Buzdolapları ve Derin Dondurucular Derin Dondurucu

ÇEKMECELİ Mİ ÜSTTEN AÇMALI MI?

• ÜSTTEN AÇMALI

OY: 0 0,0%
  • ÇEKMECELİ

OY: 16 100,0%

• Ankete Katılan
    16

yildizsavascisi

🌠
Kayıtlı Üye
30 Mart 2020
7.810
17.018
Merhaba Hanımlar,
Bu ilk kurban bayramımız olacak ve keseceğimiz koyunu buzluğa sığdıramayacağımı düşünüyorum. Öyle çok büyük olmayan derin donduruculara bakıyorum ama ÇEKMECELİ mi ÜSTTEN AÇMALI mı daha iyi ve kullanışlı hiç bir fikrim yok bana kullanan deneyimli arkadaşlar fikir verirse çok sevinirim. Bir de çok elektrik yakıyor mu bu dondurucular? Şimdiden Teşekkürler..

Düzenleme: kurban kesen kişilerin bir kısmını ihtiyaç sahibi kesemeyene verdiğini biliyorum arkadaşlar, biz bu sene yeni evli olduğumuz için kurban kesemeyecektik iki aile bize aldı yani kendi imkanımız ile almadığımız için dağıtma gibi Bi ayrıntı vermedim ki bir bölümünü elbette vermeye niyetliyim bunlar dondurucu sorum ile ilgili alakasız olduğu için yazmadım.. Sadece sorum ile ilgilenecek arkadaşlar dönüş yaparsa sevinirim.

Son düzenleme:
keseceğimiz koyunu buzluğa sığdıramayacağımı düşünüyorum.
3 te biri sizin biliyorsunuz tabiki ama yanlış anlayanlar olur diye düzeltiyim istedim :) üstten açılan alıpta memnun olan daha görmedim, hepsi keşke çekmeceli alsaydık diye serzenişte buluyor. A sınıfı olanlar cok yakmaz diye düşünüyorum ve kesinlikle çekmeceli alın

Merhaba Hanımlar,
Bu ilk kurban bayramımız olacak ve keseceğimiz koyunu buzluğa sığdıramayacağımı düşünüyorum. Öyle çok büyük olmayan derin donduruculara bakıyorum ama ÇEKMECELİ mi ÜSTTEN AÇMALI mı daha iyi ve kullanışlı hiç bir fikrim yok bana kullanan deneyimli arkadaşlar fikir verirse çok sevinirim. Bir de çok elektrik yakıyor mu bu dondurucular? Şimdiden Teşekkürler..
Canım çok elektrik yakıyo mu bilmiyorum otomatik ödemede. Ben küçük boy sandık tipi üstten açmalı kullanıyorum zaten küçük olduğu için öyle aradığını bulamama durumu olmuyo ben çok memnunum. Zaten buzdolabim da geniş . Zaten bi koyun her dolaba sığar az çok en az yedi parça da dagitilinca ve size kalanları da yemeklik şeklinde güzelce parcalayip koyarsanız yeriniz bile kalır. Önemli olan düzen. Biz ilk kurbanda etlerin büyük kısmını kuşbaşı doğrayıp paketledik uzun sürünce kalanını dogramadik ama yemeklik porsiyonlar şeklinde paketledik. Kemiklerin hepsi yemeklik şekilde kırılmıştı ben de hepsini düzenli ayırdım mesela kaburgaları bir paket yaptım , diğer kemiklerden ayırdım. Kıyma olarak aynı gün cektirmistik onları büyük boy buzdolabı poşetine koyup duzledim ve kare şeklinde dilimledim bıçağın sirtiyla cetvelle vs yapabilirsiniz .o şekilde dümdüz koydum. Düzen olunca gereksiz yer kaplama olmuyo aralarda büyük boşluklar olmuyo

Düzelteyim istedim kızlar biz yeni evli olduğumuz için maddi olarak kurban almayak durumdaydık iki aile bize bir kurban aldı yani bu üçte biri sizin gerisini vereceksiniz gibi sormadığım şeyler yazmanız bana göre gereksiz..

