Onkoloji - Kanser ve Türevleri Damar kanseri (epiteloid hemanjiotelyama)

elizzsa

gecer mi bunlar?
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2011
679
33
slmlar 23 yasındayım evlıyım ve bır kızım var 4aydır bu hastalıkla mucadele ıcındeım
hastalık karacıger damarlarında once karacıger naklı dedıler ama akcıgere sıcradı amelıyat oldum falan fılan
cook zor gunler gecırdım sımdıde kemoterapıye basladım bu hastalıgı duyan yasayan varsa lutfen yazsın
cok nadır gorulduu ıcın tam bır bılgı bulamıorum

Çok geçmiş olsun rabbim seni evladına bağışlasın şifanı versin tez vakitte mübarek gunlerın gecelerin hürmetine.

cok geçmiş olsun allah biran önce şifa versin keske yardımcı olabilseydim..

Arkadaşım ben de ilk defa duydum bu hastalığı... Yaşınızın çok genç olması ve üstelik anne olmanız içimi çok yaktı...Kemoteropi inşallah olumlu sonuç verir..Rabbim sizi bebeğinize,eşinize bağışlasın inşallah..En kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanızı dilerim Allahtan...

Elizzsacım, çok sık giremediğini biliyorum. Ama öteki konumuzda da çok yazdım. Biz hep senin yanındayız. Gerçekten lafta değil bu dediğim. Buradaki manevi desteğimizin yanında dışarı da birşeye ihtiyacın olursa mutlaka haber ver. Dualarım seninle.

çooook geçmiş olsun canım allah bebeğine bağışlasın seni daha çok gençsin bu illeti ancak ve ancak moral ile yenebilirsin moral tek tedavisi bunun o nedenle hayata bebeğine yuvana sıkı sıkı tutun dünya yansa umurunda olmasın mücadele et ve yenersin inşallah bu hastalığı

canım çok geçmiş olsun diyorum. tam olarak bu hastalığı bende duymadım ama hemanjiom endotelioma tanısına sahip 18 aylık bir oğlum varbenim.
karaciğerde 7*4 cm. oranlarında damarsal bir tümör olduğu söylendi bize de çok endişenmiştik. oğlum bu tanıyı daha doğmadan anne karnında 37 haftalık bir bebekken aldı. içmiz yanmıştı duyduğumuzda büyük bir şok yaşamtık eşimle. ve bize anne karnında 1 gün daha durusa eks olacağını bü yüzden hemen doğması gerektiğini söylediler ve 37+1 de dünyaya geldi oğlum. hemenjiomendotelioma nedeniyle kalp yetmezliği yaşadık bir süre ogun bakıda kaldık derken ilaç tedavisi önerdi doktorlar. biz akdeniz tıp çocuk onkoloji de tedavi oluyoruz. kullandığımız ilaç dideral tabler günlük 20 mg. veriyoruz sulandırarak. doğumundan sonra ilk 6 ay içerisinde 3*3 cm. ye kadar bu ilaç sayesinde küçülme kaydettik. fatak son 12 aydır ilaçı kulandığımız halde hiç bir gelişme sağlayamıyoruz. her hafta kan tetkiklerimiz yapılıyor. bizim yaşadığımız bunlar.
Allaf şifa versin en kısa zamanda isze de yardımcı olabilirim inşallah.

canım çok geçmiş olsun diyorum. tam olarak bu hastalığı bende duymadım ama hemanjiom endotelioma tanısına sahip 18 aylık bir oğlum varbenim.
karaciğerde 7*4 cm. oranlarında damarsal bir tümör olduğu söylendi bize de çok endişenmiştik. oğlum bu tanıyı daha doğmadan anne karnında 37 haftalık bir bebekken aldı. içmiz yanmıştı duyduğumuzda büyük bir şok yaşamtık eşimle. ve bize anne karnında 1 gün daha durusa eks olacağını bü yüzden hemen doğması gerektiğini söylediler ve 37+1 de dünyaya geldi oğlum. hemenjiomendotelioma nedeniyle kalp yetmezliği yaşadık bir süre ogun bakıda kaldık derken ilaç tedavisi önerdi doktorlar. biz akdeniz tıp çocuk onkoloji de tedavi oluyoruz. kullandığımız ilaç dideral tabler günlük 20 mg. veriyoruz sulandırarak. doğumundan sonra ilk 6 ay içerisinde 3*3 cm. ye kadar bu ilaç sayesinde küçülme kaydettik. fatak son 12 aydır ilaçı kulandığımız halde hiç bir gelişme sağlayamıyoruz. her hafta kan tetkiklerimiz yapılıyor. bizim yaşadığımız bunlar.
Allaf şifa versin en kısa zamanda isze de yardımcı olabilirim inşallah.

