Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Canim ödem hissediyorsan bence hiç tartilma çünkü tarti cidden morel bozuyor. Ben o yüzden kaldırdım tartiyi bayrama kadar tartilma niyetinde değildim aslında ama ayın 28 inde diyetisyene gideceğim aklıma geldi 😅. Yaklaşık 1 bucuk ay önce randevu almıştım :işsiz: anca sıra geliyor, ücretsiz olunca.
Diyet motivasyon konusunda da evde diyet yemekleri yaparsan, kendini tutamayıp kaçırdığın da bile en azından diyet menusuydu dersin.

Mesela bir kitapta okumuştum. Sizin ince bir dilim pasta ile 1 kase çilek arasında ki şeker farkı çiçekte daha fazla AMA vücut pastayı sindirirken sindirim daha kolay olduğu için içindeki sekeri depoya atarken çileğin içindekini vücut sindirmeye anca yetirebiliyor.

Yani tatlı yerine meyve. Makarna, bulgur, Pilav ve ekmek yerine sebze, et ve Balık.

mimesis mimesis
ben boyle yapiyorum canim. Ben bu hafta spora baslayamadim ama pazartesiden itibaren en azından yogaya başlayabilirim. O susatmaz fazla.
Diyetisyen yolculuğunuzda edindiğiniz tecrübeleri bizimle de paylaşırsanız çok sevinirim. :)
Dediğiniz gibi beslenme düzenini değiştirince belki de çok çaba sarfetmeden gidiyor kilolar ama önemli olan o düzeni hep sağlamak. Bu aşamada ben biraz zorlanıyorum. :/

Diyetisyen yolculuğunuzda edindiğiniz tecrübeleri bizimle de paylaşırsanız çok sevinirim. :)
Dediğiniz gibi beslenme düzenini değiştirince belki de çok çaba sarfetmeden gidiyor kilolar ama önemli olan o düzeni hep sağlamak. Bu aşamada ben biraz zorlanıyorum. :/
Ben 1 keresinde 3 ana 3 ara öğün yaparak 10 kilo vermiştim hiç acıktığım da bilmem ve 2 hafta da 1 tartilirdim.
İsterseniz o menüyü paylasiyim hatırladığım kadarıyla ama size uyar mı uymaz mi bilemiyorum. Herkesin yeme alışkanlığı farklı sonuçta.

Ay evet yaaa cidden ramazanda regl tamamen düzen bozuyor bence.

Devlete gitmiyorum canim sağlıklı hayat merkezine gideceğim ve ilk defa randevu aldım, o gün size bilgi veririm neler konuştuğumuzu ve menümü.
Aaa ilk defa duydum böyle bir yer olduğunu. Merakla bekliyorum 😊

Bu arada regl dönemi metabolizmanin çok hızlı çalıştığı bir dönemmiş. O dönemde de sağlıklı beslenmeye devam edince sonrasında eksileri görebilirmişiz. Ben de galiba onumuzdeki haftanin ortalarinda olacağım. Ramazanda en sevmedigim sey bu. Bittiği günü takip etmek zor oluyor 😅
O dönemde ben kendimi çok hantal ve şişkin hissediyorum. Normal beslenmeme devam ediyorum öyle tatlı krizim ve ağrım olmaz ama nedense daha fazla çıkarım o günlerde tartıda.

Slm kızlar, yok valla ne motivasyon ne irade hiçbiri yok 🤦‍♀️
spor haftada 2 gün yürüyüş yapıyorum ama o da yeterli değil

Bugünkü menumde 3-4 gun önceden kalan sebzeli yemek vardi 5-6 kasik, bir dilim börek, bir dilim ekmek, et sote yedim 4-5 kaşık kadar,2-3 tane de turşu. Bugün sofradan daha hafif kalktim. İçim yandığı halde su da içmedim çok ama bu saatten sonra suya ağırlık vereceğim. Bir de iki bardak cay ve küçük kase incir uydurması yedim tatli niyetine. İcinde seker yoktu. Sadece süt ve incirle yaptım.

Bugünkü menumde 3-4 gun önceden kalan sebzeli yemek vardi 5-6 kasik, bir dilim börek, bir dilim ekmek, et sote yedim 4-5 kaşık kadar,2-3 tane de turşu. Bugün sofradan daha hafif kalktim. İçim yandığı halde su da içmedim çok ama bu saatten sonra suya ağırlık vereceğim. Bir de iki bardak cay ve küçük kase incir uydurması yedim tatli niyetine. İcinde seker yoktu. Sadece süt ve incirle yaptım.
Bugün misafirim vardı yarın da var. Tatlı yerine muz çilek yedim
Yemek olarak da 4 kaşık tavuklu ilave ve 4 kasik yeşil fasulye yedim.
Bugün salatayı da az yedim.
Doymadım hala açım, misafir olunca çok oturamadim ama saat geç oldu artık yiyemem.

