Doğal gaz faturanız ne kadar geldi?

yorgun savaxsxçxix

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2007
7.543
23
arkadaşlar bu ay aralık'ın 15'inde sayaçları bayramdan sonra okudukları için 5 haftalık doğal gaz faturamız 175 YTL geldi:1shok:

kombi kullanıyoruz.

aslında apartmanda herkese böyle fazla, malum %80 ya da üzerinde zam yedik.

merkezi sistemde faturalar daha mı düşük, ya da kombide daha çok tasarruf nasıl yapılabilir.

evimiz 2 oda 1 salon, ara kat. ancak sağımız solumuz üstümüz altımız ya soba ya da sadece bir yerde yakıyorlar:çok üzgünüm:

380 ytl geldı son fatura
kac gunluk oldugunu bılmıyorum
1 aylık heralde
evım 3+1 dublex
kuzey cehpe bahcelı
zor ısınıyor yani cok zor benneyaptımki

koca ayda sadece 5 kere yaktım ve 30 derecede 90 ytl geldi
çok ciddiyim dumur oldum :1shok:

2 oda 1 salon ama çatı katı
önümüz arkamız sağımız solumuz altımız üstümüz her yer boş
yani anlıyacağınız kuzey kutbunda yaşıyoruz şakkıdı

bende doğalgaz sobasını akşamdan akşama 2-3 saat en düşük ayarda yaktım. haftasonları zaten evde durmadık. 69 ytl fatura geldi. zaten bir yanıyor yarım saat sönmüş vaziyette bekliyor. nekadar gaz harcarki :sm_confused: bu havada bukadar fatura gelirse kışın iyice soğuklarda hiç yakamayız valla :çok üzgünüm: bir de kombi olsa ne yapardım bilmem fisfisfis

ben şimdiye kadar doğalgazı hiç açmadım çok istikrarlı gidiyorm :)
oturduğumz oda da klima var gündüzleri işlerim old. için üşemedikçe yakmıyorum.
akşam eşim geldiğinde açıyoruz klimayı çokta güzel ısıtıyo bu ay 45 ytl elektrik faturam geldi...:)))
böyle duyuyorum çok yüksek faturalar geldiğini..yakmıyorum o yüzden...yazık günah zamlar mahvediyo herkezi...

şu an bizim memleket çok soğuk o yüzden kombiyi 50 de sürekli yakıyorum söndürmüyorum küçük çocuklar var diye odalarında ayrıyeten ısıtıcı yakıyorum geçen ay 140 ytl geldi bu ayda 204 ytl yinede iyi yani

sabah evde kımse yok.. aksam eve gelıyorum.. kocamda gec geldıgı icin pek yakmıyordum.. banyodan banyoya yakıyordum.. hıc gelmıcek sandım.. 183 geldi..

bundan sonra hep yakacam anasını satiyim:kızgın:

sanırım rekor bizim evde

470 ytl!!!!:eek:klava::eek:klava:

bizim de ev büyük değil 2+1
ayrıca hiçte ısınmıyoruz
doğalgaz 2 de duruyo bu nedir anlamıyorum 470 ytl
en azından 1 gün şöyle iliğimiz kemiğimiz ısınsaydı sadece 1 gün hiç içimiz sızllamazdı öderken
yaa ama hiç bi gün ısınmadık
ısınsak ne olucak acaba
biz ev değiştirmeyi düşünüyoruzfisfisfis

sanırım rekor bizim evde

470 ytl!!!!1

ayrıca hiçte ısınmıyoruz
en azından 1 gün şöyle iliğimiz kemiğimiz ısınsaydı sadece 1 gün hiç içimiz sızllamazdı öderken
ısınsak ne olucak acaba
biz ev değiştirmeyi düşünüyoruz
en tez vakıtte tasının derım ben CADIARZU

arkadaşlar bu ay aralık'ın 15'inde sayaçları bayramdan sonra okudukları için 5 haftalık doğal gaz faturamız 175 YTL geldi:1shok:

kombi kullanıyoruz.

aslında apartmanda herkese böyle fazla, malum %80 ya da üzerinde zam yedik.

merkezi sistemde faturalar daha mı düşük, ya da kombide daha çok tasarruf nasıl yapılabilir.

evimiz 2 oda 1 salon, ara kat. ancak sağımız solumuz üstümüz altımız ya soba ya da sadece bir yerde yakıyorlar:çok üzgünüm:

