Düşük ve pıhtılaşma sorunu

Ewremmmerve

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2017
376
129
33
Merhaba arkadaşlar. Geçen yil iki düşük yaşadım ve eşimle yeniden denemeye karar verdik. İlk düşük tam adet günü başlayan kanama yla oldu. İkincisi de adet tarihinden 8 gün geciktigi zaman. Pıhtılaşma sorunu olabilir mi acaba diye merak ediyorum. Sizlere sorum şu pihtilasma sorunu yaşayanlarda klasik kan testi yapıldığında protrombin zamanı ve INR sonuçları nasıl çıkmıştı hatırlayan var mı ??

Aynı şekilde 5 defa düşük yaşayan ve sağlıkçı biri olarak sana şunu söyleyebilirim tek başına pt inr bir şey degil. Trombofili hastalığı var olup olmadığını araştırmanın lazım faktör 5 ve mthfr gen mutasyonu varmı onlara baktıran gerekli ve protein-s protein-c de baktırman lazım. Bunların sonucuna göre clexane ve coraspin başlıyor hekimler.

Aynı şekilde 5 defa düşük yaşayan ve sağlıkçı biri olarak sana şunu söyleyebilirim tek başına pt inr bir şey degil. Trombofili hastalığı var olup olmadığını araştırmanın lazım faktör 5 ve mthfr gen mutasyonu varmı onlara baktıran gerekli ve protein-s protein-c de baktırman lazım. Bunların sonucuna göre clexane ve coraspin başlıyor hekimler.
Anladım bende önümüzdeki cuma bo riskli gebelik uzmanına gidicem bakalım o zaman anlarız sanırım. Malesef eşimin memuriyeti dolayısıyla Ağrı da olduğumuz için test falan yaptiramadim malum doktor hastane sıkıntıları ama artık Antalyadayım burada kontrol e gidicem bakalım..

Bi de şu var geçmişimde cocuklugumda falan burnum kanardı hemen hemen her gece ve durmazdi kolay kolay. Böyle bi durumda da olabilir mi pihtilasma sorunu? Çünkü ben 40 dakika kanamanın durmadigini bilirim yani

Anladım bende önümüzdeki cuma bo riskli gebelik uzmanına gidicem bakalım o zaman anlarız sanırım. Malesef eşimin memuriyeti dolayısıyla Ağrı da olduğumuz için test falan yaptiramadim malum doktor hastane sıkıntıları ama artık Antalyadayım burada kontrol e gidicem bakalım..

Biz de agridayiz.pihtilasma var bende de.suanda 220 cikti hcg ignelere baslatti doktor.yasam hastanesindeki vedat beye gidiyorum ben

Merhabalar 2 düşük sonucu yapılan trombofili sonucum
SONUÇ: Faktör V Leiden HeterozigotFaktör II G20210A Heterozigot

şeklinde. Sizce bu ne demek oluyor herhangi bir değer görünmediği için kafam karıştı açıkcası????

Merhabalar 2 düşük sonucu yapılan trombofili sonucum
SONUÇ: Faktör V Leiden HeterozigotFaktör II G20210A Heterozigot

şeklinde. Sizce bu ne demek oluyor herhangi bir değer görünmediği için kafam karıştı açıkcası????
Doktora göre yorumu değişebiliyor.. Yüksek ihtimal gebelik öncesi coraspin ve folik asit başlayıp gebelik pozitif olduğunda da oksapar iğne başlarlar gebelik doğumla sonuçlana kadar

X