Esime kirildim

boşuna dememişler 10 kere iyilik yap, 1 kere yapmadığında kötü olursun diye.

yahu adam size doğum hediyesi almak zorunda bile değil. ki utanmadan “nerde hediyem?” diye laf sokmuşsunuz, hediye aldırmışsınız.

şimdi de bana ucuz bir şey aldı kendine 50 liralık kulaklık aldı diye kırılıyorsunuz. adam kendisine bi kulaklık almasın mı? size de beştaş alma zorunluluğu falan yok. okurken daraldım. çoook beklenti içinde gözüküyorsunuz burdan.

Adamın parası yok hala beştaş hayali kuruyorsunuz,pes valla.. bulur buluşturur nedemek ? Para ya vardır ya yoktur bulup buluşturma borçtur,borçla beştaş mı takacaksınız ?
Adamın parası yok sizi düşünmüş almış bişeyler isterse 1 tl olsun ne önemi var ? 50 tl nin hesabını yapmayın allahaşkına,adam 29tl nin üstüne 50 daha koysa sanki beştaş alabilecek durumdaymış gibi davranmayın..
parası varsa en iyisini alır diyebiliyosan eğer bunu dert etmiş olman çok saçma..

Zaten şu an maddi sıkıntıdayız ve krediyi ben kontrol ediyorum diyorsunuz. Adamın parası yok yani, o aldığı şeyle 29 lirayı ekler daha adam akıllı bir şey alabilirdi diye düşünüyorsunuz ama bence 80 liraya da 5 taş bulamazdı zaten. Sizin beklentiye girmeniz yanlış.

Ayrıca bana param yok dese bunu almak zorunda kaldım dese seve seve takarım diyorsunuz ama demesine gerek var mı? Zaten biliyorsunuz ve eşiniz de bildiğinizi biliyor. Tekrar niye söylemeli bunu?

Kadinin kadina yaptigi... yazdigimdan bunlarin anlsilmis olmasi ne kdar aci. Evet ben para duskunuyum, kocamlada parasi icin evlendim zaten, bencilin de tekiyim simarigim ve doyumsuzum. Allah beni kahretsin:)

Beni hic sasirtmiyorsunuz kk kadinlari, neyse sizin takdirinizdir oturup kendimi aciklamaya ugrasmayacagim ne de olsa onu da anlamayacaksiniz. Herkese tesekkur ederim fikir paylasimi icin
yorumları şimdi okudum, bunu da yeni gördüm.
bu forumda karşıt yorum geldiği ilk an “kadının kadına yaptığı!!!!!” olur zaten.
gerçekten yanlış bir şey yapmış olma ihtimaliniz yok mu?
gerçekten biz burda sizinle farklı düşündüğümiz için böyle yorum yazmış olamaz mıyız?
yoksa sırf kadınsınız diye kuyunuzu kazmaya mı toplandık?

Kadinin kadina yaptigi... yazdigimdan bunlarin anlsilmis olmasi ne kdar aci. Evet ben para duskunuyum, kocamlada parasi icin evlendim zaten, bencilin de tekiyim simarigim ve doyumsuzum. Allah beni kahretsin:)

Beni hic sasirtmiyorsunuz kk kadinlari, neyse sizin takdirinizdir oturup kendimi aciklamaya ugrasmayacagim ne de olsa onu da anlamayacaksiniz. Herkese tesekkur ederim fikir paylasimi icin
Acaba ben yanlış mıyım bu kez diye düşünmeden yaşamak insanı sürekli saçma durumlara düşürür. Şimdi olduğu gibi. Neden istediğiniz desteği görmeyince böyle kadının kadına yaptığı oluyor? Her daim yanlışta olsa kadın kadının arkasında durmak zorunda mı? Nerde kaldı doğruluk dürüstlük ? Bir kez düşündünüz mü acaba ben abartıyor muyum neyse bu kezde böyle olsun diye durumu kurtarmak aklınıza gelmedi mi hiç? Eş anne olmayı bir kenara koyup insanca düşünün. Geniş düşünün.

Siz beklenti içine girdiğiniz için baskidan kurtulmak için önüne ilk çıkan hediyeyi almış. Keşke siz beklenti içine girmeseydiniz eşinizde bu hediyeyi almasaydı daha iyiydi bence.

