ELTİ İLE SÜT ANNELİK

Selam kızlar

Biz eltim ile aynı anda doğum yaptık.

Bebeğim küçüktü emmiyordu göğüs uçlarım kanaya kanaya aglaya ağlaya memeye alıştırdım mama vermedim o ara kaşıkla verdim

Eltim hem meme hem mama yapmaya çalıştı ama çocuk biberonun tadını alınca tabi bıraktı onu emmiyor suan sadece sağarak süt çıkartıyor

Kayınvalidem yok süt anne olun birbirinizin senin çocuğun emiyo onun göğsünü de emsin hem süt gitmesin gibi birşey söyledi şoklara girdim

Dedim illa süt anne olacaksak birbirimize sağıp bi küçük ölçek veririz

İsteme sebebi de ilerde kapanırsanız iste helal olsun gibi birşey

Ben emziririm sorun o değil ama çocuğumu başkası emzirsin istemiyorum tahammül bile edemem cok sinirlendim makine mi bu çocuk ben onunla duygusal bağım ile gözgöxe dizdize bi aşk yaşıyorcssına emziriyorm benim için cok özel bi an başkasıyla yasamasına tahammül edemem böyle düşünmem günah mi kötü kalplilik mi yapıyorum

Bi daha söylerse gene isterse sağalım verelim diyeceğim yanında emziriyorm birşey oluyo oh oh maşallah culuk culuk emiyo diyorlar rahatsız oluyorum

Verme biberon dedim cok alışır istemez dedim bende bilirdim kolaya kaçmayı
Amaç aslında süt annelik değil onun çocuğu zaten emmiyor beni de emmez büyük ihtimalle amaç benim çocuğumu makine gibi kulllsnıp sütü gitmesin diye emzirmek
Ama çocuğumu emzirirken bile suan bi kötü oluyorum öfff bana yardım edin akıl verin
Açıkça söyleyin bebegimi benden baskasinin emzirmesini istemiyorum diye. Ayrıca bebeginizi başkalarının yanında emzirmeyin nazar deger

Emzirmeyip mama veren anneler kolaya kaçmıyor ! Bunu bilmenizi isterim

Diğer konu ise süt anne olmak istiyorsaniz emzirsin yok istemiyorsaniz olmaz deyin
Bunun kötü kalplilikle alakası yok

Kendi kendinizi kuracagınıza düşüncelerinizi söyleyin yüzlerine.
Öyle demek istemedim o kolaya kaçtı ama emzirmek isteyip kanıyor diye mama verdi şimdi emsin istiyor
Yoksa zaten mama içen de evlat süt içen de ağlayan da Gülen de belki bir ay sonra bizde mama içebiliriz sadece
Genel bi yorum yapmadım o kolaya kaçtı dedim

Senin sütün yeterliyse, eltinin sütüne ne hacet 🤷‍♀️

Ve benden sana tavsiye, kimsenin yanında sağma, emzirme, nazar olmaz diye düşünüyoruz ama oluyo dikkat et. Sonra olan sana oluyo, üzülen sen oluyosun.

Emzirmeyip mama veren anneler kolaya kaçmıyor ! Bunu bilmenizi isterim

Diğer konu ise süt anne olmak istiyorsaniz emzirsin yok istemiyorsaniz olmaz deyin
Bunun kötü kalplilikle alakası yok

Kendi kendinizi kuracagınıza düşüncelerinizi söyleyin yüzlerine.
Ama düzelttim yazıda öyle anlaşılsın istemem tas kafalı biri değilim hassas noktamdır anne ve bebek

X