doğumdan sonra kabızlık lütfen yardım:(

basaksavas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2014
80
23
39
Kızlar Merhaba
doğum yapalı 24 gun oldu ilk ginler normaldi hatta her lavaboya gittiğimde büyük tuvalete cikiyirdum.uc gündür kabızlık yaşıyorum. O kadar şey yiyorum içiyorum süt olsun diye nasıl oldum anlamıyorum. Başına böyle bişey gelen var mi:KK43:

Been aman allahim hatirladikca urperiyorum tuvalete gitmek deyince basimdan asagi kaynar sular dökülürdü agliyodum resmen ama naptiysam ggeçmedi kendi zamanla duzeldi.Allah yardimcin olsun.bebeğini saglicakla buyut

canım öncelikle bebişin hayırlı olsun.rabbim ikinize de sağlıklı hayırlı bir ömür versin.doğum sonrası özellikle sıvı şeyler tüketmek gerekir. eğer kabızlık yine de sorun oluyorsa bamya ve kayısı kompostosunu tavsiye ederim.şahsen ben çok faydasını gördüm.ya da genel cerraha görün derim benim kabızlıkla beraber hemoroid de olmuştu.şurupla daha rahat bir dönem geçirdim çokşükür.geçmiş olsun:)

Kızlar Merhaba
doğum yapalı 24 gun oldu ilk ginler normaldi hatta her lavaboya gittiğimde büyük tuvalete cikiyirdum.uc gündür kabızlık yaşıyorum. O kadar şey yiyorum içiyorum süt olsun diye nasıl oldum anlamıyorum. Başına böyle bişey gelen var mi:KK43:
Canim benim 1 hafta oldu dogum yapali hastahaneden cijtigimdan beri uzum ve kayisi hosafi ictim sabsh ogle aksam tabi yemeklerinde sulu olsun bi sure ekmegi az ye cok sukur bi problem yasamadim ben smdiye kdr hem bebegimede sut ypti hosaf bi dene istersen ...?

Canim ben de yaklasik 2 ay once normal dogum yaptim. O zamandan beri kabizlik sorunu yasiyorum. Uzerine bir de gebelikte bana musallat olan hemoroid eklendigi icin cok zor durumdayim. O kadar cok su icmeme ragmen kabizligim gecmiyor. Ne yapacagimi sasirdim :KK43:

Kizlar hoşaf icin bide hemoroid varsa affiniza siginarak soyluyorum zorlamayin kendinizi cok ... inanin hosaf ise yariyor deneyin sabahlari ac karina kuru kayisi da yiyebilirsiniz iki tane ...

Canim ben de yaklasik 2 ay once normal dogum yaptim. O zamandan beri kabizlik sorunu yasiyorum. Uzerine bir de gebelikte bana musallat olan hemoroid eklendigi icin cok zor durumdayim. O kadar cok su icmeme ragmen kabizligim gecmiyor. Ne yapacagimi sasirdim :KK43:
Ayyu canım Allah yardımcın olsun... neyse ki geçti kayısıyla Hallettim çok şükür. Doktora gittin mi. Belki bişeyler yapar. Hemoroid zor ya:KK43:

Mrb ben de de ayni sorun var iki ay once dogum yaptim ne kayisi hosafi kayisi kurusu tam bugday ekmegi bol su hicbiri ise yaramiyor doktorumu aradim duphelac diye bir surup verdi internetten yorumları okudum tuvaletten cikamayanlar falan heyecanla aldim içtim ama tek faydasi yaparken zorlanmamak yoksa yine uç dört gün cikamiyorum ne zaman nasil geçer ne yapmaliyim bilmiyorum :KK43:

yoğurda zeytinyağı damlatıp yiyebilirsiniz, akşamdan üç-dört kuru kayısı sıcak suda bekletip sabah aç karna yiyip üzerine ılık su içebilirsiniz. semizotu, aşurelik buğday, bulgur, kefir faydalı olabilir

