Crohn hastası olanlar bakabilir mi

Gizse

Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2023
189
63
30
Merhaba arkadaşlar yıllardır süren ishal şikayetim var. Bir kaç hafta önce endoskopi ve kolonoskopi yapıldı. İnce bağırsağımda ülserler çıktı, doktor ilk başta crohn değildir demişti ancak kullandığım ilaçlardan sonra geçmediği için bence crohn dedi. Başka bir doktora gittim o ise; crohn olma ihtimali düşük dedi. Çünkü benim hiç karın ağrım yok, ateşim yok, kanamam da yok. Bu ihtimaller uzaklaştırıyor crohndan dedi.
Bende crohn hastalarına da sormak istedim, yani size. Sizde mutlaka karın ağrısı, ateş gibi belirtiler var mı?

Öyleyse bile sanıldığının aksine kötü bir hastalık değil tanıdığım sahip bu hastalığa benim hatırladığım aşırı kilo verme ile başladı belirtileri ishal kusma hastaneye yattı çok fazla tahlil derken teşhis edildi ve sonra bu hastalığı durduran ilerlemesini engelleyen bir ilaç almaya başladı günlük olarak. Biraz da beslenmeye dikkat etmek gerekiyor yani
Geçmiş olsun

Öyleyse bile sanıldığının aksine kötü bir hastalık değil tanıdığım sahip bu hastalığa benim hatırladığım aşırı kilo verme ile başladı belirtileri ishal kusma hastaneye yattı çok fazla tahlil derken teşhis edildi ve sonra bu hastalığı durduran ilerlemesini engelleyen bir ilaç almaya başladı günlük olarak. Biraz da beslenmeye dikkat etmek gerekiyor yani
Geçmiş olsun
Aslında teşhis koyulmadığı için canımı sıkıyor. Yani belirsizlik olması.
Peki bu ilaç etki etti mi?
Bu hastalık için hep tamamen geçmediği, çoğu hastada ameliyata gerek duyulduğu ona rağmen tekrarladığı yazıyor

Aslında teşhis koyulmadığı için canımı sıkıyor. Yani belirsizlik olması.
Peki bu ilaç etki etti mi?
Bu hastalık için hep tamamen geçmediği, çoğu hastada ameliyata gerek duyulduğu ona rağmen tekrarladığı yazıyor
Elbette ilaç etki etti hayatı normal akışında devam etti ve ameliyata ihtiyaç duyulmadı

X