Direct eye brow lift( kaş üzerinden kesiyle kaş kaldırma)

Güncel durumunuz nedir? Bilgi verir misiniz. Her şey yolunda mı?
Merhaba. Daha önce yazdığım gibi ortası kalkık yanları düşüktü. Yanlardan daha da düştü. Bayağı aptal bir bakış. Salı günü gittim yanlardan az kaldırmasını istedim ama şu anda yanlardan fazla kalkmış duruyor. İnmesi lazım. Bakalım ne olacak. Yani memnun değilim. İz olayı da var.Daha 3.gün. Umarım iner. Adamın elinin ayarı yok. Bu işleri yapan cerrahlar da muhakkak estetik görüş olmalı. Yüz bu ya... Kaş inanılmaz insanı değiştiriyor. Başkası bu tarz kalkıklığı sevebilir. Ama hoşlanmıyorum. Yani cerrahi bilgim olsa bu operasyonu mükemmel yapardım. Çünkü çok araştırdım. Nerelerden deri alınması gerektiğini sonuçlarını çok iyi biliyorum. Ama bunu anlatamıyorsun. Bir de yanındaki hemşiresi her şeye maydanoz. Bu kadar olumsuzlukta o hemşirenin rolü çok büyük. Kadını dr a şikayet edeceğim ama her gittiğimde kadın orada. Kadın bana takmış. Bana diyorki parana yazık , niye kendinden memnun değilsin benim kocam olsa beni öldürür. Ameliyat sırasında da diğer kaşa dr müdahale etmesin istedi. Onun yüzünden tek kaş yapılacaktı. Ben doktora iki kaşıda yapmasını ısrarla deyince yaptı. Kısaca o hemşire kadına inanılmaz sinirim var. Hep doktorun yanında olduğu için drca diyemedim. Kadın zaten doktorun yanında konuşmuyor. Beni yalnız bulunca abuk subuk haddini aşıyor. Canım özelden resim istemişsin ama şu anda göndermem. Net sonuç olmadan paylaşmam. Sevgimi gönderiyorum.

Tekrar geçmiş olsun. Endoskopik kas kaldırma tercih edilmeli aslında bu tür operasyonlarda. Geri dönüşü var mıymış size yapılan operasyonun? Belki eski haline geliyordur çünkü yalnızca deri kaldırılmış sanırım dikişlerle, kaslara dokunulmamış.

Merhaba. Daha önce yazdığım gibi ortası kalkık yanları düşüktü. Yanlardan daha da düştü. Bayağı aptal bir bakış. Salı günü gittim yanlardan az kaldırmasını istedim ama şu anda yanlardan fazla kalkmış duruyor. İnmesi lazım. Bakalım ne olacak. Yani memnun değilim. İz olayı da var.Daha 3.gün. Umarım iner. Adamın elinin ayarı yok. Bu işleri yapan cerrahlar da muhakkak estetik görüş olmalı. Yüz bu ya... Kaş inanılmaz insanı değiştiriyor. Başkası bu tarz kalkıklığı sevebilir. Ama hoşlanmıyorum. Yani cerrahi bilgim olsa bu operasyonu mükemmel yapardım. Çünkü çok araştırdım. Nerelerden deri alınması gerektiğini sonuçlarını çok iyi biliyorum. Ama bunu anlatamıyorsun. Bir de yanındaki hemşiresi her şeye maydanoz. Bu kadar olumsuzlukta o hemşirenin rolü çok büyük. Kadını dr a şikayet edeceğim ama her gittiğimde kadın orada. Kadın bana takmış. Bana diyorki parana yazık , niye kendinden memnun değilsin benim kocam olsa beni öldürür. Ameliyat sırasında da diğer kaşa dr müdahale etmesin istedi. Onun yüzünden tek kaş yapılacaktı. Ben doktora iki kaşıda yapmasını ısrarla deyince yaptı. Kısaca o hemşire kadına inanılmaz sinirim var. Hep doktorun yanında olduğu için drca diyemedim. Kadın zaten doktorun yanında konuşmuyor. Beni yalnız bulunca abuk subuk haddini aşıyor. Canım özelden resim istemişsin ama şu anda göndermem. Net sonuç olmadan paylaşmam. Sevgimi gönderiyorum.
Bende bu operasyonu ciddi anlamda düşünüyorum. Sonuçlar iyi olacak inşallah. Moralini bozma sakın. İyi olduğunda foto isterim gerçekten. İz olayı çok mu belli peki. Operasyondan sonra işe dönüş var bi de.

