Elektrikli Mutfak Aletleri Düdüklü tencerede Tefal mi ? Fıssler mi ?

_CandaS_

Çok şükür seni bana verene ...
Kayıtlı Üye
29 Mart 2010
6.066
72
Kızlar mehaba.Anneme düdüklü tencere alacağım.kendisi aslında tefal istiyor ama fısslerden tefalden iddialı diyor kullananlar.bende de bir tane tefal clipso kontrol var fakat tayinciyim evimde değilim sadece birkaç kere kullandım.yeterince kullanamadığım için pek bilmiyorum.bana hangi yemekleri kaç dk ya pişiridiğinizi yazarak , şikayetlerinizi ve tavisyelerinizi bildirerek yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler ...

Birde tefalde son sistem sanırım acticook.onla ilgili ek bilgim yok, onu kullananlar varsa birde onun yorumunu alsam fena olmaz ...

Son düzenleme:
5 yıldır fısler kullanıyorum çok memnunum 5 dk. mercimek çorbası yapıldığı nohutun kuru fasulyeninde ıslatmadan pişirdiğimi kimseye inandırmasamda fıslerde bu mumkun pratiklik ve çalışan bayanlar içi ideal ama tefali hiç kullanmadım fikrim yok o konuda

fisslerin dijital saatli en son modelini almış biri olarak kesinlikle fissler...bi kere hafifi, pratik, kapağı da bulaşık makinesinde yıkanabiliyor tefal gibi ağır değil ,

kesinlikle fissler...3 yıldır kullanıyorum çok memnunum...
mercimek çorbasını 4 dk'da kuru fasulyeyi ıslatırsam 14 ıslatmassam 20 dk'da yumuşacık yapıyor.patatesleri soyup tel sepetine yerleştiriyorum.altınada 1-2 bardak sıcak su.3 dk'da hamur gibi pişiyorlar...hayatımda aldığım en akıllıca şey diye düşünüyorum ve herkese tavsiye ediyorum.arkadaşımda tefal var benimkinin iki katı kadar sürede pişiriyor. ben her şeyi düdüklümde pişiriyorum,tüpümü eskiye nazaran iki katı süre kullanıyorum.hiç düşünme fissler al derim.sokağa atacak paranız yoksa fisslerden şaşmayın kıslar....

ben de aynı ikilemde kalmıştım. fissler'in daha iyi olduğunu öğrenmeme rağmen tefal aldım. bazı markalar daha sempatik geliyor sanırım insana. tefalin albenisi fazlaydı :)

$Tefal-Acticook-845-8Lt-Ve-4-5Lt-_207455_1.jpg
bendu bunu aldım set olarak 650 ye almıştım şimdi 750 galiba tefal başka diye duyduk aldık annemde kullanıyor memnun...

merhabalar,

ben yeni üye oldum ama uzun zamandır forumu takip ediyorum. Düdüklü tencere ihtiyacım vardı evdeki zırt pırt lastik değiştirip halde 2-3 ay sonra su damlatıyorda hem burada hem başka forumlardaki yorumlara bakarak bir fissler marka vq bluepoint 6lt düdüklü tencere aldım 2 hafta önce.
Kullanma kılavuzunu okudum ama ya ben görmedim yada yazmıyor.
İki kademeli diyor birinci kademe sebze ikinci kademe et içinmiş.
Fakat ben tenrenin üzerinde herhangi kademe ayarı göremedim. Bu sebebple 2 haftadır kullamadım korkumdan
Bilen arkadaşlardan ricam bunun kademe ayarı nereden yapılıyor.

merhabalar,

ben yeni üye oldum ama uzun zamandır forumu takip ediyorum. Düdüklü tencere ihtiyacım vardı evdeki zırt pırt lastik değiştirip halde 2-3 ay sonra su damlatıyorda hem burada hem başka forumlardaki yorumlara bakarak bir fissler marka vq bluepoint 6lt düdüklü tencere aldım 2 hafta önce.
Kullanma kılavuzunu okudum ama ya ben görmedim yada yazmıyor.
İki kademeli diyor birinci kademe sebze ikinci kademe et içinmiş.
Fakat ben tenrenin üzerinde herhangi kademe ayarı göremedim. Bu sebebple 2 haftadır kullamadım korkumdan
Bilen arkadaşlardan ricam bunun kademe ayarı nereden yapılıyor.

Bende aynı tencereden aldım 4,5 lt.Kademe dediği tencere kapanıp ısınınca çizgileri çıkıyor.Bir çizgi çıktığında ocağın altını kısarsan 1.kademede pişiriyor.Eğer altını kısmadan beklersen 2. çizgi çıkıyor o zaman kısacaksın altını canım.Sebze yaparken 1.derecede et,bakliyat vs de 2. kademede pişiriyorsun yalnız dikkat et çok çabuk pişiyor sebzeler felan dağılmasın.

