Devlet okulu mu, kolej mi?

Anlıyorum bir title’niz olmadan olan birini bidaha elestirmemeyi öğrenmissinizdir💫 Burasının da tez yazma alanı olmadıgını anlamıssınızdır.
Simdi biz yatıyoruz malumunuz üzere sizin esiniz size soğuk ve cinsellikten kaçınıyor olabilir bundan baya şikayetçi olmussunuz ama ben 2 aylık evliyim✌️Bizde durum böyle değil
İmla hatalarını buna verirsnz artk
İyi gecelerrrr
Nasıl anlayamadım valla 2 aylıkken duştan çıkmıyordum bak sen klavye başındasın😂çocuk olsun da göreyim ben seni 😂😂3 üniversite değil 33 de okusan ı ııhh senden olmamış yafrum alıntılama boşa artık gözardısın.

Nasıl anlayamadım valla 2 aylıkken duştan çıkmıyordum bak sen klavye başındasın😂çocuk olsun da göreyim ben seni 😂😂3 üniversite değil 33 de okusan ı ııhh senden olmamış yafrum
Ay lütfen kocanız sizle yatsın diye ağlayan da sizsiniz
Bana akıl vermeyin 8 senedir sevgili olup evlendiğim iliski icin
Sizin o dönemlerin üstünden cok sular akmıs belli ki😀kıyamam

Bu örnekleme o okullardan daha iyi okulların oldugunu anlatmak icindi.
Karıştırmayalım
Eğitimle insanların üstünlüğünü, olmayanların ise denk olamayacağı anlaşılıyor ama.
Nereye çeksen oraya gider gibi bir ifadeler silsilesi.
Anlatmak istediğiniz bu olmasa bile iyi bir diploma, çoklu dil ve iyi iş sahiplerinin, bunları heybesinde bulundurmayanlardan üstün gördüğünüzü destekler gibi yazınız, o sebeple cevap verdim zaten.
Lütfen bu algıları bırakalım, lütfen.
İnsan ne iş yapıyorsa aynı saygı ve aynı özveriyi hakeder.
Yeni nesilleri biz yetiştiriyoruz. yarışmayı değil dünya üzerinde görev dağılımlı yaşamı öğretelim çocuklara.

Çok küçülüyorsunuz cümlelerinizle 7 yıllık evliliğimizde bebeğimiz olduğunda sorun yaşayınca ki bir konuyu önüme getiren siz 😂valla bak sana şunu diyeyim 14 yıla bastık daha bugün yine kendime en bırıncısından gecelik aldım en seksisinden 😂he sık sık da alırım nazar etme çalış senin de 14 yılın olsun hadi canım daha yazmam gözardısın iyi çalış ki 2 ay değil 20 yıl olsun

Ne büyük başarı 8 senelik ilişkide adam anca evlilik teklif etmiş de evlenmiş üfff 8 sene bekle bekle dile kolay ne yorucu 😂😂

Valla onu bunu bilmem de yukarıda 3 üniversite okumuş bir insanın yazdıklarını görünce varsın benim çocuğum böyle olacaksa okumasın dil de öğrenmesin insan olacaksa devlet özel farketmez önce insan olsun

Sey benim yeğenim enka ya girdi😬 ted in bile anaokuluna para bastırıp girerken enka da anaokulu cocugunu bile çeşitli testlerle alıyorlar. Zeka , psiko-motor vb
O da kabul mu hocam?
Bahsettiğiniz ayarların alfası bir okul 🤍
Tüm mezunları Dünyanın en iyi sirketlerinde
Değil tedin yanından geçemez enka

Tedin olayı akademik başarı değil network

Ted, tevfik Fikret ayarında okula vermeyecekseniz hiç özele göndermeyin

İyi semtte devlet okulu bence
Evet o ayarda bi kolej. Aylik ödemesi 28 bine denk geliyor anaokulu için. İşte bu yüzden düşündürüyor bizi. Aslında tüm okullar eşit olsa ve kimse cebinden harcama yapmadan tüm çocuklar eşit eğitim alsa 😐

Evet o ayarda bi kolej. Aylik ödemesi 28 bine denk geliyor anaokulu için. İşte bu yüzden düşündürüyor bizi. Aslında tüm okullar eşit olsa ve kimse cebinden harcama yapmadan tüm çocuklar eşit eğitim alsa 😐
Yani para olarak bilgi vermişim direkt niyese 🤭 ama başarı olarak 2022de ilk 5e girmis izmirde.