Ben de ondan korkuyorum canım ya ha diyince yenisi alınan değişen Bi şey de değil ki acaba zamanla yetmiyor der miyim sandık tipine göre sandık sanki daha çok şey alır gibi o yüzden baya kararsız kaldım canım

Evet yetmiyor kesinlikle ama ben sandik tipini hic sevmiyorum. Cevremde kullananlar var bir kere cok duzensiz. En alta koydugunu almak icin cok sey cikarmak gerek vs. Ben kendim icin konusursam aradigimi bulamam kesinlikle. Ama cekmece tipi olunca koydugun seyin cesidine gore ayiriyorsun. Bir kat etler bir kat sebzeler diger kat peynirler vs gibi.

Peki canım çekmecelide az yer olur diye tedirgin oldum öyle mi? Bir de çekmece yüksekliği azsa Bi kemik falan koyunca çekmecenin kapanmaması gibi durum oluyor?
bazı modellerde çekmeceler ayarlanabiliyordu öyle hatırlıyorum canım. Kemikleri zaten çok büyük bırakmıyorlar kurban kesenler. Benim 7 çekmeceli. Gayet yetiyor. Hem buzdolabının da dondurucusu var. Herşeyi koyup artı olarak pratik yiyecekler de yapıp koyuyorum. Ablamın yatay var mesela. En altta bir şey alacaksa diğerlerini dışarıya çıkarmak zorunda ona ulaşmak için. Bir de daha düzensiz oluyor yatay olanlar.

Benim de çekmeceli. Üst kısmını ister soğutucu ister dondurucu olarak kullanabiliyorum. Ya da istersem üst kısmını tamamen kapatıp tasarruf sağlayabiliyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Aklıma bişey takıldı. Kurban alamayacak durumda olmadığınız için size kurban alıyorlardı ya, derindondurucu alacak paranız varmış ama🤔 aklımda deli sorular

Aklıma bişey takıldı. Kurban alamayacak durumda olmadığınız için size kurban alıyorlardı ya, derindondurucu alacak paranız varmış ama🤔 aklımda deli sorular
Derin Dondurucu yu da sağolasun kayınpederim almayı teklif etti canım. Burada soru sormaya da gelmeyecek artık anladığım kadarı ile sorduğum soru hariç başka şeyleri deşeliyosunız tuaf..

Ben fikr
Derin Dondurucu yu da sağolasun kayınpederim almayı teklif etti canım. Burada soru sormaya da gelmeyecek artık anladığım kadarı ile sorduğum soru hariç başka şeyleri deşeliyosunız tuaf..
Ben fikrimi belirttim. Kullandığım derindondurucuyu anlattım. Sizde her türlü yoruma açık olmalısınız. Detay vermeseydiniz de derin dondurucuya ihtiyacım var ama karar veremedim deseydiniz kimse ALAMADIĞINIZ KURBANI SIĞDIRMAK İÇİN DERİN DONDURUCUYU NASIL ALACAĞINIZI merak etmezdi.

Ben fikr
Ben fikrimi belirttim. Kullandığım derindondurucuyu anlattım. Sizde her türlü yoruma açık olmalısınız. Detay vermeseydiniz de derin dondurucuya ihtiyacım var ama karar veremedim deseydiniz kimse ALAMADIĞINIZ KURBANI SIĞDIRMAK İÇİN DERİN DONDURUCUYU NASIL ALACAĞINIZI merak etmezdi.
O büyük harflerle yazdığın hani kısım var ya o kısmı fark ettiniz ise DÜZELTME olarak belirttim çünkü yorumlarda dondurucu alacak kadar kurban ı kendine ayrılmaz dağıtılır gibi BİLGİLENDİRMELER yapıldı.. Siz de sadece soruma odaklanabilirdiniz teşekkür ederim

Sevgili hanımlar, konumla ilgili yeterli cevaba ulaştım daha fazla mesaj yazmamanızı rica ediyorum. Çünkü konumda sadece dondurucu ile ilgili yazmama rağmen kurban ın dağıtımı, kurban alacak para yok dondurucu alacak para var gibi çok gereksiz konu dışı yorum geldi.. Sadece konum ile ilgilenmediğiniz için düzeltme yaptım yine olmadı. Sadece konum ile ilgili cevap vermek bu kadar zor olmamalı insanları bu kadar kolay deşemezsiniz. Burada konu açmamanın doğru bir karar olduğuna bir kere daha karar verdim.saygı duymanızı ve yazmamanızı rica ediyorum Sevgiler.

X