Dudak Makyajı Dudak soyma hastalığı

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)
Kızlar bence soyma ihtiyacı yada sertleşmesi değil sorun bu bizde bir alışkanlık olmuş.Kabuk kuruluk vs olmasa bile hep eliniz diliniz dişiniz gitmiyormu yolmak için :KK1: Gerçekten deli eden bi alışkanlık bu bendede var ama sanırım atlatmak üzereyim geçen haftalarda dizi izlerken öyle bir yolmuşumki nasıl kanamaya başladıysa 1 saat durduramadım öyle korktumki ve sonraki 2 saat boyunca her kuruyup ıslandığında su içtiğimde dilim deydiğinde yine kanamaya başladı gerçekten bu kez çok korktum.Sonra biraz araştırdım soruşturdum bu şekilde dudakla oynamanın sonu pek hoş sonuçlar doğurmayabiliyormuş dudakta tümor oluşabiliyormuş hatta uzun sürede cilt kanserine kadar gidiyormuş.O günden beri kendimi tutuyorum niveanın dudak kremleri var stick şeklinde gün aşırı onlardan sürüyorum her gün sürünce fazla yumuşuyor ve içime daha çok yolma isteği geliyor :KK1: ve elim gittikçe dokunmadan geri çekiyorum sanırım böyle böyle unutacağım bir haftadır bir yolma olmadı önemli olan yolduğunuzu hissettiğiniz anda elinizi dişinizi hemen çekmeniz.

Ya bende de ayni salak aliskanlik var. Ben birde dislerimi gecirip soyuyorum bazen. O olmadi alnimi kasiyrum daha da olmadi sac derimi tirnaklarimi gecire gecire kasiyorum. Resmen takinti. Evde surekli elimde blistexle geziyorum da is yerinde mumkun olmuyor. Dikkat etmeye de calisiyorum ama bir sey cikiyor, ise daliyorum filan hoooop yine yolmusun dudaklari :/

bende yapiorum bunu en nefret ettiğim şeylerden biri ruj sürünce iğrenç duruo çatlak çatlak.ama sürekli bepanten sürünce geçio

Kızlarrr bende sızın gıbıydım takıı blıstex ın med plus ısımlı urununu kullanana kadar nıveaymıs bepanten mıs vazelın hıc bırı bı ıse yaramadı bende bunu alın deneyın cok tesekkur edıceksınız bana :KK1:

Ben de uzun zamandır aynı durumdan muzdariptim bu başlıktaki birkaç yolu da denedim ama istikrarsızlıktan sanırım çözüm olmadı. Geçen gün banyodan çıkınca saçlarıma gliserin sürerken biraz da dudaklarıma süreyim dedim. Yumuşacık oldu. :KK53: Denemek isteyen olur belki. :KK8:

bende çok soyuyorum bunu sadece ruj sürünceyapmıyrm ders çalışırken yanımdan ruj eksik olmaz hatta likitruj olunca dokunamıyrm iğrenç geliyr:) bide sakız çiğneyinceunutuyrm:))

aynen canlar bendede var o alışkanlıkta kopamıyom bitürlü ve yara yaptım gene akşam dizi izlerken heyecandan kendimi unutuyom böyle

daha okurken gene çatt yoldum :S

engel olamıyorum yaa. önce benim şu yolmayı kesmem lazım ki iyileşsin.

loading'in dediği gibi, sanki fazlalık o kabul sürekli soymak gerek gbi hissediyorum ben de eyvahedigeldismile

Seninki psikolojik bir rahatsızlık. Hatta bir adı da var: "dürtü engelleyememe hastalığı". Bundan kurtulmanın tek yolu psikolojik destek almak...
Aynı sorun (dudak yolma) bende de var, ordan biliyorum. Bi ara kurtulmuştum. Sonra yine başladı. İki senedir dudaklarımı soyuyorum. Sen de taa lisede başlamışsın, şimdi üniversiteye gidiyorum diyorsun.. Engellenemiyor, biliyorum. Bunun bir diğer çeşidi trikotilomani (saç yolma) şeklinde olur. Bu da bir tür "dürtü engeleyememe hastalığıdır. Örnek olarak verdim...

ben sinirlenince dudağımı dişimle ısırmaya başlamışım geçen gün fark ettim:KK5:
sürekli aft gibi yara oluyor dudağımın içi...
neden oluyo ki diyordum
geçen gün çok sinirliydim bi baktım ben ısırıyorum resmen dudağımı.
off ya çok aptalım