Anlıyorum bir title’niz olmadan olan birini bidaha elestirmemeyi öğrenmissinizdir💫 Burasının da tez yazma alanı olmadıgını anlamıssınızdır.
Simdi biz yatıyoruz malumunuz üzere sizin esiniz size soğuk ve cinsellikten kaçınıyor olabilir bundan baya şikayetçi olmussunuz ama ben 2 aylık evliyim✌️Bizde durum böyle değil
İmla hatalarını buna verirsnz artk
İyi gecelerrrr

Ne alaka ? tutkuyla sevişenin çocuğu mu zeki oluyormuş :KK70:

Sevgili anneler. Oglum seneye 5 yaşinda olacak. Suan oyun grubuna gidiyor sadece günde 2 saat. Ama seneye beklemeden belki oyun grubuna alıştıktan sonra da anaokuluna yazdırabiliriz. Tabi anaokulu ve ilkokul diye devam eden okul hayatında hep aynı okuldan devam etsin istiyoruz. Eşim küçük çocuğa şimdiden çok para harcamanın gereği olmadığını söylüyor. Ben de katılıyorum ama devlet okulunda da arkadaşların çocuklarından bazı şeyler duydum. Yani her ikisinin de artı ve eksisi var.

Sizden ricam tecrübeli okul anneleri. Sizce devlet okulu mu yoksa kolej mi? Ve neden?

Gerçekten değerli fikir ve tecrübelerinize ihtiyacım var😊
Öğretmenim. Eğer iyi bir devlet okulu bulamazsam mecburen kolej olacak. Bende eşimde sınıf öğretmeniyiz kesinlikle devlet okulundan yanayım. Eşimin ailesinin iş bağlantıları dolayısıyla kolejlerin aslında çokta kaliteli bir eğitim verdiği söylenemez. Sosyal ekonomik kültürel düzeyi yüksek bir devlet okulu bulursak kesinlikle devlet okulu. Bulamazsam mecburen kolej biraz daha ahlâk yönünden iyi oluyor. Bulunduğum şehirde devlet okulları çok sıkıntılı. Birkaç tanesi gönül rahatlığıyla gönderilebilir durumda. İkamet servis problemini halledersek inşallah devlet okulu. İlkokulda iyi bir öğretmen sınıfın terbiye ahlak seviyesi benim için yeterli. İkimizde sınıf öğretmeni olduğumuz için akademik olarak bir kaygımız yok. En önemlisi benim için çevre.

Sey benim yeğenim enka ya girdi😬 ted in bile anaokuluna para bastırıp girerken enka da anaokulu cocugunu bile çeşitli testlerle alıyorlar. Zeka , psiko-motor vb
Oh be bugün denizmihranın sülalesinden birinin daha cvsini öğrenemeyeceğim diye çok korkmuştum. Bizi mahrum bırakmadığınız için tşk 🙏🏻

Siteye geliyor, kendinizin ve sülalenizdeki minimum bir kişinin cvsini içeren birkaç mesaj yazıyor ve banlanarak gidiyorsunuz. Siteyi twitter, instagram, google hatta günlük gibi kullanana rastladım ama insan kaynakları gibi kullanana ilk defa rastlıyorum.

Öğretmenim. Eğer iyi bir devlet okulu bulamazsam mecburen kolej olacak. Bende eşimde sınıf öğretmeniyiz kesinlikle devlet okulundan yanayım. Eşimin ailesinin iş bağlantıları dolayısıyla kolejlerin aslında çokta kaliteli bir eğitim verdiği söylenemez. Sosyal ekonomik kültürel düzeyi yüksek bir devlet okulu bulursak kesinlikle devlet okulu. Bulamazsam mecburen kolej biraz daha ahlâk yönünden iyi oluyor. Bulunduğum şehirde devlet okulları çok sıkıntılı. Birkaç tanesi gönül rahatlığıyla gönderilebilir durumda. İkamet servis problemini halledersek inşallah devlet okulu. İlkokulda iyi bir öğretmen sınıfın terbiye ahlak seviyesi benim için yeterli. İkimizde sınıf öğretmeni olduğumuz için akademik olarak bir kaygımız yok. En önemlisi benim için çevre.
kamu kurumlarının lojmanları yakınlarındaki devlet okullarına bakabilirsiniz

Özel okulda çalışan bir öğretmen olarak şunu söyleyim. Özel okullarda yabancı dil olsun sınıfın az kişi olması olsun ya da ekstra dersler (robotik kodlama vs.) devlet okuluna göre daha avantajlı fakat yazdırdığınız özel okulu da çok iyi araştırmalısınız. Mesela havuzumuz var diyip havuzunu açmayablar, müzik resim gibi branş derslerini umursamayanlar, tonlarca para alıp öğle yemeğinde sürekli sebze çıkaranlar ve daha nice gözü aç veliyi müşteri olarak gören özel okul müdürü var. Bu yüzden iyi araştırın. Çünkü çocuğunuz sınıf öğretmenine alıştığında okulu değişsin istemezsiniz. Butik olan özel okullar bu konuda da sıkıntı. Öğretmeni tutmasını bilmiyor 3 kuruş için.