Tekrar geçmiş olsun. Endoskopik kas kaldırma tercih edilmeli aslında bu tür operasyonlarda. Geri dönüşü var mıymış size yapılan operasyonun? Belki eski haline geliyordur çünkü yalnızca deri kaldırılmış sanırım dikişlerle, kaslara dokunulmamış.
Endoskopi kas yaptıran herkes pişman. Düşüyor diye.

Merhaba. Geri dönüşü yok. Tek kalıcı yöntem bu. Fazla deri alınıyor . Ömür boyu kalıyor.

Bende bu operasyonu ciddi anlamda düşünüyorum. Sonuçlar iyi olacak inşallah. Moralini bozma sakın. İyi olduğunda foto isterim gerçekten. İz olayı çok mu belli peki. Operasyondan sonra işe dönüş var bi de.
İnşallah canım dediğin gibi olur. İz olayı şimdilik belli ama kaşlar sıksa gizleyebilir. Benim bantlardan çekerken ağda gibi kaşlarım azaldı. Bir de daha yara var.

Arkadaşlar bu yöntem için Direct Eye brow lift yazın yabancı sitelerde çok bilgi var. Youtubde de ameliyat görüntüsü çok var. Bu yöntemde kas alınmıyor. Fazla deri alınıyor ama derin bir kesi yapılıyor.
Dikkatimi çeken kalın bir doku alındığı. Videolarda çok izledim. Kasa dokunulmaz. Ama belli bir derinliğe kadar kesi yapılıyor. Her yerde tek kalıcı yöntemin bu olduğunu yazıyor. Direkt kaş kaldırma yazarsanız türkçe bilgi var ama az.

Canım inşallah. Moralim çok bozuk. 6. Gün bugün. Ben kaş şekli değişmeden kalksın istedim. En korktuğum şey yuvarlak olmasıydı. Defalarca da dr a dedim. Ama şu anda görüntü yuvarlak kaş üzgün bir surat ifadesi. Palyaço gibi. 😞 Daha bayağı şişlik var. Nasıl düzelecek bu meret bilmiyorum. Salı günü dikiş alacak. Zaten dışarda sadece 3 dikiş var. İçerden dikilmiş. Morluk ve şişlik hala var. Umarım şişlik inince görüntü biraz düzelir. Doktor iyi biridir. Ama bu geri dönüşümsüz bir operasyon. Adam nasıl çözüm bulacak bilmiyorum. Sonuçları paylaşırım. Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.
Bence daha çok yeni ameliyatınız. Bir ay geçsin o zaman yerleşir diye tahmin ediyorum. Şu an şişlik ve yeni işlem olduğunu için normal olduğunu düşünüyorum ben.

Ben de bu yüzden tercih ediyorum bu tür operasyonları. Kalıcı olanlara cesaret edemem.
O zaman ip asma düşünebilirsin. En risksiz ve kalıcı değil. Endoskopi içim kalıcı değil diyoruz ama kalıcı diyende var. Benim gözlemlediğim endokopide ilk başlarda çok çekik oluyor. Sonra normalleşiyor. Bir de şu var. Endoskopik germe yüzü çok değiştiriyor. Elmacık kemikleri belirgin olanlara tavsiye edilmiyor. Yüz tümüyle yukarı alındığı için yanaklar anormal duruyor. Açıkçası doğallıktan çok uzak. Şahsen ihtiyaç olsa benim yüzüme yaptıracağım işlem normal yüz germe olurdu. Yaş ileri ama şükür henüz ihtiyaç yok 😀 . Aman olmasın. Ne yaptırsam sonuç hüsran oluyor. Sitede de reklam amaçlı mesajlar hariç estetik operasyonlardan memnun olan çok az. O da insanı düşündürüyor. Instagramda ki o shoplu gerçekçi olmayan resimlere aldanıyoruz.
Bir de garip olan yüz germe yaşı 30 lara düşmüş. Bir dr ınstagramda yazmış. 30 lu yaşlarda yüzünüzü gerdirin geleceğe yatırım yapın yazmış 😀😃 Hiç etik değil. İyice zıvanadan çıkmış sektör. Tabiki endokopik germede fazla deri alınamıyor. Böylece genç kuşak ya endokopiye ya da ip asmaya yönlendiriliyor. Eskiden yoktu. Hepsi ticari amaçla yanlış yönlendirmeler.
Herkese tavsiyem ihtiyaç varsa estetik cerrahiyi düşünün. Yoksa üzülüyorsunuz Örneğin benim sol kaşta düşüklük vardı ciddi can sıkıyordu. Mecburen yaptırdım. Tabiki güzelliğime düşkünüm. Ama gereksiz bir işlem değildi. Amacım sol gözkapağındaki düşüklüğü yok etmekti. Göz kapağı derisiyle ilgisi yoktu. Kaş düşüklüğü olduğu için kapak göz üstüne düşmüştü. Botoksa dikkat edin. Sık yaptırmayın.
Hepinize sevgiler. İlginiz için çok teşekkürler
Biraz toparlanayım. Sonuç resimleri buradan koyacağım. Ona göre bu operasyon yapılmaya değer mi birlikte göreceğiz. Tabiki aradan en az 6 ay geçincede kalıcılık konusunda sizleri daha iyi bilgilendiririm.

