Lekeler, Çiller Eşimin Güneş Lekesi Serüveni.Mutlu Son...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Güncelleme yapıyorum lekelerim tamamen silinmişti fakat tekrar hafif hafif ortaya çıkıyor gibi.
Kremi kullanmayı bırakmıştım tekrar başladım üzgünüm.
Üzüldüm ya. Yaşınız kaç? Yaşla ilgili bir sorunda olabilir. Nereden temin ettiniz bu kremi?

Merhaba değerli arkadaşlar.Ben ve ailem Sivas ilinde ikamet ediyoruz. Eşimin meslektaşı ay_sel hanımın forumda daha önce belirttiği gibi, eşimin yüzünde çeşitlli nedenler ile ortaya çıkan lekeler üzerinde 2018 Şubat Ayından bugüne değin uyguladığı yöntemleri,yaptığı araştırmaları,başına gelen üzücü olayları ve iyileşme sürecini ,bu problemi yaşayan arkadaşlarımız ile,faydalı olmasını dileyerek paylaşmak istiyorum. Aslnda eşim paylaşacaktı ancak forum kuralları gereği erkek üyenin paylaşım yapması yasak olduğu için ben bu süreci sizlerle paylaşmak istiyorum. Belirtmeliyim ki oldukça uzun bir paylaşım olacak.YİNE BELİRTMELİİM Kİ (BUNU SAĞLIK MEMURU OLAN EŞİM ÖZELLİKLE BELİRTMEMİ SÖYLEDİ) EŞİMİN YÜZÜNDEKİ KORKUNÇ HALE GELEN LEKE İYİLEŞTİ İSE İYİLEŞMEYECEK GÜNEŞ LEKESİ YOKTUR diye düşünüyorum ve düşünüyoruz.