Hem durumumuz ciddi anlamda sıkıntılı diyip hem 5 taş beklemek?
Beklemiyorum diyorsunuz ama bekliyorsunuz ve hediyeyi görünce hayatınızın şokunu yaşıyorsunuz. Bana biraz fazla beklenti içine girdiğiniz gibi geldi ve 50 tl lik kulaklılık aldı diye de buna bozulmanız çok doğru değil.
Adam zaten durumları biliyorsun demiş. Ki siz o aldığı dandik kolyeyi de boynumda en değerli hediye yapardım demişsiniz ama öyle birşey olsaydı hayatınızın şokunu yaşamış olmazdınız :)

kizlar uzun yazicam okursaniz sevinirim.

Esim dusunceli bir insandir, benim agzimdan cikan her sozu yerine getirmek icin resmen didinir.

Tanistigimiz ilk zamanlar bir video izlemistim gelin evden davul zurna yerine mehter takiminin marslari esliginde cikiyordu, bende hayranimdir mehterana, bak davul zurna sevmem ama bu hic fena olmaz demistim. Tam 6 yil sonra evlendik ve bir daha hic lafi acilmadi, evden cikacagim gun sitemizde bir mehteran takimi gordum ki yok parayla evlenmistik, bulmus bulusturmus ayarlamis getirmis gozlerim dolmustu...

Uzun zamandir bes tas yuzuk istiyordum. Sonra hamile kaldim surpriz sekilde ve esime dedim ki dogum hediyesi bana bes tas alirsin artik:)

Ama ben o bebegimi kaybettim, 3 ay sonra tekrar hamile kaldim. Konusu tekrar acilmadi bir gun dogum yaptigimda bana dogum hediyesi yuzuk alacagini biliyordum.

Fakat bizim dogum uzeri maddi olarak cok ciddi sikintilarimiz oldu hatta dogum icin elimizde hic nakit kalmayinca kredi cekmek zorunda kaldik. Ama esim sagolsun para konularinda cok har vurup harman savurur dusunmeden harcar biraz, cekilen kredinin kontrolu bende, o maasiyla anca faturalar ve ev kredisini oduyor eline kurus kalmiyor zaten baska...

Neyse, gecen ay dogum yaptim, gozum bestas felan gormuyor tabiki, isin sakasi o ama bir yandan da acaba alir mi diye dusunuyorum. Parasi yok nasil alsin ki alamaz diyorum, ama ote yandan biliyorum ki ne yapar eder ayarlar onu. Beklemiyorum gibi ama bekliyorum aslinda:)

Dogum yaptim 1 ay olmak uzere tabi hediye felan yok, sakayla bir defa sey dedim sadece, "sana pirlanta gibi evlat verdim bi cicek bile almadin bana" dedim. O zaman "az sabret benim de dusundugum birseyler var herhalde" dedi, kendime kizdim ah kizim dedim maasinin yatmasina 3-4 gun var adamin demekki maasi yatsin diye bekliyor tutamadin ceneni...

Neyse uzerinden 10-15 gun filan gecti bu isten geldi bir aksam, evde buldugu malzemelerden bir hediye paketi yapmis getirdi bana. Heh dedim geldi benim bestas... paketi actigim anda hayatimin sokunu yasadim diyebilirim.

Hani bilirmisiniz bilmem, bir kutu icerisinde dandik bir kolye yuzuk seti, yaninda bir kucuk konserve kutusunda istiridye, istiridyeyi aciyorsun icinden inci cikiyor, inciyi kolyenin icine yerlestirip takiyorsun felan.

Fikir cok guzel ama, bildigin japon pazari kolyesi yuzugu, ben bunu gordum cidden aptala dondum. Sonra da cok pisman oldum adama cicek bile almadin dedim de parasi yok bak butcesi buna yetmis herhalde diye...

Taktim neyse bozuldugumu caktirmamaya calisarak, kolye yarim saatte 4 defa dustu boynumdan o kadar dandik. Yuzuk zaten arkasi kiskacli felan baktikca tekrar tekrar soka giriyorum.

Ama esim inanilmaz gururlu nasil ozel bi hediye aldim gibisinden boburleniuor sanki... bende bozmuyorum...

Kaca aldin bunu diye sordum sonra dayanamayip, 29 lira dedi. İyi bari bu cope cok para vermemis diye sevindim bir yandan.

Cok sasirdim ve dedigim gibi cidden uzuldum, parasi buna yetti herhalde diye dusundum. Ama ertesi gun eve boynunda Bluetooth kulaklik ile geldi, bu ne dedim ya ihtiyacim vardi felan dedi (hayir ihtiyaci yoktu) 50 liraya almis onu da.

