Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar crp-wbc yüksekliği ve teşhis problemi :(

nnnietzsche

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2013
36
0
Arkadaşlar merhaba, 7-8 aydır bir problemim var, eklem ağrıları, halsizlik gibi sebeplerle bir hastalık başlıyor ateş bazen oluyor bazen olmuyor. Her hastaneye gidişimde her seferinde crp-wbc ve bikaç değer yüksek çıkıyor antibiyotikler ilaçlar.... Daha sonra bir ay sonra yine aynı şekilde kolumu kaldıracak halim olmuyor ağrıdan... Bir sürü hastaneye gittim bir sürü antibiyotikler iğneler kullandım geçen aydan beri. Ve şu an yine aynı şekildeyim. Dün yine bir sürü tahlil yapıldı, detaylı olarak incelenmen lazım, bir teşhis yok falan diyerek yine ilaçlar verdiler ve ben bu durumdan çok yoruldum yaşam kalitem düştü:KK43: buna benzer bir durum yaşamış olan var mı aramızda, doğru yere mi konu açtım bilmiyorum ama yardımlarınızı bekliyorum :KK43:

Arkadaşlar merhaba, 7-8 aydır bir problemim var, eklem ağrıları, halsizlik gibi sebeplerle bir hastalık başlıyor ateş bazen oluyor bazen olmuyor. Her hastaneye gidişimde her seferinde crp-wbc ve bikaç değer yüksek çıkıyor antibiyotikler ilaçlar.... Daha sonra bir ay sonra yine aynı şekilde kolumu kaldıracak halim olmuyor ağrıdan... Bir sürü hastaneye gittim bir sürü antibiyotikler iğneler kullandım geçen aydan beri. Ve şu an yine aynı şekildeyim. Dün yine bir sürü tahlil yapıldı, detaylı olarak incelenmen lazım, bir teşhis yok falan diyerek yine ilaçlar verdiler ve ben bu durumdan çok yoruldum yaşam kalitem düştü:KK43: buna benzer bir durum yaşamış olan var mı aramızda, doğru yere mi konu açtım bilmiyorum ama yardımlarınızı bekliyorum :KK43:

geçmiş olsun.FMF hastalığını araştır derim

canım merhaba,
öncelikle çok geçmiş olsun. yüksek CRP seviyelerinin vücutta akut iltihabi bir reaksiyon veya bir enfeksiyon olduğunu gösterir.
crp yüksekliği ile ilgili tecrübe sahibi biri olarak ve yurt dışında yapılan birçok araştırmaya göre sana bazı tavsiyelerde bulunabilirim.
CRP seviyesini normale indirmek istiyorsan şunlara çok dikkat et:
-herşeyden önce mutlaka doktora git ve kapsamlı bir muayene ol. doktorunun uygun gördüğü tedaviyi mutlaka uygula.

buna ek destekleyici olarak şunlara mutlaka dikkat et:
-spor yap
-omega3 al ancak DHA & EPA oranları çok yüksek olmalı
-sebze,meyve ve balık ağırlıklı beslen
-zerdeçal, zencefil tüket.çünkü zerdeçal'ın iltihap giderici özelliği vardır ve beraberinde eklemlerdeki iltihaplanmayı da azalttığı gözlemlenmiştir. ( kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsan kullanmadan önce mutlaka doktoruna danış).vücudun zerdeçal'ın içindeki curcumin maddesini daha çok absorbe etmesi için zerdeçal'ı karabiberle tüket. örneğin bir çay kaşığı zerdeçal'a bir çay kaşığının dörtte biri kadar karabiber gibi...
-bol bol su tüket
-mide rahatsızlığın yoksa güne limonlu su ile başla ki vücudun pH değerini alkali yönde yükselt.
-gün içinde çekirdekli kara üzüm tüket ki kanını temizlesin iyice...
-stresten uzak kalmaya çalış.
-uykunu almaya çalış...
Bunlara dikkat edersen herşeyin yoluna gireceğine inanıyorum.
geçmiş olsun...

Çok teşekkür ediyorum ilgilenip detaylı bilgi verdiğin için, dikkat edip mutlaka deneyeceğim tavsiyelerini ^.^

Son düzenleme:
X