Diyet mücadelesi

Sofiasofia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
1.032
1.055
31
Hanımlar 21 gün şekersiz beslenmeye karar verdim, 1 haftadır ağzıma şeker koymadım, kaldı 2 hafta, geçen günlerde çok zorlanmadım ama bugün ve dün çok çok zorlandım. Yeme düzenim de aynı, farklı bir şey yapmadım :KK43: nasıl dayanıcam bilmiyorum, dayanmak istiyorum hem sağlığım için hem de zaten 21 günü tamamlayınca yiyeceğim. Meyve vs yemek istemiyorum daha da çok canım tatlı çekiyor. Napıcam şaşırdım yardım edinnn:KK43:

Hanımlar 21 gün şekersiz beslenmeye karar verdim, 1 haftadır ağzıma şeker koymadım, kaldı 2 hafta, geçen günlerde çok zorlanmadım ama bugün ve dün çok çok zorlandım. Yeme düzenim de aynı, farklı bir şey yapmadım :KK43: nasıl dayanıcam bilmiyorum, dayanmak istiyorum hem sağlığım için hem de zaten 21 günü tamamlayınca yiyeceğim. Meyve vs yemek istemiyorum daha da çok canım tatlı çekiyor. Napıcam şaşırdım yardım edinnn:KK43:
Bende şu aralar rafine şekersiz besleniyorum . 21 günü tamamlayın ,bırakmayın sakin . Görünce canım bile çekmiyor artık . Çok canınız çekiyorsa sade bir Türk kahvesi ve bır tane hurma olabilir yanında . Hurma zaten çok tatlı birşey keser .

Bende şu aralar rafine şekersiz besleniyorum . 21 günü tamamlayın ,bırakmayın sakin . Görünce canım bile çekmiyor artık . Çok canınız çekiyorsa sade bir Türk kahvesi ve bır tane hurma olabilir yanında . Hurma zaten çok tatlı birşey keser .
Evet ben de dayanmak istiyorum, 21 gün vücudumu iyice temizleyip sonra yerim ve diyetime devam ederim daha gerçekçi olur diye düşündüm. Motive olmaya çalışıyorum :) hurma aliyim o zaman, çok öneren vardı zaten tamamdır

Evet ben de dayanmak istiyorum, 21 gün vücudumu iyice temizleyip sonra yerim ve diyetime devam ederim daha gerçekçi olur diye düşündüm. Motive olmaya çalışıyorum :) hurma aliyim o zaman, çok öneren vardı zaten tamamdır
Daha sonrasında tatlı yerseniz yine alışır bunyeniz . Doğal alternatiflere yönelmekte fayda var . Kuru kayisi,kuru incir gbi ...

Bende bi hafatdir dayanmistim bugun kapima bi jutu cikolata getirince belediye ve cikolata da kaliteli olunca dayanamadim.secimnyuzunden diyet bozulacak deseler ne alaka derdim.bursan siyasilere sesleniyorum muz falan yollayin ne biliym avokado falan.rafine sekere hayir😅

Bu olay emzirirken yapilirmi ki çocuğum bir yaşında 56 kiloydum son iki aydır aşırı tatlı tüketiyorum 59/60 olmuşum çok rahatsız ediyor beni bu durum porsiyonlarimi hergun kuculturum diyorum ama akşam olunca yemek zamanı tabagimi iki kişinin doyacagi şekilde dolduruyorum. Gözüm doymuyor değil resmen karnım doymuyor sanki. Yani tabagimi küçük seçip öylede doldurdum gözüm doyar diye ama yok yani irademde yok sanırım olsada 3gun yapıp bırakıyorm plates aşırı iyi oluyor ama onada şuan zamanım yok 😔 inşallah siz basarirsiniz

Regl öncesi olabilir mi ?
Evet regl oldum olucam sanırım ondan, şimdi fark ettim mantıklı bir sebep, çünkü diğer günlerde şeker yemediğim için canım da hiç çekmiyordu, reglden olabilir, dayanması zor olucak o zaman :KK43: bol su içiyorum şu an, bastırdı biraz

Tarçın kan şekerini dengeler. Çubuk tarçınlı bitki çayı için. Gün kurusunun içine ceviz badem koyup yiyin. Çilek en az şekerli meyvelerden biri, tercih edebilirsiniz.

