyorum. Her şey için ortak karar alınmalı bence. Hadi diyelim arabaları ayrı. E adam gelip bir süre senin arabayı kullanalım, benimkini abime vericem otobüste sürünmesin kardeşinin aracı varken dese eşi ne yapardı? Tahmin edelim, eşim aracımızı abisine vermek istiyor bana sormadan deyip sitem ederdi. Konu kocanın arabayı kardeşe vermesi olunca senin benim arabam bir anda bizim arabamız oluveriyor.

Ben eşinize hak verdim, bütün hayatınız kardeşinizin çocukları etrafında şekillenmiş. Home office çalışıyor diye de çocuklarla ilgilenmesi saçma. Sıkıntıya girmiş zaten toplantı vb durumlarından. Neden kendinizi bu kadar suistimal ettirdiniz anlamadım.
Araba konusunda da çok haklı, karşı taraftan bir istek yok siz arabanızı altın tepsi ile sunuyorsunuz. Neden yani? Kendinizi neden bu kadar ezik görüyorsunuz cidden? İnsanların sizi sevmesi için illa onlara varınızı yoğunuzu vermeli misiniz? Sizi seven her türlü sever biraz sakin olun bence.
Yanlış yansıtmışsim.
Ben cocuklara belki taş çatlasa ayda bir bakıyorum .
Oda calişmadigim için .
Dün mesela bana hiç haber vermedi KV burdaymis bakmış.Laf arası söyledi.
Evet ,araba konusunda kendisi direkt istemedi .
Arabamız bir belki iki hafta yok nasıl gideceksem sabah işe dedi .
Bende teklif ettim ,benim arabayı kullana bilirsin dedim .
Evdeyim ve eşiminde arabası var ,
yani vicdanım el vermedi kapının önünde duruyor araba er kardeşiminde ihtiyacı var .
Çok birşey değil bence

Araba konu sahibine ait diye anladım ben, yani ikinci bir araba. Doğru anladıysam kocadan izin almak gereksiz. Kardeşler arasındaki olaylara eşin yorum yapması, müdahale etmesi ise kıskançlık ya da kadın üzerinde kontrol kurma amacı taşıyor bence. Bazı erkekler kadını yalnızlaştırmayı sever.
Evet doğru anladınız ,ikinci araba ve birde bana babamdan yadiğar .Eski bir araba ,zamanında bende çok çektim arabasizliği biliyorum evde iki küçük çocuk varken koştur koştur otobüse yetişmek ne olduğunu.
Bencede eşim bu durumda karişamaz .
Güya kardeşim bana/ bize emrivaki yapmış oluyor.
Kardeşlerimin kafasında güya "babamızın malı istediğimiz zaman kullanırız" düşüncesi var.

Evet doğru anladınız ,ikinci araba ve birde bana babamdan yadiğar .Eski bir araba ,zamanında bende çok çektim arabasizliği biliyorum evde iki küçük çocuk varken koştur koştur otobüse yetişmek ne olduğunu.
Kardeşlerimin kafasında güya "babamızın malı istediğimiz zaman kullanırız" düşüncesi var.
Araba konusunda esinizi hakli buldum nedenine gelince bir arkadaşımın kayinpederi arabasini ogluna veriyor, yeni evlenmislerdi sadece haftada bir gün arabayi istiyor diye benim arkadas "bizim arabamiz değil ki keşke bizim olsaydi kendi araban olmayinca boyle" diye ezikleniyordu halbuki zaten 6 gün onlardaydi. Şimdi kardesiniz rica etse amenna ama sizin durup dururken teklif etmeniz sacma olmus üstelik birkac haftalikmis kendi araci varmış gerek yok yani gereksiz fedakarliga
Verdiginiz örnekler çok sorunlu bir es imaji cizmedi basta ama küsüp trip atmasi cocukca

İkinci araba bile olsa eşe sorması lazım

Bu düşünce varsa da szi ve kardeşlerinizi ilgilendirir ancak. Ben size hak verdim. Müsaade etmeyin karışmasına. Eşler kardeşler arasına girmemeli. Ne kadın ne erkek.

Eşinin niyetini bilmem ama araba konusunda hâlâ haksız olduğunu düşünüyorum. Evlilikte senin araban, benim arabam, senin paran, benim param olaylarını doğru bulmuyorum. Her şey için ortak karar alınmalı bence. Hadi diyelim arabaları ayrı. E adam gelip bir süre senin arabayı kullanalım, benimkini abime vericem otobüste sürünmesin kardeşinin aracı varken dese eşi ne yapardı? Tahmin edelim, eşim aracımızı abisine vermek istiyor bana sormadan deyip sitem ederdi. Konu kocanın arabayı kardeşe vermesi olunca senin benim arabam bir anda bizim arabamız oluveriyor.
Babasından kalan bir arabayı kadın kardeşine kısa süreli veremiyorsa, bu kavga sebebiyse iş çok saçma yerlere gider. Diyebilir bir daha ki sefere bana da sor, haber ver anlarım. Ama burda mesele farklı. adam bariz kardeşlerin arasını bozmak istiyor. Ne münasebet seni kullanıyorlar diyebilir ki. Kız kardeşim var, yaş farkımız çok, kızım gibi hissederim, arabamı da veririm, yeri gelir hizmetini de görürüm. Ne münasebet, kocam bu konu hakkında yorum yapamaz. Kadınları ailesinden uzaklaştırmaya çalışan bir grup erkek var, bu da onlardan

Kızkardeşime kendi arabamı ödünç verirken eşime sormam. Haber veririm. Ne münasebet... Eşim de şimdi arabasını birine ödünç vermek istese sormaz, haber verir, en fazla işin var mı diye sorar.
Saygı diye bir şey var araba senin bile olsa eşinin o arabada hakkı yok mu? Nezaketen de olsa sorman gerekir. Sen kim ne derse desin kendini haklı gördüğün için sana laf anlatmak boş.

