Düz memur nasıl olunur ?

Kedimekim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2018
66
16
31
Merhaba, ben türk dili ve edebiyatı muzunuyum. Öğretmenlik yapmak yerine düz memurluk yapmak istiyorum. Bunun için hangi sınava girmem gerekiyor ?

Merhaba, ben türk dili ve edebiyatı muzunuyum. Öğretmenlik yapmak yerine düz memurluk yapmak istiyorum. Bunun için hangi sınava girmem gerekiyor ?
Bu yıl 2024 kpss ye sıkı hazırlanın çift yıllarda düz memurluk oluyor kpss 70 ve üzeri alırsanız adliyenin personel alımlarına da başvuru yapabilirsiniz

Merhaba meslektaşım 👋🏻 Ben de senin gibi edebiyat mezunuyum, formasyon da aldım ama yine de düz memur oldum. genel kültür-genel yetenek sınavına giriyorsun o kadar Ancak bunun yanında bilgisayar sertifikan varsa tadından yenmez çünkü çoğu memuriyetin atanma şartlarında PC sertifikası da yazıyor.

Ha bir de adliye filan olsun istiyorsanız daktilo kurslarına gidin, bir de oradan sertifika alın.

Merhaba meslektaşım 👋🏻 Ben de senin gibi edebiyat mezunuyum, formasyon da aldım ama yine de düz memur oldum. genel kültür-genel yetenek sınavına giriyorsun o kadar Ancak bunun yanında bilgisayar sertifikan varsa tadından yenmez çünkü çoğu memuriyetin atanma şartlarında PC sertifikası da yazıyor.
Merhaba. Kaç puan almıştınız acaba bir de evli olduğum için bulunduğum sehir de çalışmak istiyorum olabilir mi acaba ?

Siz ne çok şey istiyorsunuz öyle 🥹 İnşallah olur.
8 sene önce mezum oldum öğretmen olmak hiç hayalim değildi 80 aldım olmadı bi daha da denemedim şuan 4 yaşında da bir çocuğum var onunla başka bi şehre tek başıma gitmeyi ya da onu burda bırakmayı düşünmüyorum. Olursa olur olmazsa olmaz niyetiyle giricem olursa güzel olur olmazsa kaldığımız yerden devam 😁

Bende hiç matematik de yok siz nasıl çalıştınız matematiğe
Ben eşit ağırlık çıkışlıyım, atanmadan önce kolejde öğretmenlik yapıyordum. Liseye edebiyat ve Türkçe derslerine girdiğim için çocukların genel deneme sınavlarında edebiyattan önce matematik çözerdim. Yapamadığım soruları matematik hocalarına sorardım. 2 sene üst üste girmiştim KPSS’ye. 81 küsur İle mülakata hak kazandım, İstanbul’a gittim mülakat için. Hiç torpilim, hiç dayım, hiç arkam yoktu ama çok şükür atandım.

X