Değerli arkadaşlar Eşimin alnında ve elmacık kemiklerinde ortaya çıkan güneş lekeleri, aslında gönüllü Sağlık Memuru olarak Güvenlik Kuvvetlerine yardımcı olmak adına ,katıldığı güneydoğudaki ismi hendek savaşları olarak bilinen hain olaylarda yaralanan asker ve polis kardeşlerimize tıbbi müdehalede bulunmak sebebi ile güneşte uzun süre kalması,şehit ve yaralı kardeşlerimize müdehale esnası ve sonrasında yaşadığı streslerden sonra ortaya çıkmıştı. Melazma denilen aslında derinin kendini koruma refleksi olan bu oluşumların %80 den fazlası kadınlarda görülmekte malumunuz. Eşim konu ile ilgili bu yıl başından itibaren çeşitli dermatologlar ile görüşme halindeydi. Cilt ile ilgili irritasyon oluşturabilecek peeling vb. uygulamaların kış aylarında yapılması gerektiğini hepiniz biliyorsunuz. Eşim de ocak ayında bir dermatolog ile görüşerek ‘’EXPİGMENT,DİFFERİN,AZELDERM VE PREDNOL ‘’ kremi karıştırarak tedaviye başladı. 15. Günden itibaren oldukça mükemmel değişimler ile karşılaştık. Ancak gelin görün ki 16. Günde inanılmaz bir allerji ile eşimin iyileşen lekeleri on katı koyulukta geri geldi. Oysa güneş kremi kullanıyordu. Hekimle konuştuğumuzda durumun lazerlik olduğunu söyleyince duyduklarımıza inanamadık. Neden ,nasıl derken kabus gibi geçen,neticesi hayırlı olan süreç böylece başladı. Eşim sağlık memuru olduğu için hemen tanıştığı dermatologlar ile iletişime geçti. Hepsinin ortak tavsiyesi lazer yada kimyasal peeling yöntemi uygulamakdı. Çok güvendiği bir hekim arkadaşı Thulium Lazerden bahsetti eşime. Diğer lazerlere istinaden daha masum bir yöntemdi bu. Bir doz Thulium Lazer yaptırdı büyük bir umutla ancak değişen hiçbir şey olmadı.En az 3 seans yapılması gerektiği söylenmişti eşime. Ancak kendisi hiçbir değişiklik olmayınca diğer seansları uygulamaktan vaz geçti. Eşim bu arada harıl harıl uluslararası makaleler okuyor,konuyla ilgili olarak neredeyse 24 saat araştırma yapıyor,yurtdışında ve yurt içinde ki hekimlere mailler yolluyor, pdf formartında kitaplar okuyor,hem güncel tedavileri hem de tamamlayıcı tedavileri araştırıyordu. Bu arada C vitaminleri,alfa arbutinler,aloe vera jelleri ,Kojik asitler neler neler kullanmaya başladı ama hiçbir değişiklik yokdu. Hatta bir ara dermaroller kullandı.Konu ile ilgili olarak araştırmaları neticesinde melasma nın onlarca nedeni olduğunu ,bunlar arasında adrenal yorgunluk,hormon dengesizlikleri,d ve b12 vitamini eksikliklerinin olduğunu öğrendi. Konuyla ilgili olarak ‘’ http://woto.com/gida-takviyeleri ‘’ sitesinde Dr. Canan Karatay hocanın tavsiye ettiği bu takviyeler kullanarak ve şeker ve undan uzak kalarak melasması iyileşen hastalar olduğunu, ‘’ https://www.rejuvenatewithjenn.com/blog/my-journey-with-melasma-and-a-natural-approach-to-clear-skin ‘’ , ‘’ https://healthylivinghowto.com/adrenal-fatigue-melasma/ ‘’ gibi sitelerde melasmayı doğal yollarla tedavi eden insanların olduğunu,bunun haricinde bir çok uygulamanın olduğunu ancak dünya genelinde Altın Tedavi Standardının ‘’ KLİNGMAN FORMÜLÜ ‘’ –ki expigment bu formülde altın ilaçtır- olduğunu,ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde hemen hemen tüm deneyimli dermatologların bu formül ile ilgili olarak çok çok yüksek başarılar yakaladığını öğrendi. ‘’ https://www.journalagent.com/eamr/pdfs/OTD_32_4_211_218.pdf ‘’ ‘’ http://www.bezmialemscience.org/sayilar/22/buyuk/54-621.pdf ‘’ Ülkemizde ne yazık ki korkunç boyutlarda paraların harcandığı estetik klinikleri hastaları altın yumurtlayan tavuk gibi gördükleri için oldukça çeşitli tedavi seçenekleri olmasına rağmen lazer,cosmelan gibi peelingler ile kendilerine bağlama yöntemleri uyguladıklarına şahit olduk. Netice itibari ile eşim çizdiği yol haritasında bu kadar araştırmalar neticesinde bu yılın kış mevsiminde ülkemizde eczacılık konusunda Nirvana olan Sayın Ahmet Nezihi Pekcan ın majistral formül ile ‘’ http://eczacininsesi.com/index.php?yon=majistral&id=28 ‘’ uyguladığı ve mükemmel sonuçlar aldığı Klingman Formülü ile kontrollü olarak tedavi olmayı planladı ve kış gelene kadar güneş koruyucular ile yaz aylarını geçirmeye başladı.Kış mevsimini dört gözle bekliyorduk.