Bu düşünce varsa da szi ve kardeşlerinizi ilgilendirir ancak. Ben size hak verdim. Müsaade etmeyin karışmasına. Eşler kardeşler arasına girmemeli. Ne kadın ne erke
Bu düşünce varsa da szi ve kardeşlerinizi ilgilendirir ancak. Ben size hak verdim. Müsaade etmeyin karışmasına. Eşler kardeşler arasına girmemeli. Ne kadın ne erkek.
Eşin o senin ne demek giremez. Hata gördüyse uyarır. Allah eşine sabır versin

Yanlış yansıtmışsim.
Ben cocuklara belki taş çatlasa ayda bir bakıyorum .
Oda calişmadigim için .
Dün mesela bana hiç haber vermedi KV burdaymis bakmış.Laf arası söyledi.
Evet ,araba konusunda kendisi direkt istemedi .
Arabamız bir belki iki hafta yok nasıl gideceksem sabah işe dedi .
Bende teklif ettim ,benim arabayı kullana bilirsin dedim .
Evdeyim ve eşiminde arabası var ,
yani vicdanım el vermedi kapının önünde duruyor araba er kardeşiminde ihtiyacı var .
Çok birşey değil bence
ben sizi haklı buldum ben olsam bende verirdim arabamı çünkü zaten kapıda duran bi araba ne olucak ya kardeşin sonuçta , böyle ufak hesaplar yapılmamalı kardeşler arasında,eşin kıskançlık yapmış

Saygı diye bir şey var araba senin bile olsa eşinin o arabada hakkı yok mu? Nezaketen de olsa sorman gerekir. Sen kim ne derse desin kendini haklı gördüğün için sana laf anlatmak boş.
Hanımefendi siz diye hitap ediyorum, bana da öyle hitap edilmesini isterim. Kardeşine temelli vermiyor, böyle bir bilgi yok, evde iki tane araç var, demek ki o gün lazım olduğunu düşünmüş ve vermek istemiş. İnanın sizin kadar düşünmüyor beyler, arkadaş anne baba isterse de sormadan veriyor. İstisnasını görmedim neredeyse. Ve kadının babası almış aracı,ortak mal bile değil.
Adamın üslubu, tavırları, sanki kadının vasisi gibi hareket etmesi hoş mu?
Bu son mesajım zaten uzatmayacağım. Lat anlatılması gereken biri değilim, forumda düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Dahasına lüzum yok

Hanımefendi siz diye hitap ediyorum, bana da öyle hitap edilmesini isterim. Kardeşine temelli vermiyor, böyle bir bilgi yok, evde iki tane araç var, demek ki o gün lazım olduğunu düşünmüş ve vermek istemiş. İnanın sizin kadar düşünmüyor beyler, arkadaş anne baba isterse de sormadan veriyor. İstisnasını görmedim neredeyse. Ve kadının babası almış aracı,ortak mal bile değil.
Adamın üslubu, tavırları, sanki kadının vasisi gibi hareket etmesi hoş mu?
Bu son mesajım zaten uzatmayacağım. Lat anlatılması gereken biri değilim, forumda düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Dahasına lüzum yok
Sizin fikriniz sizin hayatta gördüğünüz şeylerle alakalı. Ben çok gördüm evde iki araba olup ailesini bir yere götürürken eşinden izin alanları ne olursa olsun sorması lazım sonuçta eşi. Madem sormadın haber ver adamı hiç yerine koymuş resmen.

Sizin fikriniz sizin hayatta gördüğünüz şeylerle alakalı. Ben çok gördüm evde iki araba olup ailesini bir yere götürürken eşinden izin alanları ne olursa olsun sorması lazım sonuçta eşi. Madem sormadın haber ver adamı hiç yerine koymuş resmen.
Babamizdan bana bir araba kalacak ve kardeşime verirken kocamdan izin alacağım. Bu ne saçma bir mantık! Babanın kemikleri sızlar mezarda torunlarına ve kızına bunu diğer kardeş kendi malı üstünden yaşatıyor diye.

Yalnız evden home office çalışan çocukların babası, konu sahibinin eşi değil.
Konu sahibi, kardeşinin eşinin toplantısı olduğundan çocuklara o gün için yardımcı olmuş. Eşi de bunu sorun etmiş.

Babamizdan bana bir araba kalacak ve kardeşime verirken kocamdan izin alacağım. Bu ne saçma bir mantık! Babanın kemikleri sızlar mezarda torunlarına ve kızına bunu diğer kardeş kendi malı üstünden yaşatıyor diye.
İzin almıyorsan bile haber ver sonuçta evlilikte evde olan her şey ortak mâl değil mi? Aynısını erkek yapsa linçlersiniz.

İzin almıyorsan bile haber ver sonuçta evlilikte evde olan her şey ortak mâl değil mi? Aynısını erkek yapsa linçlersiniz.
Biz kimiz hanımefendi? Ben bir kişiyim.
Ayrıca da linçlemem tabii ki. Evde iki araba değil de tek araba olsa kendini ona göre ayarlasın diye haber verilir ama şu durumda ne alaka evlilikte her şeyin ortak mal olması?? Miras ortak mal kategorisine giriyor mu? Hayır.
Babamın malını babamın kızına ve torunlarına yarar sağlamak için verirken kocadan izin almam ama siz alın 😉

X