Derdim kilolarim 150 kilo

Artik cogu diyetisyen sezgisel beslenmeyi savunuyor. Cunku diyet kültürü aşırı yemeye itiyor insanı. O yuzden 2 gun ac kalip 3.gun gozu dönüyor insanin. Asiri asiri bir kilo yoksa biraz da bedeni oldugu gibi kabul etmek lazim aslinda. 36 beden olmayalim, 48-50 beden de olmayalim. 40 beden insanin da son 5 kilo diyetleri bitmeli artik
Ama insan kendini hangi kiloda iyi hissediyorsa o kiloya inmek istiyor. Belki psikolojik ama oyle..

Sezgisel beslenme ok tabii kitliktan cikmis gibi yiyorsun sonrasinda.. ama bi yerde frenlemezsen o kiloya dusemezsin

doktorum kendisi endokrin uzmanı ve kalp alanında da ihtisası var, insan vücudunun normalde 2 öğüne programlı olduğunu sporcu değilsek, madende çalışmıyorsak bir ilaç sebebiyle yemek zorunda değilsek vs ağır işçi değilsek 3 öğünün bile fazla olduğunu hatta erkeklerde tek, kadınlarda iki öğünün en sağlıklısı olduğunu söylemişti. biyolojik saatimiz böyleymiş... yedikçe leptin hormonumuzun çalışmasını engellermişiz, buda felaket birşey gerçekten 2 öğüne geçince resmen gençleştim ve yağ oranım daha spor bile yapmadan azalmıştı
Her beslenme sekli herkese uymaz ki. Kimi 4 öğün az az yer dinç olur, kimi 2 öğün yer. Kesinlikle şöyle olmali böyle olmalı, şu kadar saat aç kalınmalı gibi şartlanmalar yeme bozukluklarini tetikliyor

Her beslenme sekli herkese uymaz ki. Kimi 4 öğün az az yer dinç olur, kimi 2 öğün yer. Kesinlikle şöyle olmali böyle olmalı, şu kadar saat aç kalınmalı gibi şartlanmalar yeme bozukluklarini tetikliyor
Özel durumları belirtmiştim bunun dışında genel olarak insanın bir biyolojik saati olduğunu da kabul etmek gerek eğer yeterli ve dengeli beslenirse insan yetiyor 4-5 saatde bir yemenin hücre yenilenmesine engel olup nasıl organ yaşlandırdığını araştırırsanız göreceksinizdir, endokrin ve kalp uzmanları bu işi en iyi bilendir diye düşünüyorum 🌺

Duygusal yiyici biraz. Stresliyken uzgunken yemek yiyenler vardir ya oyle. Bu bende de var strese girince hemen yemek geliyor aklima.
Konu sahibinin psikolojik destege ihtiyaci oldugunu dusunuyorum. Yapilan yorumlar da çok klişe. Yeme, ac kal, yemeyeceksin falan. Bu sorun bu sekilde cozulmez
Yorumlar klişe olabilir ama durum o
Kuantum fiziği değil sonuçta
Yediğinden fazlasını yakacaksınki kilo veresin başka yolu yok
Son yıllarda ameliyat çeşitleri çıktı ama onlar yine hep emek istiyor, emeksiz birşey olmuyor
Kilo vermekte öyle
Aç kalmadan zayıflanmıyor
Bakmayın aç kalmadan zayıfladım diyenlere veya aç kalmadan zayıflatıyoruz diyen diyetisyenlere
Bende isterdim hergün doya doya patates kızartması, hamur işleri, pizzalar, çökertmeler, tatlılar şunlar bunlar yiyeyim ama malesef bunları hergün yiyince kilo alıyorum.
İki doğum sonrası ve ara ara farklı diyetisyenler kontrolünde büyük kilolar verdim kendime göre. Hiç birinde istediğini ye yat, kilo ver yoktu.
Ama buna kafada hazır olmak önemli ne istediğini bilmek önemli. Her istediğini yersen her istediğini giyemezsin diye bir söz var çok severim. Hangisi daha önemli ona karar verdikten sonra kafada bitirmek çok kolay.
Ha arkadaşın kilosu çok fazla, full iradeyle 2
senede bayağı yol katedebilir. 2 sene çok uzun, inişi çıkışı olur ama istedikten sonra olur. Ben olsam o kiloda ameliyat olurdum ama, 2 sene diyet yapamazdım. Ameliyata engel bir durum varsa önce onu çözer, tedavi olur sonra ameliyat olurdum.

