Doğum kontrol hapına baslamak icin adet gününü beklemek sart mi

prenseslerdeaglar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2023
33
6
20
Birinci soru adet gününü beklemek zorunda miyim? Ikinci soru ise rastgele gunde mesela bugun baslasam 21 tablet bitince regl olur muyum kanamam gelir mi? 7 gunluk aradan sonra tekrar baslayinca korumaya devam eder mi? Reglimi duzenler mi?

Döngünüz bozulur, +1 hafta daha korunmanız gerekir. Riske gerek yok bence.
7 günlük arada ve sonrasında korumaya devam ediyor ilaca devam ederseniz.

Birinci soru adet gününü beklemek zorunda miyim? Ikinci soru ise rastgele gunde mesela bugun baslasam 21 tablet bitince regl olur muyum kanamam gelir mi? 7 gunluk aradan sonra tekrar baslayinca korumaya devam eder mi? Reglimi duzenler mi?
Dikkatli yani 2. bir yöntemle birlikte korunacaksanız başlayabilirsiniz bugün.yoksa hapı kullanırken gebe kalabilirsiniz, korumaz. Hap bittikten sonra regl olursunuz.olsanız da olmasanız da 8. Gün ikinci kutuya başlamanız gerekir.
İkinci kutuya başlayınca koruma başlar.

Dikkatli yani 2. bir yöntemle birlikte korunacaksanız başlayabilirsiniz bugün.yoksa hapı kullanırken gebe kalabilirsiniz, korumaz. Hap bittikten sonra regl olursunuz.olsanız da olmasanız da 8. Gün ikinci kutuya başlamanız gerekir.
İkinci kutuya başlayınca koruma başlar.
Tesekkur ederim yorumunuz için. 44 gun sonra gelecek erkek arkadasim askerden. Gecikerek oluyorum reglimi 2 3 aydir yine aynini yasamak istemiyorum. Ondan sordum soruyu esasen

Dongum suan bozuk zaten 40 42 gunde regl oluyorum doktor tavsiyesi ile basliycam ilaca. 44 gun sonra erkek arkadasim askerden gelicek korunma o zamana kadar aktif olur mu
Muhtemelen olur evet adet günü dışında başlanırsa +1 hafta diyor çoğu prospektüs, siz zaten 2.kutuya başlamış olacaksınız

21 gunluk tabletim bitince kanamam olur mu? Kesin değil diyorlar buna da ama durup o gün kanamam baslasin istemem. Hesaplarjma göre o gunlerde ikinci kutunun ortasinda olucam
İlk kutuda düzensizlik olabiliyor, bittiği an başlamayabiliyor yani ama hap kullanırken olmazsınız, en fazla 2.kutu bitince olursunuz ilk ay olmayıp

Bence sende ciddi derecede OKB var, bunu çözmelisin. Konularını okudum da defalarca hamile miyim diye konu açmışsın... Aktif bir cinsel hayatın varsa bu ilacı kullanmak en doğru karar, kafan da rahat olur. Adetin 1. ya da 2. günü başlanır ama 1. günü başlaman en iyisi. 7 günlük arada da korur, 8. günü 2. kutuya başlaman lazım.

Bir de şunu ekleyeyim, ilk başladığın ayda ilişki yaşayacaksan tedbir amaçlı ek bir korunma yöntemi uygula. Doktorum bana öyle söylemişti. 2. kutuda ek korumaya gerek yok. Saatine de çok dikkat etmen lazım, alarm vs kurabilirsin. Hormonsal olduğu için her gün aynı saatte almalısın.

Bence sende ciddi derecede OKB var, bunu çözmelisin. Konularını okudum da defalarca hamile miyim diye konu açmışsın... Aktif bir cinsel hayatın varsa bu ilacı kullanmak en doğru karar, kafan da rahat olur. Adetin 1. ya da 2. günü başlanır ama 1. günü başlaman en iyisi. 7 günlük arada da korur, 8. günü 2. kutuya başlaman lazım.
Ikinci kutuya baslayana dek erkek arkadasim askerden gelecek.. o yüzden ikinci kutuya hemen baslama istegim. Ve evet psikolojik olarak cok da iyi olduğumu soyleyemem.. teşekkür ederim.

X