Hiç olmadı şu %80 90 olan bitter çikolatalardan bir parça kırıp yiyin. Bence diyeti bozmuş olmazsınız.

Bu olay emzirirken yapilirmi ki çocuğum bir yaşında 56 kiloydum son iki aydır aşırı tatlı tüketiyorum 59/60 olmuşum çok rahatsız ediyor beni bu durum porsiyonlarimi hergun kuculturum diyorum ama akşam olunca yemek zamanı tabagimi iki kişinin doyacagi şekilde dolduruyorum. Gözüm doymuyor değil resmen karnım doymuyor sanki. Yani tabagimi küçük seçip öylede doldurdum gözüm doyar diye ama yok yani irademde yok sanırım olsada 3gun yapıp bırakıyorm plates aşırı iyi oluyor ama onada şuan zamanım yok 😔 inşallah siz basarirsiniz
Bence siz de vazgeçmeyin. Bir gün bile yapsanız hiç yoktan iyidir. Ben şu an tekim evde, üşenmiyorum hep sağlıklı şeyler hazırlıyorum, ama birileriyle olunca böyle beslenmek de zor biliyorum. İşte hareket de şart, yarım saat yürüyüş bile çok kıymetli, ben de kendimi zorluyorum sürekli

Tarçın kan şekerini dengeler. Çubuk tarçınlı bitki çayı için. Gün kurusunun içine ceviz badem koyup yiyin. Çilek en az şekerli meyvelerden biri, tercih edebilirsiniz.

Hiç olmadı şu %80 90 olan bitter çikolatalardan bir parça kırıp yiyin. Bence diyeti bozmuş olmazsınız.
Toz tarçın var sadece evde, diğer dedikleriniz yok tarçını neyle kullanabilirim ki başka

Regl yaklaşmış olabilir mi?

Emzirirken basit karbonhidrattan fakir proteinden ve sağlıklı yağlardan zengin bi diyet uygularsanız sütünüzün besin değeri artar. Dolayısıyla şekersiz ekmeksiz beslenme hamile ve emziren annelere en uygun beslenme şekildir 😊
Emzirirken azcık dikkat etmeyle bile hızlı kilo verirsiniz.
Bence az gayret edinx

Bence siz de vazgeçmeyin. Bir gün bile yapsanız hiç yoktan iyidir. Ben şu an tekim evde, üşenmiyorum hep sağlıklı şeyler hazırlıyorum, ama birileriyle olunca böyle beslenmek de zor biliyorum. İşte hareket de şart, yarım saat yürüyüş bile çok kıymetli, ben de kendimi zorluyorum sürekli
Evet malesef eşimle cokk zor o hiç dikkat etmiyor yemeyi aşırı sever çok zorlanıyorum sayesinde. Bı arkadaşım sürekli düzenli hergun tarçınlı su içti akşamları aburcubur yemedi bu sayede 10 kilo verdi ama nekadar zamanda verdi hatırlamıyorum hala evdeyken hep tarçınlı su içer. Üstelik çubuk tarcinda değil bildiğin toz tarcini 2lt şişeye bir buçuk tatlı kaşığı falan atıp gün içinde içer onu

Ben de aralıklı oruç + şekersiz 21 yapıyorum şu an ve Regl öncesi aşırı zorlandım.
Ya açıkçası dayanmak ve bozmak istemiyorum ben. Bir de ben de şey de oluyor aralıklı orucu ben de yapıyorum şu an. Vücud direncim ne kadar protein alsam da reglye girince düşüyor. Vitamin falan da alıyorum, hani haftada bir az da olsa karbonhidrat da ekledim protein üzerine, hani enerjim de kalsın diye. Ama cidden keyfim kaçıyor. Spor yaptım 1 haftadır güzeldi. Bugün regl öncesi içimden hareket etmek değil, tatlı yiyip tüm gün uzanmak geliyor 😁😁 ama pes etmeyeceğim yaa, cidden 21 günü de bitirmek istiyorum orucumu da güzelce bitirmek istiyorum, umarım başarıırız

X