Eşim beni güzel bulmuyor

simirnof

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2024
78
-21
32
Hanımlar Hani bazen bir şey olur bi aydınlanma yaşarsınız ya, bana da bugün bundan oldu. Yani aslında bu düşünce bende varmış ama ben anlamını şimdi anlamışım gibi. Biz 3 + 4 yıldır beraberiz eşimle ve bir kızımız var. Eşimle çeşitli konularda yıllardır çok değişik tartışmalar yaşadık. Çoğu zaman anlam veremedim, çoğu zaman kendimi fevri miyim acaba diye suçladım ama hep içimi rahat ettirmeyen bir şey vardı ilişkimizde. Ben şimdi detaylı detaylı yazmak istemiyorum bunları, yazarsam da hepinizin hak vereceği şeyler olacağı neredeyse kesin. ama artık eminim ki eşim beni güzel, arzulanır bulmuyor. Neden beraber olsun sizinle o zaman diyecekler için, bence ben ona iyi geldiğim için, hem ekonomik olarak hem de ruhsal. Ama bana hissettirdiği ve gösterdiği bu şey beni psikolojik olarak çok yıkıyor, özgüvenimi parçalıyor. Kendimi bu yaşıma kadar böyle hissetmemiştim. Kendimi severdimFiziksel ekonomik şiddet yok aramızda, ben iki meslek sahibi ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde duran biriyim. Kendisi de kötü bir eş iyi bir arkadaştır. Ama ben bu girdiğim iğrenç pozisyonla ne yapmalıyım, fikirlerinizi merak ediyorum.

Böyle hissetmenize, özgüveninizin yıkılmasına, psikolojik olarak parçalanmanıza sebep olan olay nedir?

Eskiden sizin gibi düşünürdüm hatta şakayla karışık sözlüme ben güzel değilim ya falan derdim , o ısrarla hep güzel olduğumu söylerdi , bazı şeyler insanın kendi içinde başlıyor siz kendinizi çok sevdikçe çok değer görüyorsunuz inanın , gururunuzu kıracak özgüveninizi zedeleyecek şeyler oluyor mu bilemem ama , en çok siz kendinizi güzel bulun şu fani dünyada 😊

Eskiden sizin gibi düşünürdüm hatta şakayla karışık sözlüme ben güzel değilim ya falan derdim , o ısrarla hep güzel olduğumu söylerdi , bazı şeyler insanın kendi içinde başlıyor siz kendinizi çok sevdikçe çok değer görüyorsunuz inanın , gururunuzu kıracak özgüveninizi zedeleyecek şeyler oluyor mu bilemem ama , en çok siz kendinizi güzel bulun şu fani dünyada 😊
Peki siz böyle düşünürken eşiniz ağzıyla öyle dese bile böyle düşünmediğini net bilseydiniz ne yapardınız, ben şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

Bahsini de yapmak gelmiyor içimden pek ama kendisine çok yükseldiğim bi anda reddederken ve geriye iterken bir yüz ifadesini yakalamam gibi bişey.
Sadece bir anlık bir yüz ifadesi mi bunu size hissettiren? Düşüncelerinizde yanılıyor olabilir misiniz? Mesela ben eşimi çok seviyorum ama bazen ona gıcık olduğumda, kızdığımda yüz ifademi görmek istemezsiniz.

Sadece bir anlık bir yüz ifadesi mi bunu size hissettiren? Düşüncelerinizde yanılıyor olabilir misiniz? Mesela ben eşimi çok seviyorum ama bazen ona gıcık olduğumda, kızdığımda yüz ifademi görmek istemezsiniz.
Yok hayır tüm evlilik boyunca bazen davranış olarak gördüğüm bazen hissettiğim türlü türlü hareketler var. Bi anlık değil bu artık benim son damlam oldu.

Peki siz böyle düşünürken eşiniz ağzıyla öyle dese bile böyle düşünmediğini net bilseydiniz ne yapardınız, ben şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
Aslında erkekler karmaşık değillerdir yaratılış gereği illaki bir yerde bir renk verirler belki hissettiniz belki beğenmediğine şahit oldunuz bilemiyorum , ama yapılacak en iyi şey eğer sizi güzel bulmadığından eminseniz karşınıza alıp konuşun derim, çünkü böyle sürekli düşünüp durursunuz

Bahsini de yapmak gelmiyor içimden pek ama kendisine çok yükseldiğim bi anda reddederken ve geriye iterken bir yüz ifadesini yakalamam gibi bişey.
Öyle mi? Somut bir şekilde hissettiriyor yani? Çok üzüldüm. Üzdüysem de özür dilerim, anlamak adına sordum. Sizin kuruntunuz mu, elle tutulur bir şeyler var mı merak etmiştim. Peki siz bunu net olarak ifade ettiniz mi? Artık beni sevmiyor musun beğenmiyor musun diye sorunca hissettiklerinizin aksini mi söylüyor?