Ta ki eşimin meslektaşı Aysel hanımın (Allah ondan ve bu forumda İrfan Beyi tavsiye eden hanımdan razı olsun) eşime ulaşıp burada forumda bir arkadaşın önerdiği ,şu anda burada yazmamıza vesile olan Eczacı ve hazırladığı leke kremini anlatana kadar.Üstelik eczacı Sivas daydı. Eşim derhal eczacı İrfan beyi aradı.Yaşadıklarını uzun uzun anlattı,konu ile ilgili olarak Yaz mevsiminin ortasında Temmuz ayında bu ürünün sıkıntı çıkaracağı ihtimalini defalarca İrfan beye sordu ama her defasında sıkıntı olmaz cevabı ile karşılaşınca yanına giderek ürünü satın aldı Temmuz ayından itibaren kremi geceleri kullanmaya başladı.Ürünü eşim sadece geceleri sürdü,gündüzleri güneş koruyucu kullanmaması gerektiği ,güneş koruyucusunun bir bariyer oluşturarak ilacın emilimini ve etkisini azalttığı söylendiği için güneşe çıkmamaya özen gösterdi. Ama belirtmeliyim ki çoğu günler güneş koruyucu kullanmak zorunda kaldı. Buna rağmen 10. Günden itibaren eşim de ben de şok olmuştuk. Eşimin kremi sürdüğü lekelerin olduğu bölgelerin rengi açılmaya başladı. Şaşkınlık içerisindeydik. Soyulma yok,acı yok,ancak lekeler tahtadaki yazının silgiyle silinmesi gibi silinmeye başlamıştı. Ve arkadaşlar bir ayın sonunda şu anda eşimin alnındaki lekenin %95 i yok oldu. Şok olduk inanın. Sadece göz altında ve elmacık kemikleri üzerindeki lekeleri % 85 lerde. Unutmadan belirteyim ürünü 2 ay kullanacağız. Daha 1. ayında bu sonuçlar ile tanıştık ve dermatologlar şok oldu. Kendisinin tedavi etmeye vesile olduğu binlerce Vitiligo,Egzema ve melasma hastası var. Hepinize geçmiş olsun.. Müsait bir anda eşimin resimlerini paylaşacağım.
Arkadaslar ben kullandım bicbir etki gormedim. Reklam amacli bir öneri olduğunu düşünüyorum. Fiyati da ucuz değil. 100 lira

Lekelerimin şuan ki halini göstermek isterdim o kadar koyu oldu ki bakasım gelmiyor.
İlk zaman geçti gibi olduğunda mutlu olmuş sizinle de paylaşmak istemiştim.
Paranıza yazık almayın arkadaşlar.
Bukadar olumsuz yoruma rağmen hala almak isteyenler içinse konunun ilk mesajında yeterli bilgi var zaten.

Güncelleme yapıyorum lekelerim tamamen silinmişti fakat tekrar hafif hafif ortaya çıkıyor gibi.
Kremi kullanmayı bırakmıştım tekrar başladım üzgünüm.
Bende de oyle mutluluktan ucacaktim nerdeyse hepde tavsiye etmistim insallah daha koyulasmaz ben arastirmaya devam edicem bazen pes edesim geliyor ama aynaya baktokcada duramiyorum

Defalarca uyardık değil mi sizleri ? Dua edin de sadece paranız gitmiş olsun ...
Arkadaşlar yanlış anlamayında bir şey diyeceğim. Belki yanılıyor da olabilirim. Ben bu bahsettiğiniz şeyi kullanmadım. Kullanmadan önce de büyük ihtimal önce cilt doktoruna giderim. Zaten şu an iğneliye gidiyorum henüz lekelerim için tedavi almaya hazır değilim. Ama bu arkadaşlar başta rengin açıldığını cildin cidden soyulduğunu falan yazmış. Sonra eskisinden daha çok lekelendiğini yazmış. Şimdi cilt araştırmalarıma göre, soyulan bir cilt güneşe daha hassas, daha lekeye açık hale gelir. O yüzden de bu tedaviyi olurken yüz bölgesini asla güneşe çıkarmamak gerek. Gece ve evde bile olsan yüksek faktörlü güneş kremi kullanman gerek. 50+ gibi. Çünkü sadece gün ışığı bile cildi etkilermiş. Bana iğneli yapan doktorum demişti.
Haliyle bu tedaviyi uygulayan arkadaşlar yüzünü az da olsa güneşe mağruz bıraktıysa, hele ki güneş kremi kullanmadıysa o lekelerin artması çok normal. Çünkü cildin soyuluyor üstteki lekeyi atmak için. Hassaslaşıyor. Yani hiç güneşe çıkılmaz hale getiriyor. Bu lekelerin artması bundan olabilir mi? Yoksa işe yaramayacak olsa baştan beri hiç azalma olmazdı. Ne dersiniz?