Yorumlar klişe olabilir ama durum o
Kuantum fiziği değil sonuçta
Yediğinden fazlasını yakacaksınki kilo veresin başka yolu yok
Son yıllarda ameliyat çeşitleri çıktı ama onlar yine hep emek istiyor, emeksiz birşey olmuyor
Kilo vermekte öyle
Aç kalmadan zayıflanmıyor
Bakmayın aç kalmadan zayıfladım diyenlere veya aç kalmadan zayıflatıyoruz diyen diyetisyenlere
Bende isterdim hergün doya doya patates kızartması, hamur işleri, pizzalar, çökertmeler, tatlılar şunlar bunlar yiyeyim ama malesef bunları hergün yiyince kilo alıyorum.
İki doğum sonrası ve ara ara farklı diyetisyenler kontrolünde büyük kilolar verdim kendime göre. Hiç birinde istediğini ye yat, kilo ver yoktu.
Ama buna kafada hazır olmak önemli ne istediğini bilmek önemli. Her istediğini yersen her istediğini giyemezsin diye bir söz var çok severim. Hangisi daha önemli ona karar verdikten sonra kafada bitirmek çok kolay.
Ha arkadaşın kilosu çok fazla, full iradeyle 2
senede bayağı yol katedebilir. 2 sene çok uzun, inişi çıkışı olur ama istedikten sonra olur. Ben olsam o kiloda ameliyat olurdum ama, 2 sene diyet yapamazdım. Ameliyata engel bir durum varsa önce onu çözer, tedavi olur sonra ameliyat olurdum.
Aynen...Yemek için yaşamak yerine yaşamak için yemeyi benimsemesi lazım konu sahibinin önce psikolojik destek alması şart

Iyi aksamlar ablalarim, kardeslerim lutfen bana birsey deyin ben zayiflayamiyorum 150 kiloyum kac kez diyet denedim diyetisyene gittim olmuyor hic bir saglik sorunum yok sadece bagirsaklarimda gitmeyen iltihap var o yuzden doktor ameliyat önermiyor :KK43: ne yapacagimi bilmiyorum nerden baslasam hangi spor yapsam. Hayatimi maf ettim ozguven sifir. Bana tavsiyeler verin lutfen ama unu birak ekmegi sekeri kes demeyin cunku bir anda yapamiyorum. Tartimi sinirden baskasina verdim pisikolojimi cok bozuyodu.

Ek bilgi 35 yasindayim bekarim sekreter olarak calisiyorum ve veganim :)
Kan grubun nedir ve de annen babam sağ ve birlikteler mi

Iyi aksamlar ablalarim, kardeslerim lutfen bana birsey deyin ben zayiflayamiyorum 150 kiloyum kac kez diyet denedim diyetisyene gittim olmuyor hic bir saglik sorunum yok sadece bagirsaklarimda gitmeyen iltihap var o yuzden doktor ameliyat önermiyor :KK43: ne yapacagimi bilmiyorum nerden baslasam hangi spor yapsam. Hayatimi maf ettim ozguven sifir. Bana tavsiyeler verin lutfen ama unu birak ekmegi sekeri kes demeyin cunku bir anda yapamiyorum. Tartimi sinirden baskasina verdim pisikolojimi cok bozuyodu.

Bilinçaltınızda yatan duygusal açlıklar anne babadan az ilgi sevgi vs görmek örnekle sizi yemeğe itiyor bilinçsizce öylesine yemek yiyor olablirsiniz tavsiyem bşr kursa yazılın kafayı dağıtın dans mesela ya da yüzme

40 yaşında,110 kilodan 60 kiloya düşmüş bir hanım, bir hekim olarak soruyorum neden 150 kiloya çıktın. Önce bunu çözmek gerek sonrası kolay. Neyin eksikliğin bu kiloya ulaştırdı seni, hormonal bir dengesizlik mi, psikolojik bir boşluk mu? Önce bunu halletmek gerek sonrası inan ki kolay az yiyetek dengeli beslenerek yağlar erir fıstık gibi olursun.

40 yaşında,110 kilodan 60 kiloya düşmüş bir hanım, bir hekim olarak soruyorum neden 150 kiloya çıktın. Önce bunu çözmek gerek sonrası kolay. Neyin eksikliğin bu kiloya ulaştırdı seni, hormonal bir dengesizlik mi, psikolojik bir boşluk mu? Önce bunu halletmek gerek sonrası inan ki kolay az yiyetek dengeli beslenerek yağlar erir fıstık gibi olursun.

Öncelikle maşallah 🧿 diyeyim ve nasıl başardınız .Anlatırsanız sevinirim kaç ayda verdiniz 🥰👍
7 ayda verdim Peygamber Efendimiz (a.s)in bir hadisi "acıkmadan yemeyin, doymadan kalkın" rehberim oldu. Acıktığımda sofraya oturuyorum o gün ne yemek varsa yaval yavaş yiyorum hafif doymaya başlayınca yemeyi bırakıyorum. Şu an 56 kiloyum.

valla canım bende104 KG çıktım,sonra çölyak hastası cıktım bir yıl önce,glutensiz beslenmeyle 15 kg verdim, ekmekle aran nasıl bilmiyorum ama glutensiz beslenmeyi tavsiye ederim

X