O zaman ip asma düşünebilirsin. En risksiz ve kalıcı değil. Endoskopi içim kalıcı değil diyoruz ama kalıcı diyende var. Benim gözlemlediğim endokopide ilk başlarda çok çekik oluyor. Sonra normalleşiyor. Bir de şu var. Endoskopik germe yüzü çok değiştiriyor. Elmacık kemikleri belirgin olanlara tavsiye edilmiyor. Yüz tümüyle yukarı alındığı için yanaklar anormal duruyor. Açıkçası doğallıktan çok uzak. Şahsen ihtiyaç olsa benim yüzüme yaptıracağım işlem normal yüz germe olurdu. Yaş ileri ama şükür henüz ihtiyaç yok 😀 . Aman olmasın. Ne yaptırsam sonuç hüsran oluyor. Sitede de reklam amaçlı mesajlar hariç estetik operasyonlardan memnun olan çok az. O da insanı düşündürüyor. Instagramda ki o shoplu gerçekçi olmayan resimlere aldanıyoruz.
Bir de garip olan yüz germe yaşı 30 lara düşmüş. Bir dr ınstagramda yazmış. 30 lu yaşlarda yüzünüzü gerdirin geleceğe yatırım yapın yazmış 😀😃 Hiç etik değil. İyice zıvanadan çıkmış sektör. Tabiki endokopik germede fazla deri alınamıyor. Böylece genç kuşak ya endokopiye ya da ip asmaya yönlendiriliyor. Eskiden yoktu. Hepsi ticari amaçla yanlış yönlendirmeler.
Herkese tavsiyem ihtiyaç varsa estetik cerrahiyi düşünün. Yoksa üzülüyorsunuz Örneğin benim sol kaşta düşüklük vardı ciddi can sıkıyordu. Mecburen yaptırdım. Tabiki güzelliğime düşkünüm. Ama gereksiz bir işlem değildi. Amacım sol gözkapağındaki düşüklüğü yok etmekti. Göz kapağı derisiyle ilgisi yoktu. Kaş düşüklüğü olduğu için kapak göz üstüne düşmüştü. Botoksa dikkat edin. Sık yaptırmayın.
Biraz toparlanayım. Sonuç resimleri buradan koyacağım. Ona göre bu operasyon yapılmaya değer mi birlikte göreceğiz. Tabiki aradan en az 6 ay geçincede kalıcılık konusunda sizleri daha iyi bilgilendiririm.
Açıklaman çok bilgilendirici teşekkür ederim adıma. Bi oküplastik cerraha yazmıştım. Kaslardada çıkarma yapıyorum demişti. Eğer sadece deri gerilirse deri esneoiği için çok bi kalıcılığı olmaz yazmıştı. Sizde sadece deri çıkarımı oluyor demişsiniz aklım karıştı biraz. Endoskopiklerin çoğu kalıcı olmuyor deniliyor. Ben 35 yaşındayım fakat hatalı dolgu uygulaması yüzünden alnımda dalgalanma oluştu. O kadar pişmanım ki şimdi nasıl olsa da düzeltsem derdindeyim. Olmadı komple alın germe düşünüyorum fakat alın derisini saç çizgisinden komple kesip fazla deri ve kas çıkarımı yapıp tekrar dikiyorlar. Bu sefer ya düzgün dikemezlerse büzgü büzgü iz kalırsa veya sinirlerde zedelenme olursa diye korkuyorum.