Arkadaşlar yanlış anlamayında bir şey diyeceğim. Belki yanılıyor da olabilirim. Ben bu bahsettiğiniz şeyi kullanmadım. Kullanmadan önce de büyük ihtimal önce cilt doktoruna giderim. Zaten şu an iğneliye gidiyorum henüz lekelerim için tedavi almaya hazır değilim. Ama bu arkadaşlar başta rengin açıldığını cildin cidden soyulduğunu falan yazmış. Sonra eskisinden daha çok lekelendiğini yazmış. Şimdi cilt araştırmalarıma göre, soyulan bir cilt güneşe daha hassas, daha lekeye açık hale gelir. O yüzden de bu tedaviyi olurken yüz bölgesini asla güneşe çıkarmamak gerek. Gece ve evde bile olsan yüksek faktörlü güneş kremi kullanman gerek. 50+ gibi. Çünkü sadece gün ışığı bile cildi etkilermiş. Bana iğneli yapan doktorum demişti.
Haliyle bu tedaviyi uygulayan arkadaşlar yüzünü az da olsa güneşe mağruz bıraktıysa, hele ki güneş kremi kullanmadıysa o lekelerin artması çok normal. Çünkü cildin soyuluyor üstteki lekeyi atmak için. Hassaslaşıyor. Yani hiç güneşe çıkılmaz hale getiriyor. Bu lekelerin artması bundan olabilir mi? Yoksa işe yaramayacak olsa baştan beri hiç azalma olmazdı. Ne dersiniz?
Daha kotu oldu diyemem ama lekelerin geri gelmesine sasiyorum bende gunes kremi suan kullaniyorum emilimini engeller diye ilk kullandigimda kullanma demisti eczaci bakalim suan yeni soyuldugu icin acik golge seklinde ilerleyen gunlerde belli olur koyulasacakmi yoksa kalacakmi boyle ben yillarca solante pigmenta kullandim ona ragmen oldu lekeler ona bile guvenim kalmadi yaniii simdi dinlendiricem yuzumu nemlendirici haric bisey surmuycem

Daha kotu oldu diyemem ama lekelerin geri gelmesine sasiyorum bende gunes kremi suan kullaniyorum emilimini engeller diye ilk kullandigimda kullanma demisti eczaci bakalim suan yeni soyuldugu icin acik golge seklinde ilerleyen gunlerde belli olur koyulasacakmi yoksa kalacakmi boyle ben yillarca solante pigmenta kullandim ona ragmen oldu lekeler ona bile guvenim kalmadi yaniii simdi dinlendiricem yuzumu nemlendirici haric bisey surmuycem
İnşallah kurtulursunuz. Ama benim tavsiyem eczacıyı güneş kremi konusunda dinlemeyin. Etkisini azaltmaz. Çok yüksek faktörlü güneş kremi kullanın ve asla yüzünüzü güneşe mağruz bırakmayın. Evde gündüz bile ince tabaka halinde güneş kremi sürün. Bir de güneş kremini de çok iyi marka seçin. Cilt hele ki yüz şakaya gelmez. Bir de bu tedaviye ara verdiyseniz, kasım ayında başlayıp mart-nisana kadar devam edin. Sonra bırakın. Malum güneş bahardan sonra daha etkili. Ama benim şüphem doktor tek bir krem bile verse, tedavi edecekken cildi ciddi anlamda korumazsanız daha kötü olacağı yönünde. Çünkü cildi soyuyorsunuz ve her türlü lekelenmeye, beneklenmeye, çillenmeye açık hale getiriyorsunuz.

Merhaba ..Dermapen deneyen varmı aranızda.