Merhaba,bence en önemli etken ilkokul öğretmeni. İyi bir öğretmen bulmak/denk gelmek önemli. İngilizce demiş çoğu kişi ama ingilizce istenirse özel ders aldırılabilir. Fakat çalışan anne iseniz tam gün devlet okulu bulmak oldukça zor. Özellerde ise tüm gün okulda durma imkanı mevcut. Dediğim gibi eğer eğitim düşünüyorsanız öğretmen önemli ilk önce.

Özel okulda ba… k.. ki büyük bi kurum yanı calıstım ve aslaaa özele yollamam. Önemli olan öğretmen 40 kişiye kadar sınıf uygundur. Güzel devlet bulmazsamda küçük bir özel okula gönderirim

bence, köklü, adı sanı bilindik bir özel okulsa kesinlikle özel okul. Tabela okulu olan birçok özel okul var onlara değmez. Ama devlete de gönderecekseniz mutlaka ingilizce ek ders aldırın. Devlette ilkokula gitmiş ne kadar arkadaşım varsa hiçbiri ingilizce konuşamıyor. İngilizce faktörü bu başlıkta çoğu zaman atlanmış ama benim gözümde en önemli şey, ana diliniz gibi akıcı ingilizce konusamıyorsanız iş hayatı vs hiçbirşey olmuyor bence

Son düzenleme:
Özel diye düşünüyorum ben aktiviteleri vs bu konuda daha iyi çalışansanız özellikle veya çalışmayı düşünüyorsanız hatta en iyisi özeldir ama tabi maddi duruma da bakar benim düşüncem böyle ama ikizlerim var özele gönderemyeceğim seneye 4 yaşında olacaklar devletin okuluna vereceğim yarım gün sonrasında ilkokulda belki verebilirim o da gene maddi boyuta bakar :) yani maddi durum elveriyorsa özel🙃

Özel okul 4. sınıf velisiyim. Ana sınıfından beri velisiyiz okulun. Öncelikle şunu söylemek isterim, 2 çocuğunuz varsa ve ikisine de aynı eğitimi vermek, haksızlık etmek istemiyor iseniz ileriye dönük maddi durumunuzu iyi analiz etmeniz iyi olur. Yani ilk çocuğunuz özel okula gidecek, ikinciye maddi durumum yok sen devlete git demek annelerde vicdan sorgulaması yaptırıyor. Bunu çevremde çok fazla gördüğümü söyleyeyim.
Eğer muhit olarak iyi bir çevrede iseniz, maddi olarak özel okul zor ise güzel devlet okullarında iyi öğretmen arastirabilirsiniz.
Özel okula karar verdiyseniz apartmandan bozma özel okullara değil de köklü okulları değerlendirmek mantıklı.
Maddi olanak olduğu sürece kesinlikle ozel okul diyorum. Ana sınıfından beri İngilizce yoğun eğitim görüyoruz. Ayrıca Almanca da görüyor. 4. Sınıfta şu an gayet iyi derecede İngilizce konuşuyor, kompozisyon yazıyor. Bu konuda tam verim alıyorum. Tabi evde de destekliyoruz.
Sinif mevcudu maksimum 24 kişi, öğretmenler ve rehberlik çocukları çok derin bir şekilde tanıyor eksikleri sorunları bildirim yaparak bize yol gösteriyorlar.
Şımarık tanımlanan veliler sadece özel okulda yok, insanların verdiği paranın karşılığı eksikleri söylemesi şımarıklık olarak görülüyor olabilir bisey diyemem.
Not şişirme diye birsey kesinlikle yok. Çocuk okulda sınav oluyor, sınav kağıdı eve geliyor ve notunu yanlışlarını doğrularını görüyorsunuz. Bu not aynı şekilde okul sistemine giriliyor. Yani kağıtta 50 ise sisteme 90 girilemiyor bizim okul bu şekilde en azından.
Devlete gönderip haftasonu İngilizce drama satranç Almanca kursuna götürsem bana daha çok maliyetli olur. O yüzden benim için avantajlı. Hem haftasonu çocuğa kalıyor. Oradan oraya taşımıyorum tatillerde.
Sınıf öğretmeni yönünden de sansliydik tabi biz.
Sizin ve çocuklarınız için hayırlısı olsun diyorum...

X