Slm kızlar, yok valla ne motivasyon ne irade hiçbiri yok 🤦‍♀️
spor haftada 2 gün yürüyüş yapıyorum ama o da yeterli değil
Canim ben oruç tuttuğum için hiç spor yapmıyorum hatta tükenip son 4 saati ful yatarak geçiriyorum neredeyse...
Hemen pes etme. Şuan kırmızı çizgini çek ve bizimle yeniden başla.

Canim ben oruç tuttuğum için hiç spor yapmıyorum hatta tükenip son 4 saati ful yatarak geçiriyorum neredeyse...
Hemen pes etme. Şuan kırmızı çizgini çek ve bizimle yeniden başla.
Spora benim de hiç mecalim yok ama haftada 1-2 gün de olsa hiç yoktan 5-10 dakika kol-sirt-gogus mu calissam diyorum. Benim sorunlu yerlerim ust vucut. Sirt ağrılarım var kronik. Hic gecmek bilmez. Biraz kamburluga da meylim var. Kollar bingil bingil. Gogus desen cocuktan sonra içler acısı 😂

Spora benim de hiç mecalim yok ama haftada 1-2 gün de olsa hiç yoktan 5-10 dakika kol-sirt-gogus mu calissam diyorum. Benim sorunlu yerlerim ust vucut. Sirt ağrılarım var kronik. Hic gecmek bilmez. Biraz kamburluga da meylim var. Kollar bingil bingil. Gogus desen cocuktan sonra içler acısı 😂
Bende de kronik sırt ağrısı var esneme hareketleri süper geliyor.
Bugun ne yazık ki adet olmuşum çünkü yine ilacım tam bitmeden oldu 🙄 bir KD ye gitmem lazım..
Bugün öğlen yemeğinde dünden kalan kuru kavuşmasını yedim.
Aksam da Pilav ve sulu köfte yedim.
Fırında börek var :KK70:
Kucuk bir dilim mutlaka alırım yaaa... tatlı yine yemedim onun yerine muz ve hurma.

Bende de kronik sırt ağrısı var esneme hareketleri süper geliyor.
Bugun ne yazık ki adet olmuşum çünkü yine ilacım tam bitmeden oldu 🙄 bir KD ye gitmem lazım..
Bugün öğlen yemeğinde dünden kalan kuru kavuşmasını yedim.
Aksam da Pilav ve sulu köfte yedim.
Fırında börek var :KK70:
Kucuk bir dilim mutlaka alırım yaaa... tatlı yine yemedim onun yerine muz ve hurma.
Ben de dün karbonhidrat ağırlıklı beslenmek zorunda kaldim. Kizimin artıklarını yedim, çünkü analık... 😂 Bugün tartılacagim. Tartı oncesi iyi olmadi bu kadar karbo tuketmek ama hayırlısı artik. Öğlen eve gidince tartılacagim. Ben de adet olurum herhalde birkaç güne kadar. Biraz ödem de var galiba çünkü yüzüğüm parmağından çıkacak gibi oluyordu bu hafta. Şimdi biraz sıkıyor.

Ben de dün karbonhidrat ağırlıklı beslenmek zorunda kaldim. Kizimin artıklarını yedim, çünkü analık... 😂 Bugün tartılacagim. Tartı oncesi iyi olmadi bu kadar karbo tuketmek ama hayırlısı artik. Öğlen eve gidince tartılacagim. Ben de adet olurum herhalde birkaç güne kadar. Biraz ödem de var galiba çünkü yüzüğüm parmağından çıkacak gibi oluyordu bu hafta. Şimdi biraz sıkıyor.
Oo ödem fazla o zaman, limonlu su içip sonra tartışmayın en azından odemin içerdi az da olsa.
Ah bu analık zaten şaşırdı bizi böyle :KK70:

Oo ödem fazla o zaman, limonlu su içip sonra tartışmayın en azından odemin içerdi az da olsa.
Ah bu analık zaten şaşırdı bizi böyle :KK70:
Öyle böyle derken adet olmuşum farkında değilim 🙄 günün yarısı bitmisti oysaki 😅
Bu arada 4 kez çıktım tartiya ilk ikisinde 74.8 geldim. 3-4.tartilisimda 75.1 çıktım 🤷🏻‍♀️

Öyle böyle derken adet olmuşum farkında değilim 🙄 günün yarısı bitmisti oysaki 😅
Bu arada 4 kez çıktım tartiya ilk ikisinde 74.8 geldim. 3-4.tartilisimda 75.1 çıktım 🤷🏻‍♀️
İlki doğrudur sonra şişlik gelmis boş ver haha :KK70:
1 hafta mı oldu? Önceki kaçtı?

İlki doğrudur sonra şişlik gelmis boş ver haha :KK70:
1 hafta mı oldu? Önceki kaçtı?
Ben 77leri görmüştüm ramazan öncesi. Ramazanin birinci günü 76 çıkmıştım. Valla insallah ilki doğrudur ya. Daha önce de bahsettim ya hani 75'in altina inemedim diye. Yine oyle olursa cok üzülürüm. Bu süreçte de yediğime ictigime dikkat edicem artık. İnsallah adet bitimi bir surprizle karsilasirim 😅

X