Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Merhaba arkadaşlar. Bugün randevum vardı. Kilomda değişen bir şey olmamış . Daha doğrusu şöyle olmuş 1 kilo yağdan gitmiş direk. Diyetisyenim bir hafta için yağ oranı çok iyi gitmiş dedi. Kas olarak da bu hafta çok fazla spor yaptığım için kasların şişmiş ve ordan miktar fazlalığı görünüyor ama bunu ödem gibi düşün, geçici bir şey dedi. Kiloya takılma, bir kilo yağdan gitmiş, en az yarım kilo hedeflemiştim ben dedi. 3 kilon kaldı hedefimize dedi. Bakalım bu hafta da umarım aynı istikrarla devam ederim :)
Tebrik ederim, çok iyi sonuç almışsınız. Sizin adınıza çok sevindim. 🥰

Merhaba. Menü yazıyor muyuz bilmiyorum.
Kahvaltı:
🔹Yarım haşlanmış yumurta (yarısını kızama kaptırdım)
🔹Bir tane büyük salatalık,
🔹Üç tane kiraz domates,
🔹8 tane küçük boy zeytin,
🔹Bir tane küçük yeşil biber,
🔹Bir dilim çavdar ekmeği ( dayanamadım bir tatlı kaşığı kadar şekersiz fındık ezmesi sürüp yedim ekmeğe)

Ara öğün:
🔹Tarhana çorbası
🔹Yarım avuç kadar karışık çiğ kuruyemiş,
🔹Şekersiz türk kahvesi

Akşam yemeği:
🔹 Tarhana çorbası,
🔹Dört tane tavuk but,
🔹Küçük bir dilim fırında beşamel soslu makarna,
🔹Peynirli karşılık salata (bir buçuk çorba kasesi kadar yemişimdir)

Şu egzersizleri yapıyoruö

Eklentiler

• IMG_3493.png
    IMG_3493.png
    300,6 KB · Görüntüleme: 8
Bir de hanımlar şöyle dedi diyetisyenim; 2 ay süremiz var ve acele edip kilo vermeye çalışırken vücudumuzdan kas ve ödem atmayalım dedi. Önemli olan kası güçlendirip sadece yağdan yakmak, dengeli , sıkı zayıflamak dedi. Yoksa sana bir detoks hazırlarım bir günde bile 2-3 kilo çok rahat verirsin ama yağdan gitmemiş olur gerçekçi bir zayıflama olmaz dedi. O yüzden sizler de yemek yemeden tamamen ya da çok fazla kesip de gücünüzden kaybetmeyin. Geç olsun kalıcı olsun :)

Ölçümleri bi ilk zamanda aldılar, bir de iki ay sonra diyet bitikten sonra alacaklarmış. Ara ölçüm yapmıyorlar. Ödem vs olduğunda moral bozukluğu olmasın diye. Aynen , hocam da öyle dedi, bu şekilde bel kısmı incelir , bu sefer alt kısma geçer yağ yakımı dedi. Öyle basen çok yok bende zaten. Kalça kısmı yerinde de . Yana doğru değil neyse ki :) Bel gitsin de 😅 en büyük sıkıntım o benim .
Takip ettiğim bir diyetisyen aylık ölçüm yapın diyordu. Ben unuttum, 1,5 ay oldu nerdeyse. Aklima gelmişken bakayım 😅

Dünün raporu:
Kahvaltıda poğaça yemiştim sadece. Saat 4ten sonra 1 su bardağına yakın süt ve 2 kaşık yulafla yulaf lapası yapmaya çalıştım. Kıvamı tutmadi. İçine küçük bir muz ve tarçın serpistirdim.
Aksam da haşlanmış karnabahar yedim sarımsaklı yoğurtla. Damak tadima uyan bir öğün olmadi ama kahvaltının acısı bu şekilde çıkmıştır inşallah 😅
Poğaça dışında kacamak olmadi. Dun sabah yediğim halde karnım şiş hissediyorum şu an bile

• Beğen
Reactions: rvl
Ben göbek hizası ve bel kısmımı ölçtüm. Sanırım pek bir fark yok. İlk yaptığım yoruma da yazmıştım aslında ama ya silmisim yada kaydetmemisim emin değilim. Bir yere de not aldığımı hatırlamıyorum. Yağdan giden bir sey yok sanırım ben de 😅 bakalım yarın tartıda eksi gorecek miyim 🙄

Dün kahvaltı etmedim, callanetics egzersizini yaptım. Tavuk, yoğurt, salata yedim. Akşam da birkaç köfte yanında salata yedim.

Sabah.12.00 de mantarlı omlet- patlican salata- peynir ve bir dilim ekmek yedim.
Öğlen 15.00 gibi kurumeyve kuruyemiş yedim
Akşama bol salata ve et nasipse

Kahvaltida menemen, peynir vardı. Ekmek tüketmedim ama bir küçük patates kadar patates kızartması yedim. Soğuduğu zaman kalori değeri daha da azaliyormus.
Ara öğünde evde yaptığım tarçınlı meyveli yogurt yedim.
Akşama etli türlü vardı. 5-6 kaşık bulgur pilavı (2 dilim ekmege eş) ve taze soğan-maydanozla onu tükettim.
Su tüketimim az oldu bugün. Saymadım kaç bardak içtiğimi

4. Günümü dengeli beslenerek, mutlu, egzersizimi yapmış ve gıda takviyelerimi içerek tamamlıyorum.

Hafta sonu benim için en zoruydu, ilk günü kaçamaksız bitirmenin haklı gururu ve huzurunu yaşıyorum.

Cilt bakımımı yapıp namazımı kılınca değmeyin keyfime ☺️

4. Günümü dengeli beslenerek, mutlu, egzersizimi yapmış ve gıda takviyelerimi içerek tamamlıyorum.

Hafta sonu benim için en zoruydu, ilk günü kaçamaksız bitirmenin haklı gururu ve huzurunu yaşıyorum.

Cilt bakımımı yapıp namazımı kılınca değmeyin keyfime ☺️

Şevke geldim. Gidip ben de sporumu yapayım. Kaç gündür cilt bakimimi da aksatiyordum. Yeni aldığım serumları artık denesem iyi olacak 😊

Kahvaltıda biraz abarttım maalesef, yaklaşık 100 g karabuğday ekmeği, 1 adet baby avokado, iki yumurtalı omlet, domates, iki dilim peynir ve biraz şekersiz fındık ezmesi yedim. Öğlen bir küçük muz ve birkaç çilek yedim. Akşam da balık ve salata yedim. Bugün spor yapamadım.

Ben buraya ilk yazdığımda salıymış. O gün tartılmıştım 70.05 ti kilom, bugün 68.85 çıktım. 1.20 kg vermişim 900 gr yağdan 🤗
Diyetisyen kontrolünde mi olerliyordunuz? Yağdan gittiğini o şekilde mi anliyorsunuz?
Ben de 75'tim pazartesi. Bugün 74.5 çıktım. -500
Ramazanin ilk günü başlamıştım. 3-4 gün içinde 76'dan 74.4'e düşmüştüm. Ödemdi muhtemelen o gidenler. Ama şimdi daha az gitti.
Spor konusunda kendimi Kesinlikle zorlamam lazım. Bu hafta kendi çapımda Challenge yapmak istiyorum.
Bu arada bugün kızımın doğum günü. O yüzden kaçamakli bir gün olacak. Bugünün raporunu vermeyeceğim 😅

• Beğen
Reactions: rvl
X