Ve ben ondan aldigi sacma sapan sey ile ilgili cidden bir aciklama bekledim, "askim aslinda baska birsey alacaktim ama sartlari biliyorsun " filan demesini bekledim ki yemin ederim bunu deseydi ben o aldigi dandik kolyeyi en degerli hediyem yapardim boynumdan cikartmazdim, ama o asla boyle bir dusuncede degil aksine gururluydu aldigi seyden, ve kendine cok gereksiz yere 50 liralik kulaklik alip bana 29 liraya o japon pazari kolyesini layik gormesine daha da bir bozuldum!

Anneme anlattim kadin da sok oldu, kesin surpriz yapacak seni denemek icin bastan bunu almistir bu kdar sacmalamaz herhalde dedi ogretmenler gununde bile daha adam kilik hediyeler alirdi sana dedi ama hayir taniyorum kocami yok oyle bir dusuncesi...

Bahsi gecen bestas ta pirlanta felan degil, 14 ayar zirkon tasli bisey bile olur hani dogum hatirasi kalir diyodum, ondan asla ama asla maddi beklentim olmadi bu gune kdar ki zaten parayla ilgili bana verebildigi birsey de olmadi hicbir zaman... bunu cok iyi bilir... ben ki 200-300 liraya bile yuzuk buldum aman cok para vermesin yazik gunah bunlar yeter kafasindayim kendi kendime...

Simdi, ilk etapta begenmis gibi yaptigim icin su an kirildigimi nasil dile getirsem bilemedim. Bu saatten sonra yuzugun bir onemi yok ama ona bunu bildirmem lazim. Yani kendine cok gereksiz kulakligi bile alabiliyorken bana 29 liralik dandik bir kolyeyi dogum hediyesi adi altinda vermesi gercekten gururuma dokundu. Askim param buna yetti dese canim feda ona, ama durum oyle degil...iste bu koydu bana...

Simdi nasil dile getirsem sizce? Onu kirmadan mi soylemeye calissam yoksa pata kute bende onu kirsam mi?

Eki Görüntüle 2065260

Kırılmakta haklısın. Konu 50 liralık kulaklık meselesi değil de, sanki şey gibi olmuş hazır para da yok eşimin bugüne kadar her istediğini de aldım bu sefer hediyeyi ucuza kapattım gibi...

Eşime hep söylerim bana ucuz birşey alacağına alma diye. Anısı olsun diye hiç takmayıp saklasanız bile kutusunda kararır bu set. Ama siz de çok aceleci davranışınız hediye istemiş gibi olmuş, hoş eğer konusunu açmasaydınız ve bunu alıp gelseydi daha kötü olurdu bence. Maddiyat olmaz hediye alamaz anlarım ama evli bir erkek eşine değerli maden (altın vs) dışında imitasyon takı nasıl alır ya...

bu biraz şeye benziyor. hani burdaki yeni gelinler kesinlikle maddi beklentim yok diyo ama donlarına kadar kaynanaları alsınlar diye bekliyolar ya. aynı hesap. ay bişey beklemiyodum vs deyip düşünülüp alınan hediyey bi ton laf edilmiş. bunla kalmayıp bi de gidip parası sorulmuş anneyle dedikodusu yapılmış. bu adam da 6 sene önceki bi isteği hatırlayıp yok zamanda yeni eşini sevindiren adam yani odun filan değil. yazık ya cidden yazık.

50 liraya alınan kulaklığa da laf ediliyo bu arada ihtiyaç yok diye. herşey ihtiyaçtan mı mesela, senin de beştaşa ihtiyacın yok. ekmek mi su mu?

bi de para yok yeni doğum yapılmış ama hanımın gözü beştaşta. o da ilginç.

Kırılmakta haklısın. Konu 50 liralık kulaklık meselesi değil de, sanki şey gibi olmuş hazır para da yok eşimin bugüne kadar her istediğini de aldım bu sefer hediyeyi ucuza kapattım gibi...

Eşime hep söylerim bana ucuz birşey alacağına alma diye. Anısı olsun diye hiç takmayıp saklasanız bile kutusunda kararır bu set. Ama siz de çok aceleci davranışınız hediye istemiş gibi olmuş, hoş eğer konusunu açmasaydınız ve bunu alıp gelseydi daha kötü olurdu bence. Maddiyat olmaz hediye alamaz anlarım ama evli bir erkek eşine değerli maden (altın vs) dışında imitasyon takı nasıl alır ya...
Konu ne kulaklik meselesi ne de bes tas... surda yazilan yorumlara bakip cidden yazik diyorum. Ne demek istedigimi anlayanlarin sayisi bir elin parmaklarini gecmiyor.

X