Ruh sağlığınız nasıl, nemli duvar misali çürüme benzetmesine aynen öyle dediniz, depresyonda olabilir misiniz? Buna bağlı olarak saldığınız, öz bakımınızı dahi yapmadığınız bir süreçten mi geçiyorsunuz? Aynaya baktığınızda gördüğünüz kadından siz memnun musunuz?

Bir kadın olarak cinsel olarak ne istediğinizi bildiğiniz olgun ve en seksi yaşlardasınız. Ekonomik sıkıntınız yok sanıyorum ki, öncelikle psikolojik destek alın, hatta eşinizle beraber terapi deneyebilirsiniz. Sonra kendinizi baştan yaratın, bir spor dalına başlayın mesela, saçınızı değiştirin, bir alışverişe çıkın. Bunları tamamen kendiniz için yapın.

Peki siz kendinizi nasıl buluyorsunuz?
Evlenmeden önce kendimi, kendi dünyamın en güzel kadınlarından hissederdim, bir ortamda kesinlikle bakılan biri olurdum. şimdi paçoz gibi hissediyorum paçoza da giderek dönüştüm. Önce boyuz düzleşmesi sonra dik duramama fazla fazla kilo eşofman takımları tepede topuz. Beni hissettirdiği şeye dönüştüm sanki.

Öyle mi? Somut bir şekilde hissettiriyor yani? Çok üzüldüm. Üzdüysem de özür dilerim, anlamak adına sordum. Sizin kuruntunuz mu, elle tutulur bir şeyler var mı merak etmiştim. Peki siz bunu net olarak ifade ettiniz mi? Artık beni sevmiyor musun beğenmiyor musun diye sorunca hissettiklerinizin aksini mi söylüyor?

Ruh sağlığınız nasıl, nemli duvar misali çürüme benzetmesine aynen öyle dediniz, depresyonda olabilir misiniz? Buna bağlı olarak saldığınız, öz bakımınızı dahi yapmadığınız bir süreçten mi geçiyorsunuz? Aynaya baktığınızda gördüğünüz kadından siz memnun musunuz?

Bir kadın olarak cinsel olarak ne istediğinizi bildiğiniz olgun ve en seksi yaşlardasınız. Ekonomik sıkıntınız yok sanıyorum ki, öncelikle psikolojik destek alın, hatta eşinizle beraber terapi deneyebilirsiniz. Sonra kendinizi baştan yaratın, bir spor dalına başlayın mesela, saçınızı değiştirin, bir alışverişe çıkın. Bunları tamamen kendiniz için yapın.
Güzel sorular, önemli tespitler çıkabilir 👍

Evlenmeden önce kendimi, kendi dünyamın en güzel kadınlarından hissederdim, bir ortamda kesinlikle bakılan biri olurdum. şimdi paçoz gibi hissediyorum paçoza da giderek dönüştüm. Önce boyuz düzleşmesi sonra dik duramama fazla fazla kilo eşofman takımları tepede topuz. Beni hissettirdiği şeye dönüştüm sanki.
Peki eşinizin tipi nasıl?Bu adam sizin özgüveninizi yerle bir etmiş,unutmayın bir kadın gerçekten mutluysa kendini güzel hisseder.

Bir kadın olarak cinsel olarak ne istediğinizi bildiğiniz olgun ve en seksi yaşlardasınız. Ekonomik sıkıntınız yok sanıyorum ki, öncelikle psikolojik destek alın, hatta eşinizle beraber terapi deneyebilirsiniz. Sonra kendinizi baştan yaratın, bir spor dalına başlayın mesela, saçınızı değiştirin, bir alışverişe çıkın. Bunları tamamen kendiniz için uzun süre

Çok ağır bir depresyon geçirdim, bir iki aydır biraz daha toparladım. Maalesef depresyonum da dahil bu şeyler benim için sebep değildi, sonuçtu. Yani bana hissedilmeyen duyguların olduğunu hissetmek beni soktu bu duruma. Bu durumda olduğum için bunları hissetmeye başlamadım kısaca. Şimdi de sanki ayrılsam eski ben olacakmışım özgüvenim geri gelecekmiş gibi geliyor.

X