Bende aynı tencereden aldım 4,5 lt.Kademe dediği tencere kapanıp ısınınca çizgileri çıkıyor.Bir çizgi çıktığında ocağın altını kısarsan 1.kademede pişiriyor.Eğer altını kısmadan beklersen 2. çizgi çıkıyor o zaman kısacaksın altını canım.Sebze yaparken 1.derecede et,bakliyat vs de 2. kademede pişiriyorsun yalnız dikkat et çok çabuk pişiyor sebzeler felan dağılmasın.

çook teşekkür ederim. Ben artık kandırıldığımı sanıyordum.:)birde ocağın altını tamamen mi kısıyorum yoksa orta derece mi oluyor? ilk denemede su koyup kaynatın yazıyor sizde öyle mi yaptınız?
Benim eski tencerenin enson lastiğini değiştirdim adam orjinal dedi 3 ay sonra damlatınca inanamadım o lastik çok kötü kokuyor ben bunca zaman bununla mı yemek yapıp çocuğuma yedirdim diye düşündüm.
yardımınız için çok teşekkürler:)

çook teşekkür ederim. Ben artık kandırıldığımı sanıyordum.:)birde ocağın altını tamamen mi kısıyorum yoksa orta derece mi oluyor? ilk denemede su koyup kaynatın yazıyor sizde öyle mi yaptınız?
Benim eski tencerenin enson lastiğini değiştirdim adam orjinal dedi 3 ay sonra damlatınca inanamadım o lastik çok kötü kokuyor ben bunca zaman bununla mı yemek yapıp çocuğuma yedirdim diye düşündüm.
yardımınız için çok teşekkürler:)

Ben su koyup kaynatmadım yıkayıp kullandım sadece.Evet iyice kısıyorum altını.Çok pratik hemen pişiyor yemekler memnun kalacaksın sende eminim.Çok su koymamaya dikkat et birde pişme sürelerini zamanla deneyerek öğreniyorsun.Ocağın altını kapattıktan sonra sapındaki düğmeye basarak buharı çıkartabiliyorsun buhar tamamen boşalmadan açılmaz zaten eğer soğumasını beklersen bu süredede içindeki basınçla pişmeye devam ediyor bu da pişme süresini etkiliyor kullana kullana öğreniyorsun işte ben bir kere bol sulu barbunya yaptım birde bamyayı dağıttım :KK1: Ama 5 dk yemek pişirmek çalışan çocuklu bir bayan için süper birşey.

Ben su koyup kaynatmadım yıkayıp kullandım sadece.Evet iyice kısıyorum altını.Çok pratik hemen pişiyor yemekler memnun kalacaksın sende eminim.Çok su koymamaya dikkat et birde pişme sürelerini zamanla deneyerek öğreniyorsun.Ocağın altını kapattıktan sonra sapındaki düğmeye basarak buharı çıkartabiliyorsun buhar tamamen boşalmadan açılmaz zaten eğer soğumasını beklersen bu süredede içindeki basınçla pişmeye devam ediyor bu da pişme süresini etkiliyor kullana kullana öğreniyorsun işte ben bir kere bol sulu barbunya yaptım birde bamyayı dağıttım :KK1: Ama 5 dk yemek pişirmek çalışan çocuklu bir bayan için süper birşey.

kesinlikle çalışan bayanların enbüyük destekçisi düdüklü. Önerilerin için çook teşekkür ederim. Haftasonu düdüklümün açılışını yapayım sayende :)

merhabalarrrr,diger urunu kullanmadim ama Tefal clipso var ben de cok memnunum :KK66:

ben de aynı ikilemde kalmıştım. fissler'in daha iyi olduğunu öğrenmeme rağmen tefal aldım. bazı markalar daha sempatik geliyor sanırım insana. tefalin albenisi fazlaydı :)

fıssleri kullananlar çok iddialı, ama bende güvenemedim.tefal aldım yine.kuzenimde fıssler vardı çok memnunum diyordu fakat, 1 saate filan mısırı haşladı. o yüzden güvenemedim.tefal acticook aldım....

tüm ilgilenenlere teşekkür ederim arkadaşlar...

Son düzenleme:
Bende fissler duduklulere bakmıstım eskı duduklumde tefaldı dedım yıne tefal alayım ama cok pısman oldum bence kesınlıkle fisshler al derım ...

bende 6 litrelikl fissler vardı..
birde küçük boyutlu yemekler için 4,5 litreliğini aldım..
fissler düdüklü tencerelerin mercedesi..
üstelik düdüklü falanda değil bence bu yaw.. ben korkardım düdüklü tencerelerden..

işim bitince basıyorum düğmesini tüm basıncı veriyorum dışarı.. 10 saniyede açıyorum kapağı.. basınç bitmeden açılması imkansız..

dünya para veridm ama değdi

Son düzenleme:
sayenizde düdüklü tencere aldım kızlar bugün siparişim geldi ve hiç ıslatmadan kur fasülyeyi 10 dakikada pişirdi

Allah sizden razı olsun gerçekten çok iyi bu fissler herkese tavsiye ederim

X