Açıklaman çok bilgilendirici teşekkür ederim adıma. Bi oküplastik cerraha yazmıştım. Kaslardada çıkarma yapıyorum demişti. Eğer sadece deri gerilirse deri esneoiği için çok bi kalıcılığı olmaz yazmıştı. Sizde sadece deri çıkarımı oluyor demişsiniz aklım karıştı biraz. Endoskopiklerin çoğu kalıcı olmuyor deniliyor. Ben 35 yaşındayım fakat hatalı dolgu uygulaması yüzünden alnımda dalgalanma oluştu. O kadar pişmanım ki şimdi nasıl olsa da düzeltsem derdindeyim. Olmadı komple alın germe düşünüyorum fakat alın derisini saç çizgisinden komple kesip fazla deri ve kas çıkarımı yapıp tekrar dikiyorlar. Bu sefer ya düzgün dikemezlerse büzgü büzgü iz kalırsa veya sinirlerde zedelenme olursa diye korkuyorum.
Gözkapağı olursa kas çıkarılıyor. Ben youtubde direct eyebrow operasyonu çok izledim. Sadece derin doku çıkarılıyor. Orada kasa dokunulmaz. İçerden dikiş ayrıca atılıyor. Hatta ben de şüpheye düştüm. Bu operasyonu yapan bir estetik cerrahı kliniğini aradım ve sordum. Kas alınmıyor dediler. Sadece deri alınıyor ama içerden doku sabitleniyor. Bakalım bekleyip göreceğiz. Bence kalıcılık olayını en az 6 ay sonra anlarız. Hatta bence 3 ay sonra bile kendini belli eder. Bu arada
eriyen dikiş içeriye erimeyen dışa atılıyor. Alındaki dolgu kalıcı mıydı ?

Son düzenleme:
Direkt kaş kaldırma tekniğinde kaşın üzerinden bir deri elipsi çıkarılır ve eliptik deri açıklığı düz bir çizgi oluşturacak biçimde yeniden dikilir. Bu teknik kaşı direkt olarak yukarıya alır ancak kaş ile alın derisi arasında gözle görünür bir iz bırakır. Direkt kaş kaldırma tekniği oldukça etkili bir tekniktir.

Kaşın hemen üzerinden yapılacak olan kesi ile kaş yükseltmek, en etkili ve en uzun süreli sonucu sağlamaktadır. Ancak iz ihtimali olan bu yöntem, uygun hasta seçimi ve çok ciddi tecrübe gerektirmektedir. Direk doku çıkartılan bu yöntemde amaçlanan yükseltme miktarı ve arzulanan kaş şekli matematiksel olarak bire bir temin edilebilmektedir. Bu yöntemde kaşın sadece dış kısmı ya da tamamı yükseltilebilmektedir. Çoğu durumda, tecrübeli bir cerrah yara izi kamuflajını özel tekniklerle ve gerekirse ameliyat sonrası enjeksiyonlarla sağlayabilmekte, uzun vadede iz problemi yaşanmamaktadır.

Video koymuştum ama youtub izin vermiyor. Orada sadece doku alındığı görünüyor. Çok video var. İzlerseniz kas ile ilgisi olmadığını anlarsınız

Sonucunuzu çok merak ettim.
Benim de gö kapaklarım düşük. Fazla deri var.
Bir de sizi çok cesur buldum.
İlk yapılan operasyona girme konusunda doktora güvenmenizi.
Canım evet benimki fazla cesaret 😀 Ama dr u tanıyorum. Yapabileceğini söyledi . Yine de açıkçası tedirgindim. Diğer dr larda rakamlar çok uçuk. Yapan yerleri araştırdım. Şikayet çok vardı. Gözümü kararttım bu dr a oldum.İlk yaptığı çok kötüydü. İkincisi için bekliyorum. Henüz mr spack hali var. Hiç sevmem kalkık kaş. Benim amacım kaş kaldırma değildi. Kaş düşmüştü bir türlü düzelmedi. Göz kapağımı kısıyordu. Şimdilik göz kapağı güzel. Bakalım uzun vadede ne olacak. Bence dedikleri gibi kalıyorsa 6 ay düzgün kalırsa burada da tavsiye edeceğim. Sevgilerimle.

Inşallah sonuç istediğiniz gibi olur. Biraz zaman alacaktır. Ben yüz endoskopik ortayüz germe yaptırmıştım, 14 yıl önce. Çok da memnun kaldım. Doktorum Güner Uysal rahmetli oldu. Nur içinde yatsın.

X