Merhaba değerli arkadaşlar.Ben ve ailem Sivas ilinde ikamet ediyoruz. Eşimin meslektaşı ay_sel hanımın forumda daha önce belirttiği gibi, eşimin yüzünde çeşitlli nedenler ile ortaya çıkan lekeler üzerinde 2018 Şubat Ayından bugüne değin uyguladığı yöntemleri,yaptığı araştırmaları,başına gelen üzücü olayları ve iyileşme sürecini ,bu problemi yaşayan arkadaşlarımız ile,faydalı olmasını dileyerek paylaşmak istiyorum. Aslnda eşim paylaşacaktı ancak forum kuralları gereği erkek üyenin paylaşım yapması yasak olduğu için ben bu süreci sizlerle paylaşmak istiyorum. Belirtmeliyim ki oldukça uzun bir paylaşım olacak.YİNE BELİRTMELİİM Kİ (BUNU SAĞLIK MEMURU OLAN EŞİM ÖZELLİKLE BELİRTMEMİ SÖYLEDİ) EŞİMİN YÜZÜNDEKİ KORKUNÇ HALE GELEN LEKE İYİLEŞTİ İSE İYİLEŞMEYECEK GÜNEŞ LEKESİ YOKTUR diye düşünüyorum ve düşünüyoruz.
Mlkbyrm hanım eşinizin şu anki durumu nasıl tekrardan leke oluştumu ben kremi bırakınca maalesef lekeler tekrardan ortaya çıktı sizde durum nasil

Arkadaşlar ben taa seneler önce lazerden yanan bacaklarım için bir karışım anlattım size, üstelik biri falan yapmıyor kendiniz yapıyorsunuz, hepsi eczanede olan şeyler, ve hatta bir arkadaş da yapıyormuş annesine, ben faydasını görüp denedim, kimseye bir şey satmadım, denediğim fotoğrafları paylaştım.. siz hala başkasına neden para akıtıyorsunuz.. lekeleri zaten vücudun üretmeye müsaitse ömür boyu sıkı bakmanı gerektirir, çünkü bıraktığında geri gelir hiç birşey mucizevi bir şekilde tamamen bitirmez. Vücutta bir şey 1 kere bozuldu mu, bir daha asla eskisi gibi olmaz.... Malum burası türkiye, sıcak ve güneşli. Tekrar yazıyorum size ilaçları ve nasıl kullanacağınızı. birçoğunuz zaten biliyorsunuz..

1. Expigment %3
2. Acnelyse
3. Medicassol
4. Beklazon

bunları sakın karıştırıp ve sakın gündüz kullanmayın. Kullanım şeklini yazıyorum.

ilk olarak Expigmenti sürün, yoğurt gibi değil, ince krem gibi. "1 saat" (kafanıza göre 15-20 dkye değil yani!) sonra Acnelyse aynı şekilde, sonraki "1 saat" Madecassol ve Beklazonu karıştırıp sürün. Beklazon kortizonlu olduğu için bunu haftada 2 kezden fazla karıştırmayın, sadece Madecassol kullanın. bunu zaten başlı başına "2 ay", tam "2 ay" uygulamanız "şart". Ve sabah isim vermiyim ama ben dark spot bir güneş kremi kullanıyorum "+50 faktör". İçine hyaluronik asit ve melamin karıştırdım, her kullanımdan önce baya çalkalıyorum homojen olması için. ve günde en az 1 kez de tazeliyorum. benim aynı leke tilyum lazer yüzünden dudak üstü bıyık bölgemde oldu, kurul raporu verildi melazmada pigmet bozukluğu, adamlarla davam var hayırlısı kazandım sayılır, nisanda duruşma. Ben tam 1 sene o lekelerle uğraştım bıyık bölgesi daha bir hassa, güneş gördü mü, 1 haftaya kararıyor hemen. Şimdi mesela yok, ama nasıl bakıyorum bir bilseniz. ve melazmada renk bozulması olduğu için de ara ara bu uygulamaya 2 yada 3 haftalık devam etmek zorunda kalıyorum..

İnanmayın başka satışlara. Ben bu ilaçların fikrini hastaneden cildiye doktorundan aldım yaptım ve yazdım. Kendiniz yapın. Güneş kremi cooook mühim bikere, kullanma ne demek anlamadım...

X