Öncelikle sabir çünkü geciyo zor da olsa :KK43: Önce krem aldim eczaneden onu kullandim hep sivi tükettim ama olmadi. Sonra bi arkadasimla konuştum bende de aynisi oldu dedi aci biber tursusu yedim bagirsaklarimi bozsun diye eğer bebeginde gaz yoksa sen de dene dedi kirkimiz ciktiktan sonra yedim ben de kizima da bisey olmadi kabizligim da gitti en azindan catlaklarim iyileşti o ara. Bi de tesadüfen kabak çekirdeğinin iyi geldiğini keşfettim sikintidan yedim yedim sonra sürekli tuvalete tasindim :) Çok yemeyin ama hergun bi avuc olabilir

Mrb ben de de ayni sorun var iki ay once dogum yaptim ne kayisi hosafi kayisi kurusu tam bugday ekmegi bol su hicbiri ise yaramiyor doktorumu aradim duphelac diye bir surup verdi internetten yorumları okudum tuvaletten cikamayanlar falan heyecanla aldim içtim ama tek faydasi yaparken zorlanmamak yoksa yine uç dört gün cikamiyorum ne zaman nasil geçer ne yapmaliyim bilmiyorum :KK43:
sanırım bağırsaklar duzene girene kadar sabretcez cekicez bu derdi ben de hergün cikamiyorum:KK43:

mrb arkadaşlar ben hamılekken kabızlık cekmedm snra doğum yaptm oğlum 6 aylık olduktan snra başladı benmde 2 günde bır yapyrdum buyuk tuvaltetmı zorla sımdı oğlum 11 aylık karnım sıs snra makata kan geldı artk böyle olmaz dedım cerraha gıttım o gun ılac verdı hem krem 2 kutu hap verdı kullanyrm ama ısal ılaı kullannca ancak yapablyrm günde 1 ogun yemek yıyrm ıc cnm yemek ıstemıyr ayrıca dıyete yapacam yapamıyrm ekmek yemıyrm su ıcmıyrm acaba bu yüzden mı cok zor durumdadyım anlayacagınz yokmu bır care =(

mrb arkadaşlar ben hamılekken kabızlık cekmedm snra doğum yaptm oğlum 6 aylık olduktan snra başladı benmde 2 günde bır yapyrdum buyuk tuvaltetmı zorla sımdı oğlum 11 aylık karnım sıs snra makata kan geldı artk böyle olmaz dedım cerraha gıttım o gun ılac verdı hem krem 2 kutu hap verdı kullanyrm ama ısal ılaı kullannca ancak yapablyrm günde 1 ogun yemek yıyrm ıc cnm yemek ıstemıyr ayrıca dıyete yapacam yapamıyrm ekmek yemıyrm su ıcmıyrm acaba bu yüzden mı cok zor durumdadyım anlayacagınz yokmu bır care =(
Canım su neden icmiyorsun. Su iç bol bol diyet yapıyormuşsun zaten susuz diyet olmaz. Caresi nedir bilmiyorum çok zir ya:KK43:

Normal doğumdan sonra 50 gün kabızlık çektim. Öncelikle benim yaptığım hatayı yapmayın yani doğum sonrası asla her gün katı gıda tüketmeyin. Ben hiç çorba komposto içmedim söyleyende olmadı ne yazık ki.. sonuç olacak anal fissür oluştu wc ye gitmek kabus gibiydi. Size tavsiyem sürekli bi kabızlık varsa ilk önce lavman deneyin ben 50 günün sonunda artık öyle yaptım ondan sonra bağırsaklarım çalışmaya başladı ve lavmandan sonra bi hafta hep çorba bamya sulu yemekler ve 2 litre su içtim. Çatlağım iyileşsin diye ağrı olmasa bile procto gyvenol fitil ve o bölgeye medacassol krem kullandım. Allah kimsenin başına bu sorunları vermesin çok zor. Ben bağırsaklarım alışır diye lavmanı hiç denememiştim ama bi kaç kez kullanmaktan zarar gelmez denemediyseniz benim yaptığım gibi deneyin inşallah şifa bulursunuz

X