Domestika

Karadutlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
1.458
3.256
Lütfen konum taşınmasın. Moralim inanılmaz bozuk. Bilgiye ihtiyacım var.

Buzdolabımin icini domestos spreyle temizledim iyice duruladım. Bütün malzemelerimi yerleştirdim. Tereyağı , iceberg domates peynir vb... Bi de ağzı açık bir kabin içinde yaklaşık bir kiloluk kuruyemiş vardı. aceleyle yerleştirdim kapattım kapisini. Ertesi gün salata yaptim kendime. Bol limon zeytinyağı falan koymuştum. Peynirli falan. Garip bir tadı vardı. Ama güzeldi yedim. Ertesi gün mide bulantısı ve basdonmesinden Anladim zehirlenmisim . Neyse bol su yoğurt o günü atlattım. Eve gelir gelmez sirkeli suyla bir daha duruladım sildim. Icindekileri çıkardım.

Ama yine buzdolabının ici çamaşır suyu kokuyor. Ağzımdan gelen camasir suyu kokusunu saymıyorum bütün kuruyemişler kapalı kapta bulunan peynirler bile kokuyor😔😔😔😔

Karbonat döktüm her yerine yine aynı. Her şeyim çöp mü oldu. Çikolatalarım kahvelerim hep çamaşır suyu kokuyor.

lütfen bir şey söyleyin lütfen... Tereyağı olmuş 300 lira. Ben nasıl atayım çöpe. Kuruyemiş 250 lira verdim. Ekonomi ortada.

Meyveleri kabuklarını soyup yiyorum. Onlarda sorun yok peki ya diğerleri???

Çok moralim bozuk 😔😔😔😔

Dolapların çalışma prensibinden emin olmamakla birlikte dolap içi soğutma suyuna karışmış olabilir. Bence dolaptakileri çıkarın. Çözdürün. Havalandırın. Çözünme bittikten sonra tekrar temiz suyla silin. Kapalı kapta olanları tercihinize ve duruma göre kullanın diğerlerini atın.

İçine çamaşır suyu sinmiş gıdaları tüketmeyin. Ciddi anlamda sağlık sorunlarına yol açar. Buzdalabın kokusunu gidermek için mangal kömürü koyun kokusunu alacaktır geçmiş olsun

Ahhh be ablacığım hiç buzdolabının içi çamaşır suyuyla silinir miiii yaaa 🥺
Kokuyorsa ve yiyeceklerin tadını değiştirdiyse yapacak bir yok maalesef sağlığından önemli değil hiçbir şey mecburen atacaksın..

Ooo geçmiş olsun, buzdolabını çamaşır suyuyla silen kimi gördünüz de yaptınız Allah aşkına. Her şeyi çöpe atacaksınız ya da yiyip öleceksiniz şu durumda. Onun oradan çıkması için buzdolabını sirkeli/karboantlı suyla temizleyip kapaklarını açık tutacaksınız bir süre. Buzluktakiler de çözülecek tabi. Buzlukta ambalajla, ağızları bağlı durduğundan içlerine sinmez herhalde . Bir komsunuza eşinize dostunuza buzluklarını birkaç gün kullanmak için rica edin bari.

Lütfen konum taşınmasın. Moralim inanılmaz bozuk. Bilgiye ihtiyacım var.

Buzdolabımin icini domestos spreyle temizledim iyice duruladım. Bütün malzemelerimi yerleştirdim. Tereyağı , iceberg domates peynir vb... Bi de ağzı açık bir kabin içinde yaklaşık bir kiloluk kuruyemiş vardı. aceleyle yerleştirdim kapattım kapisini. Ertesi gün salata yaptim kendime. Bol limon zeytinyağı falan koymuştum. Peynirli falan. Garip bir tadı vardı. Ama güzeldi yedim. Ertesi gün mide bulantısı ve basdonmesinden Anladim zehirlenmisim . Neyse bol su yoğurt o günü atlattım. Eve gelir gelmez sirkeli suyla bir daha duruladım sildim. Icindekileri çıkardım.

Ama yine buzdolabının ici çamaşır suyu kokuyor. Ağzımdan gelen camasir suyu kokusunu saymıyorum bütün kuruyemişler kapalı kapta bulunan peynirler bile kokuyor😔😔😔😔

Karbonat döktüm her yerine yine aynı. Her şeyim çöp mü oldu. Çikolatalarım kahvelerim hep çamaşır suyu kokuyor.

lütfen bir şey söyleyin lütfen... Tereyağı olmuş 300 lira. Ben nasıl atayım çöpe. Kuruyemiş 250 lira verdim. Ekonomi ortada.

Meyveleri kabuklarını soyup yiyorum. Onlarda sorun yok peki ya diğerleri???

Çok moralim bozuk 😔😔😔😔
Camasir suyu sinen malzemeleri atman lazim onlari kurtaramazsin fakat dolaptaki kokudan kurtulabilirsin. Vanilyali su ile dolabi guzelce sil hicbir koku kalmaz. Kek icine koydugumuz vanilyalardan. ( koku sinen malzemeleri balkonda serin yerde bi beklet bakalim belki kokusu cikabilir bir ihtimal

Çamaşır suyunu sadece lavabolara ve tuvalete dökmenizi öneririm. Hele ki gıda konacak bir şeye sıkmak hatalı olmuş ama kokuyorsa sinmişse içiniz almaz zaten yemeyi o kokuyla bilemedim ya

X