herkese ıyı dıleklerı ıcın cook tesekkur ederım allaha sukur kı cuma gunu olumlu bı haber aldık kemoterapi işe yaramıs ve ufakta olsa kuculme olmus dr hastalık kontrol altında artık dedı ıns.bundan sonrası daha kolay gecer canım senın ve bebegın ıcın coook uzuldum rabbım en kısa zamanda sıfa versın ıns.hastalık gercekten cok buyuk bı ımtıhan ınsanın cocugunda bunu yasaması daha zordur emınım tum ıyı dıleklerım dualarım bebegın ıcın artık bıgun burda ıyılestımızın haberınıde verırız herkese hayırlı aksamlar.....

slmlr hala yasıorum :KK34: en son kemoterapi almıs ve sonuc elde edememıstık bu arada hastalık kemıklere sıcrada bacaklarımdan kalcamdan omzumdan ısın aldım enson dun aldım ısından mıde bagırsak sıstemım yandı ıcın 1 ayda 11 kılo verdım ve okadar gucsuz kaldım kı yataktan kalkamıorum artık eskısı gıbı deılım yuruyemıorum bıle buarada bı hap basladık onu kullanıorum karacıgerdekı 2cm kuculmus akcıgerdekılerde kuculurse zaturre olursun demıstı 1haftadır onunla ugrasıoruz nefes alamıorum lutfen dua etmeyı unutmayın.....

slmlr hala yasıorum :KK34: en son kemoterapi almıs ve sonuc elde edememıstık bu arada hastalık kemıklere sıcrada bacaklarımdan kalcamdan omzumdan ısın aldım enson dun aldım ısından mıde bagırsak sıstemım yandı ıcın 1 ayda 11 kılo verdım ve okadar gucsuz kaldım kı yataktan kalkamıorum artık eskısı gıbı deılım yuruyemıorum bıle buarada bı hap basladık onu kullanıorum karacıgerdekı 2cm kuculmus akcıgerdekılerde kuculurse zaturre olursun demıstı 1haftadır onunla ugrasıoruz nefes alamıorum lutfen dua etmeyı unutmayın.....
Çok çok geömiş olsun elizzsa, tesadüfen bu konuya girdim ve mesajını gördüm, dualarım hep seninle inan bana, İnşallah en kısa zamanda acil şifalar bulacaksın eminim, bizleri habersiz bırakma...kendine dikkat et

Allah dahada güç kuvvet versin, tez vakitte şifa versin Size inşallah..
Git gide daha iyi olursunuz umarım.
Ben de dua edeceğim Size inş..

insallah en kisa zamanda saglikli gunlerine geri donersin inancini yitirme duadan baska yapabilecegimiz bisey yok zaten allah acil sifalar versinn

off bu ne yaa sınırlerım bozuldu allah rahmet eylesın..eskı konuslarına baktım da :KK43: daha 23 yasındaymıs 1 cocugu varmıs.. ay ıcım parcalandı allah rahmet eylesın..Fatiha okuyalım ruhuna gıtsın

Allah rahmet eylesin ya içim bi tuhaf oldu Allah korusun ya k,msenin basına vermesin of :KK43:

Siz nasıl öğrendiniz acaba

Kahroldum 23 yaşında bir anne ilk kez okudum bir umutla herşey yoluna girmiştir belki derken 2. sayfada vefat haberi Allah anne babasına eşine çocuğuna sabır versin. Ah yavrum çok genç yürek dayanır mı buna bir de yazmış 1-2ay önce hala yaşıyorum diye... Bana uyku yok bu gece çok üzüldüm çok...

Allah rahmet eylesin ya içim bi tuhaf oldu Allah korusun ya k,msenin basına vermesin of :KK43:

Siz nasıl öğrendiniz acaba

Ben görüsüyodum tlf ögrendim bugün ben tlf sık sık arıyodum ve bugün bu haberi alınca bende çok üzüldüm allah eşine ve cocuğuna soğukluğunu versin

Son düzenleme:
X