Merkezi sistemde daha fazla ödenir başkalarına uymak zorundasınız kombi sadece size ait olduğu için ayarını açıp açmamak sizin elinizde :nazar:

Bizimde en son fatura 32 ytl geldi alt katımızda ve üst katımızda ufak çocuğu olan aileler var onların bize faydası çok :emir_bebek: bizde akşamdan akşama düşük ayarda açıyoruz son zamlardan sonra dikkat ediyoruz tabiiki sengözlerimebaksanab zaten genel olarak üşüdüğümüz zaman kombinin ayarını açmak bir kazak fazla giymekten daha kolay geliyor :kahve:

benimde evimde merkezi ısıtma var bir ay oldu taşınalı yeni evimize akşam işten çıkıp eve geliyoruz ev sıcacıkk tasarruıf olsun diye gün içerisinde sürekli aralıklarla yakıyorlarmış doğalgaz zammı malum ona rağmen 183 YTL geldi

ben çalışıyorum gündüz evde yokum kombide yanmıyor eve gidince yakıyoruz siz şimdi böyle tutarları yazınca merak sardi beni acaba kaç gelicek fisfisfis
bizde akşamları 3-4te yakıyoruz
ama herkese gelen faturaya bakınca baya kabarık gelicek bence.:nazar:
yandık yaaa şu zamlarda yakında soğuklarda oturucaz sanırım.
herkes bukadar çok doğalgaz faturasını nasıl ödesin yaaa Çok üzgünüm çoook

sanırım rekor bizim evde

470 ytl!!!!:eek:klava::eek:klava:

ayrıca hiçte ısınmıyoruz
ısınsak ne olucak acaba
biz ev değiştirmeyi düşünüyoruzfisfisfis

canım bı sorun varıdr o kadar fatıra olurmu yakadıysanız bı baktırın bence

Herkese sıcak günler dilerim...

Bizim evimiz merkezi sistem son faturamız 170 ytl,sıcak su ve aygaz faturamız ayrı geliyor haliyle oda 15 ytl...
Güneşli havalarda ,dışarısıda ılıksa sabah yanar öğlen söner akşamüstü 6 gibi tekrar yanar.Bayramda tüm gün hiç sönmedi,soğuk havalarda da bütün gün yanar.Sabah 6.30 gece 23.30 arası.Evim akşam güneşi hariç tüm gün güneşli çok şükür,ben askılı badiyle dolanıyom valla,balkon kapısını açtığım bile oluyor zaman zaman..
Ama geçen sene aynı apartmanın kuzey cephesinde oturuyordum ve aynı şekilde yanmasına rağmen donuyordum soğuktan,paso elektrikli soba yakıyorduk bide 1. kattı altı boştu.Çok şükür bu sene güneş gören taraftayız.Evin güneş görmesi çok önemliymiş onu anladım.Ev alırkende dikkat edeceğim en önemli özellik haline geldi.Evini değiştirmeyi düşünenler buna çok dikkat edin,yazında çok sıcak olur demeyin,yazın öyle böyle bi çare bulunuyor nasıl olsa,klimaydı,duştu,pencere açmaktı falan...Aklınızın i köşesinde bulunsun istedim,tecrübeme dayanarak:)))))
Sevgiler....

arkadaşlar benden size bir öneri ben doğalgazı hiç kapatmıyorum çünkü aç kapa aç kapa daha çok enerji harcıyor evde olmadığınız ve kullanmadığınız zaman dereceyi en düşük ayara getirin böylece yaktığınızda su belli bir sıcaklıkta olduğu için daha az enerji harcıyor ve hemen ısınıyor benden size tavsiye

arkadaşlar bu ay henüz faturam gelmedi ama geçen ay 80 ytl geldi.yalnız evin her yerini yakmadım sadece 2 oda ve mutfağı yakıyorum.zaten evin hepsini yaksamda ısınmaz.hem kuzey cephe hem üst daire boş.önceki ayda 82 ytl geldi.sadece geceleri yakmama rağmen.birde kombiyi aldığımız yer bize kombiyi sürekli açıp kapatırsanız daha çok yakar.kapatmak yerine kısarsanız daha karlı olur dedi.ve deneyip gördük.ilk ay sadece gece en düşükte yaktım 82 geldi.2.ay gece gündüzorta derecelerde yakmama rağmen 80 geldi.benden tavsiye.

X