Sabahları ılık ve nemli havlu ile dudaklarını ıslatırsan kabuklar yumuşuyor ve havluyla tüm kabuk yavaş yavaş gidiyor denemelisin canım 1 haftada ciddi düzelme gördüm ben

Bu bende de kendimi bildim bileli var.Ne zaman yalnız kalsam tırnaklarımla soymaya başlarım dudaklarımı soyunca üzerindeki pürüzler gidiyor daha kızrmızı oluyor ama ertesi gün yine kabuk ve ruj sürüldüğünde berbat bir görüntü oluşuyor.Şimdi dişlerimi fırçaladıktan sonra dudaklarımı da fırçalıyorum pürüzleri gidiyor ve kabarıyor sonra da blistex sürüyorum işe yarıyor

Of bende de var bu kötü alışkanlık ya.. Annem "kızım dudak kalmadı" diye kızıyor arada bir. Nemlendirici sürüyorum, balm sürüyorum bir sürmezsem tekrar kabuklar çıkıyor. Bazen makyaj yapmak istiyorum rujlar iğrenç duruyor =( . Ama gerçekten yapmamaya gayret etmek en iyi çözüm.

Tam dudaklarımı soyarken denk geldim başlığa bu kadar olur :) ne yapsam vazgeçemedim, bir ara dişlerimi fırçaladıktan sonra dudaklarımı da fırçalayıp neutrogenanın dudak nemlendiricisini kullanıyordum o baya iyi gelmişti ama burnumdan nefes alamadığım için ağzımdan alıyordum o yüzden yine kuruyordu her kuruduğu zaman nemlendirici sürmem gerekiyordu uğraşamadım yine eski haline döndü :KK43:

liseden beri dudak yoluyorum koparıyorum kanatıyorum lisede yanımda oturan arkadaşın yüzünden başladım oynamaya 12 yıl geçti lise biteli hala arkadaşımla karşılıklı dudak yoluyoruz ne o bırakabildi nede ben :KK33:
bu aralar bi çözüm buldum sürekli ruj sürüyorum ruj varken koparamıyorum çünkü:KK16:

bende de var aynı sıkıntı.sürekli diş veya tırnağımla soyuyorun kabukları ve hep yaralı gibi görünüyür:18::18::18: hem dudak kötü görünüyor hemde tırnakla soymaya kalktığında ,dışardan burun karıştırııyormuş gibi bi izlenim bırakıyor , bu defa burun karıştırılmadına yemin eder gibi el dudaktan hiç çekilmez çünkü ispatlamak lazım geliyor:KK53:

Son düzenleme:
:KK1:bendede var o aliskanlik hatta bi ara cevreme bakip acaba benim gibi varmi diye bakiyodum tabi hic rastlamadim ama burda sizleri gorunce daha iyi hissettim kendimi:KK9: bende uzun zamandir yapiyorum sol alt dudagimin kenarini onceleri cok yapardim kanardi kabuk olurdu ama son zamanlarda yapmadigimi farkettim ama strese girdigimde ozellikle yapiyorum birde orasi iyi olunca daha az yapiliyor valla ya aliskanlik yada psikolojik ben cozemedim iyide olsa duzelsede yaptigin an alistigi icin yeri belli oldugu icin aninda geri donus olabiliyor.yani karsidan kendime baksam hic guzel goruntu olmuyor:KK14:

bende de yıllardır var, kanatana kadar devam ediyorum zaten:KK17:
o yüzden kuruma, pullanmayı önelemek için lush lip scrub aldım, onu yapıyorum ardından burts bees in lip balm sürüyorum baya yumuşuyo, eskiye gre baya az oynar oldum dudaklarımla:KK34:

ya kızlar bende bu hastalık yoktu aslında ama hamileyim zor bir dönemden geçtim o bir kaç hafta nasıl kendimden geçtiysem alt dudağım artık iltihaplı gibi bir kabuk bağladı kozmetik ürün sürmeyeyim dedim ondan kantaron yağı sürüyorum ama ödüm kopuyor hiç ellemesem yağlayıp temiz tutsam geçer değil mi :18:

aynı sorun bende de var ve ben iç kısmınıda yemeye başladım.ayrıca bende kabuk falan olmuyor ama yinede elim sürekli dudağımda kanayana kadar.ruj kullanmayıda çok sevmiyorm nemlendirici sürdüğüm zamanda iç kısmını yemeye başlıyorm.annem terlik atana kadar devam ediyor böyle:) ne yapmalı ki bi ilacı bişeyi varmı acaba kızlar?

X